Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Niebo i pare pytań 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 13, 2021 15:30
Posty: 50
Post Re: Niebo i pare pytań
Mi tez nie, bardzo dziwne gdybym miał „miłować” swą małżonkę w niebie tak samo jak inne dusze. Wydaje sienno strasznie nudne i dziwne.


N lis 14, 2021 9:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: Niebo i pare pytań
TomaszMichał,

Zwierzątka.
Może w Pieśni Trzech Młodzieńców jest odpowiedź?
Pogrubiam niektóre fragmenty.
Pewne też podkreślam.

Daniel 3
51 Wtedy ci trzej jakby jednym głosem wysławiali, wychwalali i błogosławili Boga, mówiąc w piecu:
52 Błogosławiony jesteś, Panie Boże naszych ojców -
pełen chwały i wywyższony na wieki.
Błogosławione niech będzie Twoje imię
pełne chwały i świętości -
chwalebne i wywyższone na wieki.
53 Błogosławiony jesteś w przybytku
świętej Twojej chwały -
chwalony, sławiony przez wieki nade wszystko.
54 Błogosławiony jesteś na tronie Twego królestwa -
chwalony, sławiony przez wieki nade wszystko.
55 Błogosławiony jesteś Ty, co spoglądasz w otchłanie,
co na Cherubach zasiadasz -
pełen chwały i wywyższony na wieki.

56 Błogosławiony jesteś na sklepieniu nieba -
pełen chwały i sławny na wieki.
57 Wszystkie Pańskie dzieła, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
58 Aniołowie Pańscy, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
59 Niebiosa, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
60 Wszystkie wody pod niebem, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
61 Wszystkie potęgi, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
62 Słońce i księżycu, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
63 Gwiazdy nieba, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
64 Deszcze i rosy, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
65 Wszystkie wichry niebieskie, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
66 Ogniu i żarze, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
67 Chłodzie i upale, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
68 Rosy i szrony, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
69 Mrozy i zima, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
70 Lody i śniegi, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
71 Dni i noce, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
72 Światło i ciemności, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
73 Błyskawice i chmury, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
74 Niech ziemia błogosławi Pana,
niech Go chwali i wywyższa na wieki!
75 Góry i pagórki, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
76 Wszystkie rośliny ziemi, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
77 Źródła, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
78 Morza i rzeki, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
79 Wieloryby i stworzenia morskie, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
80 Wszelkie ptaki powietrzne, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
81 Zwierzęta dzikie i trzody, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!

82 Synowie ludzcy, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
83 Izraelu, błogosław Pana,
chwal i wywyższaj Go na wieki!
84 Kapłani Pańscy, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
85 Słudzy Pańscy, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
86 Duchy i dusze sprawiedliwych, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
87 Święci i pokornego serca, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
88 Chananiaszu, Azariaszu, Miszaelu, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki,
bo wybawił nas z otchłani8
i z mocy śmierci ocalił nas,
wyrwał nas spośród płonącego żarem ognia.
89 Wychwalajcie Pana, bo łaskawy,
bo na wieki Jego łaskawość.
90 Wszyscy bogobojni,
błogosławcie Pana, Boga bogów,
chwalcie i wysławiajcie,
bo na wieki Jego łaskawość.


Pn lis 15, 2021 16:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Niebo i pare pytań
TomaszMichał napisał(a):
rozumiem ze Jezus powiedział ze małżeństwo nie będzie potrzebne w niebie ale czy nadal będę mógłbym istnieć ze swoją żoną jako para ?


Mam rozumieć że kilkukrotna wdowa, będzie miała w Niebie, jednocześnie kilku mężów?

TomaszMichał napisał(a):
Według biblii wszyscy będziemy się miłować ale nie jest to zbyt przekonujące ze moją małżonkę miałbym traktować oraz mieć te same uczucia co do innych dusz. Było by to bezsensu tak samo jak bycie bez płciowym aniołem ponieważ płeć ma bardzo silny wpływ na to kim jesteśmy a nawet czy grzeszymy.


Tylko w ten sposób da sie obejść wspomniany problem posiadania przez jedną kobietę kilku mężów.
A to że może to nie mieć sensu, to już zupełnie inna sprawa.

TomaszMichał napisał(a):
Druga rzeczą są zwierzęta, czy mogą one trafić do nieba ? Ile jest na świecie zwierząt które cierpią ? Czy w raju nie było zwierząt zanim Adam i Ewa zgrzeszyli ? Przecież każde zwierze ma swój własny charakter tak jak człowiek tez czuje tez rozumie cierpi a przede wszystkim Kocha. Zwierzęta często okazują nam miłość na która nie zawsze zasługujemy.


Zbawienie odnosi sie jedynie do ludzi, zwierzęta sa tutaj pomijane, a ich niepotrzebne do niczego cierpienie, jest jednym z dość silnych dowodów na nieistnienie Chrześcijańskiego Boga.

TomaszMichał napisał(a):
Jeśli Bóg chce aby go czczono i okazywano mu chwale w zamian za to ze daje ludzie wyjątkowa miłość do żony czy nawet do zwierzęcia domowego po czym miałby to zabierać w zamian za miłość od niego w zamian za cierpienie na ziemi ? Według mnie taki Bóg nie jest godny by w niego wierzyć.


Nie da sie inaczej, nie ma fizycznej możliwości żeby w Niebie jedna kobieta/wielokrotna wdowa, która w swoim życiu miała kilku mężów, będąc w Niebie tworzyła z nimi szczęśliwy związek, bo niby jakby to miało być, by kochała na raz 5 mężów? to jest jakaś niedorzeczność.

PeterW napisał(a):
Zacznij miłować Boga, a pretensje to może potem.


To gdzie i kiedy ma mieć pretensje do Boga, w Niebie? a może na Sądzie Ostatecznym?

TomaszMichał napisał(a):
Według mnie w chrześcijaństwie nie które rzeczy nie maja kompletnie logicznego sensu tak samo jak porównanie ze mrówka ma pretensje ze słoń staną jej na drodze, jedynie ślepo wierzyć. Nie chce negatywnie wypowiadać się o chrześcijaństwie ale zwróćmy uwagę ze większość ludzi naprawdę wierzy ślepo, niewiedząc ze w większość rzeczy które wierzy pochodzi od pogaństwa


To że religia niweluje, strach przed śmiercią, jest czymś oczywistym, nawet nie widzę sensu o tym po raz setny wspominać :mrgreen: no ale to i tak nic nie zmienia, bo niby strach przed śmiercią jest dowodem na to, że Bóg nie istnieje?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lis 17, 2021 20:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 13, 2021 15:30
Posty: 50
Post Re: Niebo i pare pytań
Co do wdowy raczej wydaje mi się Ze wybór padłby tutaj na tego którego mocniej kochała ale wtedy co czyli by Ci mniej kochani ? Jestem tego zdania ze ponowny ożenek powinien być traktowany inaczej, łatwo powiedzieć być może w niebie mogliby się dogadać jeśli wszyscy by tam trafili. Być może właśnie miłowanie swojej małżonki najmocniej jak się to to jak być bliżej Boga ponieważ on jest miłością wiec jednocześnie kochając swoją małżonkę kochamy Boga. Zwierzęta według mnie maja dusze inna ale maja. Dlatego jestem Henoteistą/Politeista. Według mnie stare wierzenia są bardziej przekonujące ale według mnie nikogo nie chce tu na sile nawracać. Miłość do swojej kobietę to jednocześnie wyznawanie Bóstwa Miłości i tak dalej.


Śr lis 17, 2021 20:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 06, 2019 22:18
Posty: 20
Post Re: Niebo i pare pytań
Zastanowiła mnie wasza dyskusja nt. zwierząt i ich potencjalnego zbawienia. Sam mam psa i obserując jego zachowanie zauważyłem, że często gdy zaśnie poszczekuje - prawdopodobnie coś mu sie śni, czyli posiada jakąś tam świadomość, podobnie jak ludzie. Odróżnia złe zachowanie od dobrego, np. gdy załatwi sie w domu od razu ucieka w kąt i patrzy zawstydzony, że sie źle zachował, pomimo że go jeszcze nie skarciłem. Można uznać, że odróżnia złe zachowania od dobrych, w związku z czym można zadać pytanie, czym różnią sie ludzie od psów? Na pewno jesteśmy na wyższym poziomie rozwoju, ale nasi mali przyjaciele charakteryzują się tożsamymi cechami. Z tym, że my pójdziemy do nieba albo do piekła, a oni znikną w nicości, ponieważ tak jak wspomniał Robek, zwierząt życie pośmiertne nie obowiązuje.


Śr lis 17, 2021 22:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: Niebo i pare pytań
Może Wam się nie chciało przeczytać, więc wkleję ułamek:

Daniel 3
79 Wieloryby i stworzenia morskie, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
80 Wszelkie ptaki powietrzne, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
81 Zwierzęta dzikie i trzody, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!

Co oznacza "NA WIEKI"?


Śr lis 17, 2021 22:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 13, 2021 15:30
Posty: 50
Post Re: Niebo i pare pytań
Tutaj się zgodzę co oznacza na wieki, wydaje mi się ze jeśli chodzi o niebo dla zwierząt i nie ważne czy to dziki tygrys czy kanarek prawo do życia wiecznego, chrześcijański Bóg musiałby być naprawdę okrutny gdyby zabierał swoim istotą taka możliwość. Jestem ciekaw zdania Świetego Franciszka z Asyżu który kochał zwierzęta oraz został ich patronem.


Śr lis 17, 2021 22:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Niebo i pare pytań
TomaszMichał napisał(a):
Jestem tego zdania ze ponowny ożenek powinien być traktowany inaczej,


To jakbyś go chciał traktować?

TomaszMichał napisał(a):
łatwo powiedzieć być może w niebie mogliby się dogadać jeśli wszyscy by tam trafili.


Byłby podział żony? jeden by dostał jej nogę inny głowę, kolejny rękę, a może każdy mąż miałby swój dzień tygodnia, w którym byłby mężem, a w inne dni już by nim nie był, bo przyszła innych kolej, a może kupić większe łóżko, po to żeby wszyscy mężowie sie w nim zmieścili, bo chyba tak też można?

TomaszMichał napisał(a):
Być może właśnie miłowanie swojej małżonki najmocniej jak się to to jak być bliżej Boga ponieważ on jest miłością wiec jednocześnie kochając swoją małżonkę kochamy Boga.


To żona jest ważniejsza od Boga?

TomaszMichał napisał(a):
Według mnie stare wierzenia są bardziej przekonujące,


To zmień religie, na taką która bardziej ci odpowiada.

TomaszMichał napisał(a):
ale według mnie nikogo nie chce tu na sile nawracać. Miłość do swojej kobietę to jednocześnie wyznawanie Bóstwa Miłości i tak dalej.


Na co ty byś chciał nawracać? na ateizm?

ktokolwiek1988 napisał(a):
Zastanowiła mnie wasza dyskusja nt. zwierząt i ich potencjalnego zbawienia. Sam mam psa


Do czego ma być ta twoja wypowiedź? przecież chrześcijaństwo nie obejmuje zbawienia zwierząt, więc po co sie zajmować psem który nigdzie po śmierci nie trafi.
A od strony ateistycznej, to jakoś wątpię żeby twój pies, i zarazem opis jego prywatnego życia, był dla katolika czy jakiego ateisty, jakoś bardzo istotny.
Ateista jak sie tym interesuje, to ma swojego własnego psa, a dla katolika, zwierzęta są nieistotne.

TS7 napisał(a):
Może Wam się nie chciało przeczytać, więc wkleję ułamek:

Daniel 3
79 Wieloryby i stworzenia morskie, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
80 Wszelkie ptaki powietrzne, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
81 Zwierzęta dzikie i trzody, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!

Co oznacza "NA WIEKI"?


Gdybyś rozumiał to w dosłowny sposób, to wyjdzie jakaś niedorzeczność, bo żeby kogoś chwalić i wywyższać, to trzeba mieć samoświadomość, i za jej pomocą podejmować decyzje o tym, żeby kogoś czy coś wywyższać, a przecież zwierzęta tego nie mają.
Więc ten twój cytat(rozumiany w dosłowny sposób)nie ma żadnego sensu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lis 17, 2021 22:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: Niebo i pare pytań
Robek,

Cytuj:
Gdybyś rozumiał to w dosłowny sposób, to wyjdzie jakaś niedorzeczność, bo żeby kogoś chwalić i wywyższać, to trzeba mieć samoświadomość, i za jej pomocą podejmować decyzje o tym, żeby kogoś czy coś wywyższać, a przecież zwierzęta tego nie mają.
Więc ten twój cytat(rozumiany w dosłowny sposób)nie ma żadnego sensu.


Po pierwsze.
To co muszę regularnie przypominać.
Bóg jest Wszechmogący.
Wszystko może.
To jest bardzo trudne do przyswojenia przez wielu.
Wszechmogący = Wszystko Może
Wszystko.
Wszystko.
Wszystko.

Łukasz 19
38 I wołali głośno:
«Błogosławiony Król,
który przychodzi w imię Pańskie.
Pokój w niebie
i chwała na wysokościach».
39 Lecz niektórzy faryzeusze spośród tłumu rzekli do Niego: «Nauczycielu, zabroń tego swoim uczniom!»
40 Odrzekł: «Powiadam wam: Jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą».

Liczb 22
27 Gdy oślica ujrzała znowu anioła Pana, położyła się pod Balaamem. Rozgniewał się więc Balaam bardzo i zaczął okładać oślicę kijem.
28 Wówczas otworzył Pan usta oślicy3, i rzekła do Balaama: «Cóż ci uczyniłam, żeś mnie zbił już trzy razy?»
29 Balaam odpowiedział oślicy: «Dlatego żeś sobie drwiła ze mnie. Gdybym tak miał miecz w ręku, już bym cię zabił!»
30 Oślica jednak rzekła do Balaama: «Czyż nie jestem twoją oślicą, na której jeździsz, odkąd jesteś, aż po dzień dzisiejszy? Czyż miałam zwyczaj czynić ci coś podobnego?» Odpowiedział: «Nie!»

31 Wtedy otworzył Pan oczy Balaama i zobaczył on anioła Pana, stojącego na drodze z obnażonym mieczem w ręku. Ukląkł więc i oddał pokłon twarzą do ziemi.
32 Anioł zaś Pana rzekł do niego: «Czemu aż trzy razy zbiłeś swoją oślicę? Ja jestem tym, który przyszedł, aby ci bronić przejazdu, albowiem droga twoja jest dla ciebie zgubna4.
33 Oślica ujrzała mnie i trzy razy usunęła się z drogi. Gdyby się nie usunęła, byłbym cię dawno zabił, a ją przy życiu zostawił».

Po drugie.
Podaj odmienną interpretację.


Śr lis 17, 2021 23:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 06, 2019 22:18
Posty: 20
Post Re: Niebo i pare pytań
Cytuj:
Do czego ma być ta twoja wypowiedź? przecież chrześcijaństwo nie obejmuje zbawienia zwierząt, więc po co sie zajmować psem który nigdzie po śmierci nie trafi.
A od strony ateistycznej, to jakoś wątpię żeby twój pies, i zarazem opis jego prywatnego życia, był dla katolika czy jakiego ateisty, jakoś bardzo istotny.
Ateista jak sie tym interesuje, to ma swojego własnego psa, a dla katolika, zwierzęta są nieistotne.


Wypowiedź dotyczy tematu wątku i rozważań autora nt. zbawienia zwierząt. Gdybyś czytał troche miedzy wierszami to zauważyłbyś związek z ewolucją i tym jak jesteśmy zbliżeni do zwierząt.


Śr lis 17, 2021 23:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Niebo i pare pytań
ktokolwiek1988 napisał(a):
Gdybyś czytał troche miedzy wierszami to zauważyłbyś związek z ewolucją i tym jak jesteśmy zbliżeni do zwierząt.


A co ma do tego ewolucja? przecież katolicyzm nie zaprzecza istnieniu ewolucji, więc nie wiem, co to ma do czegokolwiek?
Nie wiem o co ci tutaj chodzi? to ewolucja ma dowodzić tego, że zwierzęta po swojej śmierci, trafią do Nieba?

TS7 napisał(a):
Po pierwsze.
To co muszę regularnie przypominać.
Bóg jest Wszechmogący.
Wszystko może.
To jest bardzo trudne do przyswojenia przez wielu.
Wszechmogący = Wszystko Może
Wszystko.
Wszystko.
Wszystko.


Skoro Bóg jest wszechmogący, to może kłamać?
Najpierw byś sam sobie przypomniał, kompletny brak wiedzy w temacie, na który sie wypowiadasz, i przyswoił trochę wiedzy, w końcu nawet na tym forum są tematy, w których są opisane dziesiątki rzeczy, jakich Bóg nie może zrobić, a lista tego jest bardzo długa :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lis 18, 2021 16:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: Niebo i pare pytań
Robek,

Ale ja chciałbym zapytać,

1) Czy to "nie może" jest rozumiane jako? :
A) "gdyby nawet chciał to by nie mógł"
B) "gdyby chciał to by mógł"

2) Czy u Boga to, że czegoś nie robi wynika z tego, że:
A) Może, ale nie chce
B) Nie może

Łukasz 1
37 Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego».
38 Na to rzekła Maryja: «Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!» Wtedy odszedł od Niej anioł.

Mateusz 19
26 Jezus spojrzał na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, lecz u Boga wszystko jest możliwe».

Mateusz 17
20 On zaś im rzekł: «Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: "Przesuń się stąd tam!", a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was.


Pt lis 19, 2021 19:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Niebo i pare pytań
TS7 napisał(a):
Ale ja chciałbym zapytać,

1) Czy to "nie może" jest rozumiane jako? :
A) "gdyby nawet chciał to by nie mógł"
B) "gdyby chciał to by mógł"


Twoje pytanie wydaje mi sie kompletnie niedorzeczne :-D bo "nie może" oznacza że ktoś nie może czegoś zrobić, ja nie mogę machać rękami i fruwać w przestworzach jak ptak, i to że ja tego nie moge zrobić, nie wynika z mojego chcenia.
Ogólnie mówiąc, co to za jakiś dziwaczny pomysł, żeby uznawać, czy coś da sie zrobić, od tego czy sie tego chcę czy jednak sie nie chce, przecież to jest nonsens.

TS7 napisał(a):
2) Czy u Boga to, że czegoś nie robi wynika z tego, że:
A) Może, ale nie chce
B) Nie może


To są dość proste rzeczy, nie wiem dlaczego o to pytasz? :-D Bóg czegoś nie robi, bo albo nie chce tego zrobi, albo zwyczajnie(kłamać)nie może tego zrobić, Bóg w tej kwestii jest taki sam jak ludzie.

TS7 napisał(a):
Łukasz 1
37 Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego».
38 Na to rzekła Maryja: «Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!» Wtedy odszedł od Niej anioł.


Przecież już mówiłem, że Bóg nie może kłamać, więc kłamanie jest dla Boga czymś niemożliwym do zaistnienia.

TS7 napisał(a):
Mateusz 17
20 On zaś im rzekł: «Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: "Przesuń się stąd tam!", a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was.


Biblii nie tłumaczy sie w dosłowny sposób, bo gdybyś chciał tak zrobić, to z tego cytatu by wynikało, że człowiek wierzący może wszystko, choćby chciał sie stać Bogiem, to sie tym Bogiem stanie, w końcu jak mówi ten fragment Biblii "I nic niemożliwego nie będzie dla was"

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lis 19, 2021 20:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: Niebo i pare pytań
Robek,

Cytuj:
Twoje pytanie wydaje mi sie kompletnie niedorzeczne
bo "nie może" oznacza że ktoś nie może czegoś zrobić, ja nie mogę machać rękami i fruwać w przestworzach jak ptak, i to że ja tego nie moge zrobić, nie wynika z mojego chcenia.
Ogólnie mówiąc, co to za jakiś dziwaczny pomysł, żeby uznawać, czy coś da sie zrobić, od tego czy sie tego chcę czy jednak sie nie chce, przecież to jest nonsens.

To są dość proste rzeczy, nie wiem dlaczego o to pytasz?
Bóg czegoś nie robi, bo albo nie chce tego zrobi, albo zwyczajnie(kłamać)nie może tego zrobić, Bóg w tej kwestii jest taki sam jak ludzie.

Przecież już mówiłem, że Bóg nie może kłamać, więc kłamanie jest dla Boga czymś niemożliwym do zaistnienia.


Jeżeli ktoś np. "nigdy nie chciał czegoś robić i nadal nie chce i jest pewien, że nigdy nie będzie chciał", to jak to odróżnić od "nie może choćby chciał"?

Definicje Biblijne nie zawsze są tożsame z definicjami lingwistów XXI wieku.
Więc przedstaw mi proszę ten dowód pochodzący z OBOWIĄZKOWYCH zdań Kościoła Katolickiego na to, że Bóg czegoś "nie może zrobić choćby chciał".

Cytuj:
Biblii nie tłumaczy sie w dosłowny sposób, bo gdybyś chciał tak zrobić, to z tego cytatu by wynikało, że człowiek wierzący może wszystko, choćby chciał sie stać Bogiem, to sie tym Bogiem stanie, w końcu jak mówi ten fragment Biblii "I nic niemożliwego nie będzie dla was"


Zdefiniuj "Boga". Przypominam, że mamy Trójcę Świętą. Trzy osoby Boskie. Ojciec, Syn i Duch Święty.


Pt lis 19, 2021 21:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Niebo i pare pytań
TS7 napisał(a):
Jeżeli ktoś np. "nigdy nie chciał czegoś robić i nadal nie chce i jest pewien, że nigdy nie będzie chciał", to jak to odróżnić od "nie może choćby chciał"?


W normalny sposób to sie odróżnia, nie wiem po co to tłumaczyć :-D ktoś może być bogaty a nie chce, więc spełnia to co napisałeś "nigdy nie chciał czegoś robić i nadal nie chce i jest pewien, że nigdy nie będzie chciał" natomiast jeśli weźmiemy kogoś kto chce machać rękami i fruwać jak ptak, to wtedy taki ktoś "nie może choćby chciał"

TS7 napisał(a):
Definicje Biblijne nie zawsze są tożsame z definicjami lingwistów XXI wieku.
Więc przedstaw mi proszę ten dowód pochodzący z OBOWIĄZKOWYCH zdań Kościoła Katolickiego na to, że Bóg czegoś "nie może zrobić choćby chciał".


Co to za jakieś dziwactwa tutaj opowiadasz? co to za obowiązkowe zdania Kościoła Katolickiego? co to jest?
No i kolejne dziwactwo :mrgreen: bo niby czym sie różni "nie może zrobić choćby chciał" od "nie może zrobić" ?? przecież to dokładnie to samo, niczym to sie nie różni od siebie, no chyba że jedyna różnica jest taka że przez dodanie tego "choćby chciał" narobiłeś niepotrzebnego zamieszania, bo jak ktoś nie może machać rękami, i fruwać jak ptak, to nie może tego zrobić, kwestia tego czy taki ktoś chce to zrobić, czy też nie chce tego zrobić, nic tutaj nie zmienia.

TS7 napisał(a):
Zdefiniuj "Boga". Przypominam, że mamy Trójcę Świętą. Trzy osoby Boskie. Ojciec, Syn i Duch Święty.


Boga ogranicza jego natura, której nie może przeskoczyć, nie może robić bardzo wielu rzeczy, w tej sytuacji jest dość słaby, bo ja mogę kłamać, Bóg już nie może, a wspominam o tym z dość prostej przyczyny, bo skoro mówisz że jest inaczej, to według ciebie, Bóg może kłamać?

A wracając do głównego tematu, to widać że autor "TomaszMichał" nie orientuje sie jak będzie to Niebo wyglądać, więc z tej przyczyny, jego pytania są bezsensowne, bo skoro w Niebie nie będzie grzechu, to i wolnej woli być nie może, bo przecież wolna wola to coś co pozwala popełniać ludziom grzechy, a nie posiadając wolnej woli, nie możesz wyrazić chęci posiadania żony, bo takie działanie to przejaw "wolnej woli" której nie będziesz miał :biggrin:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lis 20, 2021 0:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL