Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz maja 20, 2021 22:03
Posty: 17
Post Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Będę szczęśliwym człowiekiem jak mi Bóg udowodni że istnieje? Biblia nie jest dla mnie dowodem.


Cz maja 20, 2021 22:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 20, 2021 22:03
Posty: 17
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Czytam, górne hasło, że to ludzie mogą doprowadzić do Boga, nie internet. Absolutnie nie zgadzam się, jak istnieje Bóg, jest za wielki aby rozmawiać z ludźmi. Dla niego ludzie nie istnieją?! Gardzi nimi i zabija. Dzisiaj też, np. Izrael i Palestyna. Gina niewinne istoty, dzieci które nie zdążyły zgrzeszyć wobec tzw. Boga. I co On na to?


Cz maja 20, 2021 22:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 20, 2021 22:03
Posty: 17
Post Dlaczego wiarę można porównywać do nauki?
Są to przeciwstawne kierunki. Wiara jaką znamy w historii oparta na religiach, cofało rozwój ludzkości o wieki.
I było narzędziem Zbrodni wobec wierzących w innych bogów, czyli dla nawracających krzyżem i mieczem Pogan. Poganie byli w pogardzie całego chrześcijańskiego imperium. Nasz pierwszy tzw. święty chyba Wojciech z pochodzenia Czech zginął z rąk Pogan czyli Prusów. I został świętym bohaterem, dla mnie barbarzyńcą bo chciał zmienić obyczaje i kulturę wolnych ludzi czyli Prusów. Cześć im pamięci. I tego chciał Bóg?


Cz maja 20, 2021 22:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 20, 2021 22:03
Posty: 17
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
kto tu odpiszę?


Cz maja 20, 2021 22:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 20, 2021 22:03
Posty: 17
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Muszę też dodać, jeżeli chodzi o historię być albo zginąć, przyjęcie chrzestu przez plemiona słowiańskie żyjące na naszych ziemiach miały sens. Nie miały one wyjścia. Inaczej Cesarstwo Rzymskie i świętego Narodu Niemieckiego by nas Polaków zniszczyło. Tak jak Zakon krzyżacki o imieniu świętej Niepokalanej Marii Panny ukatrupił cały naród o imieniu Prusy. Jak zwykle Polacy mu pomogli.


Cz maja 20, 2021 22:41
Zobacz profil
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
ateista987 napisał(a):
Będę szczęśliwym człowiekiem jak mi Bóg udowodni że istnieje? Biblia nie jest dla mnie dowodem.

Udowodnij, że będziesz szczęśliwy. Twe zapewnienia nie są dla mnie dowodem.


Pt maja 21, 2021 6:35
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Fajnie sobie podyskutowaliście, jedynie nie zauważacie, że nie piszecie o Bogu, ale o ludziach, którzy często ze słowem Bóg na ustach dokonują totalnego zła...może któryś widział osobowego Boga inicjującego walki Hamasu z Izraelem???


Pt maja 21, 2021 6:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Alus napisał(a):
Fajnie sobie podyskutowaliście, jedynie nie zauważacie, że nie piszecie o Bogu, ale o ludziach, którzy często ze słowem Bóg na ustach dokonują totalnego zła...może któryś widział osobowego Boga inicjującego walki Hamasu z Izraelem???


Radzę przeczytać Biblie :biggrin: wtedy zauważysz że Bóg nie zabija własnymi rękoma, on zsyła plagi choroby, powodzie.

ateista987 napisał(a):
Będę szczęśliwym człowiekiem jak mi Bóg udowodni że istnieje? Biblia nie jest dla mnie dowodem.


Z jakiej to przyczyny, wiedza o tym że Bóg istnieje, dałaby ci szczęście?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 21, 2021 12:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 20, 2021 22:03
Posty: 17
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Do NOLDY jestem szczęśliwy. Mam już sporo lat i mogę odejść w Uniwersum w każdej chwili. I się nie boję, a dlaczego, bo nie wierzę w Czarownika i w czary. Mam pogardę śmierci, na pohybel jej. I powiem tak, znajdę się w sytuacji w jakiej byłem przed narodzeniem to moja odpowiedź na śmierć. Wiem też że Nauka opisuję prawdę nie wymyślony Czarownik i jego czary. Szczęście dla mnie dzisiaj to rozumieć świat, jego wydarzenia. Chłonąć każdą przygodę naukową która towarzyszy ludziom nauki nie czarownikom, nie kościołom nie papieżowi, tylko Nauce. Żeby nie religia dzisiaj byśmy żyli na Marsie. Kościół katolicki stoi na fundamentach Zbrodni przeciwko ludzkości. Papieże w średniowieczu, większość to zboczeńcy, co nie którzy robili burdel w swojej siedzibie. Mieli nie tylko żony i dzieci ale i protestutki na swoje usługi. To najmniejszy problem, większy to ludobójstwo. Wszystkich zabijano i mordowano którzy nie chcieli przyjąć Chrystusa. Dowód: Indianie obu Ameryk a w naszym państwie Prusowie. Zakon krzyżacki najświętszej Marii Panny z krzyżami wymordował cały naród w imieniu Boga? Jest to normalne?


Pt maja 21, 2021 22:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 20, 2021 22:03
Posty: 17
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
I jeszcze jedno. Niech Pani NOLDA popatrzy w dobrą pogodę na niebo, rozgwieżdżone niebo. Zobaczy Pani potęgę Wszechświata, nie Boga. Widzi Pani tylko niepełne ramienie Drogi Mlecznej. A jest ich pięć czy sześć. To jest nasz dom, galaktyka o nazwie Droga Mleczna, tak ją nazwali starożytni Grecy, którzy stworzyli cywilizację europejską. Nie chrześcijanie, to nie jest prawdą, chrześcijanie to ludobójstwo to koszmar Średniowiecza. I to wojny religijne. Mądry człowiek się narodził Marcin Luter, bardzo wierzący człowiek, ale papieżowi powiedział dość, nikt nie będzie wykupywał za pieniądze grzechy swoje i swoich bliskich, i doszło do wojen. I dzisiaj Niemcy za przeproszeniem maja w dupie wiarę i religie. A my dalej w tym jesteśmy, zanurzeni w bagnie. Pani NOLDA proszę zadać pytanie? Kto się myli? Francuzi, Brytyjczycy, Niemcy czy Czesi? A może My!!!!


Pt maja 21, 2021 22:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
ateista987 napisał(a):
Szczęście dla mnie dzisiaj to rozumieć świat, jego wydarzenia. Chłonąć każdą przygodę naukową która towarzyszy ludziom nauki nie czarownikom, nie kościołom nie papieżowi, tylko Nauce.


Faktycznie dałeś na końcu znak zapytania, więc pytasz sie czy w sytuacji gdybyś wiedział że Bóg istnieje, byłbyś szczęśliwy, to ci powiem że wszystko kwestia twojego charakteru, bo jakbyś był nie do końca rozumny, mocno radosny/pozytywny, to byś sobie wmówił że samym chodzeniem do kościoła zapewnisz sobie zbawienie, i wtedy pojawi sie u ciebie szczęście, bo skoro jesteś pewien zbawienia, to wystarczy poczekać kilka dekad, i już sie idzie prosto do Nieba.
No a jak zaczniesz sie za bardzo interesować tematem, to dowiesz sie że skoro istnieje Bóg to i istnieje piekło, do którego zawsze możesz trafić, więc mogą sie u ciebie pojawić bardzo dużo obawy wszelkiego rodzaju schizofrenie, a to nie jest coś przyjemnego.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 21, 2021 22:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 20, 2021 22:03
Posty: 17
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Do Robek. To mi w końcu wytłumacz kim jest Bóg jakie ma prawa i w czym może pomóc? Myślę że w niczym, pojawił się 3 000 lat temu, wybranemu narodowi i ich przeciwników zabijał, mężczyzn, starców, babcie, kobiety i dzieci. I nie oszczędzał nawet niewinnych zwierząt domowych. Jaki dzisiaj ma sens mordowanie niewinnych zwierząt w tzw. religijnym czy rytualnym uboju? Jest to dla mnie barbarzyństwo. Jeżeli chcę tego Bóg to jest największym barbarzyńcą i zbrodniarzem wobec Życia, dodam niewinnego. Jeżeli nic nie potrafi Bóg, to po co on istnieję? Myślę żeby załatwić robotę dla darmozjadów.


Pt maja 21, 2021 23:06
Zobacz profil
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
ateista-ileś-tam napisał(a):
jestem szczęśliwy

Jesteś jeszcze jednym wierzącym, co wbił sobie pod czaszkę, że ateizm to taka sama religia jak wiara chrystusowa, więc poszedł głosić i wskutek tego stał się doskonale nieodróżnialny od trolla pospolitego.

ateista-ileś-tam napisał(a):
Żeby nie religia dzisiaj byśmy żyli na Marsie.

Żeby nie religia, dzisiaj zjadaliby was neandertale. Ale problem ciekawy. Jak racjonalnie zorganizować w plemiona i wioski rolnicze dzikich, rozproszonych kromaniończyków, którzy wiedzą, co to pochówek, ale nie wiedzą, co to żarówka?

ateista-ileś-tam napisał(a):
Zakon krzyżacki najświętszej Marii Panny z krzyżami wymordował cały naród w imieniu Boga?

Nie krzyżacki, tylko niemiecki, nie wymordował, tylko zasymilował, nie naród, tylko zbieraninę półdzikich plemion regularnie urządzających krwawe, bandyckie rajdy po całej okolicy i nie w imieniu Boga, tylko cywilizowanej Europy Zachodniej. Poza tym, z głową wszystko w porządku?

Do moderatury: fakt, miałem się nie odzywać, ale przeczytałem i zbrechtałem...


Pt maja 21, 2021 23:08

Dołączył(a): Cz maja 20, 2021 22:03
Posty: 17
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Idę spać, myślę że Bóg jest dla ludzi niewykształconych, nie mądrych, dla stresujących się życiem. Wcześniej czytałem że wielu z ludzi poznało Chrystusa i jest z nim. Ja w swoim życiu poznałem nie tylko Chrystusów, ale i Napoleonów, a dla mnie Napoleon Bonaparte jest większą postacią od Chrystusa. Przynajmniej prowadził na smyczy pape do Paryża, który go w końcu awansował na Cesarza Narodu Francji. Inaczej ten papa skończyłby źle.


Pt maja 21, 2021 23:16
Zobacz profil
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Na smyczy. Aha.

Dla ścisłości, Napoleon "awansował się" na cesarza Francuzów sam. Po prostu w kluczowym momencie zabrał papieżowi koronę.


Pt maja 21, 2021 23:43
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL