Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 wyższy poziom technologii ,a co na to niebo, wiara, religia? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: wyższy poziom technologii ,a co na to niebo, wiara, reli
No_Pasaran napisał(a):
Powtórzyłeś tylko swój "argument" (wciąż obarczony nieformalnym błędem logicznym)

Inaczej nie potrafie. Rownanie x^2 + 4 = 0 nie ma pierwiastkow lub ma pierwiastki.


Pt sty 22, 2021 13:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: wyższy poziom technologii ,a co na to niebo, wiara, reli
Nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie "postęp technologiczny nie ma wpływu na wiarę, czy jednak ma, będąc "świetnym argumentem" za nią" ?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pt sty 22, 2021 13:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: wyższy poziom technologii ,a co na to niebo, wiara, reli
robaczek2 napisał(a):
Moim zdaniem postep technologiczny jest swietnym argumentem za wiara.


Jak technologia rozwinie się do tego stopnia, że ludzie przestaną umierać, to religia zniknie, bo niby po co ma dalej istnieć?

robaczek2 napisał(a):
Dlaczego - skoro w swiecie fizycznym jest mozliwy taki postep to co dopiero musi sie dziac w swiecie duchowym. Zgodnie z "oko nie widzialo, ucho nie slyszalo". Tam to dopiero musi byc bajka.


W życiu doczesnym jem dwa kebaby dziennie, to w Niebie się rozwinę i będę jadł 10 kebabów? w życiu doczesnym mam jedną kochankę, a w Niebie będę miał już kilka kochanek?

Andy72 napisał(a):
Mam nadzieję że tego nie dożyję.


Nie wiedziałem że masz takie podejście do tych sprawa :mrgreen: brzmisz trochę jak babcia która boi się prądu, bo to szatan jest, więc dla świętego spokoju trzeba mieć dom bez elektryczności.

Andy72 napisał(a):
A co to znaczy "postęp" w świecie duchowym?
Nie wiadomo jakie będzie Niebo, wiadomo raczej czego nie będzie:
- nie będzie samochodów
- nie będzie seksu
- nie będzie komputerów
- nie będzie internetu
- nie będzie techniki
- nie będzie kryptowalut
- nie będzie polityki
- nie będzie pieniędzy
I dlatego będzie dobrze ;-)


Czyli siedzenie w domu, modlitwa przez cały dzień, aż się nie mogę doczekać tych atrakcji :lol:

robaczek2 napisał(a):
Rzeczywiscie - wyglada na sprzecznosc. Moze tak; caly czas przyjmujac zalozenie o istnieniu super swiata duchowego nieporownywalnego z fizycznym. Precietny smiertelnik poruszajacy sie konno 400 lat temu uwazal swiat duchowy za o wiele bardziej zaawansowany bo spodziewal sie ze tam mozna sie poruszac ze znacznie wieksza predkoscia. Wspolczesny czlowiek majacy do czynienia z osiagnieciami technologii uwaza ze skoro tutaj mamy takie osiagniecia to co dopiero musi byc w rzeczywistosci duchowej - bajka.


To co mówisz, wygląda na niedorzeczność, to atrakcją w Niebie, będzie to że można tam jechać samochodem o wiele szybciej, niż w życiu doczesnym :biggrin: a gdzie ty byś tak chciał jechać?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sty 22, 2021 17:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: wyższy poziom technologii ,a co na to niebo, wiara, reli
Robek napisał(a):
Jak technologia rozwinie się do tego stopnia, że ludzie przestaną umierać, to religia zniknie, bo niby po co ma dalej istnieć? ............................
To co mówisz, wygląda na niedorzeczność, to atrakcją w Niebie, będzie to że można tam jechać samochodem o wiele szybciej, niż w życiu doczesnym :biggrin: a gdzie ty byś tak chciał jechać?

Ludzie przestana umierac ale ciagle beda zwiazani ze swoim cialem. Na granicy stanu fizycznego i duchowego stoi aniol z mieczem ognistym i mozemy przekroczyc wszystkie bariery ale nie ta.
.................. Przeciez z tym samochodem to tylko przyklad. Moj punkt jest taki, ze poniewaz akceptuje "oko nie widzialo, ucho nie slyszalo" to ludzie dawniej mogli sobie wyobrazac o wiele mniej o zyciu duchowym niz teraz. Jezeli nie odpowiada Ci samochod to jeszcze 200 lat temu umiejetnosc latania ludzie mogli rezerwowac sobie do wyobrazen o zyciu duchowym podczas gdy teraz bariera dla robaczka zarezerwowana do istot duchowych jest umiejetnosc natychmiastowego przeniesienia sie do jednej z odleglych galaktyk. Bo wizyta u Twardowskiego na ksiezycu to juz prawie normalka.
A z Twoim "aż się nie mogę doczekać tych atrakcji" to sie nie osmieszaj. Chyba ze nie uznajesz "oko nie widzialo, ucho nie slyszalo".


Pt sty 22, 2021 19:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: wyższy poziom technologii ,a co na to niebo, wiara, reli
robaczek2 napisał(a):
Jezeli nie odpowiada Ci samochod to jeszcze 200 lat temu umiejetnosc latania ludzie mogli rezerwowac sobie do wyobrazen o zyciu duchowym


Nie lubie dużych wysokości, więc nie mam ochoty do lotu samolotem, i co do tego ma życie duchowe?

robaczek2 napisał(a):
A z Twoim "aż się nie mogę doczekać tych atrakcji" to sie nie osmieszaj. Chyba ze nie uznajesz "oko nie widzialo, ucho nie slyszalo".


Moje oko nie widziało, ucho nie słyszało wielu hitów disko polo, no i co tego? jakaś strata mnie od tego spotkała? w sumie to nawet lepiej, i też powiem ci że gdyby w Niebie było tak fajnie, to Bóg chcąc ludzi do niego zachęcić, wielokrotnie z dokładnymi szczegółami, by mówił jak w tym Niebie jest, w końcu dzięki temu więcej ludzi by na to Niebo się skusiło, a o to przecież Bogu chodzi, o to żeby każdy został zbawiony, skoro jednak Niebo nie zostało opisane, to znaczy że coś z nim jest nie tak, tutaj musi być jakaś przykra niespodzianka.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sty 22, 2021 23:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: wyższy poziom technologii ,a co na to niebo, wiara, reli
Robek napisał(a):
Moje oko nie widziało, ucho nie słyszało .....wielokrotnie z dokładnymi szczegółami, by mówił

Fajnie sie z Toba rozmawia ale tu chyba jest sprzecznosc


Pt sty 22, 2021 23:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: wyższy poziom technologii ,a co na to niebo, wiara, reli
Dzięki rozwojowi technologii i technik - także medycznych - być może wielu z nas ma okazję żyć. Tak więc cieszmy się, że mamy mózgi i potrafimy z nich robić użytek.

Jeśli nie powstrzyma nas jakiś globalny kataklizm, to w przyszłości powstanie nowym transhumanistyczny człowiek. Będzie to realizacja woli samego Boga, który nakazał nam czynić sobie Ziemię poddaną oraz robić jak najlepszy użytek z naszych talentów. Kiedyś wymyśliliśmy koło i pług, a za X lat stworzymy sztuczną macicę, która - między innymi - pomoże nam się uporać, przynajmniej częściowo, z problemem aborcji.

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


N sty 24, 2021 19:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: wyższy poziom technologii ,a co na to niebo, wiara, reli
"transhumanistyczny człowiek. Będzie to realizacja woli samego Boga,"?
na pewno nie

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sty 24, 2021 19:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: wyższy poziom technologii ,a co na to niebo, wiara, reli
Andy72 napisał(a):
"transhumanistyczny człowiek. Będzie to realizacja woli samego Boga,"?
na pewno nie


Bóg karał tych, którzy nie robili użytku ze swoich talentów (wiedzy, umiejętności, zaradności etc.). Naukowcy i inżynierowi wymyślając nowe technologie postępują zgodnie z wolą Boga. Gdyby nie wykorzystywali swoich umiejętności, wtedy marnowaliby własne talenty.

Co więcej, postęp (industrializacja, potem wynikająca z niej rewolucja cyfrowa) jest praktyczną realizacją nakazu "czynienia sobie Ziemi poddaną".

Możesz sobie uważać inaczej, ale takie są fakty.

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


N sty 24, 2021 20:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: wyższy poziom technologii ,a co na to niebo, wiara, reli
Doktor Mengele "robił użytek ze swoich talentów"?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sty 24, 2021 20:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: wyższy poziom technologii ,a co na to niebo, wiara, reli
Andy72 napisał(a):
Doktor Mengele "robił użytek ze swoich talentów"?


Hm, a doktor Religa? Nim wykonał pierwszy przeszczep serca, to wielu też miało obawy, czy tak można itp.

W jakimś sensie Mengele robił pożytek ze swoich talentów. Jakkolwiek źle to brzmi.

Zresztą nie od dziś wiadomo, że niektóre badania, które były realizowane na rzecz działań wojennych lub w trakcie wojen są później wykorzystywane w sferze cywilnej.

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


N sty 24, 2021 20:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: wyższy poziom technologii ,a co na to niebo, wiara, reli
Niezrozumienie czym są te talenty, powoduje jak widać nie tylko ewangelię sukcesu, ale także zachęca do transumanizmu, a nawet nie przeszkadza Ci działalność Mengele.
Czyli według Ciebie Szymon Słupnik zakopał swoje talenty a Hitler i Stalin wykorzystali je?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sty 24, 2021 20:52
Zobacz profil
Post Re: wyższy poziom technologii ,a co na to niebo, wiara, reli
LJ91 napisał(a):
Bóg karał tych, którzy nie robili użytku ze swoich talentów (wiedzy, umiejętności, zaradności etc.). Naukowcy i inżynierowi wymyślając nowe technologie postępują zgodnie z wolą Boga. Gdyby nie wykorzystywali swoich umiejętności, wtedy marnowaliby własne talenty.

Co więcej, postęp (industrializacja, potem wynikająca z niej rewolucja cyfrowa) jest praktyczną realizacją nakazu "czynienia sobie Ziemi poddaną".

Aż strach pomyśleć jaka kara spotkałaby np. Hitlera czy Stalina, gdyby nie wykorzystali swych umiejętności i nie czynili sobie ziemi poddaną, zakopując swoje talenty które dostali, no właśnie, od kogo dostali?


N sty 24, 2021 20:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: wyższy poziom technologii ,a co na to niebo, wiara, reli
Andy72 napisał(a):
Niezrozumienie czym są te talenty, powoduje jak widać nie tylko ewangelię sukcesu, ale także zachęca do transumanizmu, a nawet nie przeszkadza Ci działalność Mengele.
Czyli według Ciebie Szymon Słupnik zakopał swoje talenty a Hitler i Stalin wykorzystali je?


To tobie się - błędnie wydaje - że działalność Mengele mi nie przeszkadza. Po prostu stwierdzam fakty. Dojść do władzy i ją utrzymać też trzeba umieć. Nie wydaje mi się, żeby wymienieni przez ciebie panowie weszli na "tron" z nadania czy dziedziczenia...

Talenty, czy zdolności, można wykorzystywać lepiej i gorzej. W dobrym i złym celu.

Transhumanizm jest ruchem bardzo zróżnicowanym. Można go po prostu traktować jako działania na rzecz poprawy jakości i długości ludzkiego życia. To się już od dawna dzieje, bo średnia długość życia ludzi systematycznie wzrasta.

Najwidoczniej ty nie do końca wiesz, czym jest transhumanizm lub też masz jakąś jego skrzywioną wizję, która generuje w tobie niechęć bądź strach.

Ty być może nie dożyjesz ziszczenia się tych wizji, ale twoi młodsi bliscy (np. z rodziny, przyjaciele) lub dzieci mają na to szansę. Nie życz im złego...

nolda napisał(a):
LJ91 napisał(a):
Bóg karał tych, którzy nie robili użytku ze swoich talentów (wiedzy, umiejętności, zaradności etc.). Naukowcy i inżynierowi wymyślając nowe technologie postępują zgodnie z wolą Boga. Gdyby nie wykorzystywali swoich umiejętności, wtedy marnowaliby własne talenty.

Co więcej, postęp (industrializacja, potem wynikająca z niej rewolucja cyfrowa) jest praktyczną realizacją nakazu "czynienia sobie Ziemi poddaną".

Aż strach pomyśleć jaka kara spotkałaby np. Hitlera czy Stalina, gdyby nie wykorzystali swych umiejętności i nie czynili sobie ziemi poddaną, zakopując swoje talenty które dostali, no właśnie, od kogo dostali?


No wiadomo, że nie od Boga, pewnie im Szatan podrzucił...

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


N sty 24, 2021 20:57
Zobacz profil
Post Re: wyższy poziom technologii ,a co na to niebo, wiara, reli
Szatan przechytrzył Boga? Może "czyńcie ziemię poddaną" w Księgach też zamieścił szatan?


N sty 24, 2021 21:06
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL