Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 wyższy poziom technologii ,a co na to niebo, wiara, religia? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: wyższy poziom technologii ,a co na to niebo, wiara, reli
nolda napisał(a):
Szatan przechytrzył Boga? Może "czyńcie ziemię poddaną" w Księgach też zamieścił szatan?


No przecież te głosy w głowach Hitlera czy Stalina nie mogły pochodzić od dobrego Boga...

Nie wydaje mi się, że zrobił to szatan. Z pewnością uczynili to ludzie przekonani o wyjątkowości własnych poglądów i konieczności ich przekazywania dalej, a niekiedy także narzucania innym. Nic nowego. Do dziś się z takimi rarytasami zmagamy. Hitler i Stalin także mieli podobny problem.

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


N sty 24, 2021 21:17
Zobacz profil
Post Re: wyższy poziom technologii ,a co na to niebo, wiara, reli
LJ91 napisał(a):
nolda napisał(a):
Szatan przechytrzył Boga? Może "czyńcie ziemię poddaną" w Księgach też zamieścił szatan?


No przecież te głosy w głowach Hitlera czy Stalina nie mogły pochodzić od dobrego Boga...

Nie wydaje mi się, że zrobił to szatan. Z pewnością uczynili to ludzie przekonani o wyjątkowości własnych poglądów i konieczności ich przekazywania dalej, a niekiedy także narzucania innym. Nic nowego. Do dziś się z takimi rarytasami zmagamy. Hitler i Stalin także mieli podobny problem.

No, a Ty czyje poglądy wyrażasz, a niekiedy narzucasz innym? No, a już stwierdzenie " Do dziś się z takimi rarytasami zmagamy" stawia cię ponad wszystkimi. Jakieś szczególne dary otrzymałeś?


N sty 24, 2021 21:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: wyższy poziom technologii ,a co na to niebo, wiara, reli
nolda napisał(a):
No, a Ty czuje poglądy wyrażasz, a niekiedy narzucasz innym? No a już stwierdzenie " Do dziś się z takimi rarytasami zmagamy" stawia cię ponad wszystkimi. Jakieś szczególne dary otrzymałeś?


Wyrażam swoje - z czasem, w miarę gromadzenia doświadczeń życiowych i wiedzy, zmienne - poglądy. Dzielę się z nimi innymi. Inni dzielą się ze mną swoimi. Czasem ktoś coś zmieni pod wpływem moich wypowiedzi, czasem odwrotnie. Na tym polega otwartość i prowadzenie prawdziwego dialogu.

No oczywiście, że po dziś dzień są wokół nas ludzie, którzy sięgają po różne mechanizmy nacisku i nie ograniczają się tylko do dyskusji.

Ja nie starałbym się narzucać swoich poglądów innym. Gdybym miał wpływ na tworzenie prawa, to starałbym się, aby było liberalne, tak, aby maksymalnie różnym od siebie obywatelom dobrze się żyło w Polsce. W końcu Polska to ojczyzna nas wszystkich.

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


N sty 24, 2021 21:36
Zobacz profil
Post Re: wyższy poziom technologii ,a co na to niebo, wiara, reli
Prawem chcesz uszczęśliwić ludzi. Przed Tobą robiono to tysiące, jeśli nie miliony razy. Efektem jest to, że jak piszesz, jeśli miałbyś wpływ na tworzenie prawa to stworzyłbyś jeszcze jedną wersję. Myślisz, że byłaby nie mówię doskonała, ale lepsza do tych praw dotychczas stworzonych?
Polska to ojczyzna nasz wszystkich, a Niemcy to ojczyzna ich wszystkich, a Izrael to ojczyzna … itd. Tylko „nam” stworzyłbyś to dobre prawo?


N sty 24, 2021 22:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: wyższy poziom technologii ,a co na to niebo, wiara, reli
nolda napisał(a):
Polska to ojczyzna nasz wszystkich, a Niemcy to ojczyzna ich wszystkich, a Izrael to ojczyzna … itd. Tylko „nam” stworzyłbyś to dobre prawo?


Wiesz, problem wielu ludzi jest taki, że boli ich jak żyją inni. Nie potrafią zaakceptować, że inni preferują inny styl życia. Nie chcą, aby inni mogli więcej, jeśli to akurat nie jest zgodnie z ich osobistymi poglądami ("dobry" przykład to aborcja).

Nie ma co teoretyzować. Nie mam wpływu na politykę krajową, a co dopiero tą w wymiarze światowym. W zasadzie tak sobie myślę, że zupełnie niepotrzebnie wrzuciłem ten wątek.

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


N sty 24, 2021 22:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: wyższy poziom technologii ,a co na to niebo, wiara, reli
robaczek2 napisał(a):
Fajnie sie z Toba rozmawia ale tu chyba jest sprzecznosc


Nie ma sprzeczności.

Andy72 napisał(a):
Niezrozumienie czym są te talenty, powoduje jak widać nie tylko ewangelię sukcesu, ale także zachęca do transumanizmu, a nawet nie przeszkadza Ci działalność Mengele.
Czyli według Ciebie Szymon Słupnik zakopał swoje talenty a Hitler i Stalin wykorzystali je?


Hitler i Stalin, dostali od Boga talenty, i według boskich zaleceń je wykorzystali.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sty 25, 2021 2:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL