Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
 kilka pytań odnośnie Jezusa 
Autor Wiadomość
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
Whispernight napisał(a):
Wybraniec Boży, Pomazaniec, Namaszczony, Mesjasz, syn Boży, a nazywaj sobie go jak chcesz! To jest nadal jedna i ta sama osoba!
A to, że interpretujesz tę osobę, że bedzie Bogiem, to juz tylko Twoja własna interpretacja!
Z ksiąg ST nie wynika nic podobnego!

Mało istotne jak Go ludzie nazywali/ają, i co wynika ze ST, On sam powiedział "Zanim Abraham stał się JA JESTEM".


Wt sie 24, 2021 6:53

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
Whispernight:
Wybraniec Boży, Pomazaniec, Namaszczony, Mesjasz, syn Boży, a nazywaj sobie go jak chcesz! To jest nadal jedna i ta sama osoba!
A to, że interpretujesz tę osobę, że bedzie Bogiem, to juz tylko Twoja własna interpretacja!
Z ksiąg ST nie wynika nic podobnego!
IPW:
Co ty mi tu wklejasz?
Jaki Pomazaniec, jaki syn Boży?
Pisze wyraźnie , czarno na białym, " BÓG przyjdzie i zbawi nas!
To nie moja wina że jesteś opętany fałszywą sekciarską nauką i że zabronili ci mówić, że Mesjasz jest Bogiem.
Sam sobie jesteś winien, teraz musisz walczyć ze Słowem Bożym i sprzeciwiać Mu się.


Wt sie 24, 2021 6:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1476
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Pisze wyraźnie , czarno na białym, " BÓG przyjdzie i zbawi nas!

A kiedy przyjdzie?
Czarno na białym nie jest oryginałem, musiałeś przeczytać jakąś kopię kopii i powielasz nadal, dokładając swoje widzimisię. Poszukaj oryginału, czarne i białe barwy są bardzo prymitywne i nigdy nie będą w stanie oddać złożoności przekazu Boga.


Wt sie 24, 2021 7:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
george45:
A kiedy przyjdzie?
Czarno na białym nie jest oryginałem, musiałeś przeczytać jakąś kopię kopii i powielasz nadal, dokładając swoje widzimisię. Poszukaj oryginału, czarne i białe barwy są bardzo prymitywne i nigdy nie będą w stanie oddać złożoności przekazu Boga.
IPW:
Ty też jesteś opętany przez fałszywą naukę, która głosi, że Bóg nie może być Mesjaszem?
No patrzcie, jaki znalazł argument, kopia mu przeszkadza, jest fałszywa , kolory mu przeszkadzają, idźcie do diabła z takimi " argumentami".


Wt sie 24, 2021 7:40
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
@IPW
Proszę cytować przy pomocy przycisku "cytuj" bądź "Quote". Kolejne posty z niewłaściwym cytowaniem będą usuwane.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sie 24, 2021 7:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1476
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Ty też jesteś opętany przez fałszywą naukę, która głosi, że Bóg nie może być Mesjaszem?
No patrzcie, jaki znalazł argument, kopia mu przeszkadza, jest fałszywa , kolory mu przeszkadzają, idźcie do diabła z takimi " argumentami".

No cóż, krzyk jest argumentem ludzi, którzy nie mają argumentów.


Wt sie 24, 2021 8:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 22, 2019 21:43
Posty: 213
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
Alus napisał(a):
"Zanim Abraham stał się JA JESTEM"

Przede wszystkim proponuję nie wyrywać słów z kontekstu, i chyba nie muszę Ci tłumaczyć dlaczego tak się nie robi?

Ale to, że Jezus kilka wersetów wcześniej wyraźnie stwierdza, że nie On sam, ale Bóg otacza go chwałą, to już dla Ciebie nie istotne?

1.
J 8, 50.
"Ja nie szukam własnej chwały. Jest Ktoś, kto jej szuka i sądzi."
Jezus wyraźnie oddziela się tu od Boga, On nie szuka chwały, ale Bóg szuka!

2.
J 8, 54.
"Odpowiedział Jezus: Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: Jest naszym Bogiem".
Rozwinięcie myśli, jak wyżej!

3.
J 8, 56.
"Abraham, ojciec wasz, rozradował się z tego, że ujrzał mój dzień - ujrzał [go] i ucieszył się"
Jezus opisuje nadejście Mesjasza, którym jest, a który był zapowiadany w ST.
Co de facto stawia Go wyżej, nad Abrahamem!

4.
J 8, 57.
"Na to rzekli do Niego Żydzi: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?"
Faryzeusze nie rozumieją, że Jezus mówi o zamyśle Bożym, czyli proroctwie zapowiadanego Mesjasza, i odbierają słowa Jezusa dosłownie!

5.
J 8, 58.
"Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM"
Jezus stwierdza fakt, że zamysł Boga istniał, zanim w ogóle Abraham się narodził!


@Inny_punkt_widzenia
Tobie kolego już podziękujemy!
Z zaściankowością i fanatyzmem nie prowadzi się polemiki!

Małgosiaa napisał(a):
@IPW
Proszę cytować przy pomocy przycisku "cytuj" bądź "Quote". Kolejne posty z niewłaściwym cytowaniem będą usuwane.

Dokładnie! A ponad to, możesz nadal obrażać własnych rozmówców, nie podawać argumentów, wyzywać od sekciarzy etc.
To akurat moderacji nie przeszkadza!
:brawo:

_________________
Don't try to fix me I'm not broken
Hello, I'm the lie living for you so you can hide...


Wt sie 24, 2021 15:02
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
@Whispernight
Uwagi doi moderacji proszę pisać w odpowiednim miejscu. Ponadto przypominam, o czym jako stary forumowy wyga wiesz, że pod każdym postem jest taki magiczny znaczek, wykrzyknik, przy pomocy którego zgłasza się nieodpowiednie posty do moderacji, ponieważ moderatorzy są tylko ludźmi i nie wszystko mogą zauważyć.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sie 24, 2021 16:14
Zobacz profil
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
Whispernight napisał(a):
Alus napisał(a):
"Zanim Abraham stał się JA JESTEM"

Przede wszystkim proponuję nie wyrywać słów z kontekstu, i chyba nie muszę Ci tłumaczyć dlaczego tak się nie robi?

Ale to, że Jezus kilka wersetów wcześniej wyraźnie stwierdza, że nie On sam, ale Bóg otacza go chwałą, to już dla Ciebie nie istotne?

Nie musisz tłumaczyć, bo nie da się "wytłumaczyć" koncepcji utworzonej po 1900 latach przez nawiedzonego pastora, który "odczytał" na nowo Biblię.


Śr sie 25, 2021 6:50

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
[ciach... niepoprawne cytowanie. M.]


Śr sie 25, 2021 7:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 22, 2019 21:43
Posty: 213
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
Alus napisał(a):
nie da się "wytłumaczyć" koncepcji utworzonej po 1900 latach przez nawiedzonego pastora, który "odczytał" na nowo Biblię.

To re-judaizujące chrześcijaństwo protestantyzmu, nie jest takie straszne, w porównaniu do rzymskokatolickiego dziedzica legalistycznej i despotyczno-militarystycznej mentalności imperializmu rzymskiego!
Ale to nie jest temat na tego typu dywagacje, droga Alus. ;)

_________________
Don't try to fix me I'm not broken
Hello, I'm the lie living for you so you can hide...


Cz sie 26, 2021 11:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
@Whispernight
Masz rację. To nie temat na dywagacje, tym bardziej na takie otso twierdzenia (tym bardziej, że niepoparte dowodami, ale i bez tego nie jest to miejsce):
Whispernight napisał(a):
To re-judaizujące chrześcijaństwo protestantyzmu, nie jest takie straszne, w porównaniu do rzymskokatolickiego dziedzica legalistycznej i despotyczno-militarystycznej mentalności imperializmu rzymskiego!

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sie 26, 2021 12:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 22, 2019 21:43
Posty: 213
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
Alus napisał(a):
Mało istotne /.../ co wynika ze ST

No raczej jest to bardzo istotne!
Ale zauważyłem pewną zależność, że zdarza się bardzo często, a szczególnie u katolików, iż starają się wręcz odciąć od Ksiąg Starego Testamentu i samego Boga Jahwe, tłumacząc, że ich Bogiem jest Jezus Chrystus.
Wiele razy spotkałem się z takim właśnie kuriozalnym poglądem, a najczęściej podczas ukazywania okrucieństwa Boga Jahwe, które przewija się przez niemal wszystkie strony Starego Testamentu.

Księgi Starego Testamentu są dla Twojego wyznania fundamentem Alus, stąd tak lekceważącą wypowiedz, można by było nawet uznać za herezję... że: "mało istotne co wynika ze ST!".

george45 napisał(a):
Czarno na białym nie jest oryginałem, musiałeś przeczytać jakąś kopię kopii i powielasz nadal, dokładając swoje widzimisię.

To już jest kwestia zupełnie innej natury, ale jest dokładnie tak jak piszesz.
https://www.youtube.com/watch?v=ftmmNekZ04M

_________________
Don't try to fix me I'm not broken
Hello, I'm the lie living for you so you can hide...


Pt sie 27, 2021 12:48
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
Whispernight napisał(a):
szczególnie u katolików, iż starają się wręcz odciąć od Ksiąg Starego Testamentu i samego Boga Jahwe, tłumacząc, że ich Bogiem jest Jezus Chrystus.

Skąd to wytrzasnąłeś? Dla katolików Bogiem Jedynym jest Trójca Święta, czyli Ojciec, Syn i Duch Święty
Obrazek

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt sie 27, 2021 13:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 07, 2005 12:00
Posty: 838
Post Re: kilka pytań odnośnie Jezusa
szach900 napisał(a):
Dlaczego Jezus wybrał..., bardziej lubił...

U podłoża trzeciego, czwartego i piątego pytania szacha900 widzę problem wybrania i nierówności. Dlaczego Bóg toleruje nierówność, sprawia nierówność, pogłębia ją przez wybranie niektórych...
Kiedyś obserwując przyrodę, zadumałem się nad ogromem rozmaitości bytów i form życia. Bóg niejako kocha się w rozmaitości i różnorodności swoich stworzeń.

Tak samo kocha się Bóg w rozmaitości człowieka. Ludzie niby są równi godnością i swoich praw. W gruncie jednak rzeczy, ludzie w swoich cechach fizycznych i psychicznych oraz swoich możliwościach są niezmiernie różni. Różnice rasowe, czyli regionalne i grupowe różnice cech zewnętrznych to pestka! A co powiedzieć o różnicach w ilorazie inteligencji - IQ? Oprócz bowiem tych różnic międzyosobowych w naszych środowiskach, już wiemy, że olbrzymie grupy ludzi miewają zawyżone, np do < 105 punktów geniuszy, albo zaniżone do >60 punktów poziomu niedorozwoju poziomy IQ. Do tych różnic przyczyniło się ponoć nieszczęsne krzyżowanie się z neandertalczykiem: np. u nas do około 2-4% DNA, a w niektórych regionach świata - około dziesięć razy więcej (to nowość w nauce; dało się to odczytać ze świeżych tabel G. Khvorykha i zesp. 2020; tabel genetycznych IBD populacji całego świata ).

To jest więc też ta różnorodność bytów i stworzeń, która nie omija i człowieka.

Ale wobec Boga nie ma ludzi odepchniętych i straconych. Jest takie powiedzenie: "Jeżeli nie jesteś wybrany, spraw, by Cię wybrano".
Każdy ma swoje wybranie od Boga i swoje możliwości wykonania zadania - pouczał Jezus.
Mówi się: Nie ma ludzi niezastąpionych. To fałsz! Bowiem każdy ma swoje własne powołanie, własne możliwości i w stosunku do nich łaski Boże. Trzeba tylko rozpoznać swoją drogę i zadanie.
Przykładów takich wyborów aż nadto!


So sie 28, 2021 8:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL