Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Jezus gładzi grzech świata 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
A Ty znasz prawdziwą naukę Jezusa i odrzucasz Ewangelię i teksty Nowego Testamentu sprzeczne z nią?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lut 12, 2021 14:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
krzysiekniepieklo napisał(a):
Jesteś klasycznym hipokrytą Przeemek. Jak ja przedstawiam całe zdarzenie w oderwaniu od boskości Jezusa, to Tobie to nie pasuje. No ale później sam chcesz wykazać, że Jezus nie korzystał ze swojej boskości.

Moja narracja się nie zmienia. Zacytuj fragment/fragmenty, które tak zrozumiałeś?

krzysiekniepieklo napisał(a):
To rozpatrz tą sprawę jako zwykłą sprawę jaka często zachodzi pomiędzy ludźmi.
Dwunastoletni chłopiec jest już na tyle rozgarnięty żeby sobie zdawać z tego sprawę, że takie zachowanie, jakie jest tutaj przedstawione, to jest zachowaniem niewłaściwym i narażającym rodziców na bardzo duży stres. Tak?

A masz dzieci? Bo ja mam i notoryczne spoźnianie się lub nie przychodznie na czas w zasadzie zaczyna się w momencie jak dzieci zaczynają same wychodzić bez opieki.

Ale i tak kierujemy się Pismem, a nie możliwymi scenariuszami wydarzeń, czyli gdybologią, prawda?

Z jednej strony może wyciągasz taki wniosek obwiniania Jezusa bo Maryja to zrobiła?
"(48) A rodzice, ujrzawszy go, zdziwili się. I powiedziała do niego jego matka: Synu, dlaczego nam to zrobiłeś? Oto twój ojciec i ja z bólem serca szukaliśmy ciebie."(Łk2)

Jednak wcześniej myśleli/założyli:
"(44) Lecz sądząc, że jest w towarzystwie podróżnych, przeszli dzień drogi"(Łk2)

Tekst nam nie podaje dlaczego tak sądzili, dlaczego tak założyli. Bo z tego powodu szukali Jezusa, tekst nie podaje więcej szczegółów.

Natomiast podaje inny:
"(49) I powiedział do nich: Czemu mnie szukaliście? Czy nie wiedzieliście, że muszę być w tym, co należy do mego Ojca?"

Nie wini ich za brak zrozumienia, które przecież Maryja i Józef winni mieć. Ale za to, że sądzi, iż trzeba Go szukać i daje do zrozumienia, że ​​nie można go było zgubić ani znaleźć nigdzie poza spełnianiem woli swego Ojca. Jego słowa sugerują, że nie mieli powodu, aby się na niego gniewać, że zostawił ich bez ich wiedzy, ani nawet się smucić z tego powodu, ponieważ mogliby to zrozumieć poprzez jego cudowne poczęcie i objawieniami jakie doświadczyli, które mu towarzyszyły. Maryja wiedziała, że nie miał z nimi zawsze trwać, ale miał zająć się sprawami Tego, który naprawdę był jego ojcem.

Kto jak kto, ale Maryja nie wiedziała, gdzie można szukać Jezusa? Gdzie jest Jego miejsce? Gdzie zawsze lubi przesiadywać? Gdzie i jakie jest Jego powołanie?..... Jednak nie wiedziała:
"(50) Lecz oni nie zrozumieli tych słów, które im mówił."(Łk2)

krzysiekniepieklo napisał(a):
Czy nie? Więc pytanie Jezusa - "czy nie wiedzieliście?", jest pytaniem retorycznym. Jak widać z "obrazka" to nie wiedzieli. No więc takie pytanie, to jest naśmiewanie się z reakcji rodziców. No, chyba w tym momencie widział, jak Jego rodzice są zestresowani?

No właśnie, Ty widzisz naśmiewanie się - chociaż w tekscie tego nie widać. Widac za to pytanie, z dalszej części widać, że retoryczne. Jezus spodziewał się, że będą oni wiedzieć.

Ty byś nie wiedział? Bo tych wszystkich cudach i objawieniach jakie doznała Maryja?


Pt lut 12, 2021 14:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
krzysiekniepieklo napisał(a):
Powiem tak Przeemek:
Przez prawie dwa tysiące lat, kolejni faryzeusze pisali swoje własne nauki zakłamujące nauke Jezusa. No i Ty jesteś tymi naukami zabetonowany i dlatego nauk Jezusa nie rozumiesz, bo Paweł na przykład jest dla Ciebie większym autorytetem.

Jakoś kiepsko Ci idzie to wykazywanie faryzeuszowego zakłamania.........

Pokaż argumenty, konkrety? A nie pustosłowie i bezwartościowe merytorycznie oskarżenia, bo ja nie mam z czym tu polemizować. Mógłbym co najwyżej wyrazić co myślę, jak Ty to zrobiłeś, ale Twoje wypowiedzi mówią za siebie.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Spróbuję Ci naświetlić, jak ja rozumiem ten tekst, no ale trzeba na to spojrzeć dość szeroko.

Taki z Ciebie teraz wyrozumiały biblioznawca, więdzacy, że "trzeba szerzej spojrzeć".... a jednak..... na tekst Biblii.....

A na tekst Ewangelii Łukasza to nie mogłeś szerzej spojrzeć? Musiałeś zawężyć do jednej niezparzeczalnej opinii, że Jezus = miłość, więc jak On tak mógł? A całej reszty argmentów, wyjaśnień, zrozumienia kim był i powołania Jezusa to już nie? Bo to już za szerokie spojrzenie?
Po to by zawężyć do stwierdzenia - Łukasz to wymyślił. Bo Ty już tak bardzo dobrze poznałeś Jezusa na podstawie 2 innych Ewangelii, że "nie ma bata", Łukasz fiksuje, oszusta jeden.....

krzysiekniepieklo napisał(a):
Jak pewnie wiesz, to Izraelici byli narodem wybranym przez Boga i mieli się trzymać z daleka od innych narodów czczących innych bogów (demony). No i tutaj jest taki przykład, jak się kończy kult demonów. Po prostu taki demon może człowieka całkowicie opanować. No a tamta, jak sobie wybrała, tak miała. W tym momencie jeszcze Nowego Przymierza nie było i Jezus się zachowywał jak każdy Żyd. Po prostu nie wchodził w relację z ludźmi czczącymi obcych bogów.

"No a tamta, jak sobie wybrała, tak miała" - doprawdy? Takie miał Jezus podejście do pogan/ludzi?
Masakra Krzysiek...... takich wyjaśnień się nie spodziewałem......
Jezus przyszedł na świat i mówi ludziom(lub o nich myśli): "A masz na co zasłużyłeś...." albo "Masz babo placek".....
To rzeczywiście Ty już poznałeś dobrze Jezusa i wiesz o nim wszystko.......w końcu tyle o Jego łasce pisałeś........

A poza tym, to nadal nie tłumaczy co się stało z tą wielką miłością jaką Jezus jest i okazuje? Coś słabo Ci idzie...... a kojarzysz "(22) A oto kobieta kananejska, " - wiesz co to znaczy w kontekście tego całego zdarzenia?

krzysiekniepieklo napisał(a):
Druga sprawa, to Jezus uczył, że wszyscy Jego uczniowie są braćmi. No a braćmi są ci, którzy mają tego samego Ojca.
Mt 23
8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.

Więc jeśli ktoś ma innego ojca, to bratem już nie jest. No i jako taki nie może wchodzić do wspólnoty uczniów Chrystusa. No a skoro jest poza wspólnotą, to może co najwyżej być bliźnim (tak jak w przypowieści o dobrym Samarytaninie, zauważ, że Samarytanin do swojego domu poszkodowanego nie zabrał)

Powiedz mi jak to ma stac na przeszkodzie uzdrawiania człowieka, czy wypędzania złego ducha i to Jezusowi? Gdzie dla Niego to pestka? Jezus nawet nie musiał nic robić, duchy się już Go bały jak tylko do nich podchodził......

Wcale nie musiał się z nikim bratać? Bo sytuacja z setnikiem pokazuje, że się mylisz, ponieważ Jezus uzdrowił innego z poza wspólnoty bez zawahania:
"(5) A gdy Jezus wszedł do Kafarnaum, przyszedł do niego setnik i prosił go: (6) Panie, mój sługa leży w domu sparaliżowany i bardzo cierpi. (7) I powiedział mu Jezus: Przyjdę i uzdrowię go."(Mt8)
I proszę, jak ochoczo Jezus odparł do poganina wyznajcego wiarę w wiele bogów - "przyjdę i uzdrowię go".....

krzysiekniepieklo napisał(a):
No i ta cała historia z Kananejką nie ma nic wspólnego z tym, o czym dyskutowaliśmy odnośnie odnalezienia Jezusa w świątyni.

No jak nie ma? Pokazuje ten sam, a nawet gorszy brak miłości Jezusa do człowieka, jaki rzekomo okazał we fragmentach Łukasza? Pod tym względem - a to jest Twój główny argument przecież - Mateusz pisze/pokazuje analogiczną postawę braku miłości Jezusa co Łukasz.

Więc zgodnie z Twoim argumentowaniem, Matuesz zmyślił hitorię i jest oszustem. Bo nie da się szerzej spojrzeć na tą sytuację Mateusza.......


Pt lut 12, 2021 15:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
Andy72 napisał(a):
A Ty znasz prawdziwą naukę Jezusa i odrzucasz Ewangelię i teksty Nowego Testamentu sprzeczne z nią?


No ale chyba sobie zdajesz sprawę z tego Andy, że w nauce Jezusa chodzi o to żeby każdy tego Bożego Ducha w sobie miał i żeby ten Duch każdego pouczał i prowadził za rękę do domu Ojca.
Więc jeśli już masz w sobie tego Bożego Ducha Andy, to Jego powinieneś się słuchać. No ale jeśli nie mówisz tego, co myślisz, to ignorujesz to, co ten Duch do Ciebie mówi. No bo boisz się tych, którzy napisali dogmaty. No to w takim razie komu służysz Andy? No, służysz tym, których się boisz.


Pt lut 12, 2021 20:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
Każdy sam sobie sterem i żeglarzem?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lut 12, 2021 20:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
Przeemek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Jesteś klasycznym hipokrytą Przeemek. Jak ja przedstawiam całe zdarzenie w oderwaniu od boskości Jezusa, to Tobie to nie pasuje. No ale później sam chcesz wykazać, że Jezus nie korzystał ze swojej boskości.

Moja narracja się nie zmienia. Zacytuj fragment/fragmenty, które tak zrozumiałeś?

krzysiekniepieklo napisał(a):
To rozpatrz tą sprawę jako zwykłą sprawę jaka często zachodzi pomiędzy ludźmi.
Dwunastoletni chłopiec jest już na tyle rozgarnięty żeby sobie zdawać z tego sprawę, że takie zachowanie, jakie jest tutaj przedstawione, to jest zachowaniem niewłaściwym i narażającym rodziców na bardzo duży stres. Tak?

A masz dzieci? Bo ja mam i notoryczne spoźnianie się lub nie przychodznie na czas w zasadzie zaczyna się w momencie jak dzieci zaczynają same wychodzić bez opieki.

Ale i tak kierujemy się Pismem, a nie możliwymi scenariuszami wydarzeń, czyli gdybologią, prawda?

Z jednej strony może wyciągasz taki wniosek obwiniania Jezusa bo Maryja to zrobiła?
"(48) A rodzice, ujrzawszy go, zdziwili się. I powiedziała do niego jego matka: Synu, dlaczego nam to zrobiłeś? Oto twój ojciec i ja z bólem serca szukaliśmy ciebie."(Łk2)

Jednak wcześniej myśleli/założyli:
"(44) Lecz sądząc, że jest w towarzystwie podróżnych, przeszli dzień drogi"(Łk2)

Tekst nam nie podaje dlaczego tak sądzili, dlaczego tak założyli. Bo z tego powodu szukali Jezusa, tekst nie podaje więcej szczegółów.

Natomiast podaje inny:
"(49) I powiedział do nich: Czemu mnie szukaliście? Czy nie wiedzieliście, że muszę być w tym, co należy do mego Ojca?"


Masz Przeemek dwie miarki i mierzysz tą, która Ci akurat w tym momencie lepiej pasuje..
Nie chcesz się wypowiedzieć w oparciu o zwykłe ludzkie relacje. No Jezus tutaj tez gra cudowne dziecko i oczekuje od rodziców, że tak Go powinni traktować. No ale sam nie gra cudownego dziecka, bo przecież się nie domyśla, jak na tą Jego niesubordynację zareagują rodzice. No, albo jest cudownym dzieckiem i tak do tego powinniśmy podejść, albo nie jest i tak powinniśmy spojrzeć na sprawę całościowo. No a tak, to oczekuje traktowania jak cudowne dziecko ale sam zachowuje się jak rozkapryszony smarkacz, nie liczący się zupełnie z uczuciami rodziców.
Nie widzisz tego dysonansu?


Pt lut 12, 2021 20:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
"Rozkapryszony smarkacz" bo został w domu Ojca czyli Boga? Jezus wiedział że jest Synem Boga.
Zastopuj trochę.
Czy również będziesz się Go czepiał że wyganiał przekupniów ze świątyni?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lut 13, 2021 6:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
IPW
Gdybyś pisał prawdę, to przekonał byś wszystkich,
lecz ty wolisz szukać głupich i wciskać im ciemnotę.

Krzysiek...
To jak wyjaśnisz przypadek Jezusa? Trzy i pół roku głosił im PRAWDĘ, no i za tą PRAWDĘ Go ukrzyżowali. Jak na razie, to wygląda na ten sam schemat

IPW
Mylisz się, Jezus nie szukał głupich i nikomu nie wciskał ciemnoty, a ty to robisz.


So lut 13, 2021 21:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
IPW
Gdybyś pisał prawdę, to przekonał byś wszystkich,
lecz ty wolisz szukać głupich i wciskać im ciemnotę.

Krzysiek...
To jak wyjaśnisz przypadek Jezusa? Trzy i pół roku głosił im PRAWDĘ, no i za tą PRAWDĘ Go ukrzyżowali. Jak na razie, to wygląda na ten sam schemat

IPW
Mylisz się, Jezus nie szukał głupich i nikomu nie wciskał ciemnoty, a ty to robisz.


No a za co Faryzeusze ukrzyżowali Jezusa? Orzekli, że wciska ciemnotę prostemu ludowi (tym głupim), a to jest bardzo niebezpieczne dla narodu. No i Ty masz dokładnie takie samo zdanie o mnie, jak tamci o Jezusie.


So lut 13, 2021 23:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
krzysiekniepieklo napisał(a):
No a za co Faryzeusze ukrzyżowali Jezusa? Orzekli, że wciska ciemnotę prostemu ludowi (tym głupim), a to jest bardzo niebezpieczne dla narodu. No i Ty masz dokładnie takie samo zdanie o mnie, jak tamci o Jezusie.

Wulgaryzujesz przesłanie Jezusa. Z jakiegoś powodu, np. z powodu kompleksów antyintelektualnych przycinasz nauki Jezusa do tego co Ci pasuje, a więc
- dobry prosty lud
- ci źli intelektualiści
A więc skoro święty Paweł posiadał wykształcenie to zły, skoro święty Łukasz był lekarzem, to zły.
A sam Jezus przecież nie był prostakiem, ale posiadał naukę, której nie można było się oprzeć.
Naukę Jezusa przyswajali zarówno prości jak i wykształceni, zarówno niewolnicy, jak i właściciele niewolników, którzy ich wyzwalali.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lut 14, 2021 6:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
Andy72 napisał(a):
A sam Jezus przecież nie był prostakiem, ale posiadał naukę, której nie można było się oprzeć.


No jakoś większość się oparła, bo za te nauki został ukrzyżowany.
W dzisiejszych czasach jakby ktoś za głoszenie swoich nauk trafił do więzienia, to raczej nikt by nie powiedział że jego nauką nikt nie mógł się oprzeć.

Andy72 napisał(a):
Naukę Jezusa przyswajali zarówno prości jak i wykształceni, zarówno niewolnicy, jak i właściciele niewolników, którzy ich wyzwalali.


Przecież Biblia daje instrukcje w jaki sposób obsługiwać się z niewolnikami, tam nikt nie mówi o tym żeby wyzwalać tych niewolników.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lut 14, 2021 9:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
Robek napisał(a):
Andy72 napisał(a):

Andy72 napisał(a):
Naukę Jezusa przyswajali zarówno prości jak i wykształceni, zarówno niewolnicy, jak i właściciele niewolników, którzy ich wyzwalali.


Przecież Biblia daje instrukcje w jaki sposób obsługiwać się z niewolnikami, tam nikt nie mówi o tym żeby wyzwalać tych niewolników.



Jezus a Paweł, o niewolnictwie.
Mt 20
24 Gdy dziesięciu [pozostałych] to usłyszało, oburzyli się na tych dwóch braci. 25 A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł: «Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę. 26 Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. 27 A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem waszym, 28 na wzór Syna Człowieczego, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu».
J 15
12 To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. 13 Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. 14 Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. 15 Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego. 16 Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. 17 To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali.

1 Kor 7
20 Każdy przeto niech pozostanie w takim stanie, w jakim został powołany. 21 Zostałeś powołany jako niewolnik? Nie martw się! Owszem, nawet jeśli możesz stać się wolnym, raczej skorzystaj [z twego niewolnictwa] 22 Albowiem ten, kto został powołany w Panu jako niewolnik, jest wyzwoleńcem Pana. Podobnie i ten, kto został powołany jako wolny, staje się niewolnikiem Chrystusa. 23 Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci. Nie bądźcie więc niewolnikami ludzi. 24 Bracia, niech przeto każdy trwa u Boga w takim stanie, w jakim został powołany.


Zdaje się, że Jezus nigdzie nie powiedział, że kto został przez Niego powołany, to staje się Jego niewolnikiem. Najwyraźniej Paweł stara się przypodobać rzymianom i stara się przedstawić niewolnictwo jako coś zgodnego z nauką Jezusa. No ale Jezus nigdzie nie sugeruje nawet, że niewolnictwo jest sprawiedliwe i dobre. To raczej władza powinna służyć społeczności jak niewolnik swojemu panu. Władzy bardzo zależało na tym żeby nauki Pawła zakłamały naukę Jezusa w tym względzie. Zawsze, jak słyszę w nauczaniu KRK jakieś nauki o niewolnictwie, to zaraz zapala mi się czerwone światełko.
No bo niewolnik nie odpowiada za swoje czyny, jeśli wypełnia to, co jego pan mu każe. No i w ten sposób można usprawiedliwić każdą zbrodnię – „kazano mi”. Przed Bogiem nie będzie takiego usprawiedliwienia. Każdy za swoje czyny sam odpowie. Wszystko jedno, czy mu kazali, czy sam tak zadecydował.
Kto współdziała ze zbrodniarzami, ten sam jest zbrodniarzem, bez względu na to, czy go zmuszono, czy nie.


Pn lut 15, 2021 16:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
krzysiekniepieklo napisał(a):
Zdaje się, że Jezus nigdzie nie powiedział, że kto został przez Niego powołany, to staje się Jego niewolnikiem. Najwyraźniej Paweł stara się przypodobać rzymianom i stara się przedstawić niewolnictwo jako coś zgodnego z nauką Jezusa. No ale Jezus nigdzie nie sugeruje nawet, że niewolnictwo jest sprawiedliwe i dobre.


No przecież w tym co zacytowałeś, to Jezus mówi że można być powołanym do tego żeby być niewolnikiem, a przecież to Bóg określa do czego dany człowiek został powołany, więc gdzie niby jest na przeciw?

krzysiekniepieklo napisał(a):
No i w ten sposób można usprawiedliwić każdą zbrodnię – „kazano mi”. Przed Bogiem nie będzie takiego usprawiedliwienia. Każdy za swoje czyny sam odpowie. Wszystko jedno, czy mu kazali, czy sam tak zadecydował.


Masz racje, w końcu jak niewolnikowi kazano pracować w niedzielę, to musi za to odpowiedzieć(w końcu to grzech)bo w niedziele nie powinno się pracować, więc niewolnik musi za to ponieś karę.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lut 16, 2021 8:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
Robek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Zdaje się, że Jezus nigdzie nie powiedział, że kto został przez Niego powołany, to staje się Jego niewolnikiem. Najwyraźniej Paweł stara się przypodobać rzymianom i stara się przedstawić niewolnictwo jako coś zgodnego z nauką Jezusa. No ale Jezus nigdzie nie sugeruje nawet, że niewolnictwo jest sprawiedliwe i dobre.


No przecież w tym co zacytowałeś, to Jezus mówi że można być powołanym do tego żeby być niewolnikiem, a przecież to Bóg określa do czego dany człowiek został powołany, więc gdzie niby jest na przeciw?

Chyba masz problem Robek z czytaniem ze zrozumieniem. Ja nie znajduję tutaj nigdzie takiej wypowiedzi Jezusa. To Paweł w swoim liście coś takiego sugeruje.


krzysiekniepieklo napisał(a):
No i w ten sposób można usprawiedliwić każdą zbrodnię – „kazano mi”. Przed Bogiem nie będzie takiego usprawiedliwienia. Każdy za swoje czyny sam odpowie. Wszystko jedno, czy mu kazali, czy sam tak zadecydował.


Masz racje, w końcu jak niewolnikowi kazano pracować w niedzielę, to musi za to odpowiedzieć(w końcu to grzech)bo w niedziele nie powinno się pracować, więc niewolnik musi za to ponieś karę.[/quote]
Zdaje się Robek, że niewolnictwo zostało już zniesione i robisz to za pieniądze z własnej woli?


Wt lut 16, 2021 9:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jezus gładzi grzech świata
krzysiekniepieklo napisał(a):
Chyba masz problem Robek z czytaniem ze zrozumieniem. Ja nie znajduję tutaj nigdzie takiej wypowiedzi Jezusa. To Paweł w swoim liście coś takiego sugeruje.


Przeczytaj sobie to co zacytowałeś na zielono.

Cytuj:
22 Albowiem ten, kto został powołany w Panu jako niewolnik, jest wyzwoleńcem Pana.


Jest tutaj mowa o powołaniu do niewolnictwa, więc w czym problem?


krzysiekniepieklo napisał(a):
Zdaje się Robek, że niewolnictwo zostało już zniesione i robisz to za pieniądze z własnej woli?


To ma być żart? kto ci to niewolnictwo zniósł?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Niewolnictwo_w_XXI_wieku

Współcześnie mamy około 50 mionów niewolników, więc widzę u ciebie nie tylko problem z czytaniem tego co cytujesz, ale dodatkowo widzę negowanie rzeczywistość.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lut 17, 2021 9:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL