Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
Zezwala strasząc: zobaczysz, trafisz do piekła, tak jak ze mną nie będziesz miała z nikim. Popraw się a pozwolę ci wrócić.

Uczy, próbuje by każdy zrozumiał że obecnie nikt nie jest taki jak On.

Czy człowiek nie "uczy" że nikt nie jest taki jak on (mądry, wszechwiedzący, mający zawsze rację)? Popatrz na siebie, na mnie, na innych forumowiczów, nauczamy jak Bóg.
Bóg takiego człowieka miałby inaczej nauczać?
Saqura napisał(a):
Kto sobie tego nie życzy i z tym się nie zgadza, tak też mu się stanie.

Tak mu się stanie, bo jak ma się stać. Tu powinna być kropka, ale jej niema. Skoro stanie się tak jak on chce to poniesie za to „zasłużoną karę” .


Pt cze 25, 2021 11:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
george45 napisał(a):
Czy człowiek nie "uczy" że nikt nie jest taki jak on (mądry, wszechwiedzący, mający zawsze rację)? Popatrz na siebie, na mnie, na innych forumowiczów, nauczamy jak Bóg.

Człowiek tego nie uczy, człowiek daje temu świadectwo, wystarczy rozejrzeć się dookoła. Nie jestem tutaj by nauczać, a po to by dzielić się z innymi dotychczasowym poznaniem. Naucza Słowo, a ono jest dostępne dla każdego.
george45 napisał(a):
Skoro stanie się tak jak on chce to poniesie za to „zasłużoną karę” .

To nie kara, lecz spełnienie ludzkiej woli/wyboru. Piekło istnieje, lecz nie są to męki piekielne, nim jest nieistnienie, tyle i tylko tyle. Nic ponad to czego oczekuje, spodziewa się np. ateista.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt cze 25, 2021 12:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
Czy człowiek nie "uczy" że nikt nie jest taki jak on (mądry, wszechwiedzący, mający zawsze rację)? Popatrz na siebie, na mnie, na innych forumowiczów, nauczamy jak Bóg.

Człowiek tego nie uczy, człowiek daje temu świadectwo, wystarczy rozejrzeć się dookoła. Nie jestem tutaj by nauczać, a po to by dzielić się z innymi dotychczasowym poznaniem. Naucza Słowo, a ono jest dostępne dla każdego.

Słowo prędzej powie czym coś nie jest, niż czym jest jest.
W jakim celu przekazujesz swoje poznanie? Myślisz, że reszta to głupcy, nie poznali tego co Ty poznałaś, a może szukasz bratniej duszy, która utwierdzi cię w Twych przekonaniach, chcesz zasłużyć na na niebo, albo, no właśnie albo…. .
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
Skoro stanie się tak jak on chce to poniesie za to „zasłużoną karę” .

To nie kara, lecz spełnienie ludzkiej woli/wyboru. Piekło istnieje, lecz nie są to męki piekielne, nim jest nieistnienie, tyle i tylko tyle. Nic ponad to czego oczekuje, spodziewa się np. ateista.

To co mówisz, o nie istnieniu zwanym piekłem, wiesz z doświadczenia, czy może ktoś Tobie o Tym powiedział, gdzieś przeczytałaś, sama wydedukowałaś, rodzice przekazali?


Pt cze 25, 2021 13:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Saqura napisał(a):
Za dużo nam dano, a to przysłoniło pokorę, tak potrzebną by zrozumieć i doświadczyć.


Jak dla mnie to co tutaj opowiadasz, nie ma żadnego sensu, to głodującym Afrykańskim dzieciom, za dużo dano?

afilatelista napisał(a):
Dlaczego się nie da?


W jaki sposób Bóg miałby udowodnić że od zawsze istnieje? jak miałby udowodnić że jest wszechwiedzący?

afilatelista napisał(a):
Jak przyjdzie to uznam że istnieje ale jeszcze nie że jest bogiem. W zależności jakie miałby mieć atrybuty to różnych dowodów na jego boskość bym potrzebował. Np bogowie egipscy czy hinduscy mieliby mniej do udowadniania niż Bóg Biblii.


Przecież dopiero co pisałeś, że wystarczy żeby do ciebie przyszedł na kawę, i już w niego uwierzysz, więc może bardziej byś myślał nad tym, co tutaj wypisujesz?

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Robek, świadomość istnienia Boga zmienia tyle, co świadomość istnienia Tlenu, tyko że od Boga dowiedziałyśmy się o Tlenie wszystko i w ogóle mógłbyś Go zapytać też czy było coś przed Wielkim Wybuchem, albo jakie liczby będą w totolotka itp.


Ilu znasz ludzi którym Bóg podał numery totolotka? o czym ty teraz mówisz? co to za jakieś chore fantazje?

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Jeżeli uważasz, że Bóg i tak do niczego by ci się nie przydał to OK , może brak ci wyobraźni.


Do czego Bóg miałby być mi potrzebny?

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
przekonać choćby takiego Robka, lub Afilatelistę, jak to zrobisz bez dowodu? A gdybyś miała jeden dowód to zamknęła byś im gęby po wieki wieków Amen.


Gdybym wiedział że Bóg istnieje, to bym zachowywał sie tak jak teraz, nie bardzo rozumiem o co ci chodzi? tobie sie zdaje ze jakbyś przedstawił mi dowód na to że Bóg istnieje, to by nastąpił koniec świata? co ty tam sobie nawymyślałeś?

Saqura napisał(a):
Nie po to jestem tutaj by zamykać komuś "gęby". Zresztą spójrz na przypadek faraona, tyle namacalnych dowodów i nic; zdajesz sobie sprawę, że jak gleba nie ta, to nic tego nie zmieni :roll:


Inny punkt widzenia, chyba z niewielu rzeczy, zdaje sobie sprawę.

Saqura napisał(a):
Pisząc jeszcze prościej, wie lepiej co dla każdego z nas powinno być dobre, najlepsze. Coś na wzór po0stępowania Adama i Ewy.


Oczywiście że wie co jest lepsze, miliony ludzi co roku umiera z głodu, i to musi być dla nich coś dobrego, bo niby jak inaczej?

Saqura napisał(a):
To nie kara, lecz spełnienie ludzkiej woli/wyboru. Piekło istnieje, lecz nie są to męki piekielne, nim jest nieistnienie, tyle i tylko tyle. Nic ponad to czego oczekuje, spodziewa się np. ateista.


To nie jest wersja Katolicka, więc to herezja, same kłamstwa.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt cze 25, 2021 14:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Robek napisał(a):
W jaki sposób Bóg miałby udowodnić że od zawsze istnieje?

Tego prawdopodobnie nie udowodni bo nie da się istnieć od zawsze. Niezależnie od tego jak dużo czasu upłynęło by od minus nieskończoności to dalej byłaby nieskończoność.
Cytuj:
jak miałby udowodnić że jest wszechwiedzący?
tego też prawdopodobnie byłoby ciężko udowodnić. Prosty eksperyment myśliwy "czy Bóg może stworzyć kamień którego sam nie będzie w stanie podnieść?" Wykazuje że prawdopodobnie nie da sie być wszechmogącym. Ale to nie ja twierdzę że jestem wszechmogący i to nie ja muszę coś udowadniać. Do uznania go za Boga wystarczy mi duża nadprzyrodzoną moc. Nie musi być wszechmoc.

Cytuj:
Przecież dopiero co pisałeś, że wystarczy żeby do ciebie przyszedł na kawę, i już w niego uwierzysz, więc może bardziej byś myślał nad tym, co tutaj wypisujesz?

No tak. Jeśli przyjdzie na kawę to w niego uwierzę. Ty piszesz na forum i wierzę że istniejesz. W samym fakcie istnienia nie ma nic niezwykłego. Samo to że Jezus istniał też nie jest niezwykłym twierdzeniem i uważam to za prawdopodobne. Inne twierdzenia na jego temat potrzebują osobnego udowodnienia.

Przypisywane Bogu atrybuty są niezwykle i jeśli Bogu zależy żebym w nie uwierzył to powinien je wykazać.


So cze 26, 2021 17:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
afilatelista napisał(a):
Tego prawdopodobnie nie udowodni bo nie da się istnieć od zawsze.

A od kiedy istnieje materia?


So cze 26, 2021 17:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
feelek napisał(a):
A od kiedy istnieje materia?

Nie wiemy. Według najbardziej uznanych modeli powdowstala niedługo po "wielkim wybuchu", czyli niedługo po tym jak powstała czasoprzestrzeń. Na polskie wikipedii napisano że w wielkim wybuchu na początku była materia ale nie wiem skąd to wzięli. To raczej mało prawdopodobny model.


So cze 26, 2021 19:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
@afilatelista

Dlaczego mało prawdopodobne, to osobliwość nie składała się z materii?


So cze 26, 2021 20:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Z tego co rozumiem to materia dopiero powstała po wielkim wybuchu a w pierwszych chwilach była tylko energia.
Na mój chłopski rozum (pozdro dla Saqury) najbardziej przekonująca jest hipoteza że we wszechświecie ogólna energia wynosi zero. Energia i materia jest równoważona przez grawitację i w mniejszym stopniu antymaterię.

Ale szczerze przyznaje że mnie to przerasta, a skoro najtęższe głowy ludzkości tego nie rozgryzły więc tym bardziej ja nie będę się opowiadał za żadną hipotezą.


So cze 26, 2021 21:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Nieważne, może być i energia. Chodzi o to ile czasu ten stan trwał, zanim to coś wybuchło.


So cze 26, 2021 21:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Nie trwał bo nie było czasu. ( z tego co rozumiemy)

Ale generalnie poruszamy się po tematach na które nauka nie ma odpowiedzi i nie wiadomo czy kiedyś je poznamy. Najuczciwsza odpowiedzią jest tu "nie wiem" .

A odpowiedzi dawane przez religię to nie są żadne odpowiedzi


Ostatnio edytowano So cze 26, 2021 21:58 przez afilatelista, łącznie edytowano 1 raz



So cze 26, 2021 21:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
[quote="afilatelista”]po……… chwilach .[/quote]
Widze ze poslugujemy sie pojeciem czasu. Bog w ktorego wierzymy jest poza czasem. Patrzy na wszystkie wymiary podobnie Jak Robek bedac w 3D patrzy na pisanine robaczka na ekranie 2D.g


So cze 26, 2021 21:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
robaczek2 napisał(a):
Widze ze poslugujemy sie pojeciem czasu. Bog w ktorego wierzymy jest poza czasem. Patrzy na wszystkie wymiary podobnie Jak Robek bedac w 3D patrzy na pisanine robaczka na ekranie 2D.g

Co to znaczy że jest poza czasem? Jak to rozumiesz?


Ostatnio edytowano So cze 26, 2021 22:05 przez afilatelista, łącznie edytowano 1 raz



So cze 26, 2021 22:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
afilatelista napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Widze ze poslugujemy sie pojeciem czasu. Bog w ktorego wierzymy jest poza czasem. Patrzy na wszystkie wymiary podobnie Jak Robek bedac w 3D patrzy na pisanine robaczka na ekranie 2D.g

Co to znaczy że jest poza czasem?

Podobnie jak Robek poza ekranem


So cze 26, 2021 22:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
A swoją drogą, jak nie było czasu, to nie mogły też zachodzić tam żadne procesy, takie jak wzrost ciśnienia, itp., które prowadzą do wybuchu. W takim razie jak to możliwe, że wybuchło?


So cze 26, 2021 22:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL