Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 kilka pytań odnośnie Jezusa 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
@Robek
Przestań trollować, albo znów zaczniemy dawną historię.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr wrz 08, 2021 16:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
Tak ogólnie powiem, że sama postać Jezusa, przeczy logice, w końcu raz mówi że jest Bogiem Ojcem, a raz że Bóg Ojciec jest w Niebie, to tak jakbym dzisiaj mówił że mam 80 lat, a jutro bym opowiadał, że mam jednak 30 lat, to by była jakaś niedorzeczność.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So wrz 18, 2021 17:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
Robek napisał(a):
Tak ogólnie powiem, że sama postać Jezusa, przeczy logice, w końcu raz mówi że jest Bogiem Ojcem


W którym miejscu w Biblii tak mówi?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn wrz 20, 2021 8:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
bert04 napisał(a):
W którym miejscu w Biblii tak mówi?


Chociażby tutaj:

Ewangelia wg św. Jana
8 Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy». 9 Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?"

Jezus nie mógł pokazań Filipowi Ojca, bo sam jest Ojcem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 20, 2021 15:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
A co dalej zostało napisane?


Pn wrz 20, 2021 18:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
PeterW napisał(a):
A co dalej zostało napisane?


Dalej zostały napisane, kolejne fragmenty Biblii.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 20, 2021 18:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
Robek napisał(a):
PeterW napisał(a):
A co dalej zostało napisane?


Dalej zostały napisane, kolejne fragmenty Biblii.


Dałbym ci za to plusa, ale się nie da. Zamiast tego jeden z "kolejnych fragmentów":

"12 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca"

Trynitaryzm nie jest lekkim kawałkiem teologicznego chleba, jednakże właśnie takie zdanie pokazuje, że Syn nie jest Ojcem. Ich jedność to nie jednakowość, jest ona na innym poziomie. Inaczej powyższe zdanie trzeba by przetłumaczyć, że Jezus idzie do Jezusa.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt wrz 24, 2021 14:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
bert04 napisał(a):
Dałbym ci za to plusa, ale się nie da. Zamiast tego jeden z "kolejnych fragmentów":


Oczywiście że zasługuje na plusa :mrgreen: bo PeterW coś sobie umyślał, i chciał żeby zgadł co on sobie umyślał, i na to jego umyślenie, znalazł jakiś dowód który jest zapisany w Biblii, tyle że ja nie będe sie bawił w takie zabawy :biggrin: udowadnianie cudzych wymysłów nie jest czymś, czym chciałbym sie zajmować.

bert04 napisał(a):
"12 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca"

Trynitaryzm nie jest lekkim kawałkiem teologicznego chleba, jednakże właśnie takie zdanie pokazuje, że Syn nie jest Ojcem. Ich jedność to nie jednakowość, jest ona na innym poziomie. Inaczej powyższe zdanie trzeba by przetłumaczyć, że Jezus idzie do Jezusa.


Gdzie niby Syn nie jest Ojcem skoro z cytatu który podałem jasno wynika:

Ewangelia wg św. Jana
8 Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy». 9 Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?"

Więc ci ludzie patrząc na Jezusa, widzieli Boga Ojca.
I to wszystko w żaden sposób mnie nie przekonuje do tej religii, bo gdyby Jezus żył w dzisiejszych czasach, i bym z nim rozmawiał, i chciałbym żeby pokazał mi Boga Ojca, i powiedziałby mi że patrzę na Boga Ojca, i zaraz by dodał że teraz idzie do Nieba, do Boga Ojca, to ja bym takiego gadania nie wziął na poważnie, to jakaś niedorzeczność jest, to by mnie w żaden sposób do tej religii nie przekonało, nawet bym był zdania, że to jest jakieś oszustwo.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr paź 06, 2021 8:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
Robek napisał(a):
Oczywiście że zasługuje na plusa bo PeterW coś sobie umyślał, i chciał żeby zgadł co on sobie umyślał


Prawdopodobnie umyślał sobie, że wyrwałeś jedno zdanie z kontekstu, a w kolejnych zdaniach po tym jednym następujących będą jakieś ważne treści uzupełniające.

Robek napisał(a):
Więc ci ludzie patrząc na Jezusa, widzieli Boga Ojca.


A ludzie patrząc na Lecha Kaczyńskiego widzieli Jarosława Kaczyńskiego. Ba, czasem jeden telefonował do drugiego z jakichś europejskich konferencji coby upewnić się, że "ja i mój brat to jedno".

Inny przykład z literatury. Osoby patrzące na Harry-ego Pottera zgodnie mówili, że widzą w nim jego Ojca. Poza oczami, te miał po matce. Syn - Ojciec, Ojciec - Syn... przypomina coś?

Robek napisał(a):
I to wszystko w żaden sposób mnie nie przekonuje do tej religii, bo gdyby Jezus żył w dzisiejszych czasach, i bym z nim rozmawiał, i chciałbym żeby pokazał mi Boga Ojca, i powiedziałby mi że patrzę na Boga Ojca, i zaraz by dodał że teraz idzie do Nieba, do Boga Ojca, to ja bym takiego gadania nie wziął na poważnie, to jakaś niedorzeczność jest, to by mnie w żaden sposób do tej religii nie przekonało, nawet bym był zdania, że to jest jakieś oszustwo.


Oczywiście że masz (nie-)święte prawo odrzucać chrześcijaństwo z powodów, jakie Ci się podobają, lub nie podobają. Jedyne, co od Ciebie wymagać mogę to uznanie, że chrześcijanie nie tworzą teologii na podstawie jednego zdania wyrwanego z kontekstu wypowiedzi. Pokazałem Ci, że cztery linijki niżej w tej samej wypowiedzi jest zdanie, które podważa Twoją uproszczoną interpretację. Cztery linijki, ta sama wypowiedź! To nawet nie jest porównywanie Listu do Galatan z Psalmem sto trzynastym. To jest jeden tekst!

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr paź 06, 2021 8:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
bert04 napisał(a):
Prawdopodobnie umyślał sobie, że wyrwałeś jedno zdanie z kontekstu, a w kolejnych zdaniach po tym jednym następujących będą jakieś ważne treści uzupełniające.


To on nie wiedział, czy mam racje, czy może jej jednak nie mam, ale i tak umyślał sobie, że nie mam racji, i na dodatek samemu mam znaleźć w Biblii dowody, że nie mam racji? :D

bert04 napisał(a):
A ludzie patrząc na Lecha Kaczyńskiego widzieli Jarosława Kaczyńskiego. Ba, czasem jeden telefonował do drugiego z jakichś europejskich konferencji coby upewnić się, że "ja i mój brat to jedno".


Czyli jak ktoś kiedyś rozmawiał z prezydentem Lechem Kaczyńskim, i później powiedział do Lecha, że chciałby porozmawiać z Jarosławem Kaczyńskim, to Lech Kaczyński do niego mówi, że również jest swoim bratem Jarosławem :D i jak rozmawia z Lechem, to i rozmawia z Jarosławem.

bert04 napisał(a):
Inny przykład z literatury. Osoby patrzące na Harry-ego Pottera zgodnie mówili, że widzą w nim jego Ojca. Poza oczami, te miał po matce. Syn - Ojciec, Ojciec - Syn... przypomina coś?


Nic mi to nie przypomina.
Chcesz mi powiedzieć że Harry Potter był jednocześnie i sobą i swoim ojcem?

bert04 napisał(a):
Pokazałem Ci, że cztery linijki niżej w tej samej wypowiedzi jest zdanie, które podważa Twoją uproszczoną interpretację.


Co niby podważa? przecież od samego początku mówiłem, że w jednym miejscu Jezus mówi że jest Bogiem Ojcem, a w drugim mówi że Bóg Ojciec jest w Niebie, i ty bert powtórzyłeś to co powiedziałem, więc co ty tutaj podważyłeś?

bert04 napisał(a):
Cztery linijki, ta sama wypowiedź! To nawet nie jest porównywanie Listu do Galatan z Psalmem sto trzynastym. To jest jeden tekst!


Jaka wypowiedź? :mrgreen: w tej pierwszej wypowiedzi, Jezus pokazuje na siebie, mówić że jest Bogiem Ojcem, a te cztery linijki dalej mówi, że idzie do Boga Ojca, który jest w Niebie, więc jedno drugiemu przeczy, na jakiej zasadzie mówisz, że jest to ta sama wypowiedź?

No chyba że Jezus nie był w stanie pokazać ludziom Boga Ojca, więc ich okłamał, a dopiero w następnej sytuacji, mówił prawdę, o tym że idzie do domu Ojca.

bert04 napisał(a):
Ich jedność to nie jednakowość, jest ona na innym poziomie. Inaczej powyższe zdanie trzeba by przetłumaczyć, że Jezus idzie do Jezusa.


Jedność znaczy identyczność? Bóg Ojciec wygląda i zachowuje sie identycznie jak Jezus? i wtedy jak chcieli żeby Jezus pokazał im Boga Ojca, to Jezus wskazał na siebie, ponieważ Jezus jest nieodróżnialny od Boga Ojca?

,

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr paź 06, 2021 13:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
W pewnym sensie to bardzo proste (ale tylko w pewnym)
Jezus mówi że kto Jego widzi widzi także i Ojca. Mówi także że On i Ojciec są jednym. Co to znaczy? Nie powiedział "Ja jestem Ojcem" (wbrew temu co imputujesz).

Skoro nie jest Ojcem, a jednocześnie mówi że On i Ojciec stanowią jedno, to oznacza że mają taką samą naturę. Skoro Ojciec jest Bogiem (a jest to pewnik dla słuchaczy) to i On jest Bogiem. Za jednym zamachem masz ustalone że jest jeden Bóg (i Syn i Ojciec stanowią jedno) i że zarówno Jezus jak i Ojciec są Bogiem.


Śr paź 06, 2021 13:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
Robek napisał(a):
To on nie wiedział, czy mam racje, czy może jej jednak nie mam, ale i tak umyślał sobie, że nie mam racji, i na dodatek samemu mam znaleźć w Biblii dowody, że nie mam racji? :D


Albo chciał Ci dać szansę na poprawienie błędu. Nie skorzystałeś.

Cytuj:
Czyli jak ktoś kiedyś rozmawiał z prezydentem Lechem Kaczyńskim, i później powiedział do Lecha, że chciałby porozmawiać z Jarosławem Kaczyńskim, to Lech Kaczyński do niego mówi, że również jest swoim bratem Jarosławem :D i jak rozmawia z Lechem, to i rozmawia z Jarosławem.


Praktycznie rzecz biorąc, tak. No oczywiście Lech i Jarek nie dysponowali jakąś więzią telepatyczną, ale przy pomocy telefonów to nawet ze szczytów Rady Europy to funkcjonowało. Szefowie państw rozmawiali pozornie z Lechem, ale odpowiedzi dostawali od Jarosława.

Cytuj:
Nic mi to nie przypomina.
Chcesz mi powiedzieć że Harry Potter był jednocześnie i sobą i swoim ojcem?


Oczwiście, że nie, przecież to by było nielogiczne. Zapomniałeś, że to Twoja teza z którą ja polemizuję? Kolejny raz przypisujesz interlokutorom swoje własne myśli.

Cytuj:
Co niby podważa? przecież od samego początku mówiłem, że w jednym miejscu Jezus mówi że jest Bogiem Ojcem, a w drugim mówi że Bóg Ojciec jest w Niebie, i ty bert powtórzyłeś to co powiedziałem, więc co ty tutaj podważyłeś?


Nigdzie nie mówił, że jest Ojcem, ale że Ojciec i Syn stanowią jedność. Drobna, aczkowliek istotna różnica. Jeżeli połączy się te dwa zdania w całość wyjdzie na to, że Ojciec nie jest Synem, ale stanowią jedność na jakimś innym poziomie.

Cytuj:
Jaka wypowiedź? :mrgreen:


8 Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy». 9 Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?" 10 Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych3 dzieł. 11 Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła! 12 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca4. 13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. 14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.

Cytuj:
na jakiej zasadzie mówisz, że jest to ta sama wypowiedź?


To wszystko jest odpowiedź na jedno pytanie Filipa Apostoła. Zresztą, nie jest jej koniec, po od wersetu 15 zaczyna się tekst o Pocieszycielu (spoiler: to Duch Swięty). A w wersecie 20 Jezus ogłasza swoją jedność z Apostołami także. Praktycznie tymi samymi słowami, którymi opisywał swoją jedność z Ojcem. Spróbuj to ocenić według Twojej interpretacji.

Cytuj:
Jedność znaczy identyczność?


Oczywiście że nie, i powyżej sam to zauważyłeś.

Cytuj:
Bóg Ojciec wygląda i zachowuje sie identycznie jak Jezus?


Ach, "wygląd"... oczywiście, że Zydzi nie uznawali, że Bóg jakoś "wygląda". Przecież nie bez powodu mieli zakaz czynienia obrazów. Nie bez powodu wyśmiewali się z greckich posągów. Oczywiste jest więc, że Filip pytając się o "pokazanie Ojca" nie ma na myśli ani płci, ani brwi, ani wzrostu, ani zarostu, ani koloru skóry ani koloru oczów. Jezus nie pokazuje mu też "boga" w znaczeniu greckich bogów. On pokazuje mu Boskość.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr paź 06, 2021 14:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
PeterW napisał(a):
Jezus mówi że kto Jego widzi widzi także i Ojca.


Więc Jezus jest również Bogiem Ojcem.

PeterW napisał(a):
Mówi także że On i Ojciec są jednym.


Skoro są jednym, to Jezus jest jednocześnie Jezusem i Bogiem Ojcem.

PeterW napisał(a):
Skoro nie jest Ojcem, a jednocześnie mówi że On i Ojciec stanowią jedno, to oznacza że mają taką samą naturę.


No przecież jak chcieli zobaczyć Boga Ojca, to sam Jezus wskazał na siebie, więc jest Bogiem Ojcem, ewentualnie Bóg Ojciec jest dokładną kopią Jezusa.

PeterW napisał(a):
Skoro Ojciec jest Bogiem (a jest to pewnik dla słuchaczy) to i On jest Bogiem. Za jednym zamachem masz ustalone że jest jeden Bóg (i Syn i Ojciec stanowią jedno) i że zarówno Jezus jak i Ojciec są Bogiem.


Mamy tutaj liczbę mnogą, jak już to są Bogami a nie jednym Bogiem.

bert04 napisał(a):
Albo chciał Ci dać szansę na poprawienie błędu. Nie skorzystałeś.


Mi sie wydawało, że on nie umie sie w normalny sposób wypowiedzieć, nie jest w stanie tego ogarnąć, więc chciał żebym sam to ogarnął.

bert04 napisał(a):
Praktycznie rzecz biorąc, tak. No oczywiście Lech i Jarek nie dysponowali jakąś więzią telepatyczną, ale przy pomocy telefonów to nawet ze szczytów Rady Europy to funkcjonowało. Szefowie państw rozmawiali pozornie z Lechem, ale odpowiedzi dostawali od Jarosława.


To nie było dwóch bliźniaków, tylko to była jedna osoba?

bert04 napisał(a):
Oczwiście, że nie, przecież to by było nielogiczne. Zapomniałeś, że to Twoja teza z którą ja polemizuję? Kolejny raz przypisujesz interlokutorom swoje własne myśli.


Ja wydałem teze że ojciec jest podobny do syna? i ty z tym polemizujesz?
Sam żeś to nawymyślał, jak zacząłem mówić o tym że Jezus i Bóg Ojciec to jest to samo, a ty wyskakujesz w tej kwestii z Harrym Potterem, to chyba tylko w tym kontekście że Harry Potter i jego ojciec, to jest to samo, bo w innym przypadku, to jaki sens by miało o tym mówić?

bert04 napisał(a):
Nigdzie nie mówił, że jest Ojcem, ale że Ojciec i Syn stanowią jedność. Drobna, aczkowliek istotna różnica. Jeżeli połączy się te dwa zdania w całość wyjdzie na to, że Ojciec nie jest Synem, ale stanowią jedność na jakimś innym poziomie.


Co do tego ma jakaś jedność? gdzie ja to mówiłem? ktoś chciał zobaczyć Boga Ojca, to Jezu wskazał na siebie, i powiedział że widzą Boga Ojca, gdzie tutaj masz jedność?

bert04 napisał(a):
To wszystko jest odpowiedź na jedno pytanie Filipa Apostoła.


No to Jezus nie mógł pokazać Filipowi jak wygląda Bóg Ojciec, bo Bóg ojciec wygląda jak Jezus, więc skoro wyglądają tak samo, to nie ma to sensu? bo gdyby pojawił sie tam Bóg Ojciec to by wyglądał jak Jezus?

bert04 napisał(a):
Ach, "wygląd"... oczywiście, że Zydzi nie uznawali, że Bóg jakoś "wygląda". Przecież nie bez powodu mieli zakaz czynienia obrazów. Nie bez powodu wyśmiewali się z greckich posągów. Oczywiste jest więc, że Filip pytając się o "pokazanie Ojca" nie ma na myśli ani płci, ani brwi, ani wzrostu, ani zarostu, ani koloru skóry ani koloru oczów. Jezus nie pokazuje mu też "boga" w znaczeniu greckich bogów. On pokazuje mu Boskość.


O czym ty teraz zaczynasz opowiadać :mrgreen: Filip chciał zobaczyć Boga Ojca, a w tym co żeś sam na niebiesko zacytował :biggrin: nie ma czegoś takiego jak "pokaż nam boskość Boga Ojca, jest "Pokaż nam Ojca" nikt tutaj o żadnej boskości nie mówi.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr paź 06, 2021 16:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
Robek napisał(a):
PeterW napisał(a):
Mówi także że On i Ojciec są jednym.


Skoro są jednym, to Jezus jest jednocześnie Jezusem i Bogiem Ojcem.

NIE
Cytuj:
PeterW napisał(a):
Skoro nie jest Ojcem, a jednocześnie mówi że On i Ojciec stanowią jedno, to oznacza że mają taką samą naturę.


No przecież jak chcieli zobaczyć Boga Ojca, to sam Jezus wskazał na siebie, więc jest Bogiem Ojcem, ewentualnie Bóg Ojciec jest dokładną kopią Jezusa.

Nie. Jezus ma TAKĄ SAMĄ NATURĘ jak Ojciec. A Ojciec jest Bogiem, tak więc i Jezus jest Bogiem.


Cytuj:
PeterW napisał(a):
Skoro Ojciec jest Bogiem (a jest to pewnik dla słuchaczy) to i On jest Bogiem. Za jednym zamachem masz ustalone że jest jeden Bóg (i Syn i Ojciec stanowią jedno) i że zarówno Jezus jak i Ojciec są Bogiem.


Mamy tutaj liczbę mnogą, jak już to są Bogami a nie jednym Bogiem.

NIE.
Są JEDNOŚCIĄ. Jedność jak sama nazwa wskazuje jest jedna.
Częsta analogia z małżeństwem (a właściwie to małżeństwa do Trójcy). Mąż jest mężem żony i żona jest żoną męża. Tworzą JEDNO małżeństwo. Małżeństwo ma nawet swoje umocowanie prawne (ma z tego pewne przywileje i obowiązki) i jest jedno (w ich przypadku oczywiście). On i ona to nie dwa małżeństwa, tylko JEDNO. Jak mają dobrze umeblowane w głowach, na zewnątrz w istotnych sprawach występują jako (jedno) małżeństwo. On się radzi niej, a ona niego i nic samowolnie nie robią, wbrew sobie.


Śr paź 06, 2021 16:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
PeterW napisał(a):
NIE


Przecież sam powiedziałeś że są jednym, więc czemu teraz zaprzecasz?

PeterW napisał(a):
Są JEDNOŚCIĄ. Jedność jak sama nazwa wskazuje jest jedna.
Częsta analogia z małżeństwem (a właściwie to małżeństwa do Trójcy). Mąż jest mężem żony i żona jest żoną męża. Tworzą JEDNO małżeństwo. Małżeństwo ma nawet swoje umocowanie prawne (ma z tego pewne przywileje i obowiązki) i jest jedno (w ich przypadku oczywiście). On i ona to nie dwa małżeństwa, tylko JEDNO. Jak mają dobrze umeblowane w głowach, na zewnątrz w istotnych sprawach występują jako (jedno) małżeństwo. On się radzi niej, a ona niego i nic samowolnie nie robią, wbrew sobie.


To jak ktoś rozmawia z żoną, i chce później porozmawiać z mężem, to już nie ma potrzeby, w końcu są jednym, żona również jest mężem, więc rozmowa z żoną, to jednocześnie rozmowa z mężem?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr paź 06, 2021 20:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL