Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Dlaczego Jezus jest nazywany dobrym pasterzem? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lut 11, 2016 13:52
Posty: 31
Post Dlaczego Jezus jest nazywany dobrym pasterzem?
Skąd to się wzięło? Niby kogo dobrze poprowadził przez życie? Czy dobrze poprowadził przez życie Judasza? Czy dobrze poprowadził przez życie najbliższych mu apostołów. Czy też wykorzystał ich i poświęcił dla własnych idei. Czy apostołom nie było by lepiej gdyby nie odeszli od swoich zajęć?
Komu tak naprawdę jest lepiej z tego powodu, że Jezus jest? Jeżeli komuś jest lepiej to na czym polega ta korzyść?
Czy świat dla Jezusa nie robi dokładnie tego samego co telewizja Białoruska dla Łukaszenki?
Dla mnie to dziwne, że pada się na kolana i prosi o to żeby prowadził mnie człowiek, który był źle zorientowany w zasadach gdy był na świecie. Doprowadził swoje życie do tego, że go ukrzyżowali. Nie był na tyle bystry ażeby zadbać o siebie na ziemi.
Co mi po jego śmierci na krzyżu? Mógłby ktoś wymienić moje korzyści?
No i czy Jezus mógł wszystko? Czy mógł zrobić żeby ludzie nie chorowali i żeby mieli życie wieczne na ziemi?
Dlaczego skoro Jezus istnieje nie uleczy wszystkich i ludzi i nie uczyni nam nieśmiertelnymi na ziemi?


So sie 28, 2021 13:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: dlaczego Jezus jest nazywany dobrym pasterzem?
Ekuri
Zadajesz absurdalne pytania (wbrew pozorom). Celem życia człowieka jest osiągnięcie Wiekuistego Szczęścia (alternatywą jest Wieczne Potępienie). To życie na Ziemi jest trudne, skomplikowane i pełne cierpienia - racja. Życie z Jezusem może nie zawsze pomaga w cierpieniach (chorobach, troskach dnia codziennego), chociaż są przypadki, że owszem - jest jakoś lżej. Jezus mówi "Weź swój krzyż i idź za Mną", a obietnicą jest Niebo.

Cytuj:
Dla mnie to dziwne, że pada się na kolana i prosi o to żeby prowadził mnie człowiek, który był źle zorientowany w zasadach gdy był na świecie. Doprowadził swoje życie do tego, że go ukrzyżowali. Nie był na tyle bystry ażeby zadbać o siebie na ziemi.


Ja mogę zrozumieć, że dla kogoś nieprzyzwyczajonego, czytanie Ewangelii w całości jest dosyć nudne, ale zapewniam - warto.
Owszem - z ludzkiego punktu widzenia misja Jezusa skończyła się porażką... ale.. są dalsze akapity opisujące jego Zmartwychwstanie. Ok 500 świadków widziało Go, spotkało się z Nim i rozmawiało z Nim - po jego "bezsensownej" śmierci. Zmartwychwstał pokazując cud ostateczny: zabili Go, a On jednak ożył i żyje. Istotą Ewangelii (z greki: Dobrej Nowiny) jest opisany fakt, że po śmierci męczeńskiej Chrystus zmartwychwstał, jeszcze parędziesiąt dni spotykał się z uczniami by w końcu wstąpić do Nieba. Wierzymy, że wszystko co powiedział jest prawdą i że postępując w swoim życiu tak jak On zaleca, mamy szansę na dalsze życie (po ziemskim) w szczęściu.


So sie 28, 2021 17:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: dlaczego Jezus jest nazywany dobrym pasterzem?
Ekuri napisał(a):
Co mi po jego śmierci na krzyżu? Mógłby ktoś wymienić moje korzyści?


To może pomóc w ewentualnym zbawieniu, i to Niebo może nie być dużo gorsze od życia doczesnego.

Ekuri napisał(a):
No i czy Jezus mógł wszystko? Czy mógł zrobić żeby ludzie nie chorowali i żeby mieli życie wieczne na ziemi?
Dlaczego skoro Jezus istnieje nie uleczy wszystkich i ludzi i nie uczyni nam nieśmiertelnymi na ziemi?


Bo to uzdrawianie ma być w Niebie, gdzie Bóg jako dobry pasterz, będzie panem swoich owieczek, które będą sie go obowiązkowo słuchać, w końcu pasterz ma całkowitą władzę nad swoimi owieczkami, prowadzi je tam gdzie chce zaprowadzić, w sumie to nawet jest dobre porównanie, odwzorowuje zachowanie Boga do ludzi, samemu bym lepiej nie wymyślił :mrgreen: pasterz-owce, Bóg-ludzie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sie 28, 2021 20:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: dlaczego Jezus jest nazywany dobrym pasterzem?
@Robek
ale farmazonisz!!!! :D

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So sie 28, 2021 21:30
Zobacz profil
Post Re: dlaczego Jezus jest nazywany dobrym pasterzem?
Ekuri napisał(a):
Skąd to się wzięło? Niby kogo dobrze poprowadził przez życie? Czy dobrze poprowadził przez życie Judasza? Czy dobrze poprowadził przez życie najbliższych mu apostołów. Czy też wykorzystał ich i poświęcił dla własnych idei. Czy apostołom nie było by lepiej gdyby nie odeszli od swoich zajęć?
Komu tak naprawdę jest lepiej z tego powodu, że Jezus jest? Jeżeli komuś jest lepiej to na czym polega ta korzyść?
Czy świat dla Jezusa nie robi dokładnie tego samego co telewizja Białoruska dla Łukaszenki?
Dla mnie to dziwne, że pada się na kolana i prosi o to żeby prowadził mnie człowiek, który był źle zorientowany w zasadach gdy był na świecie. Doprowadził swoje życie do tego, że go ukrzyżowali. Nie był na tyle bystry ażeby zadbać o siebie na ziemi.
Co mi po jego śmierci na krzyżu? Mógłby ktoś wymienić moje korzyści?
No i czy Jezus mógł wszystko? Czy mógł zrobić żeby ludzie nie chorowali i żeby mieli życie wieczne na ziemi?
Dlaczego skoro Jezus istnieje nie uleczy wszystkich i ludzi i nie uczyni nam nieśmiertelnymi na ziemi?

Egocentryzm jest trudną przypadłością.


N sie 29, 2021 7:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: dlaczego Jezus jest nazywany dobrym pasterzem?
[ciach... nie cytujemy w całości postu, który jest bezpośrednio przed odpowiedzią. M]

Jeśli chodzi o to, co ludzie mają ze śmierci Jezusa na krzyżu, to powiem że to jest źle postawione pytanie, bo tutaj chodzi o to, że to ukrzyżowanie ma na celu, żeby jak najwięcej ludzi trafiło do Nieba, i mogło byś sługami Boga, tutaj Bóg chce sobie zapewnić jak największą liczbę ludzi, którzy będą go czcić i uwielbiać w tym całym Niebie, a odwracanie tego w drugą stronę wydaje mi sie trochę dziwne, bo to tak jakby "Ekuri" wymagał/domagał sie czegoś od Boga, a to przecież tak nie działa, bo "Ekuri" nie jest kimś kto będzie decydował, o tym czy Bóg ma uzdrowić całą ludzkość, czy jednak nie.
Bóg o wszystkim decyduje, a domaganie sie czegokolwiek od niego, wydaje mi sie czymś niedorzecznym.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 29, 2021 8:04
Zobacz profil
Post Re: dlaczego Jezus jest nazywany dobrym pasterzem?
Nie znam odpowiedzi ,ale ostatnie pytanie ciekawe.

Ale po co miałby nam dać nieśmiertelność ?? Tego nie rozumiem. Wiesz, ze ziemia słońce kiedyś zgaśnie i wszechświat też. Naukowcy to wyliczyli.


N sie 29, 2021 13:10

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: dlaczego Jezus jest nazywany dobrym pasterzem?
Następne nonsensowne pytanie... Ale po co miałby nam dać nieśmiertelność ?
Odpowiedź: bo tak chce. Ma wolną wolę i tego chce. Nie chce nas jako zabawki które się kiedyś popsują, ale chce się otaczać życiem. Jest miłośnikiem życia. Mogąc robić wszystko i nie potrzebować niczego, obdarza nas życiem wiecznym z miłości - bezinteresownie. Stworzył myślące i czujące istoty i chce by żyły szczęśliwe. Ból polega na tym by te istoty też tego chciały.


Wt sie 31, 2021 11:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: dlaczego Jezus jest nazywany dobrym pasterzem?
Ekuri napisał(a):
Komu tak naprawdę jest lepiej z tego powodu, że Jezus jest? Jeżeli komuś jest lepiej to na czym polega ta korzyść?


Jakiś czas zastanawiałem się nad tym postem, od której strony go ugryźć. Aż doszedłem do tego, że kluczowa kwestia tkwi po środku. "Naprawdę lepiej". Niektórzy uczniowie Jezusa byli rybakami, raczej całkiem nieźle im szło. Był też co najmniej jeden celnik, raczej nie narzekał na brak kasy. Wśród kobiet były i wdowy na tyle bogate, że mogły wspierać apostołów finansowo. (Były też wdowy które potrzebowały wsparcia, ale o nich jest więcej w Dziejach). Co najmniej jeden apostoł był żonaty, o innych uczniach wiadomo, że "mieli fach w ręku", czy to lekarza, czy to tkacza namiotów. Gdyby im było "naprawdę dobrze", nikt nie potrzebowałby iść za jakimś wędrownym kaznodzieją, który nawet co do grzebania zmarłych miał pretensje.

Z epikurejskiego punktu widzenia żaden z nich nie zyskał nic. Ani kariery w zawodzie, ani powodzenia wśród kobiet, ani luksusów czy zbytków nie dostali. I można by na tym zakończyć, gdyby właśnie nie ta kwestia, że jednak oni za nim poszli i potem sami stali się pasterzami coraz liczniejszej trzody. Oraz to, że wbrew twierdzeniom antyklerykałów mamy poświadczone przechodzenie na chrześcijaństwo wśród ludzi materialnie dostatnich. Sprowadza nas to do konkluzji, że nauczanie Jezusa miało (i ma) w sobie coś wykraczające ponad sferę epikureizmu. I że dla tych ludzi owszem, ich życie było naprawdę lepsze. Oczywiście naprawdę z subiektywnego punktu widzenia. Ale przecież tylko taki punkt widzenia się liczy.



EDIT: A co do kwestii "na czym polega ta korzyść", to muszę odesłać do świata bajek. Czy to o Złotej Kaczce czy o Kwiecie Paproci. Dylemat dobrobytu vs. dobrego życia jest tak stary jak kultura ludzka.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr wrz 01, 2021 15:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 13, 2022 1:00
Posty: 41
Post Re: dlaczego Jezus jest nazywany dobrym pasterzem?
Ekuri napisał(a):
Dla mnie to dziwne, że pada się na kolana i prosi o to żeby prowadził mnie człowiek, który był źle zorientowany w zasadach gdy był na świecie. Doprowadził swoje życie do tego, że go ukrzyżowali. Nie był na tyle bystry ażeby zadbać o siebie na ziemi.
Co mi po jego śmierci na krzyżu? Mógłby ktoś wymienić moje korzyści?


Według mnie Jezus był idealistą i został zmanipulowany. Złożył ofiarę z samego siebie, bo może myślał, że to zmieni ludzi, w jakimś stopniu wstrząśnie ludzkością? Nic takiego się nie stało. Ludzie jak grzeszyli, tak grzeszą. Jego postawa jest raczej przykładem, że nawet największe poświęcenie spotka się z niewdzięcznością i że ludzie mają krótką pamięć. Pomagał im, nauczał ich i uzdrawiał, by chwilę potem być lżonym i opluwanym. Korzyści z takiej ofiary są niewielkie. O wiele więcej ludzie by zyskali, gdyby Jezus żył dłużej na ziemi i przekazał więcej wartościowej wiedzy. Dochodzi też aspekt biernej postawy wobec przemocy. Jezus, pomimo że miał umiejętności/talenty to ich nie wykorzystał w pełni i zmarnował swój potencjał.


Pn sty 09, 2023 0:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: dlaczego Jezus jest nazywany dobrym pasterzem?
Ekuri
Jezus to Bóg i wszystko wie i może.
Dla Boga czas nie istnieje , nie istnieje u Niego takiego podziału jak życie doczesne czy też wieczne, u Niego nie ma początku i końca bo On jest tym początkiem i końcem.
Jeżeli ktoś ma lepiej to będzie miał gorzej, jeżeli ktoś ma źle to będzie miał lepiej, wszystko się wypełni , Bóg wszystko wyrówna i nie muszę już dodawać że później że w przyszłym życiu bo pisałem o tym wyżej.
Tak więc dla nas tu na ziemi różnice między nami stanowią pewien problem bo nie widzimy wszystko , ale Bóg który widzi wszystko wie że to się zmieni i nie reaguje natychmiast.
Z resztą, Bóg raz stworzył świat doskonały a doskonałe rzeczy można tylko zepsuć i to właśnie robią ludzie z diabłem na czele, ale "Bóg sprawiedliwy, a nie rychliwy" jak głosi stare przysłowie.
Oczywiście ludzie dopuszczający zło nie chcą w to wierzyć nie ufają Bogu, kręcą się i kręcą i nie mają spokoju, na szczęście przychodzi śmierć i kończy ich cierpienie.


So sty 21, 2023 14:30
Zobacz profil
Post Re: dlaczego Jezus jest nazywany dobrym pasterzem?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
[...]Jeżeli ktoś ma lepiej to będzie miał gorzej, jeżeli ktoś ma źle to będzie miał lepiej, wszystko się wypełni , Bóg wszystko wyrówna [...].

Strach się bać, nie byłem wywieziony na Sybir, nie byłem w Oświęcimiu, nie chorowałem... . Jak sobie pomyślę, że to wszystko będzie mi wyrównane, to wybieram innego Boga, takiego który jest Miłością.


N sty 22, 2023 10:56

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Dlaczego Jezus jest nazywany dobrym pasterzem?
Nolda
Oczywiście że jest miłością, jesteś pierwszy to będziesz ostatni, jesteś ostatni to będziesz pierwszy - no z tego to już nie możesz kpić bo to już nie moje słowa.
A z tym holokaustem to bym przemyślał bo w porównaniu z piekłem nic nie znaczy.


N sty 29, 2023 1:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Dlaczego Jezus jest nazywany dobrym pasterzem?
Owce całe życie obawiają się wilka. Zabija je i zjada pasterz.


Wt maja 02, 2023 14:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego Jezus jest nazywany dobrym pasterzem?
Ale nie dobry pasterz

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt maja 02, 2023 16:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL