Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona
 Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1392
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Pytanie jest pod twoim postem :)

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt lip 12, 2022 20:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Oto jak Biblia Kościoła Katolickiego zaprzecza nauce o duszy nieśmiertelnej:

1. Słowa Jezusa . Jana 11:11
,,..."Łazarz, przyjaciel nasz, zasnął, lecz idę, aby go obudzić"....,,

2. Dzieje Apostolskie 7:60
,,... A gdy osunął się na kolana, zawołał głośno: "Panie, nie poczytaj im tego grzechu". Po tych słowach skonał.( zasnął)...,,

3. Dzieje Apostolskie 13:36
,,... Dawid jednak, zasłużywszy się swemu pokoleniu, zasnął z woli Bożej i został złożony u boku swych przodków,...,,

ps. Nauka o duszy nieśmiertelnej nie pochodzi z Biblii tylko od pogańskiego filozofa Platona.
Zachęcam do sprawdzenia tego w encyklopedii.


Śr lip 13, 2022 9:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
a cierpieć nie będą już tylko dusze, ale cały człowiek z krwi i kości, dlatego też ból w piekle będzie o wiele większy, a nagroda w niebie o wiele bardziej odczuwalna i przede wszystkim WIECZNA, gdyż czas już nie istnieje.


Myślę że brak Boga z wyboru jest wystarczającą konsekwencją. Zostaną tylko ci co Go odrzucili, głównie poprzez wykorzystywanie bliźnich do własnych celów. W piekle nie będzie już ofiar, pozostaną oprawcy, nie trzeba nic więcej.
Jeśli Bóg dał wybór iść za Nim lub odwrócić się od Niego, karząc dodatkowo za odwrócenie się od Niego determinowałby częściowo nasze wybory strachem wiecznego cierpienia, karą za wybór przeciw Niemu. A więc stawałby się dla nas ze względu na okrutne cierpienie koniecznością. Jeśli odrzucę Boga ponieważ wolę trwać na własnych "lepszych" warunkach odrzucam Jego miłość, trwam z tymi którzy jak ja wybrali ciemną stronę. Nie trzeba nic więcej.


Śr lip 13, 2022 12:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Cytuj:
Myślę że brak Boga z wyboru jest wystarczającą konsekwencją. Zostaną tylko ci co Go odrzucili, głównie poprzez wykorzystywanie bliźnich do własnych celów. W piekle nie będzie już ofiar, pozostaną oprawcy, nie trzeba nic więcej.
Jeśli Bóg dał wybór iść za Nim lub odwrócić się od Niego, karząc dodatkowo za odwrócenie się od Niego determinowałby częściowo nasze wybory strachem wiecznego cierpienia, karą za wybór przeciw Niemu. A więc stawałby się dla nas ze względu na okrutne cierpienie koniecznością. Jeśli odrzucę Boga ponieważ wolę trwać na własnych "lepszych" warunkach odrzucam Jego miłość, trwam z tymi którzy jak ja wybrali ciemną stronę. Nie trzeba nic więcej.

I znowu Frosty pleciesz swoje bzdury o wyborze Boga za życia, jest to kompletna bzdura.
Człowiek za życia na Ziemi nie wybiera Boga, bo nie wie jakim jest w oczach Boga, a tylko to się liczy, na Sądzie Szczegółowym po śmierci Bóg osądza człowieka według własnego Boskiego Spojrzenia i wysyła do Piekła, Nieba albo Czyścca a więc człowiek nie podejmuje zupełnie żadnego świadomego wyboru, wybór należy tylko i wyłącznie do Boga.


Śr lip 13, 2022 13:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
@Kapral135 czy jako bot w wolnym czasie oferujesz jeszcze fotowoltaikę?


Śr lip 13, 2022 13:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Dokonuje w zyciu wielu wyborów, np pomoc komus to wybor Boga, okrasc to wybor piekla.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lip 13, 2022 13:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Cytuj:
Dokonuje w zyciu wielu wyborów, np pomoc komus to wybor Boga, okrasc to wybor piekla.

Nie prawda, możesz komuś pomóc i uznasz to za wybór Boga jednak masz na koncie wiele złych na przykład rzeczy i wtedy na sądzie Bóg może uznać ,że szala się przechyliła na Twoją niekorzyść i może wysłać Cię do Piekła.
Jak kogoś okradniesz to również jeszcze nie ma żadnego wyboru, bo Bóg możesz grzech kradzieży wybaczyć a więc znowu brak jest wyboru, bo Bóg zdecyduje sam.


Śr lip 13, 2022 14:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Wiec trzeba dobrych wyborow dokonywac jak najwiecej

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lip 13, 2022 15:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1392
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Kapral135 napisał(a):
wtedy na sądzie Bóg może uznać ,że szala się przechyliła na Twoją niekorzyść i może wysłać Cię do Piekła.

Jaka szala?Jezus o niczym takim nie nauczał. Wierzysz w fałszywy obraz Boga.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr lip 13, 2022 15:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Ktoś pytał mnie jak rozumiem Gehennę?
Już samo to słowo budzi lęk- Gehenna, Tartar, Szeol, Hades, Piekło, Kraina Umarłych, Jezioro Ognia I Siarki, gdzie będzie płacz i zgrzytanie zębów - te słowa mają opisać coś niezwykle przerażającego, rzeczywistość której każdy chciałby uniknąć.
Jeżeli ktoś nazywa to śmiercią jest w błędzie, śmierć w porównaniu z tym wszystkim jest prawdziwym wybawieniem.


Śr lip 13, 2022 19:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1392
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Pytałem o to jak rozumiesz zatracenie w Gehennie.
Synonimem Gehenny może być co najwyżej Jezioro Ognia i Siarki, ale już nie Szeol, Hades, czy też Tartar, które znaczą co innego.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr lip 13, 2022 20:49
Zobacz profil
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Już samo to słowo budzi lęk- Gehenna […]śmierć w porównaniu z tym wszystkim jest prawdziwym wybawieniem.
Od dzieciństwa, aż do piachu wierzący żyje w ciągłym strachu. Żyje, to chyba zbyt dużo powiedziane, lęk zniewala, a w niewoli nie ma życia, jest wegetacja. Będąc zniewolonym jesteś warzywem. Nie dziwi mnie, że niewolnik wybiera śmierć.


Cz lip 14, 2022 7:45
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Ktoś pytał mnie jak rozumiem Gehennę?
Już samo to słowo budzi lęk- Gehenna, Tartar, Szeol, Hades, Piekło, Kraina Umarłych, Jezioro Ognia I Siarki, gdzie będzie płacz i zgrzytanie zębów - te słowa mają opisać coś niezwykle przerażającego, rzeczywistość której każdy chciałby uniknąć.
Jeżeli ktoś nazywa to śmiercią jest w błędzie, śmierć w porównaniu z tym wszystkim jest prawdziwym wybawieniem.

A czy wojny, wyzysk społeczny, niepewność jutra, globalny głód czy suszę - nie nazwiesz piekłem na Ziemi, przerażającą rzeczywistością, której chciałoby się uniknąć?

Pomyśl, że rzeczywistość jest taka jaką sprawisz. Zobaczysz że masz się z czego cieszyć.

Reszta to tylko słowa, słowa i twoja wyobraźnia.


Cz lip 14, 2022 9:06

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
nolda napisał(a):
Od dzieciństwa, aż do piachu wierzący żyje w ciągłym strachu. Żyje, to chyba zbyt dużo powiedziane, lęk zniewala, a w niewoli nie ma życia, jest wegetacja. Będąc zniewolonym jesteś warzywem. Nie dziwi mnie, że niewolnik wybiera śmierć.

Autopsja? Pytanie? (w sumie pytajnika nie ma)
Każdy radzi sobie inaczej z cierpieniem, niektórzy oszukują się że nie cierpią.


Cz lip 14, 2022 10:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
nolda napisał(a):
Żyje, to chyba zbyt dużo powiedziane, lęk zniewala, a w niewoli nie ma życia, jest wegetacja. Będąc zniewolonym jesteś warzywem.
Święty Jan pisze, że w miłości nie ma lęku. Opowieści o cierpieniu w razie odrzucenia Miłości nie mają straszyć, tylko rzeczowo informować o skutkach wiecznego wyboru zła. Miłość daje życie i wolność, nie ma tam miejsca na lęk.


Cz lip 14, 2022 12:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL