Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Kryzys wiary 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Kryzys wiary
No_Pasaran napisał(a):
Cytuj:
Co to znaczy - dobrych?

za niski.
uzasadnioną

Dorosnij. Czy tak ciezko zrozumiec ze to Ty okreslasz znaczenie tych slow i Twoje kryteria nie musza byc zgodne z Prawda okreslona w tytule "Wiara i Prawda"


Śr lut 03, 2021 22:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Kryzys wiary
@No_Pasaran
Nie jesteśmy na zebraniu egzekutywy partyjnej i jesteś tu gościem, a gościa obowiązują pewne zasady. Tu zwracamy się do siebie przez per ty. Kolejne komusze zwroty będą powodem do kar regulaminowych.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lut 04, 2021 23:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Kryzys wiary
robaczek2 napisał(a):
Dorosnij.


Czyli jednak standardzik. :D
Zamiast argumentów - chamstwo.

robaczek2 napisał(a):
Czy tak ciezko zrozumiec ze to Ty okreslasz znaczenie tych slow i Twoje kryteria nie musza byc zgodne z Prawda okreslona w tytule "Wiara i Prawda"


No kto by pomyślał – ocena i kryteria jakości przesłanek podlega subiektywnej ocenie. :D
Poczekajcie aż robaczek dowie się, że literalnie cały system sądownictwa się na tym opiera.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pt lut 05, 2021 18:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Kryzys wiary
No_Pasaran napisał(a):
Poczekajcie aż robaczek dowie się, że literalnie cały system sądownictwa się na tym opiera.

Na przyklad w systemie sadownictwa ktory uznawal ze Indianie nie byli ludzmi, Zydzi w hitlerowskich Niemczech takoz oraz wspolczesnie dzieci nienarodzone w wielu krajach Zachodu rowniez.
Tak wogole to spodziewam sie przeprosin za okreslenie - chamstwo i podziekowania za chec poszerzenia Twoich horyzontow myslowych.
Jak widzisz jeszcze mam nadzieje ze cos z Ciebie bedzie ale moja nadzieja staje sie coraz mniejsza.


Pt lut 05, 2021 19:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Kryzys wiary
robaczek2 napisał(a):
Na przyklad w systemie sadownictwa ktory uznawal ze Indianie nie byli ludzmi, Zydzi w hitlerowskich Niemczech takoz oraz wspolczesnie dzieci nienarodzone w wielu krajach Zachodu rowniez.


Owszem - i co z tego?
Poza tym, wskaż mi jurysdykcję w których dzieci nienarodzone nie są uważane za ludzi. Za osoby owszem nie są uznawane w pewnych jurysdykcjach, ale kto kwestionuje ich przynależność do gatunku Homo Sapiens?

robaczek2 napisał(a):
Tak wogole to spodziewam sie przeprosin za okreslenie - chamstwo i podziekowania za chec poszerzenia Twoich horyzontow myslowych


No popatrz, a ja spodziewam się przeprosin za Twoją chamską wycieczkę osobistą. Imputowanie interlokutorowi niedojrzałości zamiast merytorycznego argumentu, jest klasycznym wręcz ad personam.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pt lut 05, 2021 20:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Kryzys wiary
No_Pasaran napisał(a):
No popatrz, a ja spodziewam się przeprosin za Twoją chamską wycieczkę osobistą. Imputowanie interlokutorowi niedojrzałości zamiast merytorycznego argumentu, jest klasycznym wręcz ad personam.

Przepraszam jezeli tak to odbierasz i dziekuje za przedstawienie swojego punktu widzenia.


Pt lut 05, 2021 20:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kryzys wiary
robaczek2 napisał(a):
takoz oraz wspolczesnie dzieci nienarodzone w wielu krajach Zachodu rowniez.


Bo to nie liczy się w ten sposób że mamy dwoje ludzi, kobietę i jej 2 tygodniowy zarodek, który w tej sytuacji jest pełnoprawnym człowiekiem.
Tutaj jest tylko kobieta i jej ciąża, a w wyjątkowej sytuacji, kiedy ciąża spowoduje śmierć kobiety, to można tą ciąże usunąć, natomiast w momencie kiedy uznamy że ciąża to też człowiek, wtedy nie można usunąć bo to by było morderstwo, więc w tej sytuacji matka razem z nienarodzonym dzieckiem, muszą umrzeć.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lut 06, 2021 18:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 19:52
Posty: 103
Post Re: Kryzys wiary
IrciaLilith zadałaś trafne pytania. Mam ciężko zaufać religii. Staram się zgłębiać temat wiary i Boga. I wiecznie coś się nie zgadza. Coś jakby nie współgrało ze sobą.
Znów, kilka dni temu miałem kolejne "zrozumienie"(trzeźwe żeby nikt niczego nie zarzucił) Powiem tak, że to co dotarło do mnie jest całkowitą innością niż to co widzimy i w co wierzymy. Jak narazie staram się poskładać wszystkie puzzle do kupy,muszę mieć pewność.
Ale struktura i "drzewo genealogiczne" religii (każdej) zaczyna się dla mnie mocno chwiać.
Jeśli chodzi o "dotknięcia" prawdy to tak, porównuję je do nauczania religii. Zawsze jest zgryz. Coś nie pasuje, coś trzeba naciągnąć żeby pasowało itp.
Natomiast nadal tkwię miedzy młotem a kowadłem. To strach. Nie pozwala nigdzie sie ruszyć. Jakbym dostał zaćmienia bo nie wiem co jest prawdą. Niby ją czuję ale jest ta obawa czy to aby napewno.. Boję sie być oszukany.


Pn lut 08, 2021 22:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kryzys wiary
Alum89 napisał(a):
Zawsze jest zgryz. Coś nie pasuje, coś trzeba naciągnąć żeby pasowało itp.
Natomiast nadal tkwię miedzy młotem a kowadłem. To strach. Nie pozwala nigdzie sie ruszyć. Jakbym dostał zaćmienia bo nie wiem co jest prawdą. Niby ją czuję ale jest ta obawa czy to aby napewno.. Boję sie być oszukany.


Co ci nie pasuje? przecież jak dla mnie to całość wygląda w bardzo sensowny sposób, no może poza kwestią cierpienia, no ale tutaj wystarczy uznać że Bóg nie jest aż tak dobry jak się przedstawia, i wszystko się wtedy zgadza.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lut 09, 2021 15:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL