Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Gdzie tu Boża sprawiedliwosc??? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Gdzie tu Boża sprawiedliwosc???
"Trudno nazwać zbawieniem przeznaczenie życia polegającego na powtarzaniu tych samych rzeczy, które posłały naszego Zbawiciela na krzyż . Pomyśl o tym."

Jak ktos jest skazany cale zycie na jakies problemy albo jest ograniczony niemal w 100% we wzrastaniu duchowym to jak ma sie do tego zbawienie ktore rzekomo gwarantuje nam mozliwosc stawania sie lepszym czlowiekiem kazdego dnia? Wg mnie Bog jest niesprawiedliwy...

Pisze to oczywiwscie jako cos zastanawiajacego a nie jako zarzut zeby bylo jasne.


N kwi 04, 2021 21:18
Zobacz profil
Post Re: Gdzie tu Boża sprawiedliwosc???
Tomkris napisał(a):
"Trudno nazwać zbawieniem przeznaczenie życia polegającego na powtarzaniu tych samych rzeczy, które posłały naszego Zbawiciela na krzyż . Pomyśl o tym."

Jak ktos jest skazany cale zycie na jakies problemy albo jest ograniczony niemal w 100% we wzrastaniu duchowym to jak ma sie do tego zbawienie ktore rzekomo gwarantuje nam mozliwosc stawania sie lepszym czlowiekiem kazdego dnia? Wg mnie Bog jest niesprawiedliwy...

Pisze to oczywiwscie jako cos zastanawiajacego a nie jako zarzut zeby bylo jasne.

Kto, lub co, ogranicza we wzrastaniu duchowym, bo chyba nie oskarżasz o to ograniczanie Boga.


Pn kwi 05, 2021 6:54

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Gdzie tu Boża sprawiedliwosc???
Sa osoby ktore sa skzane na bycie takim jakim sa na cale zycie. Mowie tu o chorobah itp. Jakies tam wzrastanie maja ale to jest stagnacja w doskonaleniu sie duchowym.


Pn kwi 05, 2021 7:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Gdzie tu Boża sprawiedliwosc???
Idż do spowiedzi.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn kwi 05, 2021 7:20
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Gdzie tu Boża sprawiedliwosc???
Jan Paweł II, Przekroczyć próg nadziei napisał(a):
Wszechmoc Boga objawia się właśnie w tym, że dobrowolnie przyjął cierpienie. Mógł nie przyjąć. Mógł okazać swoją wszechmoc nawet w momencie ukrzyżowania, kiedy proponowano Mu by zszedł z krzyża, jednak On został i przyjął cierpienie. Gdyby zabrakło tego konania na krzyżu, prawda, że Bóg jest Miłością, zawisłaby w jakiejś próżni.
(…)
Jeżeli w dziejach ludzkich obecne jest cierpienie, to Jego wszechmoc musi okazać się wszechmocą uniżenia przez krzyż. Zgorszenie krzyża pozostaje kluczem do otwarcia wielkiej tajemnicy cierpienia, która należy tak organicznie do dziejów człowieka. (...) Ukrzyżowany Chrystus jest jakimś dowodem solidarności Boga z cierpiącym człowiekiem. Bóg staje po stronie człowieka. Staje w sposób radykalny. «Uniżył samego siebie przyjmując postać sługi, stawszy się posłusznym aż do śmierci i to śmierci krzyżowej» (por. Flp 2, 7-8)”


Pn kwi 05, 2021 14:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 26, 2019 7:08
Posty: 10
Post Re: Gdzie tu Boża sprawiedliwosc???
Dobrze, że wyciągnąłeś ten temat. Bo można przy okazji powiedzieć, że Ci co cieszą się zdrowiem i sprawnością wcale nie korzystają z tego dobrostanu by przybliżać się do zbawienia. Zamiast wzrastać duchowo wzrastają w bałwochwalstwie, cudzołóstwie, zaciemnieniu i innych zgubach.
Sam jeden Bóg wie komu zarzucić stagnację.
A Boża sprawiedliwość się dopiero okaże, bądź cierpliwy i przygotowany.

_________________
Mam wszystko. Bo mam Ciebie. Kocham Cię Jezu.


Wt kwi 06, 2021 7:15
Zobacz profil
Post Re: Gdzie tu Boża sprawiedliwosc???
Najgorzej jak człowiek jest skazany na same problemy i samotność i jeszcze myśli o samobójstwie. Dziwna ta sprawiedliwość. Choroby jeszcze ok alb o i nie ok


Śr kwi 28, 2021 8:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie tu Boża sprawiedliwosc???
Dafnex napisał(a):
Dobrze, że wyciągnąłeś ten temat. Bo można przy okazji powiedzieć, że Ci co cieszą się zdrowiem i sprawnością wcale nie korzystają z tego dobrostanu by przybliżać się do zbawienia. Zamiast wzrastać duchowo wzrastają w bałwochwalstwie, cudzołóstwie, zaciemnieniu i innych zgubach.
Sam jeden Bóg wie komu zarzucić stagnację.
A Boża sprawiedliwość się dopiero okaże, bądź cierpliwy i przygotowany.


Bo lepiej chodzić do kościoła, i to zapewni zbawienie, a zdradzanie żony!!? niech da sobie z tym spokój, w końcu jak za życia doczesnego nie będzie zdradzał, to w Niebie nadrobi :biggrin:
A nie! czekaj!! przecież w Niebie nie będzie małżeństw, więc nic nie nadrobi, co najwyżej straci.

ga1robe napisał(a):
Wszechmoc Boga objawia się właśnie w tym, że dobrowolnie przyjął cierpienie. Mógł nie przyjąć. Mógł okazać swoją wszechmoc nawet w momencie ukrzyżowania, kiedy proponowano Mu by zszedł z krzyża, jednak On został i przyjął cierpienie. Gdyby zabrakło tego konania na krzyżu, prawda, że Bóg jest Miłością, zawisłaby w jakiejś próżni.


Męka na krzyżu, to rozwiązywanie problemu który samemu sie stworzyło, bo gdyby Bóg nie stworzyły ludzi, to i żadne ukrzyżowanie, nie byłoby potrzebne.

To tak jakby dać małemu dziecku broń, to dziecko kogoś zastrzeliło, iść za to do więzienia(w końcu dało sie małemu dziecku broń, to jest nieodpowiedzialne działanie, takie coś podlega karze) no i idąc do więzienia mieć pretensje do dziecka o to, jak sie zachowało.
A to trzeba samemu sie zastanowić, czy odpowiedzialnym jest, dawanie małemu dziecku broni palnej.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz kwi 29, 2021 9:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL