Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
 Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Adeptus 7, jeszcze raz ci powtarzam 1 Księga Samuela rozdział 28.
Wybawiony, Śmierć to przejście z życia na ziemi do życia wiecznego i trwa tyle co samo przejście. Nikt nie wie ile to przejście trwa, bo nikt z tego przejścia nie wrócił, prócz Jezusa i Łazarza, to był cud i relacja z tego przejścia nie została zarejestrowana, lub zaginęła do naszych czasów.


Cz cze 30, 2022 7:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Adeptus 7, oczywiście Biblia Tysiąclecia , a nie jakieś tam sekciarskie podróbki.


Cz cze 30, 2022 13:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Adeptus7 został już wykluczony.


Cz cze 30, 2022 13:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Ale może przyjść pod inną nazwą.


Cz cze 30, 2022 20:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Wybawiony, Śmierć to przejście z życia na ziemi do życia wiecznego i trwa tyle co samo przejście. Nikt nie wie ile to przejście trwa, bo nikt z tego przejścia nie wrócił, prócz Jezusa i Łazarza, to był cud i relacja z tego przejścia nie została zarejestrowana, lub zaginęła do naszych czasów.

Czyżby? Według Jezusa przejściem do życia wiecznego jest zmartwychwstanie.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz cze 30, 2022 20:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Przed zmartwychwstaniem dusza wychodzi z ciala na sad szczegolowy

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 01, 2022 6:04
Zobacz profil
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Wybawiony napisał(a):
Czyżby? Według Jezusa przejściem do życia wiecznego jest zmartwychwstanie.

"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto wierzy, ma życie wieczne"(J 6,47) - MA, a nie będzie miał po paruzji i zmartwychwstaniu.


Pt lip 01, 2022 17:16

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Wierzący ma życie wieczne teraz (gdyż przeszedł z duchowej śmierci do życia), natomiast przy paruzji doświadczy fizycznego zmartwychwstania (a więc przejdzie z fizycznej śmierci do życia).
Tak jak Chrystus przyszedł w ciele, umarł w ciele i w ciele zmartwychwstał, tak musi być i z nami.

Należy jednak podkreślić, że życie wieczne to nie to samo co nieśmiertelna dusza.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt lip 01, 2022 20:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Andy 72, nie wiem czy to ciebie prosiłem czy kogoś innego, ale jeżeli twierdzisz że jest sąd zaraz po śmierci - Szczegółowy, czyli taki sąd wcześniejszy, jakby Pierwszej Instancji, to podaj mi jakiś przykład Biblijny, bo ci nie wierzę. Ja słyszałem tylko o Sądzie Ostatecznym przy Paruzji, ty mówisz, że zaraz po śmierci jest jeszcze szczegółowy, więc proszę o przykład Biblijny, abym mógł być oświecony.


Pt lip 01, 2022 22:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Wybawiony, przejściem do życia wiecznego nie jest zmartwychwstanie, dlatego że jedni zmartwychwstaną na wieczną zagładę a inni zmartwychwstaną do życia wiecznego.


Pt lip 01, 2022 22:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Gdyby wierzący nie zmartwychwstali, to cóż by im było po samej śmierci?
Oczywiście niewierzący zostaną wzbudzeni w śmiertelnych ciałach, dzięki czemu będą mogli zostać zgładzeni a nie np. poddawani wiecznym torturom.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So lip 02, 2022 7:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Po co kogoś wzbudzać, żeby zaraz tego kogoś znów zgładzić?


So lip 02, 2022 9:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Nie wiemy jaki los czeka niewierzących którzy nie mieli szansy zawierzyć.
Nie wiemy jaki los czeka tych którzy Boga odrzucili ponieważ nie znamy przesłanek takich a nie innych decyzji.
Nie wiemy jaki los czeka wierzących ponieważ mogli poprzez samooszukiwanie się i podwójną moralność postępować niezgodnie z tym co wiara reprezentuje.
Nie wiemy co czeka psychicznie chorych, ofiary patologii i zbrodniczych ideologii ponieważ każde brzemie powinno być uwzględniane w sprawiedliwym osądzie.
Potępienie będzie całkowitym oddzieleniem od Boga, ostatecznym odrzuceniem Boga, natomiast nie wiemy w jakim stanie odrzuceni będą się znajdować i w jaki sposób dokładnie cierpieć. Nasza "percepcja" po śmierci może mieć całkowicie inny wymiar.


So lip 02, 2022 10:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Swołocz napisał(a):
Po co kogoś wzbudzać, żeby zaraz tego kogoś znów zgładzić?

Jezus powiedział po co. Mianowicie po to, by ktoś stanął przed sądem i świadomie mógł przyjąć sprawiedliwy wyrok. Nie stało się to bowiem za ziemskiego życia. Nie może się to odbyć poza ciałem, gdyż człowiek żyje i grzeszy w ciele.
Zagłada natomiast jest konieczna po to, by po grzechu i jego konsekwencjach nie pozostał żaden ślad.
Boże dzieło jest doskonałe i kompletne.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So lip 02, 2022 12:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Wybawiony, Swołocz, Frosty- wszyscy zmartwychwstaną, wierzący i nie wierzący, a zmartwychwstaną po to aby oblec się w ciało. Śmierć dla nas to nie jest to samo co śmierć dla Boga. Dla Boga nikt nie umiera, Już Jezus uczył, że Ona nie umarła, lecz zasnęła, na to oburzył się niewierny Tomasz, jak to zasnęła przecież byłem przy jej śmierci. Tak więc my nie umieramy, lecz zasypiamy z nadzieją życia wiecznego, jak przypominają nam na pogrzebie. Dusza jest wieczna i nie może umrzeć , umrzeć może natomiast ciało , lecz ciało nie stanowi żadnego problemu, jest zwykłym budulcem , świątynią i można je wskrzesić z powrotem.
Nawet na bliskich którzy " umierają" nie mówimy, że umarł, lecz że odszedł, że opuścił nas, że zasnął, że zstąpił do grobu, do szeolu, do otchłani, do Hadesu, lekarze mówią nastąpił zgon, lub pacjent zszedł, lub po prostu jest na tamtym świecie.
Słowo" umarł "źle nam się kojarzy i mamy rację, bo umrzeć to tak naprawdę zostać na wieki potępionym. Dlatego też Jezus nie powiedział że córeczka Jaira nie żyje, bo oznaczało by to potępienie.
I po to jest właśnie Sąd Ostateczny aby wszystko osądzić i dokonywać tego Sądu będzie Ten Sędzia najbardziej Sprawiedliwy, który wie wszystko o wszystkich.
I nie będzie już czasu na czyściec, na spłatę długów na pokutę, bo czas dobiegnie końca i wszystko się wypełni, a cierpieć nie będą już tylko dusze, ale cały człowiek z krwi i kości, dlatego też ból w piekle będzie o wiele większy, a nagroda w niebie o wiele bardziej odczuwalna i przede wszystkim WIECZNA, gdyż czas już nie istnieje.
Tak więc mamy jeszcze czas, czy to za życia, czy to po śmierci, aby się jeszcze nawrócić, bo nikt nie zna dnia ani godziny Sądu Ostatecznego.


So lip 02, 2022 23:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL