Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 20, 2021 3:57

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Święto Miłosierdzia Bożego 
Autor Wiadomość

Post Święto Miłosierdzia Bożego
Witam.
Wiem że w Święto Miłosierdzia Bożego można dostąpić odpuszczenia win i kar.
Ja jednak kiedyś zinterpretowałam też że w tym dniu gdy ktoś prosi na modlitwie zostanie wysłuchany (wiem że nie tylko w ten dzień Pan wysłuchuje, ale rozumiałam że coś w stylu że np. szybciej) tak trochę to rozumiałam że podobnie jak w Godzinę Łaski 8 grudnia.
Moje pytanie - czy ja to dobrze rozumiem, czy chodzi tylko o to odpuszczenie win i kar?

699.
PAN JEZUS ŻĄDA USTANOWIENIA ŚWIĘTA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
W pewnej chwili usłyszałam te słowa: córko Moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu Moim. Pragnę, aby święto miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosier­dzia Mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar, w dniu tym, otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski. Wszystko co istnieje wyszło z wnętrzności miłosierdzia Mego. Każda dusza w stosunku do Mnie, rozważać będzie przez wieczność całą miłość i miłosierdzie Moje. Święto miłosierdzia wyszło z wnętrzności Moich, pragnę, aby, uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do Źródła Miłosierdzia Mojego. (Dz 699)

Pn kwi 12, 2021 7:08

Post Re: Święto Miłosierdzia Bożego
Michalina2017 napisał(a):
Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do Źródła Miłosierdzia Mojego. (Dz 699)

Zobacz, Faustyna dała Ci już odpowiedź. Czego chcieć więcej?

Pn kwi 12, 2021 7:17
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ]