Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 4:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Krucjata XXI wieku 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 13, 2021 15:30
Posty: 50
Post Krucjata XXI wieku
Dzień dobry proszę nie zrozumieć mojego postu jako nawoływaniami do krucjaty.

Jak widzimy na świecie robi się coraz bardziej nie ciekawie, liczne apostazję ale także islamiści którzy niestety coraz bardziej odciskają swoje piętno na Europie oraz innych miejscach gdzie chrześcijanie są prześladowani i mordowani.

Od dziecka mieszkałem w Wielkiej Brytanii, gdzie byłem świadkiem radykalizacji islamu w szkołach oraz głoszenia Koranu na ulicach, gdzie nauczyciele i władze były za tym. Biblioteka szkolna była zamykana aby dzieci muzułmańskie mogły się modlić a dzieci były wyszywane od nieczystych za jedzenie "bułek z bekonem" nauczyciele na to nie reagowali ponieważ jest to ich światopogląd. Dzieci pod szkoła wykrzykiwały "Allah Akbar" przy czym każda osoba uciszenia była traktowana jak jawna dyskryminacja ich religii.

Liczne zamachy w Europie, gwałty i morderstwa chrześcijan i nie tylko pokazują bezsilność chrześcijańskiej Europy uciskanej przez głowy państw które na to pozwalają.

Czy istnieją jakiekolwiek możliwości aby zatrzymać ten proces? Czy Europę czeka islamizacja i laicyzacja?

Z jednej strony mamy przykład dwóch skrajności które są sobie przeciwne a jedna popycha druga, paradoks XXI wieku. Moralność ludzka upada przez proces laicyzacji, w telewizji wszystko jest seksualizowane a pieniądze rządzą wszystkim. Z drugiej strony islam który jak najbardziej jest przeciwny takim rzeczą a jest podsycany swoją tolerancja przez z laicyzowane społeczeństwo.


N sty 08, 2023 15:14
Zobacz profil
Post Re: Krucjata XXI wieku
Myślę , że nie istnieje pojęcie zradykalizowany islam czy ( jak niektórzy mówią ) tradycyjny katolicyzm .
Islam jest jaki jest ( w społeczności europejskiej ) jest to novum ( jak na religie ).
Świadomość tego , że mogę zostać muzułmaninem niektórym uderza do głowy .
Skąd to się bierze ?
Z braku odniesień do wczesnego dzieciństwa . Dziecko wychowywane w islamie ma do czynienia z czynnościami religijnymi od wczesnych lat ( uczy się na pamięć tekstów koranicznych ) .Te wyuczone wersety oddziałowują na całe jego życie .
W przypadku chrzecijaństwa sprawa wygląda inaczej .Tak jak dawniej dzieci przyjmowały chrzest , tak teraz uważa się że to dorosły powinien przyjmować chrzest .Dlaczego ?
Ponieważ dziecko nie ma żadnego punktu odniesienia do religii - jego rodzice nie praktykują ( jak to sie popularnie mówi ).
Dziecko nie widzi co to znaczy wierzyć w Boga . Nikt mu tego nie przekazuje .
Dwie osoby dorosłe , z jednej strony praktykujący muzulmanin a z drugiej strony człowiek , który nie ma zielonego pojęcia o jakiejkowliek wierze .
Jak to się skończy /
Wiadomo , w islamie nie ma pojęcia niepraktykujący . Europa będzie kontynentem z meczetami .
Gwoli ścisłości , Kościół to mistyczne ciało Jezusa Chrystusa - wyznawcy zjednoczeni poprzez przyjmowanie ciała i krwi ( budynki są rzeczą względną ) .
Może się okazać , że głównym miejscem Kościóła będzie Afryka , lub Azja .
Nikt nie mówil , że katolików ma być miliardy , może być ich mała grupka .
Nie ma takiej możliwości aby ten proces zatrzymać - coś musi się wypalić albo dotrzec do dna aby mogło odrosnąć na nowo .
Młodzi ludzie , których pozbawiono możliwości praktykowania wiary muszą sami zrozumieć czym ta wiara jest i zacząć od nowa .
Taką przyszłość kreuje europie słynne słowo tolerancja . :-D


N sty 08, 2023 20:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: Krucjata XXI wieku
Eeee. Ja krucjate widze na naszym forum. Papiezowi chodzi / chodzilo o pieniadze. Ksieza po koledzie tez tylko na to patrza. Pedofilia. Brak reakcji biskupow. Lawendowa mafia itd. I to wszystko w imie walki o prawde.


N sty 08, 2023 20:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Krucjata XXI wieku
Moją "psychikę" o wiele bardziej oburzają muzułmanie niż "lewacy". Może myśleć, że suma sumarum światopogląd muzułmański jest większym złem niż "laicyzacja". O ile "lewactwo" wydaje się "amoralne", to wierzenia muzułmanów jawią mi się jako "antymoralne" (nie zero, ale minus jeden).

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


N sty 08, 2023 20:55
Zobacz profil
Post Re: Krucjata XXI wieku
bezsilność chrześcijańskiej Europy - a dlaczego chrześcijanie na to się godzą??


N sty 08, 2023 21:49
Post Re: Krucjata XXI wieku
Czasem mam wrażenie ,ze chrześcijaństwie brakuje trochę asertywności, byle cierpieć co nie ???


Pn sty 09, 2023 19:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Krucjata XXI wieku
robaczek2 napisał(a):
Eeee. Ja krucjate widze na naszym forum.

Ja też. Krucjatę rozumianą zg z trzecią definicja podawanę przez PWN, tj. 3. «kampanię przeciwko komuś lub czemuś».
Na niniejszym forum stwierdzam kampanię antychrześcijańską, antypolską.... I w ogółe anty. Anty cokolwiek. Głownie to zwalczanie czyichś poglądów, deprecjonowanie uznawanych przez kogoś wartości. Właściwie wszystko, co nie jest lewicowe napotyka w forum na sprzeciw większości dyskutantów.
Nie wiem, czy jest to krucjata. Bo wydaje mi się być czymś spontanicznym, a nie zorganizowanym. Ale może definicja nie wymaga regulowania kampanią i wystarczy stwarzanie odpowiedniego klimatu. I jeden mały kamyczek, który zapoczątkuje lawinę.


Cz sty 12, 2023 9:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: Krucjata XXI wieku
andej napisał(a):
wystarczy stwarzanie odpowiedniego klimatu

Na przyklad o pieniadze. Nie ma to jak Islam bo tam nie ma hierarchii i bogacenia sie. Tylko nie wiem kto na tym forum klamie ze na biednych trzeba przeznaczac 10-20% czy 2.5%.
Bo tym siostrom np w Zambii to pewnie ONZ pomaga a o. Bashobora to chyba jezdzi Maybahem tyle nazgarnial pieniedzy. To co pisza, ze "od wielu lat zajmuje się tysiącami sierot. Buduje dla nich sierocińce, zapewnia im edukację zakładając szkoły, kupuje pożywienie i potrzebne rzeczy. Dzieci nazywają go Father Bash"


Cz sty 12, 2023 19:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL