Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Jezus gładzi grzech świata 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Jezus gładzi grzech świata
1J
29 Nazajutrz zobaczył Jezusa, nadchodzącego ku niemu, i rzekł: «Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. 30 To jest Ten, o którym powiedziałem: Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie. 31 Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi». 32 Jan dał takie świadectwo: «Ujrzałem Ducha, który jak gołębica zstępował z nieba i spoczął na Nim. 33 Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: "Ten, nad którym ujrzysz Ducha zstępującego i spoczywającego nad Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym". 34 Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym».


Nie ma napisane, że zgładzi grzech świata, że zgładził grzech świata. Jest napisane- że gładzi. No a co to znaczy? Gładzi, to znaczy, że albo zgładzi, albo nie zgładzi. To tylko w listach znajdziesz, że to się odbyło i to bez żadnych warunków. To od nas zależy, czy do zgładzenia dojdzie, czy też nie. Jezus chce zgładzić ale musimy z Nim współpracować.
No i to nie jest tak, że wyznaczony przez Boga człowiek odpuszcza grzechy i nie ponosi z tego tytułu żadnych konsekwencji. Jezus wziął na siebie grzechy ludzi ale gładząc je poniósł jednak konsekwencje. Za te grzechy został przybity do krzyża i poniósł śmierć.
No a jak mówił:
Mt 16
24 Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: «Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. 25 Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.


No i ten krzyż, który mamy brać, to musi być taki sam krzyż, jak krzyż Jezusa. Na tym swoim krzyżu Jezus nie zgładził ani jednego swojego własnego grzechu, Zgładził za to grzechy tych, których grzechy wziął na siebie. No i powiedział żeby Go naśladować.
Mt 10
28 Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.


No właśnie. Duszę szatan może zabić tylko na skutek naszego własnego grzechu. Jeśli weźmiemy na siebie grzech brata, to za grzech brata szatan może co najwyżej zabić nasze ciało.
Obmyć nas z grzechu może tylko brat, jeśli weźmie nasze grzechy na siebie. ( to jest obmycie z wody). No a spożycie Ciała i Krwi Chrystusa przywraca nam Życie utracone na skutek popełnionego grzechu.

Czekam na poważną dyskusję


Pt sty 29, 2021 21:55
Zobacz profil
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
Na powaznie?
Na powaznie to ty nie wierzysz w odkupienie na Krzyzu. Nie wierzysz w zbawienie darmo dane przez Jezusa. Nie wiwrzysz w Jego ofiare i jej sens.

Gladzi, to znaczy gladzi.
Czlowiek juz nie musi sie wysilac i pokutowac, zeby Pana Boga przeblagac.
Ma sie nawrpcic i uwierzy wlasnie w te Ewangelie: grzech zostal pokonany.

Jezeli nie wierzysz w nauke w Listach, to znowu nie wierzysz Jezusowi, kiedy powiedzial:
Cytuj:
.Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was1. 8 2 On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. 9 O grzechu - bo nie wierzą we Mnie; 10 o sprawiedliwości zaś - bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; 11 wreszcie o sądzie - bo władca tego świata został osądzony. 12 Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz [jeszcze] znieść nie możecie. 13 Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. 14 On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi J 16


Wymyslasz sobie wlasna nauke i na wyrwanych fragmentach, pomijajac inne, chcesz ja "udowodnic".


So sty 30, 2021 16:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
krzysiekniepieklo napisał(a):
Jest napisane- że gładzi. No a co to znaczy? Gładzi, to znaczy, że albo zgładzi, albo nie zgładzi.


Co ty znowu? :mrgreen: jakby miał nie zgładzić, to by było napisane że nie zgładzi grzechów świata, ty w ogóle przeczytałeś ten cytat który tutaj zamieściłeś?

krzysiekniepieklo napisał(a):
No i ten krzyż, który mamy brać, to musi być taki sam krzyż, jak krzyż Jezusa.


Mam się ukrzyżować tak jak Jezus? to w ogóle jest w Polsce legalne?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sty 30, 2021 16:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
krzysiekniepieklo napisał(a):
No i ten krzyż, który mamy brać, to musi być taki sam krzyż, jak krzyż Jezusa.

Każdy ma własny krzyż.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sty 30, 2021 16:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
Andy72 napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
No i ten krzyż, który mamy brać, to musi być taki sam krzyż, jak krzyż Jezusa.

Każdy ma własny krzyż.


Weź pod uwagę Andy, że tam były trzy krzyże, a tylko jeden gładził grzechy. Na tych pozostałych dwóch łotrowie płacili za swoje własne winy. Jeśli na tym swoim krzyżu chcesz zapłacić za swoje własne winy, to ten krzyż nie będzie gładził grzechów ale zapłacisz śmiercią za swoje grzechy.

Robek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Jest napisane- że gładzi. No a co to znaczy? Gładzi, to znaczy, że albo zgładzi, albo nie zgładzi.


Co ty znowu? :mrgreen: jakby miał nie zgładzić, to by było napisane że nie zgładzi grzechów świata, ty w ogóle przeczytałeś ten cytat który tutaj zamieściłeś?

krzysiekniepieklo napisał(a):
No i ten krzyż, który mamy brać, to musi być taki sam krzyż, jak krzyż Jezusa.


Mam się ukrzyżować tak jak Jezus? to w ogóle jest w Polsce legalne?


Ty za szybko czytasz Robek. Przeczytaj jeszcze raz i się zastanów. Nie napisałem, że nie zgładzi. Napisałem, że jedne zgładzi, a inne nie. Bo są tutaj tacy, którzy uważają, że Jezus zgładził wszystkie, jak leci. No a jeśli by tak było, to piekło było by puste. No a w piśmie jest wiele miejsc, gdzie piekło ma dużą frekwencję. Jezus pokazał nam Drogę, jak postępować żeby do zgładzenia naszych grzechów doszło. Nic się nie dzieje z automatu, jak by niektórzy chcieli widzieć.
Mamy naśladować Jezusa. A co do naszego krzyża, to bierzemy na niego grzechy tych, z którymi się Łamiemy Chlebem. Jak sobie poczytacie o ludziach niezwykłej wiary, to znajdziecie, że brali grzechy innych na siebie. No, może lepiej rozumieli krzyż Jezusa od niektórych tutejszych ekspertów.


So sty 30, 2021 17:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
krzysiekniepieklo napisał(a):
Weź pod uwagę Andy, że tam były trzy krzyże, a tylko jeden gładził grzechy. Na tych pozostałych dwóch łotrowie płacili za swoje własne winy. Jeśli na tym swoim krzyżu chcesz zapłacić za swoje własne winy, to ten krzyż nie będzie gładził grzechów ale zapłacisz śmiercią za swoje grzechy.

Był dobry i zły łotr. Dobry to pierwszy kanonizowany . Ale odrzucasz Ewangelię Łukasza bo Ci nie pasuje.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sty 30, 2021 17:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
Kael napisał(a):
Czlowiek juz nie musi sie wysilac i pokutowac, zeby Pana Boga przeblagac.
Ma sie nawrpcic i uwierzy wlasnie w te Ewangelie: grzech zostal pokonany.

.


Widzę, że żyjesz w raju i grzechu nie dostrzegasz (bo został według Ciebie pokonany) Ja widzę co innego. Grzech coraz bardziej się rozlewa po świecie i wielu ludziom nie daje normalnie żyć. Coraz więcej ludzi ulega naciskowi grzechu i się poddaje. Jeden drugiego sprzedaje za garść miedziaków. No ale według Ciebie, to grzech został pokonany. To świat jest przygnieciony grzechem, ślepy i głuchy na naukę Jezusa. To szatan ogłosił, że grzech został pokonany. Nic nie musicie, wystarczy, że wierzycie w to, że grzech został pokonany. No, można wierzyć Jezusowi, a można wierzyć temu gadowi. To wiara i to wiara. No ale jedna z nich jest złudna.


So sty 30, 2021 17:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
Krzysztof... Skąd ty ten fragment przytoczyłeś- "Gładzi grzech świata..."?


N sty 31, 2021 0:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Krzysztof... Skąd ty ten fragment przytoczyłeś- "Gładzi grzech świata..."?


J1
29 «Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata.

Z Ewangelii Jana jest ten fragment.


N sty 31, 2021 8:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
Krzysiek...:
Obmyć nas z grzechu może tylko brat,

Heretyk jeden.


Krzysiek...:
Nie ma napisane, że zgładzi grzech świata, że zgładził grzech świata. Jest napisane- że gładzi. No a co to znaczy? Gładzi, to znaczy, że albo zgładzi, albo nie

Kuriozum. Jak jest napisane, że czarne jest czarne, a białe jest białe, to według ciebie wcale to nie oznacza, że czarne jest czarne, a białe jest białe.


N sty 31, 2021 9:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Krzysiek...:
Obmyć nas z grzechu może tylko brat,

Heretyk jeden.


Krzysiek...:
Nie ma napisane, że zgładzi grzech świata, że zgładził grzech świata. Jest napisane- że gładzi. No a co to znaczy? Gładzi, to znaczy, że albo zgładzi, albo nie

Kuriozum. Jak jest napisane, że czarne jest czarne, a białe jest białe, to według ciebie wcale to nie oznacza, że czarne jest czarne, a białe jest białe.


Ale to już dawno Kościół hierarchiczny ustalił, że to nie jest takie oczywiste:

13 reguła Loyoli
Reguła 13. By we wszystkim utrafić w sedno, powinniśmy być zawsze gotowi wierzyć, iż białe, które widzę, jest czarne, jeżeli się tak wypowie Kościół hierarchiczny, w przekonaniu, że między Chrystusem, naszym Panem i Oblubieńcem, a Kościołem, Jego Oblubienicą, działa ten sam Duch, który nami kieruje i rządzi ku zbawieniu innych dusz. Świętą Matką naszą, Kościołem, rządzi bowiem i kieruje ten sam Duch i Pan nasz, który nam dał dziesięć przykazań.

Kościół już dawno ustalił, że jesteś ślepy i masz się słuchać, tych, co wiedzą lepiej.
To mi teraz odpowiedz: w co masz wierzyć? W to, co widzisz, czy w to, co Ci powiedzą?


N sty 31, 2021 10:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
krzysiekniepieklo napisał(a):
Ty za szybko czytasz Robek. Przeczytaj jeszcze raz i się zastanów. Nie napisałem, że nie zgładzi. Napisałem, że jedne zgładzi, a inne nie.


Nadal nie przeczytałeś tego co sam żeś zacytował :mrgreen: gdzie tam jest napisane że gładzi tylko część grzechów?

krzysiekniepieklo napisał(a):
Bo są tutaj tacy, którzy uważają, że Jezus zgładził wszystkie, jak leci. No a jeśli by tak było, to piekło było by puste. No a w piśmie jest wiele miejsc, gdzie piekło ma dużą frekwencję.


To już był Sąd Ostateczny, i wiadomo kto trafił do piekła? gadasz tak jakbyś od zawsze w tym piekle mieszkał, i zdawał sobie sprawę kto w nim aktualnie się znajduje, i kto do niego trafi.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Mamy naśladować Jezusa.


To jednak mam się ukrzyżować, sam nie dam rady, kto mi wbije te gwoździe?

krzysiekniepieklo napisał(a):
Grzech coraz bardziej się rozlewa po świecie i wielu ludziom nie daje normalnie żyć.


Co takiego robi ten grzech? jak wygląda? widziałeś go? rozmawiałeś z nim?

krzysiekniepieklo napisał(a):
Coraz więcej ludzi ulega naciskowi grzechu i się poddaje. Jeden drugiego sprzedaje za garść miedziaków.


Niewolnictwo? w jakim kraju ty żyjesz?

krzysiekniepieklo napisał(a):
To świat jest przygnieciony grzechem, ślepy i głuchy na naukę Jezusa.


No przecież ja słuchqm tych nauk które głosisz, chce się ukrzyżować.

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Kuriozum. Jak jest napisane, że czarne jest czarne, a białe jest białe, to według ciebie wcale to nie oznacza, że czarne jest czarne, a białe jest białe.


Inaczej się nie da, Biblia w wielu kwestiach jest ze sobą sprzeczna, chcąc to pogodzić, trzeba iść na ustępstwa.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sty 31, 2021 16:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
Krzysiek...: Reguła 13. By we wszystkim utrafić w sedno, powinniśmy być zawsze gotowi wierzyć, iż białe, które widzę, jest czarne, jeżeli się tak wypowie Kościół hierarchiczny, w przekonaniu, że między Chrystusem, naszym Panem i Oblubieńcem, a Kościołem, Jego Oblubienicą, działa ten sam Duch, który nami kieruje i rządzi ku zbawieniu innych dusz. Świętą Matką naszą, Kościołem, rządzi bowiem i kieruje ten sam Duch i Pan nasz, który nam dał dziesięć przykazań.

Kościół już dawno ustalił, że jesteś ślepy i masz się słuchać, tych, co wiedzą lepiej.
To mi teraz odpowiedz: w co masz wierzyć? W to, co widzisz, czy w to, co Ci powiedzą



Nie umiesz czytać i mącisz.


N sty 31, 2021 20:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Krzysiek...: Reguła 13. By we wszystkim utrafić w sedno, powinniśmy być zawsze gotowi wierzyć, iż białe, które widzę, jest czarne, jeżeli się tak wypowie Kościół hierarchiczny, w przekonaniu, że między Chrystusem, naszym Panem i Oblubieńcem, a Kościołem, Jego Oblubienicą, działa ten sam Duch, który nami kieruje i rządzi ku zbawieniu innych dusz. Świętą Matką naszą, Kościołem, rządzi bowiem i kieruje ten sam Duch i Pan nasz, który nam dał dziesięć przykazań.

Kościół już dawno ustalił, że jesteś ślepy i masz się słuchać, tych, co wiedzą lepiej.
To mi teraz odpowiedz: w co masz wierzyć? W to, co widzisz, czy w to, co Ci powiedzą



Nie umiesz czytać i mącisz.


Ty to jak ten Loyola.Tylko nie wiem, czy jesteś tym Kościołem hierarchicznym i powinienem Ci uwierzyć, czy też nie jesteś i mogę potraktować Ciebie jak kłamcę. Pierwszy raz spotkałem się z takim twierdzeniem, że nie umiem czytać. Na maturze z polskiego dostałem czwórkę, więc kompetentne osoby stwierdziły, że czytać i pisać ze zrozumieniem umiem. No, możesz wierzyć Loyoli. Twój wybór i twoja odpowiedzialność.


N sty 31, 2021 21:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Kościół już dawno ustalił, że jesteś ślepy i masz się słuchać, tych, co wiedzą lepiej.


Ty się do tego stosujesz? jesteś ślepy? co robisz na tym forum? nie powinieneś więcej pracować, żeby móc więcej pieniędzy przekazać Radio Maryja?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lut 01, 2021 0:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL