Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Moje spojrzenie na moralność. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Moje spojrzenie na moralność.
robaczek2 napisał(a):
Mysle ze we wszechswiecie nie ma wielu ludzi ktorzy maja tak nieludzkie poglady.
Porownanie smiecenia z aborcja.

Niby gdzie porównanie smiecenia z aborcją?

Cytuj:
Sadze ze przewazajaca wiekszosc populacji homo sapiens uwaza aborcje za zlo. Tylko niektorzy uwazaja ze czasami jest to usprawiedliwione.

Nie uważam aborcji za zło, bo nie obejmuje nieświadomych istot swoje moralnością. Uważam że lepiej jest unikać sytuacji w ktorych dojdzie do aborcji głównie ze względu na możliwe negatywne skutki dla rodziców.

Cytuj:
Afilatelista - nie jestes czlowiekiem.

Jestem - homo sapiens jak się patrzy. Mam Ci wysłać próbkę DNA?
Post zgłaszam do moderacji.


Śr wrz 15, 2021 13:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 13, 2021 11:26
Posty: 15
Post Re: Moje spojrzenie na moralność.
Quinque - jak miło -pluralis majestatis. Ale naprawdę nie musisz mnie aż tak honorować. Założełeś, że skoro się znam na biologii to mam lewackie poglądy. Skądinąd słusznie -obrońcy życia najczęściej się nie znają. Tak jak obrońcy cywilizacji łacińskiej nie znają łaciny.
robaczek2-Co mają papierki do czyjejś nieznajomości biologii? Na marginesie, Polska jest krajem niesamowicie zaśmieconym. Czy mam wyciągnąc wniosek, że kultura społeczenstwa jest powiązana z ochroną życia?
Z Przeemkiem nie mam zamiaru dalej dyskutować. Potwierdza moje spostrzeżenie o nieznajomości łaciny (i angielskiego przy okazji) oraz kompletnej nieznajomości biologii. Trudno, takie mamy szkoły.
Bramin - kto twierdzi o 7 tygodniu? Czym niby ten płód miałby czuć? Pytam serio.
Czucie czy nie czucie bólu akurat nie ma nic do rzeczy - jak prostowałam tylko niebotyczne bzdury Przeemka. Nie opisalam nigdzie mojego podejscia do aborcji ani pogldow na moralnosc. Ciekawe skad ten atak?


Śr wrz 15, 2021 13:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Moje spojrzenie na moralność.
Quinque napisał(a):
Dobrze że przynajmniej nie kryjecie się z tym że chcecie mordować ludzi pod narkozą albo w śpiączce


Quinque znowu sie osmieszasz tymi tekstami. Pomysl zanim cos napiszesz.
To samo z Robaczkiem, emocjonalne wzmozenie ktore powoduje wyciaganie niewlasciwych wnioskow z tego co inni pisza.


Śr wrz 15, 2021 14:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Moje spojrzenie na moralność.
subadam napisał(a):
To samo z Robaczkiem, emocjonalne wzmozenie ktore powoduje wyciaganie niewlasciwych wnioskow z tego co inni pisza.

Logiczne drogi Subadamie, logiczne nie emocjonalne. Nie masz monopolu na stwierdzanie co jest wlasciwe a co nie - przykro mi.


Śr wrz 15, 2021 14:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Moje spojrzenie na moralność.
robaczek2 napisał(a):
Logiczne drogi Subadamie, logiczne nie emocjonalne. Nie masz monopolu na stwierdzanie co jest wlasciwe a co nie - przykro mi.

To przedstaw swoją logikę dehumanizacji mnie w związku z postem o papierku.


Śr wrz 15, 2021 16:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Moje spojrzenie na moralność.
Pozwolisz rownie drogi Robaczku ze sie nie zgodze. :)


Śr wrz 15, 2021 17:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Moje spojrzenie na moralność.
afilatelista napisał(a):
To przedstaw swoją logikę dehumanizacji mnie w związku z postem o papierku.

No dobra. Aby byc czlowiekiem nalezy poslugiwac sie sercem i rozumem. Twoje "Moralność nie obejmuje istot nieświadomych" w odniesieniu do porownania papierka i aborcji wskazuje na brak serca. Twoje domaganie sie aby uznac Cie za czlowieka przy jednoczesnym odmawianiu tego czlowiekowi w najwczesniejszej fazie rozwoju podaje w watpliwosc Twoje czlowieczenstwo. Oczywiscie jest to przenosnia podobnie jak stwierdzenie ze seryjny morderca nie jest czlowiekiem.
Ale hipokryta trzeba byc poteznym aby odwolywac sie do moderacji na katolickim forum gdy ludziom w najwczesniejszej fazie rozwoju odmawia sie uznania za czlowieka podczas gdy samemu bedac bez serca i bez rozumu za takiego sie uwaza.


Śr wrz 15, 2021 17:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Moje spojrzenie na moralność.
Serce to jest pompa więc wolę posługiwać się rozumem. Jeśli Ty myślisz układem krwionośnym to nic dziwnego ze dochodzi są do błędnych wniosków.
W poście o którego się odniosłeś nie było nic o aborcji. A że na temat aborcji mam inne zdanie niż Ty to znaczy ze nie jestem człowiekiem?

Przedstawiłem Ci swoje postrzeganie moralności. Nie obejmuję nią płodów ani ambrionów bo nie są świadomym istotami. Albo podaj argument żebym miał je objąć moralnością albo zamilcz


Śr wrz 15, 2021 21:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Moje spojrzenie na moralność.
robaczek2 napisał(a):
Twoje "Moralność nie obejmuje istot nieświadomych"


Co ma moralność do nieświadomej marchewki? do nieświadomej sałaty? do nieświadomego 12 tygodniowego płodu?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr wrz 15, 2021 23:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Moje spojrzenie na moralność.
afilatelista napisał(a):
Przedstawiłem Ci swoje postrzeganie moralności. Nie obejmuję nią płodów ani ambrionów bo nie są świadomym istotami. Albo podaj argument żebym miał je objąć moralnością albo zamilcz

Prosze bardzo.
Jest godzina 4:30 nad ranem. Nie jestes swiadoma istota bo w tej chwili spisz. Niektorzy sa w tej chwili w spiaczce. Niektorzy wiecej niz 12 tygodni. I co - moralnosc nie obejmuje Ciebie ani ich. Niektorzy arbitralnie decydowali ze niewolnicy lub murzyni nie sa ludzmi. Stawiali sie wmiejscu Boga. Podobnie jak decydent Afilatelista. Juz milkne.


Cz wrz 16, 2021 3:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Moje spojrzenie na moralność.
robaczek2 napisał(a):
Prosze bardzo.
Jest godzina 4:30 nad ranem. Nie jestes swiadoma istota bo w tej chwili spisz. Niektorzy sa w tej chwili w spiaczce. Niektorzy wiecej niz 12 tygodni. I co - moralnosc nie obejmuje Ciebie ani ich. Niektorzy arbitralnie decydowali ze niewolnicy lub murzyni nie sa ludzmi. Stawiali sie wmiejscu Boga. Podobnie jak decydent Afilatelista. Juz milkne.

Może przez przypadek ale wśród bełkotu padł tu niezły argument.
O ile osoba w czasie snu jest świadoma w jakimś stopniu i zdolna do cierpienia więź argument nie trafiony; a argument z murzynami jest tak bardzo oderwany od tego co pisałem że nawet nie wiem jak miałby się odnosić; za to argument ze śpiączką ma sens.
Ktoś w głębokiej śpiączce nie jest świadomy i nie jest zdolny do cierpienia. W związku z tym nie ujałem ich w pierwszym poście. Sytuacja jest i tyle podobna do sytuacji płodu, że tak jak osoba w śpiączce może odzyskać przytomność tak plod2 w raz z rozwojem może ją nabyć.
Różnice natomiast widzę dwie:
- osoba w śpiączce na wspomnienia które może utracić, podczas gdy płód ich nie ma.
- osoba w śpiączce nie jest wprost zależna od innej konkretnej osoby - ale jest podobieństwo bo też wymaga opieki.
Podsumowując sytuację sa na tyle podobna że muszę przemyśleć swoje stanowisko.


Cz wrz 16, 2021 5:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Moje spojrzenie na moralność.
robaczek2 napisał(a):
Jest godzina 4:30 nad ranem. Nie jestes swiadoma istota bo w tej chwili spisz. Niektorzy sa w tej chwili w spiaczce. Niektorzy wiecej niz 12 tygodni. I co - moralnosc nie obejmuje Ciebie ani ich.


No przecież potrafią odczuwać ból, i sie wtedy obudzą, bo chyba nie ma czegoś takiego, że jak dom zaczyna płonąć, to ktoś ma tak głęboki sen, że spłonie żywcem, i nawet w trakcie płonięcia sie nie obudzi?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz wrz 16, 2021 8:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Moje spojrzenie na moralność.
A w tym przypadku, co ze świadomością/moralnością?

"Przypuśćmy, że cierpisz na poważną chorobę serca – na tyle poważną, by stanowiła
zagrożenie życia. W takich okolicznościach byłbyś zachwycony, gdyby nadarzyło
się „kompatybilne” z twoim serce dostępne dla transplantacji. Załóżmy teraz dla
odmiany, iż cierpisz na nienadający się do zoperowania guz mózgu. Także w tym
przypadku pozostałe dni życia wydają ci się policzone. Jednakże w ostatniej godzinie
życia dowiadujesz się, że na skutek wyjątkowego przełomu w chirurgii możliwe stało
się usunięcie twojego mózgu i zastąpienie go innym, a przy tym taki nadający się do
transplantacji mózg właśnie się nadarzył wskutek tragicznego wypadku samochodowego. Jaka byłaby twoja reakcja? Trudno mi sobie wyobrazić, aby była to wielka
radość czy ulga. Taką operację widziałbyś nie jako ratującą twoje życie, lecz ratującą
życie dawcy [mózgu]: to nie ty podlegałbyś operacji transplantacji mózgu, lecz jego
rzekomy dawca podlegałby operacji transplantacji ciała (Lockwood 2010, s. 302-303)."


Cz wrz 16, 2021 8:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Moje spojrzenie na moralność.
george45 napisał(a):
A w tym przypadku, co ze świadomością/moralnością?

"Przypuśćmy, że cierpisz na poważną chorobę serca – na tyle poważną, by stanowiła
zagrożenie życia. W takich okolicznościach byłbyś zachwycony, gdyby nadarzyło
się „kompatybilne” z twoim serce dostępne dla transplantacji. Załóżmy teraz dla
odmiany, iż cierpisz na nienadający się do zoperowania guz mózgu. Także w tym
przypadku pozostałe dni życia wydają ci się policzone. Jednakże w ostatniej godzinie
życia dowiadujesz się, że na skutek wyjątkowego przełomu w chirurgii możliwe stało
się usunięcie twojego mózgu i zastąpienie go innym, a przy tym taki nadający się do
transplantacji mózg właśnie się nadarzył wskutek tragicznego wypadku samochodowego. Jaka byłaby twoja reakcja? Trudno mi sobie wyobrazić, aby była to wielka
radość czy ulga. Taką operację widziałbyś nie jako ratującą twoje życie, lecz ratującą
życie dawcy [mózgu]: to nie ty podlegałbyś operacji transplantacji mózgu, lecz jego
rzekomy dawca podlegałby operacji transplantacji ciała (Lockwood 2010, s. 302-303)."
Tak jak napisano - byłaby to transplantacja ciała. Osoba z guzem mózgu jest żywa więc jej ciało nie nadaje się do transplantacji. Musiałaby się znaleźć osoba w stanie śmierci mózgowej a z nietknietym ciałem.


Cz wrz 16, 2021 9:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Moje spojrzenie na moralność.
W artykułach, nie tylko w tych, ktore podałem, jest mowa o tym, ze wykonują aborcje starsi lekarze, niektorych są już na emeryturze. Młodzi sie do tego nie kwapią z przyczyn etycznych, religijnych, na pewno tez z powodu działalności niektorych grup "pro life", ale ich rola jest przeceniana.
Strona finansowa być moze odgrywa jakaś rolę ale patrząc na cenniki nie są to głodowe honoraria.

Robaczek2, proszę nie odmawiać człowieczeństwa innym użytkownikom nawet jeśli się z nimi nie zgadzasz.
Snitter, bądź łaskawa wyrażać sie bardziej uprzejmie.
Z niektórymi tezami Przeemka można polemizować, natomiast jego pogląd dotyczący życia ludzkiego od samego początku jest poglądem zdecydowanej większości chrześcijan i jest to pogląd z którym sie na tym forum nie dyskutuje, ta uwaga odnosi się także do Afilatelisty.


_________________
ksiądz


Cz wrz 16, 2021 11:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL