Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Zdrajca w królestwie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Zdrajca w królestwie
No i to niby rozwiązuje problem? Przecież wybór Judasza był między dobrem a złem i był zdeterminowany o czym świadczy to że Jezus wiedział o tym wcześniej. Oznacza to że Judasz nie miał wyboru i że odpowiedzialność leży po stronie Boga.


Pt sty 15, 2021 16:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Zdrajca w królestwie
Judasz miał wolną wolę, wiedza nie oznacza że Judasz był robotem. Najłatwiej zrobię według "róbta co chceta" a odpowiedzialność zwalę na Boga.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt sty 15, 2021 16:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zdrajca w królestwie
krzysiekniepieklo napisał(a):
To wolał byś żyć w idealnym świecie ale bez żadnego wyboru. Wtedy byś miał prawo oskarżyć Boga o determinizm i obarczyć Go całkowitą winą - no, jak by Ci się nie spodobało.


I tutaj poruszyłeś bardzo dla mnie ważną kwestie, i widzę że dla afilatelisty, też to jest ważne, bo niby oczywistym jest że zło jest czymś nieprzyjemnym, jest czymś przed czym trzeba uciekać, trzeba się przed nim chronić, zło jest czymś czego w ogóle mogłoby nie być, a całkiem odwrotnie jest z dobrem, bo dobro jest czymś fajnym przyjaznym, i czymś do czego a trzeba ze wszech miar dążyć, no ale to nie jest takie proste, bo jak chcesz mieć wolną wole, to trzeba się liczyć z tym że zło się pojawi, bo jak masz wolną wolę, to możesz dokonywać złych wyborów, tuta nie ma możliwości żeby istniało razem ze sobą dobro i wolna wola.


afilatelista napisał(a):
W przypadku wszechwiedzącego i znającego przyszłość Boga to znaczy że on tworząc wszechświat podjął wszystkie decyzje jakie kiedykolwiek zapadły.


To jest wiedza odnośnie tego co się stanie, tutaj nie ma sytuacji w której Bóg o czymkolwiek decyduje, bo gdybym na 100% wiedział, że jutro afilateliste z samego rana, bardzo mocno rozboli głowa, to wtedy by była moja wina że cie głowa rozbolała? to wiedza o tym co się stanie, powoduje że to musi się stać?

krzysiekniepieklo napisał(a):
Po prostu ten, kto wybiera zło, to tym samym odrzuca królowanie Boga i nie chce żeby Ten panował nad nim.


To ja jestem psem? i szukam pana żeby nade mną panował?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sty 15, 2021 18:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Zdrajca w królestwie
Andy72 napisał(a):
Judasz miał wolną wolę, wiedza nie oznacza że Judasz był robotem. Najłatwiej zrobię według "róbta co chceta" a odpowiedzialność zwalę na Boga.
jeśli ktoś zna przyszłość to nie może być wolnej woli. Koniec. Jesteśmy wtedy jak simy w grze i robimy to co było zaprogramowane.
Ja uważam że wolnej woli nie ma z zupełnie innych powodów, ale ten wynika z waszych własnych twierdzeń.
Robek napisał(a):
To jest wiedza odnośnie tego co się stanie, tutaj nie ma sytuacji w której Bóg o czymkolwiek decyduje, bo gdybym na 100% wiedział, że jutro afilateliste z samego rana, bardzo mocno rozboli głowa, to wtedy by była moja wina że cie głowa rozbolała? to wiedza o tym co się stanie, powoduje że to musi się stać?

A jesteś wszechwiedzącym stwórcą wszechświata?
Jeśli Bóg stworzył świat i znał całą przyszłość to wiedział dokładnie że bóle głowy będą miały miejsce i że akurat mnie będzie bolała głowa i wiedział też dokładnie co musiałby zrobić żeby nigdy nikogo nie bolała głowa.

Wyobraź sobie programistę, który jest wszechwiedzący. Programuje grę typu the Sims. Jeśli któregoś sima boli głowa, albo któryś sim zabił innego to czyja to jest wina?
Programista w momencie programowania doskonale wiedział że tak będzie i wiedział co musi zrobić żeby było inaczej.


Pt sty 15, 2021 19:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Zdrajca w królestwie
Bóg stworzył ludzi a nie "ludziki".

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt sty 15, 2021 19:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Zdrajca w królestwie
afilatelista napisał(a):
A jesteś wszechwiedzącym stwórcą wszechświata?
Jeśli Bóg stworzył świat i znał całą przyszłość to wiedział dokładnie że bóle głowy będą miały miejsce i że akurat mnie będzie bolała głowa i wiedział też dokładnie co musiałby zrobić żeby nigdy nikogo nie bolała głowa.

Bóg powiedział do Adama: Nie jedz z tego drzewa. No ale Adam posłuchał węża i zjadł. No i od czasu do czasu od tego momentu bolała go głowa. Jak by się Boga posłuchał, to głowa by go nigdy nie bolała. No ale to człowiek miał zrobić, a nie Bóg. Bóg tylko ostrzegł Adama.



afilatelista napisał(a):
Wyobraź sobie programistę, który jest wszechwiedzący. Programuje grę typu the Sims. Jeśli któregoś sima boli głowa, albo któryś sim zabił innego to czyja to jest wina?
Programista w momencie programowania doskonale wiedział że tak będzie i wiedział co musi zrobić żeby było inaczej.

No ale dlaczego wybrałeś sobie akurat grę tego programisty? Są inne gry gdzie głowa nie boli i gdzie nie ma zabijania. Twój wybór, w co chcesz grać.


Pt sty 15, 2021 20:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zdrajca w królestwie
afilatelista napisał(a):
jeśli ktoś zna przyszłość to nie może być wolnej woli. Koniec. Jesteśmy wtedy jak simy w grze i robimy to co było zaprogramowane.
Ja uważam że wolnej woli nie ma z zupełnie innych powodów, ale ten wynika z waszych własnych twierdzeń.


Ja to widzę zupełnie inaczej, bo posiadając wolną wole, zdecydowałem się wypić butelkę wódki, i to była moja decyzja którą podjąłem, nie było czegoś takiego że Bóg mi kazał tą wódkę wypić.
I twój tok rozumowania jest dla mnie całkowicie nielogiczny, bo ja wiem że starzy ludzie umierają, ja o tym wiem, a skoro to wiem, to jestem pewien że mój dziadek umrze, i według twojego rozumowania, to jak dziadek zmarł, to ja go zabiłem, bo przecież wiedziałem że umrze, a wiedza determinuje zdarzenie które muszą nastąpić.

afilatelista napisał(a):
Jeśli Bóg stworzył świat i znał całą przyszłość to wiedział dokładnie że bóle głowy będą miały miejsce i że akurat mnie będzie bolała głowa i wiedział też dokładnie co musiałby zrobić żeby nigdy nikogo nie bolała głowa.


A co Boga obchodzi czy boli cie głowa czy też nie? bo skoro stworzył taki świat w którym kogoś może boleć głowa, to chyba chciał/miał świadomość tego, że takie incydenty będą miały miejsce.

afilatelista napisał(a):
Wyobraź sobie programistę, który jest wszechwiedzący. Programuje grę typu the Sims. Jeśli któregoś sima boli głowa, albo któryś sim zabił innego to czyja to jest wina?
Programista w momencie programowania doskonale wiedział że tak będzie i wiedział co musi zrobić żeby było inaczej.


Gra to nie jest prawdziwy świat, nie widzę sensu porównywanie ludzi do jakiś postaci w grze, bo jak w grze rozjadę kogoś samochodem, to przecież nie było tak na prawdę.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Bóg powiedział do Adama: Nie jedz z tego drzewa.


Pan rozkazał, sługa nie posłuchał.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sty 16, 2021 16:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Zdrajca w królestwie
Robek napisał(a):

krzysiekniepieklo napisał(a):
Bóg powiedział do Adama: Nie jedz z tego drzewa.


Pan rozkazał, sługa nie posłuchał.


Chociaż Ty Robek rozumiesz dlaczego niektórych ludzi boli głowa. Jeśli się Boga nie słucha, to Bóg musi człowiekowi ręcznie wytłumaczyć żeby głupot nie robił. Jak ktoś lubi chlać, to kac i ból głowy może człowiekowi życie uratować.


Pn sty 18, 2021 0:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Zdrajca w królestwie
krzysiekniepieklo napisał(a):
Chociaż Ty Robek rozumiesz dlaczego niektórych ludzi boli głowa. Jeśli się Boga nie słucha, to Bóg musi człowiekowi ręcznie wytłumaczyć żeby głupot nie robił. Jak ktoś lubi chlać, to kac i ból głowy może człowiekowi życie uratować.

Tym co maja migrenę, też ręcznie tłumaczy bólem głowy by głupot nie robili, czy może w tym przypadku Bóg się pomylił?


Pn sty 18, 2021 8:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zdrajca w królestwie
krzysiekniepieklo napisał(a):
Chociaż Ty Robek rozumiesz dlaczego niektórych ludzi boli głowa. Jeśli się Boga nie słucha, to Bóg musi człowiekowi ręcznie wytłumaczyć


A może kara chłosty? skoro sługa się zbuntował, to trzeba go przykładnie ukarać?

krzysiekniepieklo napisał(a):
żeby głupot nie robił. Jak ktoś lubi chlać, to kac i ból głowy może człowiekowi życie uratować.


A co ci przeszkadza alkohol? może nie zauważyłeś ale ci co nie piją alkoholu, tak samo umierają, a ból głowy jest jak się wytrzeźwieje, więc trzeba nie trzeźwieć, i tak samo jak mój ojciec być przez 2 miesiące bez przerwy pijanym, więc jak raz na dwa miesiące zaboli głowa, to chyba nie jest aż taka tragedia?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sty 18, 2021 10:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Zdrajca w królestwie
Robek napisał(a):

A co ci przeszkadza alkohol? może nie zauważyłeś ale ci co nie piją alkoholu, tak samo umierają, a ból głowy jest jak się wytrzeźwieje, więc trzeba nie trzeźwieć, i tak samo jak mój ojciec być przez 2 miesiące bez przerwy pijanym, więc jak raz na dwa miesiące zaboli głowa, to chyba nie jest aż taka tragedia?


Ja wiem Robek, że są różne sposoby żeby nie słyszeć, co Bóg do nas mówi.


Pn sty 18, 2021 10:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Zdrajca w królestwie
george45 napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Chociaż Ty Robek rozumiesz dlaczego niektórych ludzi boli głowa. Jeśli się Boga nie słucha, to Bóg musi człowiekowi ręcznie wytłumaczyć żeby głupot nie robił. Jak ktoś lubi chlać, to kac i ból głowy może człowiekowi życie uratować.

Tym co maja migrenę, też ręcznie tłumaczy bólem głowy by głupot nie robili, czy może w tym przypadku Bóg się pomylił?


Ja w każdą rozmowę Boga z drugim człowiekiem się wtrącał nie będę. No bo akurat Bóg mówi do kogoś innego, a nie do mnie i to ta osoba powinna zrozumieć. Osobiście nie miewam buli głowy.
Ten ból głowy może być dla człowieka korzystniejszy od tego, co człowiek od Boga chciałby otrzymać.


Pn sty 18, 2021 11:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL