Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
@ateista987 nie wiem co chcesz osiągnąć, ale takim poziomem dyskusji tylko utwierdzasz wierzących, że nie warto brać ateistów na poważnie.


So maja 22, 2021 0:23
Zobacz profil
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
Fajnie sobie podyskutowaliście, jedynie nie zauważacie, że nie piszecie o Bogu, ale o ludziach, którzy często ze słowem Bóg na ustach dokonują totalnego zła...może któryś widział osobowego Boga inicjującego walki Hamasu z Izraelem???


[quotye]Radzę przeczytać Biblie :biggrin: wtedy zauważysz że Bóg nie zabija własnymi rękoma, on zsyła plagi choroby, powodzie.

Radzę dla odmiany poczytać "Faraona" B. Prusa - wyczytasz, że On zasłania słońce, co skutkuje zaćmieniem świata :D


So maja 22, 2021 6:48
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
nolda napisał(a):
ateista987 napisał(a):
Będę szczęśliwym człowiekiem jak mi Bóg udowodni że istnieje? Biblia nie jest dla mnie dowodem.

Udowodnij, że będziesz szczęśliwy. Twe zapewnienia nie są dla mnie dowodem.
Prosiłem, byś udowodnił, że będziesz szczęśliwym człowiekiem, jak Bóg udowodni swe istnienie. A Ty piszesz o burdelach, Marsie, zboczeńcach, prostytutkach, mądrościach narodów.
Przeczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz pytanie i jeśli potrafisz odpowiedz merytorycznie.


So maja 22, 2021 7:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
ateista987 napisał(a):
Do Robek. To mi w końcu wytłumacz kim jest Bóg jakie ma prawa i w czym może pomóc?


Bóg jest Bogiem, niczym sie nie przejmuje, może naprawdę dużo, więc z tych swoich możliwości korzysta.
I Bóg ma ci pomagać? niby z jakiej racji?

ateista987 napisał(a):
Jaki dzisiaj ma sens mordowanie niewinnych zwierząt w tzw. religijnym czy rytualnym uboju?


To ty chcesz jeść powietrze zmieszane z wodą?

Alus napisał(a):
Radzę dla odmiany poczytać "Faraona" B. Prusa - wyczytasz, że On zasłania słońce, co skutkuje zaćmieniem świata :D


A co to ma do czegokolwiek?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So maja 22, 2021 7:43
Zobacz profil
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
"Żeby nie religia dzisiaj byśmy żyli na Marsie"

wyrwałem jedno zdanie. Świat został tak stworzony, ze na Marsie nie ma życia. A ludzie się pchają na marsa i szukają tam życia :D. Nie mam nic przeciwko łazikom, ale ludzi wysyłac nie wiem po co.


So maja 22, 2021 8:23
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
A. No generalnie po to, żebyśmy jako szeroko pojęta ludzkość uniknęli losu dinozaurów. Bo jak coś bardzo dużego, na przykład takiego, co wybiło na Marsie Równinę Hellas, pieprznie w Ziemię, to jest duża szansa, że połowa ludzkości zemrze szybko, a druga połowa, żeby jakkolwiek przetrwać, wyewoluuje w coś typu ptak, czyli o bardzo małym mózgu, ale za to bez rączek. Chyba, że trafiliby się jacyś Marsjanie, żeby tych Ziemniaków nieszczęsnych ewakuować z nagłego srodowiskowego koszmaru do siebie do domu. Bo sytuacja, że coś bardzo dużego pieprzenie równocześnie i w Marsa, i w Ziemię, jest dalece mniej prawdopodobna.

Dlatego pchać się należy nie tylko na Marsa, ale nawet na Europę, gdzie też nie ma życia, ale za to jest w cholerę wody, czyli żyć się mniej więcej jakoś da. Jak się okaże, że Proximę Centauri obiega planeta o sensownej atmosferze i temperaturze (czyli żeby z nieba nie padała ropa jak na Tytanie albo stężony kwas jak na Wenus), to na Proximę pchać się należy również, choćby z prędkością 0.01c. Bo Kosmos jest naprawdę nieprzyjaznym miejscem jeśli chodzi o przetrwanie na dłuższą metę i tylko innego, milszego dla życia Kosmosu brakuje w okolicy. Niestety. Zatem musimy kombinować z tym, co mamy pod ręką.


So maja 22, 2021 9:26
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
@ErgoProxy
Ze swoimi fantazjami proszę iść do Hydre Parku, a tu nie robić offtopu

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 23, 2021 11:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Zastanawiam się, czy przyczyną walki z Bogiem jest bardziej ignorancja, czy arogancja.
Czy poniżanie wierzących nie jest świadectwem ułomności umysłowej? W czym komuś przeszkadza to, że są ludzie wierzący Bogu i starający się postępować zgodnie z Jego wolą?
Ale cieszę się, że argumentem na forum nie może być nagan.


Pn maja 24, 2021 11:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Żeby walczyć z Bogiem (bogiem) najpierw musiałby istnieć jakiś Bóg, a tego nie wykazano.

Obrażanie wierzących świadczy prawdopodobnie o problemach atakującego. Porzucenie religii często jest procesem trudnym. Rodzą się pretensje, częściowo zrozumiałe do wyznawców. Większość osób przez to przechodzi. Ja zdałem sobie sprawę z tego że jest to kontrproduktywne.

Mi osobiście nie przeszkadza jak sobie kto żyje dopóki nie wchodzi z butami w wolność innych albo wyciąga rękę po publiczne pieniądze.


Pn maja 24, 2021 13:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Malgosiu, to nie fantazje ErgoProxy ale cos co moze wystapic z dosc duzym prawdopodobienstwem.


Pn maja 24, 2021 15:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
subadam napisał(a):
Malgosiu, to nie fantazje ErgoProxy ale cos co moze wystapic z dosc duzym prawdopodobienstwem.

Offtop jest offtopem. Po prostu brak odniesienia czy podroz na Proxima Centauri zostala uwzgledniona w planie "gdy niebo umacniał, z Nim byłam" czy ta Proxima Centauri to tak hokus pokus, czy tez ta >Proxima Centauri to tak sobie byla< jak >byla sobie raz krolewna<.


Pn maja 24, 2021 15:42
Zobacz profil
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Faktycznie: wielki Niemiec, Nicolaus Copernicus, podał jako prawdę nauki, że wszystkie gwiazdy są przygwożdżone do sfery gwiazd stałych i tam Kosmos się kończy. No to kto by wielkiemu Niemcowi przeczył?


Pn maja 24, 2021 15:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
ErgoProxy napisał(a):
Faktycznie: wielki Niemiec, Nicolaus Copernicus, podał jako prawdę nauki, że wszystkie gwiazdy są przygwożdżone do sfery gwiazd stałych i tam Kosmos się kończy. No to kto by wielkiemu Niemcowi przeczył?

I jak kazda prawda nauki na przestrzeni czasu podlega zmianom.
W odroznieniu od Madrosci stojacej za wszystkimi projektami Stworzyciela ktora jest uniwersalna i niezmienna.


Pn maja 24, 2021 16:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Prawa nauki to najlepsze wyjaśnienia jakie aktualnie mamy. Często są uszczegóławianie, ale nie tak często zmieniane.

A Mądrość stworzyciela? Jeśli istnieje stworzyciel to nie mamy dostępu do jego mądrości.


Pn maja 24, 2021 21:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
robaczek2 napisał(a):
I jak kazda prawda nauki na przestrzeni czasu podlega zmianom.
W odroznieniu od Madrosci stojacej za wszystkimi projektami Stworzyciela ktora jest uniwersalna i niezmienna.


Mądrość kazała kamienować niewierne żony, i dzisiaj też trzeba tak robić? w końcu Mądrość jest niezmienna.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt maja 25, 2021 23:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL