Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 13:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
 Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga? 
Autor Wiadomość
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Robek napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
I jak kazda prawda nauki na przestrzeni czasu podlega zmianom.
W odroznieniu od Madrosci stojacej za wszystkimi projektami Stworzyciela ktora jest uniwersalna i niezmienna.


Mądrość kazała kamienować niewierne żony, i dzisiaj też trzeba tak robić? w końcu Mądrość jest niezmienna.

Mądrość Bóg siadł na kamieniu i zrobił zapis o kamienowaniu niewiernych żon, by po kilku tysiącach lat sam sobie zaprzeczył nie rzucając kamieniem w niewierną.
W późniejszych wiekach napisał oprawcom na pasach "Bóg z nami".


Śr maja 26, 2021 6:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Alus napisał(a):
Mądrość Bóg siadł na kamieniu i zrobił zapis o kamienowaniu niewiernych żon, by po kilku tysiącach lat sam sobie zaprzeczył nie rzucając kamieniem w niewierną.
W późniejszych wiekach napisał oprawcom na pasach "Bóg z nami".

To jest dowód że nawet jeśli ta Mądrość istnieje to nie mamy do niej dostępu. Na pewno nie przez księgi religijne.


Śr maja 26, 2021 6:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Alus napisał(a):
Mądrość Bóg siadł na kamieniu i zrobił zapis o kamienowaniu niewiernych żon, by po kilku tysiącach lat sam sobie zaprzeczył nie rzucając kamieniem w niewierną.
W późniejszych wiekach napisał oprawcom na pasach "Bóg z nami".


Tutaj widać że Biblijny Bóg, to ludowa mądrość pochodząca z tamtych czasów, a czasy sie zmieniają, więc i ta mądrość sie zmienia.
Bóg jako taki może sobie istnieć, i on może w jakimś stopniu być podobny do Biblijnego Boga.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr maja 26, 2021 9:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Robek napisał(a):
Mądrość kazała kamienować niewierne żony, i dzisiaj też trzeba tak robić? w końcu Mądrość jest niezmienna.

Madrosc jest niezmienna ale czlowiek po grzechu pierworodnym nie zawsze potrafi prawidlowo odpowiadac na pytania typu:
- co z tego wynika.
- jaki jest tego sens,
- jaki moral plynie z tej nauki,
- jakie beda konsekwencje takiej czy innej decyzji, itd


Śr maja 26, 2021 12:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
robaczek2 napisał(a):
Madrosc jest niezmienna ale czlowiek po grzechu pierworodnym nie zawsze potrafi prawidlowo odpowiadac na pytania typu:
- co z tego wynika.
- jaki jest tego sens,
- jaki moral plynie z tej nauki,
- jakie beda konsekwencje takiej czy innej decyzji, itd


Mądrość jest niezmienna? czyli wszystkie kobiety które zdradzają, trzeba kamienować? w końcu jak Bóg kazał kamienować, to przecież ludzie powinni brać to za wzór do naśladowania.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz maja 27, 2021 0:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Robek napisał(a):
Mądrość jest niezmienna? czyli wszystkie kobiety które zdradzają, trzeba kamienować? w końcu jak Bóg kazał kamienować, to przecież ludzie powinni brać to za wzór do naśladowania.

Jak rowniez ucinac sobie reke ktora gorszy.


Cz maja 27, 2021 13:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 20, 2021 22:03
Posty: 17
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
ErgoProxy Napoleon był geniuszem, nie tylko militarnym ale i prawo rządcą i administratorem. Jak mi pamięć nie myli, to do dzisiaj we Francji obowiązuję kodeks Napoleona. I na dodatek, mówimy o zbrodniach kościoła katolickiego! Dlaczego robisz podział na odpowiedzialność za zbrodnie wobec ludzkości, przeciwko Prusów, zmieniając katolicki na niemiecki. Mazowsze czyli naród polski też katolicki przyczyniło się do zbrodni wspólnie z katolickim narodem niemieckim przeciwko niewinnemu narodowi Prusów, bo miał w dupie Chrystusa i ich Zbrodniarzy, czyli Niemców i Polaków. A może się mylę? Pani lub Panie ErgoProxy


Pt maja 28, 2021 23:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Panie Ateisto, dostajesz ostrzeżenie za wulgaryzmy. Proszę tez trochę spuścić z tonu i spokojnie dyskutować mając na uwadze, ze przyszedłeś do katolików.

_________________
ksiądz


So maja 29, 2021 7:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3723
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Gdyby się pojawił jakiś jeden dowód naukowy na istnienie Boga, to nie musielibyśmy już w Boga wierzyć.


Pt cze 11, 2021 14:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
robaczek2 napisał(a):
Jak rowniez ucinac sobie reke ktora gorszy.


Co to za przeskakiwanie do jakiś pobocznych tematów? ładnie to tak?

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Gdyby się pojawił jakiś jeden dowód naukowy na istnienie Boga, to nie musielibyśmy już w Boga wierzyć.


Jak dla mnie naukowy dowód na istnienie Boga, to jest niedorzeczność, tutaj może być jedynie wiara.
Ale jak masz inne zdanie w tej kwestii, to jestem na tak, i powinieneś przedstawić tutaj ewentualny przykład takiego dowodu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt cze 11, 2021 16:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3723
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Gdyby się pojawił chociaż jeden naukowy dowód na istnienie Boga , to nie musielibyśmy już w Niego wierzyć, po prostu byśmy wiedzieli, że Jest. A jak na razie to wierzymy w Boga.


Pt cze 11, 2021 19:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Gdyby się pojawił chociaż jeden naukowy dowód na istnienie Boga , to nie musielibyśmy już w Niego wierzyć, po prostu byśmy wiedzieli, że Jest. A jak na razie to wierzymy w Boga.

Tam, gdzie jest wiedza, w szczególności empiryczna, rzeczywiście nie ma miejsca na wiarę.

Choć tak na prawdę, to powyższe zdanie oksymoronem jest. Bo niemal cała nasza wiedze jest oparta na wierze. Na przykład twierdzisz, że wiesz jaka jest odległość z Krakowa do Warszawy? Wiesz czy wierzysz? Ano wierzysz, choć myślisz , że wiesz. Wierzysz, bo sam nie zmierzyłeś. Wierzysz czyjemuś świadectwu. Ja wierzę świadectwo Biblii i Kościoła. Wierzę Chrystusowi.


So cze 12, 2021 8:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3723
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
andej, nie wiem czy to przemyślałeś?
Wiedza opiera się na wierze?
Nasza wiedza o świecie opiera się na czyjejś wierze?
Czyli twoim zdaniem najpierw zaczynamy wierzyć w coś czego nie ma, a później dopiero to odkrywamy?
Najpierw zaczynam wierzyć w kwadratową kulę, a później zaczynamy jej szukać? Nie rozumiem.
A może chciałeś powiedzieć odwrotnie, że to wiara opiera się na czyjejś wiedzy? Najpierw ktoś zmierzył odległość z Krakowa do Warszawy, posiadł wiedzę, a później my mu wierzymy na słowo?
Ale czy można wierzyć w coś co naprawdę istnieje, czy my w tą odległość do Warszawy to wierzymy, czy może raczej wiemy, że taka odległość jest?
Czy my wierzymy w istnienie Tlenu, czy może raczej wiemy, że Tlen jest, bo od dawna są na to dowody i można sprawdzić.
A Bóg, czy jest jakiś dowód na istnienie Boga, a jeżeli jest taki dowód, to czy można sprawdzić, że On jest?


So cze 12, 2021 14:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
andej napisał(a):
Choć tak na prawdę, to powyższe zdanie oksymoronem jest. Bo niemal cała nasza wiedze jest oparta na wierze. Na przykład twierdzisz, że wiesz jaka jest odległość z Krakowa do Warszawy? Wiesz czy wierzysz? Ano wierzysz, choć myślisz , że wiesz. Wierzysz, bo sam nie zmierzyłeś. Wierzysz czyjemuś świadectwu. Ja wierzę świadectwo Biblii i Kościoła. Wierzę Chrystusowi.


Jadąc samochodem, mam zegar od przejechanych kilometrów, więc mogę zmierzyć drogę jaka jest między Krakowem a Warszawą, tutaj nie muszę mieć wiary, samochód prawdę mi powie :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So cze 12, 2021 14:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Czy my wierzymy w istnienie Tlenu, czy może raczej wiemy, że Tlen jest, bo od dawna są na to dowody i można sprawdzić.

Wiemy o tym że była bitwa pod Kadesz, czy tylko wierzymy w to?


So cze 12, 2021 17:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL