Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Jeśli chodzi o przypowieść o bogaczu... to oni umarli i zostali pogrzebani ich ciała leżą w ziemi, jednak mogą ze sobą rozmawiać . To dowód przeciw nauce świadków Jehowy,
logika napisał(a):
To jest przypowieść a nie stwierdzenie faktu , że tak jest.
A gdzie masz tam napisane, że to przypowieść?


So lip 30, 2022 15:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Logika, jak wyżej napisane, Jezus uczył w przypowieściach co nie znaczy że przypowieść nie jest nauką. A ta przypowieść jest nauką o życiu pozagrobowym.
Ciekawe, że inne przypowieści są nauką dla świadków jehowy, a ta akurat nie, stajecie się w ten sposób krytykami Słowa Bożego i macie się wyżej nad Boga.


Pn sie 08, 2022 6:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
IPW,
Masz rację. Ta przypowieść dotyczy życia pozagrobowego, czyli życia, którego doświadcza każdy z nas.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn sie 08, 2022 6:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Wybawiony, życia które doświadczy każdy z nas, my jeszcze nie doświadczamy życia pozagrobowego, jak sama nazwa wskazuje pozagrobowego, a więc najpierw grób a później życie.


Pn sie 08, 2022 6:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
IPW,
Nie wiem jak Ty, ale ja żyję poza grobem :) Ale pierwsi chrześcijanie podczas prześladowań przebywali w katakumbach.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn sie 08, 2022 11:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Każdy człowiek bez wyjątku ma życie wieczne zapewnione, bo istnieje dusza nieśmiertelna, Bóg nie pozwoli nikomu odejść w niepamięć, bo taka jest Święta Boża Sprawiedliwość. To jest słuszne i sprawiedliwe.


Cz sie 18, 2022 7:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
afilatelista napisał(a):
Wybawiony napisał(a):
Życie wieczne jest darem Bożej łaski i jest ściśle związane z wiarą w Chrystusa. Bóg nie może pozwolić by człowiek z grzeszną naturą żył na wieki.

Czy dusze w piekle żyją wiecznie?

Podstawą wiary w wieczne męki w piekle jest niebiblijna nauka o nieśmiertelnej duszy, którą miałby rzekomo posiadać każdy człowiek. Jest to pierwsze i jedno z największych kłamstw szatana, powszechnie przyjęte w pogańskich religiach.
Jezus ofiarował swoją duszę, przelewając własną krew. Swego ducha powierzył w ręce Ojca, natomiast jego ciało spoczęło w grobie. Trzeciego dnia zmartwychwstał i to jest podstawą nadziei na życie wieczne dla tych, którzy w Niego wierzą.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So sie 20, 2022 11:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Wybawiony napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Wybawiony napisał(a):
Podstawą wiary w wieczne męki w piekle jest niebiblijna nauka o nieśmiertelnej duszy, którą miałby rzekomo posiadać każdy człowiek. Jest to pierwsze i jedno z największych kłamstw szatana, powszechnie przyjęte w pogańskich religiach.

Naukę o nieśmiertelności duszy ukazał Chrystus w przypowieści o „Łazarzu i bogaczu” (Łk 16:19-31).


N sie 21, 2022 12:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Nie ma tam słowa na temat duszy, za to jest ewidentna nagana dla tych, którzy nie są posłuszni Słowu Bożemu i nie okazują miłosierdzia potrzebującym.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N sie 21, 2022 13:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Nie ma tam słowa na temat duszy... Litości. Nie musi być słowa "dusza", żeby z opowiadania jasno wynikało, że po śmierci ciała osoba nadal trwa.


N sie 21, 2022 14:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Wybawiony napisał(a):
Nie ma tam słowa na temat duszy,

Jak zwał, tak zwał, ale z tekstu wynika, że zarówno bogacz jak i żebrak, a także Abraham po śmierci swego ciała nadal żyją:

"Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy cierpiąc męki w Otchłani, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: „Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i przyślij Łazarza, aby koniec swego palca umoczył w wodzie i ochłodził mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu”.


N sie 21, 2022 16:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Swołocz napisał(a):
Nie ma tam słowa na temat duszy... Litości. Nie musi być słowa "dusza", żeby z opowiadania jasno wynikało, że po śmierci ciała osoba nadal trwa.

Zatem jeśli opowiem zmyśloną historię o spotkaniu z ufoludkami, to z mojego opowiadania będzie wynikało, że takowe istnieją w rzeczywistości?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N sie 21, 2022 18:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Posądzasz Pana o wymyślenie opowiadania o egzystencji duszy po śmierci, w którą sam nie wierzył?


N sie 21, 2022 18:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Ale nie o egzystencję po śmierci chodziło Jezusowi, lecz o wypłynięcie na zmianę postawy za życia. I do tego celu wykorzystał wierzenia słuchaczy na temat losu człowieka po śmierci. Innymi słowy chciał im powiedzieć : skoro wierzycie w to, że za złe postępowanie czeka was cierpienie po śmierci, to dlaczego się nie nawrócicie? Dlaczego czekacie na jakiś znak z drugiej strony, skoro macie Słowo Boże za wskazówkę jak postępować?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N sie 21, 2022 19:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Czyli Jezus utwierdzał swoich słuchaczy w nieprawdziwych wierzeniach?

Na czym opierasz swój sąd o tym, że to zmyślone opowiadanie?


N sie 21, 2022 19:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL