Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Zmartwychwstanie a Niebo/Zaświaty 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 13, 2021 15:30
Posty: 50
Post Re: Zmartwychwstanie a Niebo/Zaświaty
Ponieważ chciałbym wiedzieć na czym to polega, uczy się tego każdego w szkole ze jest coś takiego ale nikt nie tłumaczy czym jest zmartwychwstanie. A czy Ty wiesz na czym ono polega ?


Pn gru 06, 2021 18:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zmartwychwstanie a Niebo/Zaświaty
TomaszMichał napisał(a):
Ponieważ chciałbym wiedzieć na czym to polega, uczy się tego każdego w szkole ze jest coś takiego ale nikt nie tłumaczy czym jest zmartwychwstanie. A czy Ty wiesz na czym ono polega ?


A po co mi ta wiedza? czy to cokolwiek zmienia? to jak nie będe wiedział, nic o tym zmartwychwstaniu, to mnie ominie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn gru 06, 2021 20:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Zmartwychwstanie a Niebo/Zaświaty
TomaszMichał napisał(a):
Ponieważ chciałbym wiedzieć na czym to polega

Chciałbyś wiedzieć, ale nie wiesz po co?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn gru 06, 2021 20:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 13, 2021 15:30
Posty: 50
Post Re: Zmartwychwstanie a Niebo/Zaświaty
Z czystej wiedzy, czy nie lepiej jest wierzyć wiedząc w co się wierzy ?


Pn gru 06, 2021 22:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zmartwychwstanie a Niebo/Zaświaty
TomaszMichał napisał(a):
Z czystej wiedzy, czy nie lepiej jest wierzyć wiedząc w co się wierzy ?


Chcesz wiedzieć jak to bedzie wyglądać, to obejrzyj film "Piekło i Niebo" z 1966 roku, tam jest pokazana wizja piekła i Nieba, i co prawda może to wyglądać nieco inaczej, ale według tego schematu jaki został tutaj przedstawiony, gdzie w tym Niebie, nie jest dużo lepiej, niż w piekle.
A jeśli ci chodzi o czas pośredni, między twoją śmiercią a trafieniem do jednego z tych dwóch miejsc, to ten stan(względem nieskończoności w piekle czy Niebie)będzie trwał bardzo krótko, i nie będzie tam możliwości, nic już zrobić, będzie podział na tych co pójdą do Nieba, i tych co pójdą do piekła, tutaj nie masz możliwości wyboru, więc na co sie na tym skupiać? co za różnica czy na Sąd Ostateczny będziesz czekał w formie jakiegoś ducha, czy w formie cielesnej, czy w jakiejkolwiek innej, skoro i tak, nie masz na to żadnego wpływu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt gru 07, 2021 10:21
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Zmartwychwstanie a Niebo/Zaświaty
Robek napisał(a):
A jeśli ci chodzi o czas pośredni, między twoją śmiercią a trafieniem do jednego z tych dwóch miejsc, to ten stan(względem nieskończoności w piekle czy Niebie)będzie trwał bardzo krótko, i nie będzie tam możliwości, nic już zrobić, będzie podział na tych co pójdą do Nieba, i tych co pójdą do piekła

Jeśli mówisz o czyśćcu, to nie masz racji. Z czyśćca jest tylko jedna droga - do nieba. Innego stanu między piekłem a niebem nie ma, ale czyściec jest dla zbawionych, ale potrzebujących oczyszczenia. W żadnym wypadku nie jest dla potępionych, ani poczekalnią na sąd.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt gru 07, 2021 19:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zmartwychwstanie a Niebo/Zaświaty
Małgosiaa napisał(a):
Jeśli mówisz o czyśćcu, to nie masz racji. Z czyśćca jest tylko jedna droga - do nieba.


Przyznaje ci tutaj rację, że jest jeszcze ten cały czyściec, i mi sie zdaje że Kościół sobie ten czyściec wymyślił, bo nawet patrząc na Sąd Ostateczny opisany w Biblii.

Cytuj:
31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
36 byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".
37 Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? 38 Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? 39 Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" 40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".
41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."
44 Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" 45 Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».


To tam nigdzie nic o czyśćcu nie ma.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt gru 07, 2021 20:48
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Zmartwychwstanie a Niebo/Zaświaty
No to o czym mówiłeś z tym czekaniem na wyrok: niebo albo piekło?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt gru 07, 2021 21:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Zmartwychwstanie a Niebo/Zaświaty
Witam.
Wszyscy ludzie którzy umierają to po prostu zasypiają . Nigdzie nie idą.
Czekają w ziemi na zmartwychwstanie .
Gdy Jezus przybędzie na ziemię wskrzesi tych co śpią w prochu ziemi .
Jezus wskrzesi wszystkich prawych i nieprawych.
Przez 1000 lat dla wskrzeszonych nieprawych będzie to sąd , czyli będą sądzeni z tego jak zachowują się na ziemi .
Po 1000 lat , Szatan Diabeł i demony zostaną wypuszczone z więzienia i zaczną zwodzić wszystkich ludzi.
Uda im się zwieść wielu i ci zwiedzeni będą chcieli zniszczyć prawych ludzi .
Wtedy spadnie ogień z nieba i pochłonie niegodziwych , a Szatan Diabeł i demony zostaną zniszczone w jeziorze ognia.
Tak pisze w Biblii.
Zgadza się?


Pn lip 25, 2022 7:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Zmartwychwstanie a Niebo/Zaświaty
logika napisał(a):
Jezus wskrzesi wszystkich prawych i nieprawych.
Przez 1000 lat dla wskrzeszonych nieprawych będzie to sąd , czyli będą sądzeni z tego jak zachowują się na ziemi .

Nie rozumiem, tysiąc lat nieprawi będą stać w kolejce i czekać na osąd? A co będą robić w tym czasie prawi, czyli ci wszyscy których On uzna za prawych?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lip 25, 2022 9:23
Zobacz profil
Post Re: Zmartwychwstanie a Niebo/Zaświaty
Saqura napisał(a):
Nie rozumiem, tysiąc lat nieprawi będą stać w kolejce i czekać na osąd? A co będą robić w tym czasie prawi, czyli ci wszyscy których On uzna za prawych?

W Biblii logiki zapewne brak zapisu - "jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień" (2 P 3,8).


Śr lip 27, 2022 8:21

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Zmartwychwstanie a Niebo/Zaświaty
Saqura napisał(a):
Nie rozumiem, tysiąc lat nieprawi będą stać w kolejce i czekać na osąd? A co będą robić w tym czasie prawi, czyli ci wszyscy których On uzna za prawych?


Wskrzeszanie prawych i nieprawych będzie w kolejności.
Od tego który umarł ostatni do tego który umarł jako pierwszy .
Wskrzeszeni nieprawi którzy nigdy nie słyszeli o Bogu Ojcu Jahwe i Jezusie będą o nim nauczani.
Jeśli okażą posłuszeństwo to ich zmartwychwstanie okaże się zmartwychwstaniem do życia.
Jeśli okażą nieposłuszeństwo to niestety poniosą wieczną śmierć , a tacy będą .
Dzień sądu będzie trwał 1000 lat na ziemi . Będzie mnóstwo pracy.
W tym czasie ziemia i cała ludzkość dojdzie do stanu doskonałości.
Gdy to się stanie Jezus odda władzę nad ziemią i ludzkością Bogu Ojcu Jahwe.
W tedy z więzienia zostanie wypuszczony szatan diabeł i demony.
Uda im się zwieść wielu ludzi , będzie ich tak dużo , że będą chcieli zniszczyć wszystkich prawych na ziemi .
W tedy Bóg Ojciec Jahwe spuści ogień z nieba który pochłonie niegodziwych , a szatan diabeł i demony zostana zniszczone w jeziorze ognia i przestaną istnieć .
Zgadza się?


Cz lip 28, 2022 8:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Zmartwychwstanie a Niebo/Zaświaty
logika napisał(a):
Zgadza się?

Czekaj, bo chyba się zagalopowałaś.
Po pierwsze- uważasz, że możesz osiągnąć doskonałość jedynie samym nauczaniem, nie wierzysz w zbawienie z łaski, jako dar?
Po drugie- co to za doskonałość skoro przybędzie szatan i uda mu się zwieść tych prawych/doskonałych?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz lip 28, 2022 10:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Zmartwychwstanie a Niebo/Zaświaty
Saqura napisał(a):
Po pierwsze- uważasz, że możesz osiągnąć doskonałość jedynie samym nauczaniem, nie wierzysz w zbawienie z łaski, jako dar?
Po drugie- co to za doskonałość skoro przybędzie szatan i uda mu się zwieść tych prawych/doskonałych?


1. zbawienie z łaski jako dar . Jak to rozumiesz ?

2. Szatan diabeł zwiódł doskonałych aniołów i doskonała Ewę. Zgadza się ?


Pt lip 29, 2022 7:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Zmartwychwstanie a Niebo/Zaświaty
logika napisał(a):
1. zbawienie z łaski jako dar . Jak to rozumiesz ?

2. Szatan diabeł zwiódł doskonałych aniołów i doskonała Ewę. Zgadza się ?

Po pierwsze- odpowiadasz pytaniem na moje pytania, a to nie jest żadna odpowiedź.
Po drugie-kto Ci naopowiadał, że Adam był doskonały?
Zbawienie z łaski, to zbawienie niezasłużone, niezapracowane. Rozumiesz?
Uwierzysz i pracujesz w Bożej winnicy/rodzisz owoc dwadzieścia lat, a ktoś uwierzy na dzień przed śmiercią i otrzyma to co Ty. Zbawienie z wiary przez łaskę Boga.
Adam miał jedną próbę i "zawiódł", Chrystus przyszedł na świt gdzie grzech już królował i do końca pozostał bezgrzeszny(to jest doskonałość)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lip 29, 2022 7:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL