Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 10:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Saqura napisał(a):
Mylisz się, to wciąż to samo, ona wciąż obowiązuje. Ten konkretny fragment, ten opisujący eksperyment, to instrukcja skondensowana w tych kilku słowach.

Bóg ponoć jest miłością, a Miłość nie łamie rąk, nie zsyła głodu, nie niszczy ludzi i zwierząt i nie przeprowadza eksperymentów.
Miłość,
"[...]Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję [...]
Pytam, kogo zgodnie z tą instrukcją, odnalazł Noe, Danel i Hiob, Boga zwanego miłością, eksperymentatora, czy może jakiegoś … .


Cz cze 24, 2021 12:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
george45 napisał(a):
Pytam, kogo zgodnie z tą instrukcją, odnalazł Noe, Danel i Hiob, Boga zwanego miłością, eksperymentatora, czy może jakiegoś … .

Boga Wszechmocnego i Sprawiedliwego, ich Stwórcę, któremu oni, jak i wszystko co widzialne, zawdzięczają swe istnienie.
Mam rozwijać ten wątek ze złodziejem, mordercą, oprawcą ? Czy zrozumiałeś ?
Dodam tylko, tak już od siebie, odnośnie miłości, by ona całkowicie nie przysłaniała celu, pamiętajmy dla kogo i przez kogo wszystko zaistniało.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz cze 24, 2021 12:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
Pytam, kogo zgodnie z tą instrukcją, odnalazł Noe, Danel i Hiob, Boga zwanego miłością, eksperymentatora, czy może jakiegoś … .

Boga Wszechmocnego i Sprawiedliwego, ich Stwórcę, któremu oni, jak i wszystko co widzialne, zawdzięczają swe istnienie.
Mam rozwijać ten wątek ze złodziejem, mordercą, oprawcą ? Czy zrozumiałeś ?
Dodam tylko, tak już od siebie, odnośnie miłości, by ona nie przysłaniała celu, pamiętajmy dla kogo i przez kogo wszystko zaistniało.

Bóg się zmienił, czy człowiek zmienił instrukcje?
Kim jest ten co zabija, głodzi, poddaje eksperymentom, unicestwia narody?
Miłość, czyli Bóg przesłania cel?


Cz cze 24, 2021 12:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
george45 napisał(a):
Bóg się zmienił, czy człowiek zmienił instrukcje?
Kim jest ten co zabija, głodzi, poddaje eksperymentom, unicestwia narody?
Miłość, czyli Bóg przesłania cel?

Jednak nie zrozumiałeś, miłość daje wybór jak i go szanuje. Sprawa została postawiona jasno, śmierć lub życie, reszta zależy od człowieka. Nikogo nie zabija, sami dokonujemy wyboru, On jedynie odbiera iskrę która do nas nigdy nie należała. Nie kradnie, bo wszystko w Nim ma istnienie (wszystko jest/należy do Jego) Doświadcza, bo kocha i stara się naprowadzić. Kocha, lecz życiem wiecznym nie może wszystkich obdarzyć, nie że nie potrafi, lecz stoi na straży wolnego wyboru (który sam dał), a także jest światłością do której nic ciemnego nie ma dojścia i vice versa. Za dużo nam dano, a to przysłoniło pokorę, tak potrzebną by zrozumieć i doświadczyć. No ale jeśli kochasz, wtedy cenisz i szanujesz wolność, nade i pomimo wszystko.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz cze 24, 2021 12:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Robek napisał(a):
To ktoś wszechwiedzący i wszechmogący, jest w stanie udowodnić coś czego nie da sie udowodnić?

Dlaczego się nie da?
Cytuj:
Bo skoro mówisz że Bóg może przedstawić dowody na swoje istnienie, to przynajmniej byś przedstawił jak taki dowód miałby wyglądać? bo na razie to pomimo ateizmu, przypominasz mi osobę wierzącą, a taka osoba spytana jak wygląda Niebo, nie wiedząc odsyła mnie z tym pytaniem do Boga, tutaj widzę u ciebie ten sam mechanizm.

Obowiązek udowodnienia twierdzenia leży po stronie osoby która coś twierdzi. Jeśli Bóg jest bogiem i oczekuje że będę go uważał za boga to po jego stronie jest udowadnianie.

Cytuj:
To jak ktoś przyjdzie do ciebie na kawę, powie że jest Bogiem, to ty mu wtedy uwierzysz na słowo? :D :D w jaki sposób osoba tak łatwowierna, jest ateistą?

Jak przyjdzie to uznam że istnieje ale jeszcze nie że jest bogiem. W zależności jakie miałby mieć atrybuty to różnych dowodów na jego boskość bym potrzebował. Np bogowie egipscy czy hinduscy mieliby mniej do udowadniania niż Bóg Biblii.

Cytuj:
Clive Harris to znany na świecie uzdrowiciel, jakbyś go poznał osobiście, powiedziałby ci że jest Bogiem, to byś w to uwierzył? :lol: widzę że ty nie masz za dużych wymagań.
Oczywiście że nie uwierzyłbym mu na słowo. Uznałbym jego istnienie ale umiejętności musiałby udowodnić.

Cytuj:
Bo religia jednym pomaga i nadaje sens życia, tworzy wspólnotę w której danej jednostce łatwiej i lepiej sie żyje, a z drugiej strony wielu ludzi bojąc sie piekła popada w różnego rodzaju paranoje, więc tutaj wszystko w miarę sie wyrównuje, bilans zysków i strat, jest zachowany.
Jaki z tego wniosek? Że religia nie jest potrzebna.


Cz cze 24, 2021 20:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3769
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Robek, świadomość istnienia Boga zmienia tyle, co świadomość istnienia Tlenu, tyko że od Boga dowiedziałyśmy się o Tlenie wszystko i w ogóle mógłbyś Go zapytać też czy było coś przed Wielkim Wybuchem, albo jakie liczby będą w totolotka itp.
Jeżeli uważasz, że Bóg i tak do niczego by ci się nie przydał to OK , może brak ci wyobraźni.

Saqura
Bóg powiedział, że Go poznamy, ale nie powiedział kiedy?
To, że ziemia jest okrągła można sprawdzić i niewierzących przekonać, a spróbuj do Boga przekonać choćby takiego Robka, lub Afilatelistę, jak to zrobisz bez dowodu? A gdybyś miała jeden dowód to zamknęła byś im gęby po wieki wieków Amen.


Cz cze 24, 2021 20:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Bóg powiedział, że Go poznamy, ale nie powiedział kiedy?

Jak nie, jak tak :)
Mamy tego pragnąć całym swoim sercem, patrz przykład Hioba, weźmy pod lupę całą jego historię aż do momentu gdy wypowiada te słowa : "Dotąd Cię znałem ze słyszenia, obecnie ujrzałem Cię wzrokiem, 6 stąd odwołuję, co powiedziałem, kajam się w prochu i w popiele" Hiob 42
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
o, że ziemia jest okrągła można sprawdzić i niewierzących przekonać, a spróbuj do Boga przekonać choćby takiego Robka, lub Afilatelistę, jak to zrobisz bez dowodu? A gdybyś miała jeden dowód to zamknęła byś im gęby po wieki wieków Amen.

Nie po to jestem tutaj by zamykać komuś "gęby". Zresztą spójrz na przypadek faraona, tyle namacalnych dowodów i nic; zdajesz sobie sprawę, że jak gleba nie ta, to nic tego nie zmieni :roll:

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt cze 25, 2021 7:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
Bóg się zmienił, czy człowiek zmienił instrukcje?
Kim jest ten co zabija, głodzi, poddaje eksperymentom, unicestwia narody?

Jednak nie zrozumiałeś[…]
Nikogo nie zabija […]

" złamał mu podporę chleba, zesłał głód, wyniszczył ludzi i zwierzęta " Ez.13,14
Te słowa to taki „pic na wodę”?

Takiego Boga mógł stworzyć tylko człowiek. Co to za Bóg, który kocha miłością warunkową i rozdziela ją według swego widzimisię? Co to za Bóg, który wodzi na pokuszenie, kuszenie to przywilej diabeła, nie Bóga.
Robi to człowiek, który ma problemy, jest zazdrosny o żonę, męża, kochankę. Kocha pod warunkiem, że go partner nie zdradzi. Sprawdza go codziennie, czytając pocztę, SMS-y, wynajmuje detektywa. Wodzi na pokuszenie, wysyłając na imprezę, wczasy by sprawdzić wierność. Gdy znajduje oznaki zdrady, stara się zniszczyć partnera, jego bliskich, cierpiąc przy tym najbardziej, z powodu swego ego. Wynika to z jego nieświadomości. Czy Bóg jest nieświadomy, ma ego? Chyba tylko ten stworzony przez człowieka na swój obraz i podobieństwo.
Bóg jest miłością bezwarunkową. Może, byś to sobie uzmysłowiła, weź za przykład kwiat. Swym zapachem obdarza wszystkich, złodzieja, bandytę, świętego, muzułmanina, chrześcijanina, dziecko, starca… . Ofiaruje to co ma najpiękniejszego, nie stawiając żadnych warunków, nie żądając nic w zamian.
Boga w Księgach nie znajdziesz, spisali je ludzie. Bóg w księgach, jak wspomniałem, jest stworzony przez człowieka, na jego obraz i podobieństwo.


Pt cze 25, 2021 8:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
george45 napisał(a):
" złamał mu podporę chleba, zesłał głód, wyniszczył ludzi i zwierzęta " Ez.13,14
Te słowa to taki „pic na wodę”?

Nie, nie pic, te słowa są wyrwane z kontekstu :roll:
george45 napisał(a):
Co to za Bóg, który kocha miłością warunkową i rozdziela ją według swego widzimisię?

Twierdzisz, że wolny wybór to warunek ?
george45 napisał(a):
Kocha pod warunkiem, że go partner nie zdradzi. Sprawdza go codziennie, czytając pocztę, SMS-y, wynajmuje detektywa. Wodzi na pokuszenie, wysyłając na imprezę, wczasy by sprawdzić wierność. Gdy znajduje oznaki zdrady, stara się zniszczyć partnera, jego bliskich, cierpiąc przy tym najbardziej, z powodu swego ego.

Nie, osoba która kocha, to wiedząc o zdradzie, akceptuje ten wybór. Mało tego, w każdym momencie zezwala na powrót do siebie, bo prawdziwie kocha i zapomina wszystko co było złe.
george45 napisał(a):
Czy Bóg jest nieświadomy, ma ego?

Nie, Bóg jest Wszechwiedzą i jeśli ktoś nie zgadza się z celem swego zaistnienia to to szanuje.
george45 napisał(a):
Boga w Księgach nie znajdziesz, spisali je ludzie. Bóg w księgach, jak wspomniałem, jest stworzony przez człowieka, na jego obraz i podobieństwo.

Ludzie bez władzy, praktycznie nikt, przeciwko swoim kapłanom i narodowi. Zapewne uwielbiali wygnanie, poniżenie i kamieniowanie. No cóż, każdy ma swój sposób na życie. :roll: Nikt nie poświęci życia doczesnego (nie mówię tu tylko o natychmiastowej śmierci) dla Słowa nie dotykając tej prawdziwej Miłości.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt cze 25, 2021 9:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
george45 napisał(a):
Kocha pod warunkiem, że go partner nie zdradzi. Sprawdza go codziennie, czytając pocztę, SMS-y, wynajmuje detektywa. Wodzi na pokuszenie, wysyłając na imprezę, wczasy by sprawdzić wierność. Gdy znajduje oznaki zdrady, stara się zniszczyć partnera, jego bliskich, cierpiąc przy tym najbardziej, z powodu swego ego.

Nie, osoba która kocha, to wiedząc o zdradzie, akceptuje ten wybór. Mało tego, w każdym momencie zezwala na powrót do siebie, bo prawdziwie kocha i zapomina wszystko co było złe.

Tyle, że to co napisał @george45 bardzo celnie ilustruje biblijnego Boga, a to co Ty napisałaś @Saqura, w żaden sposób.


Pt cze 25, 2021 9:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
atheist napisał(a):
Tyle, że to co napisał @george45 bardzo celnie ilustruje biblijnego Boga, a to co Ty napisałaś @Saqura, w żaden sposób.

@george45 pisze, że wie lepiej co dla ludzi dobre, podając przy tym typowo ludzki przykład, patrząc z perspektywy człowieka, nie dopuszczając do głosu całokształtu Biblii. Pisząc jeszcze prościej, wie lepiej co dla każdego z nas powinno być dobre, najlepsze. Coś na wzór po0stępowania Adama i Ewy.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt cze 25, 2021 9:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
Co to za Bóg, który kocha miłością warunkową i rozdziela ją według swego widzimisię?

Twierdzisz, że wolny wybór to warunek?
Wolny wybór to wybór, a miłość jest bezwarunkowa. Przemedytuj zapach kwiatu.

Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
Kocha pod warunkiem, że go partner nie zdradzi. Sprawdza go codziennie, czytając pocztę, SMS-y, wynajmuje detektywa. Wodzi na pokuszenie, wysyłając na imprezę, wczasy by sprawdzić wierność. Gdy znajduje oznaki zdrady, stara się zniszczyć partnera, jego bliskich, cierpiąc przy tym najbardziej, z powodu swego ego.

Nie, osoba która kocha, to wiedząc o zdradzie, akceptuje ten wybór. Mało tego, w każdym momencie zezwala na powrót do siebie, bo prawdziwie kocha i zapomina wszystko co było złe.

Zapomina o tym co było złe? Robi z siebie sklerotyka?
Co było złe, że osoba którą kocham, obdarzam miłością poszła z innym? Poszła bo to sprawiło jej przyjemność. Czy kochając kogoś nie chcemy by był szczęśliwy?
No chyba że kochamy „miłością” warunkową, wtedy mówimy pozwalam ci wrócić pod warunkiem, że już więcej tego nie zrobisz, zapomnę to co mi uczyniłaś ale więcej tego nie rób. Mówimy nadal będę cię kochał, lecz więcej tego nie rób. Z osoby którą „kochamy” robimy niewolnika. Bóg stworzony przez człowieka, został obdarzony cechami ludzkimi, no bo jakimi innymi człowiek może obdarzyć.


Pt cze 25, 2021 9:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
george45 napisał(a):
Wolny wybór to wybór, a miłość jest bezwarunkowa. Przemedytuj zapach kwiatu.

Bo taka jest. Jeśli ktoś woli nieistnienie to mam mu na siłę wpychać życie, jeszcze ze mną? Wtedy zachowałabym się jak ten człowiek zazdrosny, z przykładu który podałeś, warte przemyślenia :roll:
george45 napisał(a):
Co było złe, że osoba którą kocham, obdarzam miłością poszła z innym? Poszła bo to sprawiło jej przyjemność. Czy kochając kogoś nie chcemy by był szczęśliwy?

Tak też czyni Bóg, zezwala ci odejść.
george45 napisał(a):
Mówimy nadal będę cię kochał, lecz więcej tego nie rób.

Ileż to razy naród Izraela był przyjmowany gdy wracał do Boga ? Zapominasz że żyjemy w czasie, po pierwszym, czy drugim rozstaniu do ponownego powrotu może nam go zabraknąć. Tym samym, jedynie napomnę, nie zapominaj że Bóg z natury jest samą światłością.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt cze 25, 2021 10:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
Co było złe, że osoba którą kocham, obdarzam miłością poszła z innym? Poszła bo to sprawiło jej przyjemność. Czy kochając kogoś nie chcemy by był szczęśliwy?

Tak też czyni Bóg, zezwala ci odejść.

Zezwala strasząc: zobaczysz, trafisz do piekła, tak jak ze mną nie będziesz miała z nikim. Popraw się a pozwolę ci wrócić.
Saqura napisał(a):
Ileż to razy naród Izraela był przyjmowany gdy wracał do Boga ? Zapominasz że żyjemy w czasie, po pierwszym, czy drugim rozstaniu do ponownego powrotu może nam go zabraknąć. Tym samym, jedynie napomnę, nie zapominaj że Bóg z natury jest samą światłością.

Przyjmował strasząc i karząc, tak jak zdradzony mąż żonę. Tak może robić tylko Bóg stworzony przez człowieka.
Bóg - świadomość, nie nie rozlicza, nie zabrania i nie nagabuje, jest jak ten zapach kwiatu, unosi się i swym aromatem bezwarunkowo obdarza wszystkich.


Pt cze 25, 2021 10:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Gdzie sa dowody naukowe na istnienie Boga?
george45 napisał(a):
Zezwala strasząc: zobaczysz, trafisz do piekła, tak jak ze mną nie będziesz miała z nikim. Popraw się a pozwolę ci wrócić.

Uczy, próbuje by każdy zrozumiał że obecnie nikt nie jest taki jak On. Uczy, byśmy zrozumieli że wszystko zaistniało dla Jego Syna i jedynie w Nim ma swoje istnienie. A że miłuje i Syna i nas dlatego daje wybór, wybór wyrażenia zgody. Kto sobie tego nie życzy i z tym się nie zgadza, tak też mu się stanie.
george45 napisał(a):
zapach kwiatu, unosi się i swym aromatem bezwarunkowo obdarza wszystkich.

Zapach kwiatu został stworzony z myślą o nas, zresztą wszystko było dla nas i wszystko to, właśnie nam, miało być podległe.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt cze 25, 2021 10:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL