Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Apokalipsa 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Apokalipsa
PeterW napisał(a):
Nie wiem skąd masz te rewelacje, ale nawet jeśli... Początki judaizmu, to nie początek istnienia ludzi na Ziemi. Człowiek (jako gatunek) ma o wiele więcej lat.

Zdecydowanie więcej. Tym bardziej dziwne że Judaizm powstał stosunkowo niedawno.

Ale mi chodziło o to że dziwne jest nazywanie "ostatnimi czasami" okresu trwającego dłużej niż okresy pierwszej i drugiej świątyni, oraz czas między nimi razem wzięte.

Cytuj:
Wyjaśnienia do tego wersu (w BT): " Słowa te wskazują, że chodzi tu raczej o zburzenie Jerozolimy niż o koniec świata. Inni zaś "to pokolenie" odnoszą w ogóle do Izraela na całej przestrzeni dziejów. "
Bo przecież dalej masz wyraźnie napisane, że powtórne przyjście Mesjasza nie jest znane, że mamy czuwać...

Nikt nie zna dnia ani godziny. Ale pokolenie jest wyraźnie wskazane. I oni mieli czekać bo to miejsce albo się wydarzyć za ich pokolenia.

Przytoczę Ci dłuższy cytat żeby dotarło.

Cytuj:
15 Gdy więc ujrzycie "ohydę spustoszenia", o której mówi prorok Daniel, zalegającą miejsce święte6 - kto czyta, niech rozumie - 16 wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry! 17 Kto będzie na dachu, niech nie schodzi, by zabrać rzeczy z domu. 18 A kto będzie na polu, niech nie wraca, żeby wziąć swój płaszcz. 19 Biada zaś brzemiennym i karmiącym w owe dni! 20 A módlcie się, żeby ucieczka wasza nie wypadła w zimie albo w szabat. 21 Będzie bowiem wówczas wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd7 i nigdy nie będzie. 22 Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz z powodu wybranych ów czas zostanie skrócony.

23 Wtedy jeśliby wam kto powiedział: "Oto tu jest Mesjasz" albo: "Tam", nie wierzcie! 24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. 25 Oto wam przepowiedziałem. 26 Jeśli więc wam powiedzą: "Oto jest na pustyni", nie chodźcie tam!; "Oto wewnątrz domu", nie wierzcie! 27 Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 28 Gdzie jest padlina, tam się i sępy zgromadzą9.
29 Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte10. 30 Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego11, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich12 z wielką mocą i chwałą. 31 Pośle On swoich aniołów z trąbą13 o głosie potężnym, i zgromadzą Jego wybranych13 z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż do drugiego.

32 A od figowego drzewa uczcie się przez podobieństwo! Gdy jego gałązka staje się soczysta i liście wypuszcza, poznajecie, że zbliża się lato. 33 Tak samo i wy, kiedy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach. 34 Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie15. 35 Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą.

Specjalnie podkreśliłem Ci słowo wszystko. A jak dotąd nie stało się z tego nic.

Cytuj:
Rozebrać Ci to na składniki pierwsze, czy masz z tym problem? ;-)
"Nie wszyscy pomrzemy" w sensie my ludzie (jako tacy). Nie wszyscy ludzie będą martwi jak będzie Koniec Świata...
to jest próbą naciągnięcia tego co jest napisane do faktów którym nie można zaprzeczyć. Tylko że pęka to w szwach.
Takich cytatów jest więcej
Np 1 Też 4:
Cytuj:
15 To bowiem głosimy wam jako słowo Pańskie, że my, żywi, pozostawieni na przyjście Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy pomarli9. 16 Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi10. 17 Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem11.

On nie ma na myśli jakichś przyszłych pokoleń. Jest przekonany że to oni, żywi w trakcie pisania tego listu zostaną wzięci. To pokolenie.

Nie uważasz że bez sensu byłoby pisać w ten sposób gdyby uważali że koniec świata może nie wydarzyć się za tego pokolenia?
Problem pojawił się kiedy to pokolenie już przemijało a nic się nie wydarzyło.


N paź 31, 2021 22:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Apokalipsa
subadam napisał(a):
To kiedys nie bylo zabojstw ( powszechnych ) rozpasania seksualnego czy egocentryzmu???

Były... No i co z tego?
Cytuj:
Ja mam zupelnie inne wrazenie ze zyjac w czasach obecnych w panstwach Euopy Zach czy Pln Ameryki zyjemy w jakims kokonie komfortu i spokoju w porownaniu np do ludzi generacji mojego ojca, ktorzy zyjac tam gdzie zyli przezyli 3 wojny ( w tym 2 swiatowe ) za swojego zycia.

Owszem - wydaje Ci się. Żyjesz w kokonie nie wyściubiając nosa na zewnątrz. Omamiony jesteś pozornym pokojem i spokojem. Jest Ci błogo i cieplutko. Akceptujesz wszystko co Ci podkładają jako prawdę (post-prawdę). Zabójstwa były od wieków postrzegane jako zło, mimo że były. Aborcja i eutanazja też były, ale zawsze postrzegane jako zło (czasem "konieczne", ale zło) - teraz staje się świętym prawem do... "Osiągnięciami humanizmu". Życie w związkach "niestandardowych" owszem - było, ale też było postrzegane jako złe - teraz to następne "osiągnięcie" humanizmu - życie wbrew konstrukcji biologicznej. Kiedyś każdy wiedział co to jest norma społeczna, dobre obyczaje, przyzwoitość - czy tego każdy przestrzegał - oczywiście że nie - byli tacy co to mieli w nosie, ale wiedzieli że robią coś "nie halo". Teraz (a były tu nawet już dyskusje) kontestuje się wielowiekową normę, jako nienormę. Obecnie wszystko opiera się o (sztywne) prawo - niby to dobrze, ale... Wyrugowano honor, przyzwoitość, dobre obyczaje, bo przecież nie ma tego w prawie, a więc nie obowiązują.

W Europie i Stanach żyje się jak w kokonie. Ale to nie cały Świat. Gdzie indziej właśnie morduje się, wyzyskuje i upadla niewinnych. Wielki wyzysk i niesprawiedliwość, które dla "cywilizowanego świata" nie istnieją.


Pn lis 01, 2021 8:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Apokalipsa
PeterW
Cytuj:
Zabójstwa były od wieków postrzegane jako zło, mimo że były. Aborcja i eutanazja też były, ale zawsze postrzegane jako zło (czasem "konieczne", ale zło) - teraz staje się świętym prawem do... "Osiągnięciami humanizmu". Życie w związkach "niestandardowych" owszem - było, ale też było postrzegane jako złe - teraz to następne "osiągnięcie" humanizmu - życie wbrew konstrukcji biologicznej. Kiedyś każdy wiedział co to jest norma społeczna, dobre obyczaje, przyzwoitość - czy tego każdy przestrzegał - oczywiście że nie - byli tacy co to mieli w nosie, ale wiedzieli że robią coś "nie halo". Teraz (a były tu nawet już dyskusje) kontestuje się wielowiekową normę, jako nienormę. Obecnie wszystko opiera się o (sztywne) prawo - niby to dobrze, ale... Wyrugowano honor, przyzwoitość, dobre obyczaje, bo przecież nie ma tego w prawie, a więc nie obowiązują.

W Europie i Stanach żyje się jak w kokonie. Ale to nie cały Świat. Gdzie indziej właśnie morduje się, wyzyskuje i upadla niewinnych. Wielki wyzysk i niesprawiedliwość, które dla "cywilizowanego świata" nie istnieją.

Mamy głęboki kryzys wartości: problem z odpowiedzialnością ( za słowo, w relacjach); kryzys autorytetów; tabloidyzację mediów; kryzys humanistyki, szkolnictwa, wychowania; zamykanie się w swojej bańce ideowej; itd. nie wiem, jak to przezwycieżyć. W dyskusjach z wieloma dominuje etyka: dobro jest to, co przynosi korzyść np. status społeczno- ekonomiczny.


Wt lis 02, 2021 0:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Apokalipsa
Te wasze "wartosci" spowodowaly 2 wojny swiatowe i smierc setek milionow ludzi. Kiedys moja matka ( ktorej cale kolezenstwo z Wilna pojechalo na Sybir po slawetnych "rozmowach" z KGB w ramach rownie slawnej akcji Burza ) powiedziala mi - "sluchaj, jesli ktos kiedys zacznie ci pieprzyc o Ojczyznie i Honorze potraktuj to powaznie jako znak, ze trzeba brac nogi zapas i udawac sie tam gdzie "pieprz rosnie".
Ja popieram system ktory zapewnia pokoj, stabilizacje i gospodarcza prosperity ludziom w nim zyjacym, a w dodatku nie wyklucza innych z racji rasy, preferencji seksualnych czy wyznawanych religii. U mnie nie widac czasow ostatecznych tylko zupelnie normalne, wiec wasze wypisy wygladaja dla mnie co najmniej dziwnie. Ale wiem oczywiscie ze zawsze sa ludzie szukajacy dziury w calym i chcacy pociagnac za soba innych tak ze "kazdemu to co mu sie wydaje" wg amerykanskiego przyslowia.
Natomiast zawsze wkurza mnie to wynoszenie na piedestaly przeszlosci gdzie podobno wszystko bylo idealnie, przez ludzi nie majacych pojecia jak zyli wowczas przecietni ludzie w nawet najbardziej rozwinietych gospodarczo panstwach swiata. Przeszlosc byla, przeszla i nie istnieje, Istnieje tylko terazniejszosc i przyszlosc i tym sie nalezy zajmowac.


Wt lis 02, 2021 15:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Apokalipsa
subadam napisał(a):
Te wasze "wartosci" spowodowaly 2 wojny swiatowe i smierc setek milionow ludzi.

Taak? Które? Śmiało - dawaj!
Oczywiście nie pamiętam, że teraz ofiary są napastnikami, a napastnicy są ofiarami. Najmocniej przepraszam. Ot i mamy następne wywrócenie prawdy...

Poza tym nigdzie nie mówiłem o Ojczyźnie. Pojęcie honoru to rzetelność, uczciwość, prawdomówność, wypełnienie danych obietnic, stawanie w obronie słabszych i inne takie mało praktyczne bzdety.
Obecnie bez pisemnej umowy, faktury itp niewiele zdziałasz, a i tak Cię "wydymają" - kwestia adwokatów.

Cytuj:
Kiedys moja matka ( ktorej cale kolezenstwo z Wilna pojechalo na Sybir po slawetnych "rozmowach" z KGB w ramach rownie slawnej akcji Burza ) powiedziala mi - "sluchaj, jesli ktos kiedys zacznie ci pieprzyc o Ojczyznie i Honorze potraktuj to powaznie jako znak, ze trzeba brac nogi zapas i udawac sie tam gdzie "pieprz rosnie".


Obawiam się, że usłyszałeś od niej tylko to co chciałeś usłyszeć i naginasz rzeczywistość. Może to być także pochodna syndromu sztokholmskiego... Zarysowane tło i wnioski z tego płynące totalnie od czapy. Można rzecz, że szanowna mama usprawiedliwiała bandytów którzy na nią i innych napadli, winiąc poniekąd siebie (jako obywatelkę Polski) że jest ofiarą. Wiesz - KGB i Sowieci i ich przyd.. (poplecznicy) to wrogowie, a wręcz bandyci, nie różniący się za wiele od hitlerowców (chyba tylko językiem) - wbrew późniejszej propagandzie, która (niestety) jeszcze tu i ówdzie tkwi w umysłach. I nie - nie byli wyzwolicielami.

Cytuj:

Ja popieram system ktory zapewnia pokoj, stabilizacje i gospodarcza prosperity ludziom w nim zyjacym,

A sobie popieraj... Ile Ty człowieku masz lat, żeby myśleć tak... hm.. dziecinnie?

Cytuj:
a w dodatku nie wyklucza innych z racji rasy, preferencji seksualnych czy wyznawanych religii.

Pod warunkiem że nie będzie to chrześcijaństwo, czyż nie?

Cytuj:
U mnie nie widac czasow ostatecznych tylko zupelnie normalne,


Bo żyjesz w kokonie, z którego lepiej się nie wychylać, przyjmować to co inni ustalą i żyć w błogostanie. Jeszcze raz: Europa, Stany i Kanada to nie jest cały Świat. Są olbrzymie połacie Ziemi, gdzie ludzie żyją w skrajnym ubóstwie, są mordowani, gwałceni i wyzyskiwani, tylko po to by Tobie (no dobra: nam) żyło się dobrze.

Cytuj:
Natomiast zawsze wkurza mnie to wynoszenie na piedestaly przeszlosci gdzie podobno wszystko bylo idealnie, przez ludzi nie majacych pojecia jak zyli wowczas przecietni ludzie w nawet najbardziej rozwinietych gospodarczo panstwach swiata. Przeszlosc byla, przeszla i nie istnieje, Istnieje tylko terazniejszosc i przyszlosc i tym sie nalezy zajmowac.


A Ty maszeruj maszeruj i głośno krzycz: niech żyje Wołodia Ilicz!

No i zrobiło się politycznie....


Wt lis 02, 2021 19:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Apokalipsa
Piotrek, co ty za bzdury wypisujesz? Raz ze nie na temat tego watku, dwa czepiasz sie mnie osobiscie przekrecajac to co probuje przekazac. Moja matka powiedziala to co powiedziala, a nie to co ty myslisz ze powiedziala. To byl wyraz jej frustracji, pokolenia wychowanego w bogo ojczyznianej propagandzie i wydymanego potem bez mydla przez obu zaborcow, gdy rzadzaca elita zabrala tylek w troki i wyjechala na Berdyczow. Po czym z zagranicy dalej manipulowala mlodzieza w Polsce, starajac sie zabezpieczyc wladze dla siebie, co przynioslo dodatkowe nieszczescia i setki tys zabitych / rannych / wywiezionych. Tak to widze i ona tak to widziala. Mozesz sie z tym nie zgadzac i tyle.
Co do mojego wieku to niedawno skonczylem 72 lata i smiem sadzic ze widzialem troche wiecej w zyciu od ciebie i rowniez troche wiecej zrozumialem. Dobrze wiem jak wyglada "reszta swiata", nie zawsze siedzialem w kanadyjskim kokonie komfortu i bezpieczenstwa, ale zawsze uwazalem ze "kazdy jest kowalem wlasnego losu" a zycie masz tylko jedno. Jesli ty chcesz zmieniac swiat i np "chrystianizowac Europe" to zakasuj rekawy i chrystianizuj, ja nic do waszej religi nie mam. Istnieje w moim kraju jak dziesiatki innych.
Twoje uwagi, tlumaczace ze Sowieci byli najezdzcami komus kto cale zycie interesuje sie historia i czyja rodzina czynnie z nimi walczyla i ginela ( nie mowiac o tym co materialnie stracila na terenach wschodnich RP ) jest po prostu niesmaczne.
Oczywiscie caly post nie na temat, wiec nie zdziwie sie ze zostanie przeniesiony.


Śr lis 03, 2021 15:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Apokalipsa
subadam napisał(a):
Te wasze "wartosci" spowodowaly 2 wojny swiatowe i smierc setek milionow ludzi...
...Ja popieram system ktory zapewnia pokoj, stabilizacje i gospodarcza prosperity ludziom w nim zyjacym, a w dodatku nie wyklucza innych z racji rasy, preferencji seksualnych czy wyznawanych religii. U mnie nie widac czasow ostatecznych tylko zupelnie normalne, wiec wasze wypisy wygladaja dla mnie co najmniej dziwnie.
.

Dziś największym zagrożeniem dla ludzkiego życia jest uśmiercanie dzieci w łonie matki. W ubiegłym roku przeprowadzono na świecie 42 mln aborcji (nie licząc zgonów spowodowanych przez zażywanie środków wczesnoporonnych).
W latach 1973-2003 dokonano na świecie ok. 1 mld aborcji.


Śr lis 03, 2021 16:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Apokalipsa
subadam napisał(a):
Piotrek, co ty za bzdury wypisujesz? Raz ze nie na temat tego watku, dwa czepiasz sie mnie osobiscie przekrecajac to co probuje przekazac. Moja matka powiedziala to co powiedziala, a nie to co ty myslisz ze powiedziala. To byl wyraz jej frustracji, pokolenia wychowanego w bogo ojczyznianej propagandzie i wydymanego potem bez mydla przez obu zaborcow, gdy rzadzaca elita zabrala tylek w troki i wyjechala na Berdyczow.


Wybacz Adam, ale dla mnie argument że "moja matka widziała" ma o tyle jakąś wagę, o tyle że (wiem, może zabrzmi to cudacznie), ale mnie mój ojciec uczył trochę czegoś innego - a mam prawo to przeciwstawiać, bo mimo że jestem paręnaście lat młodszy od Ciebie, to jednak mój ojciec być może był starszy od Twojej mamy (urodzony na 2 lata przed I Wojną Światową, okupację spędził w GG, wcześniej ganiając po lasach i rozdrożach w ramach Kampanii Wrześniowej)

Cytuj:
Dobrze wiem jak wyglada "reszta swiata", nie zawsze siedzialem w kanadyjskim kokonie komfortu i bezpieczenstwa, ale zawsze uwazalem ze "kazdy jest kowalem wlasnego losu" a zycie masz tylko jedno.


No właśnie nie zawsze każdy ma szczęście być owym kowalem... Bywają tacy co są raczej przedmiotem obróbki kowalskiej...

Cała moja wypowiedź była raczej sprzeciwem przed jakimś takim hura-optymizmem, że wszystko jest takie fajne i w ogóle, że nic złego się nie dzieje. Pewnie, nic złego się nie dzieje Tobie, bo owe zmiany akceptujesz, ale czy to że je akceptujesz to oznacza że zła w nich nie ma? Inaczej. Czy zło wg Ciebie to tylko to co złego się może stać tylko bezpośrednio Tobie (lub bliskim)? Czy uważasz że jedyne zło, to jest to co uważasz za złe? Zło jest jedynie sprawą subiektywną?


Śr lis 03, 2021 18:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Apokalipsa
Hm, mysle ze jakas czesc tego ze sie nie rozumiemy spowodowana jest tym ze jest to wymiana postow a nie rozmowa w 4 oczy np przy kawie z likierem. W postach nigdy nie zawrzesz calej tresci ktora mozna wyrazic slownie ich wielkosc sila rzeczy tez jest ograniczona, bo "sciany tekstu" mnie np odrzucaja. W kazdym razie jedno optymistyczne zdanie nie swiadczy o tym ze jestem hurra optymista i nie widze zla czy bledow ludzkich w mojej bance.
Problem co uwazam za zlo jest zupelnie inna para kaloszy i sadze ze w pewnych sprawach obaj zgodzili bysmy sie, a w pewnych nie bo to co ty bys uznal za zlo ja bym uwazal za dobro i odwrotnie. Tak ze problem jest zlozony. Np eutanazja - dla ciebie to samo zlo, a dla mnie droga ucieczki przed bezsensownym cierpieniem wlasnym i rodziny w to wplatanej, czyli dobro.

Co do rodzicow, wiadomo ze kazda rodzina miala swoj indywidualny przekaz w dodatku mogl sie on roznic w zaleznosci od strony z ktorej szedl. W przypadku mojej rodziny matka to "Kolumbowie rocznik 20 ty", a ojciec prawie 20 lat starszy zwykl opowiadac nam, dzieciom przy niedzielnym sniadaniu jak wygladalo zycie w polskim dworze na dalekich kresach wschodnich dawnej Rzeczypospolitej. No coz szkoda ze ksiazki o tym nigdy nie napisal. Potem jako 14 letni chlopak dowodzil druzyna w wojnie 20r i czasem mi wyrzucal ze ja niczym nie dowodze bedac w podobnym wieku. :) Jako oficer 3 ciego pulku szwolezerow walczyl w kampani wrzesniowej, potem przez zielone granice do armi Sikorskiego, Tobruk, sluzba w Afryce, Monte Cassino i koniec wojny w Bolonii, tak jak reszta 2 Korpusu gen Andersa. A ja dalej nic, zadnych walk do tej pory nie odbywalem.
Wiec to z jego strony powinna byc ta narracja o Bogu, Honorze i Ojczyznie, ale tez jej nie bylo bo zbyt ostro go ta ojczyzna wydymala gdy do niej wrocil, a z Bogiem tez zaczal byc na bakier w czasie wojny. No nic za duzo by pisac w watku o czasach ostatecznych, ale mysle ze to on i jego pokolenie mogli myslec ze zyja w czasach ostatecznych i to kilka razy w ciagu swego zycia. Wiec jak ktos stwierdza ze czasy ostateczne to moze byc obecna polska terazniejszosc, to nie bardzo wiem "czy kpi czy o droge pyta?" Poki co Polska jest wewnatrz kokonu ochronnego, choc mocno pracuje zeby sie z niego wydostac.
A reszta swiata tak jak zawsze drzewiej bywalo wszyscy walcza ze wszystkimi, chciwosc i wykorzystywanie kazdego kogo sie da wykorzystac, mysmy tylko troszeczke od tego odskoczyli i kazdy kataklizm naturalny, czy sztuczny moze nas tam cofnac.


Cz lis 04, 2021 0:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Apokalipsa
subadam napisał(a):
dla mnie droga ucieczki przed bezsensownym cierpieniem wlasnym i rodziny w to wplatanej, czyli dobro

Mam zastrzezenia do pogrubionego wyrazu. Ja bym sie nie podejmowal oceny czy cos jest sensowne czy nie. Moze wszystko ma sens tylko nie musimy go dostrzegac.


Cz lis 04, 2021 10:40
Zobacz profil
Post Re: Apokalipsa
"Poki co Polska jest wewnatrz kokonu ochronnego, choc mocno pracuje zeby sie z niego wydostac "

Generalnie nie wiem co się tak ludzie uczepili ,ze mają wyjść z UE z czy nato. Jakaś nowa moda.


Cz lis 04, 2021 10:48

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Apokalipsa
Robaczku dla mnie np jezeli masz zaawansowane postaci rzadkich rodzajow raka to moge ocenic ze cierpienie jest bezsensowne. Wlasnie tydzien temu moj bliski przyjaciel zmarl na raka oka, gdzie prognoza przezycia wynosi rok, a on walczyl przez 3.5 roku, bo chcial. W tej sytuacji kazdy podejmuje wlasne decyzje.


Pt lis 05, 2021 0:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Apokalipsa
subadam napisał(a):
moge ocenic ze cierpienie jest bezsensowne. .

Dla mnie Twoja wypowiedz jest niezbyt sensowna. W rzeczywistosci w ktorej zyjemy dla kazdej chwili i dla kazdego wydarzenia jest caly ciag wydarzen je poprzedzajacych i caly ciag wydarzen po nim nastepujacych. Gdyby to wydarzenie nie nastapilo to rzeczywistosc byla by zupelnie inna. To tak ogolnie. Wydaje mi sie ze Twoja ocene powoduje zwyczajne chciejstwo. Chcesz zeby tak bylo i jezeli wydarzy sie cos innego to juz jest bez sensu.


Pt lis 05, 2021 11:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Apokalipsa
Ja z kolei nie rozumiem twojej wypowiedzi Robaczku, moja jest wydaje mi sie dosc jasna. Jezeli ktos jest skazany na smierc w meczarniach i wie o tym to dla mnie wazne by mial mozliwosc wyboru, czy meczyc sie do konca czy te meczarnie skrocic. Niektorzy wybieraja tak, inni inaczej - wazne zeby ta mozliwosc mieli.


Pt lis 05, 2021 14:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Apokalipsa
Adam. Dopuszczenie prawnie eutanazji to jedna wielka puszka Pandory. Uczciwiej by było jakby delikwent który nie chce żyć, po prostu popełnił samobójstwo. To w tym momencie jest jego wola, jego sumienie. Zmuszanie (bo ma do tego przecież prawo) kogokolwiek do "pomocy" to łamanie sumienia tego co ma ową "pomoc" udzielić. Po prostu owa "pomoc" to jest zabójstwo i tyle.
To jest jedna strona medalu.
Druga strona medalu to taka, ze KAŻDE skomplikowane prawo ulega erozji, potem się je poprawia by je uprościć. Potrzebne jest konsylium, wielokrotnie wyrażona wola chętnego do uśmiercenia, ewidentny stan terminalny. Dużo papierologii... Zaraz się pojawia uwaga że to przecież "nieludzkie" bo ten człowiek cierpi, a taka długa i kręta droga by mu ulżyć... Może by to uprościć?
Nie chciałbym się znaleźć w takiej sytuacji że z powodu bólu zęba, że ktoś podał mi mieszankę środków usypiających i zwiotczających mięśnie i powiadomił rodzinę, że moje prochy są do odebrania następnego dnia w godzinach od 8 - 13tej..
Nie chciałbym być w takiej sytuacji, gdy jak będę miał już demencję starczą, jakiś psycholog sugestywnie mi proponował podpisanie zgody na podróż do krainy szczęścia, gdzie spotkam się z wszystkimi moimi drogimi zmarłymi... do tego tłumacząc że nie można być takim samolubnym by obciążać rodzinę moimi problemami zdrowotnymi...


Pt lis 05, 2021 18:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL