Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Dlaczego Pocieszyciel czepia się Pawła i jego kościoła 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N cze 27, 2021 2:42
Posty: 10
Post Dlaczego Pocieszyciel czepia się Pawła i jego kościoła
Oto kilka przykładów z Biblii, z powodu, których Bóg posłał Pocieszyciela na Ziemię. Bo zdecydował, że już czas aby ludzie poznali prawdę.
Jezus:
„Już niedługo będę mógł rozmawiać z wami, bo nadchodzi książę tego świata. Nie ma on do mnie żadnego prawa; ale świat ma poznać, że miłuję Ojca i tak postępuję, jak mi Ojciec nakazał”. 14. 30-31 Ew Jana.
Paweł:
„Wówczas spodobało się temu, który mnie wybrał, gdy byłem jeszcze w łonie matki, i powołał przez łaskę swoją, objawić Syna swego we mnie”. 1. 15 Ga
Oślepiając Szawła, Szatan sprytnie osłabił czujność apostołów. Ostrzeżonych przez Jezusa Chrystusa o tym, że zaraz po jego odejściu pojawi się ktoś, kto bezprawnie będzie nauczał i ustanawiał prawa w jego imieniu. Jednocześnie sprawił, że Szaweł został całkowicie przekonany, iż to Syn Człowieczy mówił do niego. Dlatego nazwał się apostołem i przyjął imię Paweł. I zaczął nauczać w imieniu Jezusa Chrystusa, ale w taki sposób jak chciał ten, który w niego wstąpił i prowadził go.
Paweł zatem pięknie mówił o Jezusie Chrystusie, a jednocześnie wprowadzał rzeczy odstępcze.
Jezus:
„Idźcie i głoście; Przybliżyło się Królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wyrzucajcie czartów: wzięliście darmo, darmo dawajcie.
Nie zabierajcie srebra ni złota, ani miedziaków w swoich pasach, ani torby podróżnej, ani dwóch tunik, ani sandałów, ani laski, bo pracownik ma prawo do swego utrzymania”. 10. 6-10 Ew Mt.
Paweł:
„Ten, któremu głosi się słowo Boże, niechaj użyczy ze wszystkich dóbr swoich temu, który go uczy” 6. 6 Ga.
„Pamiętacie (Filipianie), jak to raz i drugi przysłaliście mi zapomogę do Tesaloniki na potrzeby moje? Nie na datku mi zależy, lecz na obfitej zapłacie, jaka zapisana zostanie na wasze dobro. Teraz mam wszystko, nawet w obfitości. Jestem zasobny, odebrawszy z rąk Epafrodyta wasz dar: tę wdzięczną wonność, tę ofiarę miłą i Bogu przyjemną. A Bóg mój zaspokoi wszelkie potrzeby wasze wspaniale, wedle bogactwa swego w Jezusie Chrystusie”. 4. 16-19 Flp.
Paweł wbrew Jezusowi nakazuje wiernym, aby dzielili się wszystkim co mają z nauczycielami. Ustanawia pierwowzór przeklętej przez wiernych dziesięciny. Tym sposobem nauczyciele przestają być pracownikami wiernych, a zamieniają się w biznesmenów sprzedających Boga. Paweł odbiera dobra od Filipian nawet w czasie, gdy u nich nie naucza. Dzięki czemu nauczyciele mogą żyć w obfitości. Niczym dzisiejsi biskupi żyjący w luksusach za zebrane od wiernych dobra. I podobnie jak Paweł obiecują, że zapłatę za to dokona Bóg wedle swego bogactwa.
Jezus:
„Jeżeli chcesz być doskonałym, idź sprzedaj co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. A potem przyjdź i idź za mną”. 19. 21-22 Ew Mt.
Paweł:
„Razem z nim (Tytusem) posyłamy tego brata, którego wszystkie gminy uwielbiają za jego pracę około Ewangelii. Poza tym został wyznaczony przez gminy na naszego towarzysza podróży w tym charytatywnym dziele. Więc dajcie im dowód swej miłości… by wasza darowizna dawniej obiecana była całkiem gotowa, tak by była rzeczywiście darem błogosławieństwa, a nie sknerstwa. Pamiętajcie o tym: kto skąpo sieje, skąpo też żąć będzie”. 8. 18-24 / 2 Kor.
Jezus naucza; jeżeli chcesz pomóc biednym, to sam sprzedaj swój majątek i sam rozdaj go im. Paweł zmienia to i organizuje grupy odbierające ofiarowane dobra w celu przekazania potrzebującym.
Czy słyszeliście, żeby jakiś uczony w Piśmie zauważył, co Jezus przez to powiedział i dlaczego właśnie tak? No bo przecież mógł powiedzieć: Sprzedaj swoje dobra i przekaż pieniądze uczniom, a oni rozdadzą biednym. Jednak Jezus położył nacisk na: ty sam sprzedaj i sam rozdaj.
A zrobił to dlatego bo wiedział, że pieniądz szybko deprawuje. I uczniowie z pracowników zmienią się szybko w biznesmenów sprzedających Boga. Wiedział, że pośrednik nigdy nie rozda wszystkiego, lecz zawsze zostawi część dla siebie. Z czasem w miarę gdy apetyt rośnie, będzie zostawiał sobie coraz więcej.
Dzisiaj to już milionowa rzesza nauczycieli ubranych w sutanny, która czerpie zyski ze sprzedaży Boga. Pobudowali sobie setki tysięcy zakładów pracy, w których kupczą niewidocznymi towarami. A ponieważ kupujących wielu, stali się super bogatą religijną korporacją. Obejmującą swym zasięgiem cały świat.
Jezus:
„Co cesarskie jest cesarskie, oddajcie cesarzowi, a co Boże, Bogu”. 12. 17 Mk.
Paweł:
„Każdy niechaj będzie poddany władzom przełożonym. Bo nie ma władzy, która by nie pochodziła od Boga. A tam gdzie jest jakaś władza, przez Boga została ustanowiona… Stoi na służbie u Boga, tobie na pożytek. Lecz jeśli źle postępujesz, lękaj się jej: bo nie na darmo nosi miecz… ci co sprawują władzę są urzędnikami Boga”. 13. 1-6 Rz.
Kolejny Pawłowy nakaz zmieniający nauki Jezusa. Chyba najbardziej brzemienny w skutkach; nie tylko dla wiernych ale również dla całego świata. To dzięki niemu Kościół stał się światową potęgą. Nie tylko ekonomiczną ale również militarną z niemal absolutną władzą nad światem. Teraz swoje odstępcze nauki Szatan mógł wcielać siłą, a robił to z diabelską przyjemnością i wyrafinowaniem. Miliony niewinnych ofiar oddało życie z powodu tego rozporządzenia Pawła. To jego Kościół winny jest tej rzezi i rzeki krwi.
Jezus:
„Kto z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci na nią kamieniem… Niewiasto, gdzież są ci [ci, którzy cię oskarżali]? Nikt cię nie potępił? 8. 7-10 Ew Jana.
Paweł:
„Niewiasta winna szukać pouczenia w cichości i pełnej uległości. Nie pozwalam niewieście wykonywać urzędu nauczycielskiego. Nie wolno jej przywłaszczać sobie władzy nad mężem, lecz winna być cicha i powściągliwa. 2.11-12 / 1 Tm.
„Spośród nich wywodzą się ci, którzy wkradają się do rodzin i podbijają sobie serca lekkomyślnych kobiet, obarczonych grzechami i miotanych różnymi żądzami, które bez końca się uczą, a nigdy do poznania prawdy dojść nie mogą”. 3. 6-7 / 2 Tm.
Po co Jezus powiedział do gawiedzi: kto jest bez grzechu niech rzuci pierwszy?
Żeby pokazać, że kobieta i mężczyzna są równie grzeszni i niczym się od siebie nie różnią. Nie spodobało się to Pawłowi i zarządził, że w jego kościele jednak to kobiety są bardziej grzeszne i bardziej głupie
To były tylko niektóre wybrane rozporządzenia Pawła, podrzucone niczym zatrute ziarno do nauk Jezusa Chrystusa. Torujące drogę diabelskiemu odstępstwu, ku któremu poprowadzono wiernych. I jak długo wierni nie poznają i nie zrozumieją roli Pawła i jego kościoła. W zniszczeniu ich drogi do Chrystusa, tak długo na nią nie powrócą.
I aby wiernym w tym pomóc, Bóg przysłał na Ziemię Pocieszyciela.
„Ale kiedy przyjdzie Pocieszyciel, którego wam poślę od Ojca, Duch prawdy, który od Ojca pochodzi – on o mnie świadczyć będzie”. 15. 26 Ew Jana.
„Ale gdy on przyjdzie, Duch prawdy, wprowadzi was do wszelkiej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, lecz mówić będzie to tylko, co słyszy, i oznajmi wam rzeczy, które mają nastąpić. On uwielbi mnie, bo otrzyma z tego co moje jest, aby wam to oznajmić”. 16. 13-14 Ew Jana.
Dzięki Pocieszycielowi poznaliście całą prawdę o księciu, który bezprawnie pozmieniał nauki Jezusa Chrystusa i waszą wiarę. O którym Chrystus z woli Ojca nie mógł powiedzieć więcej. Musieliście przejść to odstępstwo, by z własnej nieprzymuszonej woli chcieć do Chrystusa powrócić i być świadomym tego.
Zatem „atak” Pocieszyciela na Pawła i jego kościół, nie jest jego jakąś osobistą fobią. Pocieszyciel pokazuje wam prawdę, bez której zrozumienia nie jesteście w stanie wyrwać się z odstępstwa.

https://piotrpocieszyciel.wordpress.com/


N cze 27, 2021 9:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego Pocieszyciel czepia się Pawła i jego kościoła
Klon Krzyśka nie Piekło? Najpierw Krzysiek atakował świętego Pawła , teraz jakiś Piotr, który sam zwie się Pocieszycielem, nawiązując do nazwy Ducha Świętego.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N cze 27, 2021 14:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 27, 2021 2:42
Posty: 10
Post Re: Dlaczego Pocieszyciel czepia się Pawła i jego kościoła
Świętego? Przecież jego nauki są zupełnie inne niż te Chrystusowe, co masz wyżej napisane
Jestem Michał, nie Krzysiek


N cze 27, 2021 15:35
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dlaczego Pocieszyciel czepia się Pawła i jego kościoła
Kimkolwiek jesteś, masz obowiązek przestrzegać regulaminu. Nie ma tu miejsca na głoszenie, jakiekolwiek. To nie jest ambona, a forum dyskusyjne. O czym mamy dyskutować? Obalać Twoje fantasmagorie?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 27, 2021 20:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 27, 2021 2:42
Posty: 10
Post Re: Dlaczego Pocieszyciel czepia się Pawła i jego kościoła
Jesteś pewna że to są fantasmagorie, czytałaś całość?


Pn cze 28, 2021 13:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 27, 2021 2:42
Posty: 10
Post Re: Dlaczego Pocieszyciel czepia się Pawła i jego kościoła
Pocieszyciel to jedyny zapowiedziany przez Jezusa Chrystusa człowiek, którego ducha Bóg ześle na Ziemię, aby będąc w człowieku głosił to co słyszy: od Ojca i od Syna. Przez niego mieszkańcy Ziemi poznają całą prawdę o Bogu, kosmosie i ludziach. Pocieszyciel to głos i słowo Boga.
„Pocieszyciel, Którego wam poślę od Ojca, Duch prawdy, który od Ojca pochodzi – on o mnie świadczyć będzie… gdy on przyjdzie, przekona świat o grzechu, ponieważ nie wierzą we mnie. O sprawiedliwości, bo idę do Ojca i więcej mnie nie ujrzycie. O sądzie ponieważ książę tego świata jest już osądzony.
Miałem wam jeszcze wiele do powiedzenia, lecz nie jesteście w stanie tego znieść. Ale gdy on przyjdzie, Duch prawdy, wprowadzi was do wszelkiej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, lecz mówić będzie tylko to co słyszy i oznajmi wam rzeczy, które mają nastąpić. On uwielbi mnie, bo otrzyma z tego , co moje jest, aby wam to oznajmić. Wszystko co Ojciec posiada, moje jest. Dlatego powiedziałem: otrzyma z tego, co jest moje, aby wam to oznajmić.” 15.26/ 16.8-15 Ew Jana.
Tak oto na świecie, gdzie wiara w Boga, niewiele ma wspólnego z Bogiem, a ludzie powrócili do grzechu. Jak mówi Jezus Chrystus: przez zejście z drogi, którą on kroczył. Pojawia się człowiek, który jest dowodem na istnienia Boga, życia po życiu i powrotu duszy ludzkiej do ponownego życia w ciele ludzkim na Ziemi.
Aby tak się stało, Bóg odwiedził mnie osobiście… tu na Ziemi i pobudził we mnie duszę tego, którego posłał z Nieba. Wówczas widziałem Boga, mówił do mnie i zadał mi ból (abym nie wątpił, że to co widzę i słyszę to prawda). Jednocześnie w moim mózgu pojawiła się ogromna wiedza. Bóg nakazał mi spisanie tego co słyszę i zmusił ( kiedy chciałem zrezygnować) do wydania książki. Zaś, gdy książka się ukazała, potwierdził, że są to Jego słowa i Jego wola.
W tym samym tygodniu, tuż po wydaniu książki, pojawiło się wiele znaków Apokalipsy. Najpierw ukazała się książka. Potem piorun (grom) z nieba uderzył w Bazylikę św. Piotra w Watykanie, a Benedykt XVI ogłosił rezygnację z posługi papieskiej, zapowiedzianej w tej książce!. Następnie w Czelabińsku z nieba spadł ogień i krew ( ok. 1000 osób rannych). Do tego znak wojny Korea Północna dokonała próby z bronią atomową. A to wszystko w jednym tygodniu jak jeźdźcy apokalipsy, jak pieczęć Boga.


Pn cze 28, 2021 14:37
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dlaczego Pocieszyciel czepia się Pawła i jego kościoła
Ostatnie upomnienie: to jest forum dyskusyjne, a nie kaznodziejskie. Kolejne posty będą w koszu, a Ty dostaniesz ostrzeżenie za nieprzestrzeganie regulaminu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn cze 28, 2021 14:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 27, 2021 2:42
Posty: 10
Post Re: Dlaczego Pocieszyciel czepia się Pawła i jego kościoła
Masz racje, mea culpa
Źle zaczołem temat, a ten miał być o różnicach w naukach Chrystusa i Pawła
Chyba po szczepionce taki otępiony byłem, nie tylko tu


Pn cze 28, 2021 14:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dlaczego Pocieszyciel czepia się Pawła i jego kościoła
Taki temat jest już na forum. Skorzystaj z wyszukiwarki, przeczytaj to, co zostało do tej pory powiedziane i weź udział w dyskusji.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn cze 28, 2021 15:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL