Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Jezus gładzi grzech świata 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
Robek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Chyba masz problem Robek z czytaniem ze zrozumieniem. Ja nie znajduję tutaj nigdzie takiej wypowiedzi Jezusa. To Paweł w swoim liście coś takiego sugeruje.


Przeczytaj sobie to co zacytowałeś na zielono.

Cytuj:
22 Albowiem ten, kto został powołany w Panu jako niewolnik, jest wyzwoleńcem Pana.


Jest tutaj mowa o powołaniu do niewolnictwa, więc w czym problem?


Problem jest w tym Robek, że nie rozumiesz tego, co piszę.
Na niebiesko jest to, co mówił Jezus (z Ewangelii), a na zielono jest to, co pisał Paweł w swoim liście. No i tylko Paweł propagował niewolnictwo, jako coś normalnego. Jezus nigdzie nie uznał niewolnictwa za coś normalnego.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Zdaje się Robek, że niewolnictwo zostało już zniesione i robisz to za pieniądze z własnej woli?


To ma być żart? kto ci to niewolnictwo zniósł?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Niewolnictwo_w_XXI_wieku

Współcześnie mamy około 50 mionów niewolników, więc widzę u ciebie nie tylko problem z czytaniem tego co cytujesz, ale dodatkowo widzę negowanie rzeczywistość.[/quote]

Widocznie Robek nie rozumiesz, co to znaczy znieść niewolnictwo. Stosunki społeczne oparte na niewolnictwie od strony prawnej zostały zniesione. To, że miejscami dalej jest to praktykowane, to jest kwestia tego, że to prawo nie jest egzekwowane. No i wydaje mi się Robek, że czujesz się niewolnikiem i nie chciał byś odpowiadać za swoje czyny, jak ktoś Ciebie do czegoś zmusza. No, jak się boisz, to już jesteś niewolnikiem tego, kogo się boisz. To może lepiej żyć biednie ale być wolnym?


Śr lut 17, 2021 10:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
krzysiekniepieklo napisał(a):
Problem jest w tym Robek, że nie rozumiesz tego, co piszę.
Na niebiesko jest to, co mówił Jezus (z Ewangelii), a na zielono jest to, co pisał Paweł w swoim liście. No i tylko Paweł propagował niewolnictwo, jako coś normalnego. Jezus nigdzie nie uznał niewolnictwa za coś normalnego.


A skąd wiesz że nie uznawał? przecież nigdy nie potępił niewolnictwa, więc miał takie same poglądy jak Paweł.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Widocznie Robek nie rozumiesz, co to znaczy znieść niewolnictwo. Stosunki społeczne oparte na niewolnictwie od strony prawnej zostały zniesione. To, że miejscami dalej jest to praktykowane, to jest kwestia tego, że to prawo nie jest egzekwowane.


Więc cały czas to niewolnictwo istnieje, więc co mi zawracasz głowę tym, że ktoś coś gdzieś tam zniósł?

krzysiekniepieklo napisał(a):
No i wydaje mi się Robek, że czujesz się niewolnikiem i nie chciał byś odpowiadać za swoje czyny, jak ktoś Ciebie do czegoś zmusza.


Skąd taki pomysł? i skąd pomysł że jak chce odpowiadać za jakiekolwiek moje czyny?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lut 17, 2021 12:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
Robek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Problem jest w tym Robek, że nie rozumiesz tego, co piszę.
Na niebiesko jest to, co mówił Jezus (z Ewangelii), a na zielono jest to, co pisał Paweł w swoim liście. No i tylko Paweł propagował niewolnictwo, jako coś normalnego. Jezus nigdzie nie uznał niewolnictwa za coś normalnego.


A skąd wiesz że nie uznawał? przecież nigdy nie potępił niewolnictwa, więc miał takie same poglądy jak Paweł.


No ale bądź poważny Robek. Przeczytaj tekst na niebiesko i porównaj do tego tekstu na zielono. To są całkowicie odmienne opinie o niewolnictwie. Jezus nigdzie nie powiedział, że jak jesteś niewolnikiem, to znaczy, że Bóg Ciebie do niewolnictwa powołał i masz zostać niewolnikiem i służyć bez szemrania, bo taka jest wola Boga. Za to powiedział, że wewnątrz wspólnoty Jego uczniów, to jesteś bratem, a więc równym wszystkim pozostałym członkom wspólnoty. No więc właściciel niewolników nie może być twoim bratem, bo nie traktuje wszystkich jak braci (jako równych sobie)


Śr lut 17, 2021 14:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
Pierwsi chrześcijanie Rzymianie, właściciele niewolników choć uznawali świętego Pawła to uwalniali swoich niewolników.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lut 17, 2021 14:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
Andy72 napisał(a):
Pierwsi chrześcijanie Rzymianie, właściciele niewolników choć uznawali świętego Pawła to uwalniali swoich niewolników.


No bo rozumieli, że niewolnictwo jest sprzeczne z nauką Jezusa.


Śr lut 17, 2021 14:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
krzysiekniepieklo napisał(a):
No ale bądź poważny Robek. Przeczytaj tekst na niebiesko i porównaj do tego tekstu na zielono.


Bo ten na zielono to już nie jest Biblia :mrgreen: idź odemnie antychryście, nie będziesz mi tutaj Biblii atakował!

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lut 18, 2021 0:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
Robek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
No ale bądź poważny Robek. Przeczytaj tekst na niebiesko i porównaj do tego tekstu na zielono.


Bo ten na zielono to już nie jest Biblia :mrgreen: idź odemnie antychryście, nie będziesz mi tutaj Biblii atakował!


Widzę Robek, że jak porównałeś, to Ci kapcie spadły.


Cz lut 18, 2021 8:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL