Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Niebo i pare pytań 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 13, 2021 15:30
Posty: 50
Post Niebo i pare pytań
Witam jestem tu nowy i od pewnego czasu interesuje się wizją zaświatów różnych religii.

Zastanawia mnie jedno w chrześcijańskim niebie, rozumiem ze Jezus powiedział ze małżeństwo nie będzie potrzebne w niebie ale czy nadal będę mógłbym istnieć ze swoją żoną jako para ? Według biblii wszyscy będziemy się miłować ale nie jest to zbyt przekonujące ze moją małżonkę miałbym traktować oraz mieć te same uczucia co do innych dusz. Było by to bezsensu tak samo jak bycie bez płciowym aniołem ponieważ płeć ma bardzo silny wpływ na to kim jesteśmy a nawet czy grzeszymy.


Druga rzeczą są zwierzęta, czy mogą one trafić do nieba ? Ile jest na świecie zwierząt które cierpią ? Czy w raju nie było zwierząt zanim Adam i Ewa zgrzeszyli ? Przecież każde zwierze ma swój własny charakter tak jak człowiek tez czuje tez rozumie cierpi a przede wszystkim Kocha. Zwierzęta często okazują nam miłość na która nie zawsze zasługujemy.


So lis 13, 2021 15:40
Zobacz profil
Post Re: Niebo i pare pytań
1. Człowiek prawdopodobnie będzie miał płeć gdyż dusza ludzka jest najprawdopodobniej płciowa (tak twierdzi przynajmniej ks. prof. Andrzej Maryniarczyk). Dusza ludzka w niebie jest osobą niepełną. Osobą pełną staje się wraz z zmartwychwstaniem ciała

2. W niebie nie będziesz miłował bardziej swojej żony niż inne dusze

3. Nie wiadomo czy zwierzęta idą do nieba. Może tak być może nie

4. Twierdzenie że zwierze kocha czy rozumuje nie jest poglądem katolickim


So lis 13, 2021 18:05

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Niebo i pare pytań
Cytuj:
Druga rzeczą są zwierzęta, czy mogą one trafić do nieba ? Ile jest na świecie zwierząt które cierpią ?

Widzę że jesteś fanem biednych zwierzątek... Pieski, kotki, foczki czy wiewiórki... Takie milusie... A co z... glistą ludzką, wszą czy komarem?

Cytuj:
Przecież każde zwierze ma swój własny charakter tak jak człowiek

Hm... To co piszesz to antropomorfizacja.. Po prostu zachowanie zwierzaka przypomina zachowanie człowieka, ale czy jest tym samym co u ludzi?

Cytuj:

tez czuje tez rozumie cierpi a przede wszystkim Kocha. Zwierzęta często okazują nam miłość na która nie zawsze zasługujemy.

Np. taki tygrys bengalski, rekin, czy wąż kobra i jeszcze parę tysięcy innych gatunków?


So lis 13, 2021 18:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 13, 2021 15:30
Posty: 50
Post Re: Niebo i pare pytań
Nie jestem jak to nazwałeś fanem „biednych zwierzątek” uważam ze każda forma życia czy to pasożyt ludzki czy tygrys bengalski maja jakis powód aby być na ziemi, tak samo zły człowiek czy skoro pasożyt ma nie mieć duszy to zły człowiek również ? Uważasz ze zwierzęta to bezmyślne żywe organizmy które nie maja emocji oraz są głupie i nie potrafią zrozumieć ? To jest właśnie wielki minus chrześcijaństwa,

Jeśli Bóg chce aby go czczono i okazywano mu chwale w zamian za to ze daje ludzie wyjątkowa miłość do żony czy nawet do zwierzęcia domowego po czym miałby to zabierać w zamian za miłość od niego w zamian za cierpienie na ziemi ? Według mnie taki Bóg nie jest godny by w niego wierzyć.


So lis 13, 2021 18:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Niebo i pare pytań
TomaszMichał napisał(a):
Nie jestem jak to nazwałeś fanem „biednych zwierzątek” uważam ze każda forma życia czy to pasożyt ludzki czy tygrys bengalski maja jakis powód aby być na ziemi, tak samo zły człowiek czy skoro pasożyt ma nie mieć duszy to zły człowiek również ? Uważasz ze zwierzęta to bezmyślne żywe organizmy które nie maja emocji oraz są głupie i nie potrafią zrozumieć ? To jest właśnie wielki minus chrześcijaństwa,


Skoro nie mamy skrzydeł by latać, a bilety lotnicze dużo kosztują (nie mówiąc o odległościach do lotniska) to oznacza że to wielki minus chrześcijaństwa?
To jest ten sam typ myślenia, podobnie jak wyobrażenie że Bóg Ojciec to starszy pan z długą siwą brodą i trójkątem wokół głowy, a Duch św. to gołąbek...
Nie wszystkie zwierzęta są bezmyślne, ale na pewno nie są ludźmi, co tak bardzo chcesz im uczynić.

Cytuj:
Jeśli Bóg chce aby go czczono i okazywano mu chwale w zamian za to ze daje ludzie wyjątkowa miłość do żony czy nawet do zwierzęcia domowego po czym miałby to zabierać w zamian za miłość od niego w zamian za cierpienie na ziemi ? Według mnie taki Bóg nie jest godny by w niego wierzyć.

Och.. Powiedział to TomaszMichał większy niż sam Pan Bóg. Mrówka ma pretensje i żądania do słonia że ten stanął na jej drodze, a powinien gdzie indziej...
Zamiast opowiadać takie głodne kawałki przyznaj się (przede wszystkim przed sobą) że od dawna nie wierzysz w Boga i szukasz jedynie utwierdzenia w niewierze. Uczciwie byłoby po prostu zgłębić swoją wiarę, a nie trzymać się pierwszokomunijnej nauki religii. Twoje pytania są po prostu dziecinne, bo założę się że nie zwróciłeś na to uwagę co napisał św. Paweł:

7 Lecz głosimy tajemnicę mądrości Bożej, mądrość ukrytą, tę, którą Bóg przed wiekami przeznaczył ku chwale naszej, 8 tę, której nie pojął żaden z władców tego świata5; gdyby ją bowiem pojęli, nie ukrzyżowaliby Pana chwały5; 9 lecz właśnie głosimy, jak zostało napisane, to, czego
ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało,
ani serce człowieka nie zdołało pojąć,
jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują6.


Zacznij miłować Boga, a pretensje to może potem.


So lis 13, 2021 19:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 13, 2021 15:30
Posty: 50
Post Re: Niebo i pare pytań
Wierze w boskość nie koniecznie monoteizm, ale uważam ze brak logicznych odpowiedzi na takie pytania powoduje ze ludzie wierzą ślepo właśnie jak pokazałeś to Ty. Myśle ze Dziadek z broda jako Bóg wierzy większość chrześcijan tak samo jak większość nie czytał Biblii a nazywają się chrześcijanami ze strachu przed śmiercią. Według mnie w chrześcijaństwie nie które rzeczy nie maja kompletnie logicznego sensu tak samo jak porównanie ze mrówka ma pretensje ze słoń staną jej na drodze, jedynie ślepo wierzyć. Nie chce negatywnie wypowiadać się o chrześcijaństwie ale zwróćmy uwagę ze większość ludzi naprawdę wierzy ślepo, niewiedząc ze w większość rzeczy które wierzy pochodzi od pogaństwa


So lis 13, 2021 19:49
Zobacz profil
Post Re: Niebo i pare pytań
Aha, czyli przyszedłeś urządzać sobie kpiny z chrześcijaństwa


So lis 13, 2021 19:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 13, 2021 15:30
Posty: 50
Post Re: Niebo i pare pytań
Właśnie nie, właśnie chciałbym znaleść w nim więcej sensu i logiki


So lis 13, 2021 19:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Niebo i pare pytań
To zadawaj sensowne i logiczne pytania.
Czy sensownie jest pytać fizyka (jako fizyka) co sądzi o operze Carmen?


So lis 13, 2021 20:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 13, 2021 15:30
Posty: 50
Post Re: Niebo i pare pytań
Zrozumiałem, ze zwierzęta nie mogą do nieba a wyjątkowej relacji ze swoją kobieta nie będę mógł kontynuować w Niebie jeśli się tam bym dostał ponieważ wszyscy będziemy traktować się tak samo. :D


So lis 13, 2021 20:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Niebo i pare pytań
Źle rozumiesz.
Co do zwierząt to po prostu nie wiemy.
Co do relacji kobieta - mężczyzna będzie głębiej, więcej i lepiej - nawet sobie tego nie potrafimy wyobrazić.
Wróć do mojego cytatu z Biblii...


So lis 13, 2021 20:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 13, 2021 15:30
Posty: 50
Post Re: Niebo i pare pytań
PeterW napisał(a):
Źle rozumiesz.
Co do zwierząt to po prostu nie wiemy.
Co do relacji kobieta - mężczyzna będzie głębiej, więcej i lepiej - nawet sobie tego nie potrafimy wyobrazić.
Wróć do mojego cytatu z Biblii...



Dziękuje za odpowiedz a gdzie mogę więcej się dowiedzieć ze w relacji kobieta - mężczyzna będzie więcej i lepiej ? Może jakis cytat z Biblii ?


So lis 13, 2021 20:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Niebo i pare pytań
Wróć do mojego cytatu...


So lis 13, 2021 20:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 13, 2021 15:30
Posty: 50
Post Re: Niebo i pare pytań
Cytat można interpretować na wiele sposobów


So lis 13, 2021 20:30
Zobacz profil
Post Re: Niebo i pare pytań
TomaszMichał napisał(a):
Zrozumiałem, ze zwierzęta nie mogą do nieba a wyjątkowej relacji ze swoją kobieta nie będę mógł kontynuować w Niebie jeśli się tam bym dostał ponieważ wszyscy będziemy traktować się tak samo. :D

jak to mówią z innymi duszami.

Ale jak tak samo ? Czyli co wszyscy po równo trochę to dla mnie bez sensu.


N lis 14, 2021 9:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL