Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 kilka pytań odnośnie Jezusa 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
@Robek
Jak chcesz, potrafisz dyskutować, ale muszę z przykrością stwierdzić, że zdarza się to niezmiernie rzadko. Zwykle trollujesz (tu usilnie chcesz zrobić wodę z mózgu współdyskutantom, co też jest trollowaniem), a to już jest sankcjonowane regulaminem. Wobec powyższego - ostrzeżenie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr paź 06, 2021 20:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
Robek napisał(a):
To nie było dwóch bliźniaków, tylko to była jedna osoba?


Były dwie osoby. Myśl dalej w tym kierunku.

bert04 napisał(a):
Ja wydałem teze że ojciec jest podobny do syna? i ty z tym polemizujesz?


Wydałeś tezę, cytuję: "Jezus jest jednocześnie Jezusem i Bogiem Ojcem" Koniec cytatu.

Przypisujesz mi tezę, że, cytuję: "Chcesz mi powiedzieć że Harry Potter był jednocześnie i sobą i swoim ojcem?". Koniec cytatu.

Podobnieństwo czy nawet bycie jednością nie oznacza bycie tą samą osobą. Taka jest moja teza, proszę z nią dyskutować.

Cytuj:
Sam żeś to nawymyślał, jak zacząłem mówić o tym że Jezus i Bóg Ojciec to jest to samo, a ty wyskakujesz w tej kwestii z Harrym Potterem, to chyba tylko w tym kontekście że Harry Potter i jego ojciec, to jest to samo, bo w innym przypadku, to jaki sens by miało o tym mówić?


W tym celu, żeby pokazać, że właśnie to nie to samo. Przykłady można by mnożyć, ale te dwa powinny starczyć.

Cytuj:
Co do tego ma jakaś jedność? gdzie ja to mówiłem? ktoś chciał zobaczyć Boga Ojca, to Jezu wskazał na siebie, i powiedział że widzą Boga Ojca, gdzie tutaj masz jedność?


Powiedział też, linijkę dalej, że Ojciec jest w Synu. Patrząc na Jezusa widzimy w nim Ojca.

Cytuj:
No to Jezus nie mógł pokazać Filipowi jak wygląda Bóg Ojciec, bo Bóg ojciec wygląda jak Jezus, więc skoro wyglądają tak samo, to nie ma to sensu? bo gdyby pojawił sie tam Bóg Ojciec to by wyglądał jak Jezus?


Nie mógł pokazać więcej. Technicznie niemożliwe. Jahwe nie jest Zeuem, żeby "wyglądać".

Cytuj:
O czym ty teraz zaczynasz opowiadać :mrgreen: Filip chciał zobaczyć Boga Ojca, a w tym co żeś sam na niebiesko zacytował :biggrin: nie ma czegoś takiego jak "pokaż nam boskość Boga Ojca, jest "Pokaż nam Ojca" nikt tutaj o żadnej boskości nie mówi.


Forma pytania świadczy o Filipie, nie o Jezusie. Gdyby odpowiedź sprowadzała się do TWOJEJ tezy, że Jezus jest Ojcem, wystarczyłoby to powiedzieć. A nie produkować ścianę tekstu o tym, kto jest w kim, kto do kogo przychodzi i kogo przysyła. Jezus dał Filipowi PEŁNA odpowiedź.

PS: Pewien fragment w Biblii (BT J 12,21-22) świadczy o tym, że Filip mógł być nieco shellenizowany przez kontakty ze znajomymi Grekami, stąd może jego takie a nie inne pytanie.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz paź 07, 2021 8:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
Robek,

Cytuj:
To jak ktoś rozmawia z żoną, i chce później porozmawiać z mężem, to już nie ma potrzeby, w końcu są jednym, żona również jest mężem, więc rozmowa z żoną, to jednocześnie rozmowa z mężem?


Jeżeli mąż chce spełniać rolę mężczyzny i żona też chce aby mąż spełniał rolę mężczyzny. Żona chce spełniać rolę kobiety i mąż też chce aby żona spełniała rolę kobiety.
To wszyscy są zgodni co do tego co "powinni" robić, nawet gdy mają inną rolę.

Podobnie, jeżeli 3 osoby jadą na wakacje samochodem i zgadzają się wszyscy, że wolą jechać nad morze a nie w góry, to jadą tam bez konieczności sięgania po władzę. Jeden samochód, trzy osoby w środku. Konsensus.

Obrazek

Znowu dwóch niesie mebel. Jeden jest z przodu, drugi z tyłu. Może oboje preferują taką sytuację.

Ktoś lubi obejrzeć jak ktoś ułożył i puścił ogromny ciąg upadających Domino, ale samemu już by się mu nie chciało tego układać. Drugi ma w tym pasję by to robić i się tym dzielić. Nadawcy X, odbiorcy Y. Nadawcy Y, odbiorcy X.

Piłka nożna. Ktoś stoi na bramce, ktoś jest napastnikiem, obrońcą.
Może każdemu pasuje ta rola najbardziej?

Itd.

Wiem, że w Naszym Świecie trudno sobie wyobrazić, żeby ktoś się z kimś zgadzał we Wszystkim (w czymkolwiek?), a jednocześnie pozostawał Sobą a nie klonem. Role zmieniają sprawę.

Wtedy nie myślimy tylko kategoriami "jaki jest najlepszy żywot człowieka i wszyscy teraz powinni walczyć o ten żywot" (jak o jedyną główną rolę na castingu).
Myślimy też kategoriami "jaki jest najlepszy system ról różnorodnych".
Ktoś może się interesować szachami szczerze i nudzić piłką nożną, druga osoba na odwrót. Odmienność "zainteresowań" prowadzi do różnorodności Świata.

Dlatego, jeżeli się wszyscy zgadzają i wszyscy wiedzą, że wszyscy się zgadzają, to tak, z punktu widzenia otrzymania informacji, mąż wyjaśni Ci czego chce i wyjaśni Ci czego żona chce. Jej tam nie musi być.

Z punktu widzenia "towarzyskiego" spotkanie nie jest tym samym, ale każdy udzieli Ci tej samej informacji zgodnej z drugą osobą. Ludzie nie spotykają się tylko by wymieniać poglądy i dzielić się wiedzą.


Cz paź 07, 2021 14:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
bert04 napisał(a):
Podobnieństwo czy nawet bycie jednością nie oznacza bycie tą samą osobą. Taka jest moja teza, proszę z nią dyskutować.


Skąd wziąłeś tą tezę? przecież ten jeden cytat mówił o tym że ludzie patrząc na Jezusa patrzą na Boga Ojca, a drógi cytat mówi, że Bóg Ojciec jest w Niebie, i Jezus do niego idzie, z jakiej racji dokładasz tutaj jakąś jedność?

bert04 napisał(a):
W tym celu, żeby pokazać, że właśnie to nie to samo. Przykłady można by mnożyć, ale te dwa powinny starczyć.


Teraz to już nie wiem o co ci chodzi? chcesz mi udowodnić że Harry Potter, i jego ojciec, to coś innego nisz Jezus i Bóg Ojciec? a gdzie ja porównywałem jednych do drugich? przecież to ty wyskoczyłeś z jakimś podobieństwem ojca do syna, gdzie nie rozumiem jaki to ma związek z tym co mówiłem? gdzie ty chcesz jedno do drugiego przyrównywać? to Harry Potter mówił że jak ludzie na niego patrzą, to widzą jego ojca?

bert04 napisał(a):
Powiedział też, linijkę dalej, że Ojciec jest w Synu. Patrząc na Jezusa widzimy w nim Ojca.


Więc Bóg Ojciec nie wygląda jak Jezus, jest kimś innym, więc Jezus mógłby Boga Ojca, temu Filipowi i całej reszcie pokazać?

bert04 napisał(a):
Nie mógł pokazać więcej. Technicznie niemożliwe. Jahwe nie jest Zeuem, żeby "wyglądać".


Skąd taki pomysł? jak Bóg Ojciec chodził po Raju, to też nie wyglądał? te jego nogi były/są niewidzialne? to Adam i Ewa mogli zobaczyć Boga Ojca, a Filip już nie?

bert04 napisał(a):
Forma pytania świadczy o Filipie, nie o Jezusie. Gdyby odpowiedź sprowadzała się do TWOJEJ tezy, że Jezus jest Ojcem,


Według mojej tezy, Bóg Ojciec jest nieodróżnialny względem Jezusa.

TS7 napisał(a):
Dlatego, jeżeli się wszyscy zgadzają i wszyscy wiedzą, że wszyscy się zgadzają, to tak, z punktu widzenia otrzymania informacji, mąż wyjaśni Ci czego chce i wyjaśni Ci czego żona chce. Jej tam nie musi być.


Według ciebie, mąż jest żoną, a żona jest mężem?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz paź 07, 2021 15:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
Robek napisał(a):

TS7 napisał(a):
Dlatego, jeżeli się wszyscy zgadzają i wszyscy wiedzą, że wszyscy się zgadzają, to tak, z punktu widzenia otrzymania informacji, mąż wyjaśni Ci czego chce i wyjaśni Ci czego żona chce. Jej tam nie musi być.


Według ciebie, mąż jest żoną, a żona jest mężem?


Tak się zastanawiam - ile Ty masz lat? 10 to chyba za dużo... :roll:
Mąż i żona są MAŁŻEŃSTWEM i działają wspólnie i w porozumieniu. Pytając się jednego z nich o rzeczy które dotyczą małżeństwa, dowolnie które odpowie Ci zgodnie z interesem ich MAŁŻEŃSTWA. Widząc jedno z nich widzisz część JEDNEGO MAŁŻEŃSTWA. Co on odpowie to tak jakby odpowiedziała ona, co odpowie ona to tak jakby odpowiedział on.
Prościej się już nie da.. :ziew:


Cz paź 07, 2021 18:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
PeterW napisał(a):
Mąż i żona są MAŁŻEŃSTWEM i działają wspólnie i w porozumieniu


Jaki ma związek czyjeś małżeństwo, do kwestii Jezusa I Boga Ojca? przecież była teoria z mojej strony, że Jezus to jest to samo co Bóg Ojciec, a ty wyskakujesz z gadaniem o małżeństwie dwojga ludzi.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt paź 08, 2021 15:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
Robek napisał(a):
PeterW napisał(a):
Mąż i żona są MAŁŻEŃSTWEM i działają wspólnie i w porozumieniu


Jaki ma związek czyjeś małżeństwo, do kwestii Jezusa I Boga Ojca? przecież była teoria z mojej strony, że Jezus to jest to samo co Bóg Ojciec, a ty wyskakujesz z gadaniem o małżeństwie dwojga ludzi.


Analogia Mój Tygrysku, analogia - trudne słowo ale dasz radę ;-)


Pt paź 08, 2021 18:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
PeterW napisał(a):
Analogia Mój Tygrysku, analogia - trudne słowo ale dasz radę ;-)


Jak nie masz umiejętności normalnego wypowiadania sie, to sie do mnie z tymi bredniami nie odzywaj.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt paź 08, 2021 20:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL