Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona
 Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Już samo to słowo budzi lęk- Gehenna, Tartar, Szeol, Hades, Piekło, Kraina Umarłych, Jezioro Ognia I Siarki, gdzie będzie płacz i zgrzytanie zębów

Eeee tam. Ja juz late swietlne temu proponowalem zmiane modlitwy "Wieczny odpoczynek..." lub "Dobry Jezu a nasz panie daj mu wieczne spoczywanie...".
Chodzi o to ze tam jest superowo i dyskotekowa feeria swiatel a nie zaden wieczny odpoczynek.
Moze Franciszek za kilka dni skorzysta z intuincji naszych czerwonoskorych braci mowiacych o krainie wiecznych lowow - sama radosc. Mam satysfakcje ze moj pomysl ukradl kiedys abp Rys i Szustak:
https://www.youtube.com/watch?v=5B1O5rL ... VU&index=7


Cz lip 14, 2022 13:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Wieczna impreza, dyskotekowe łubu-dubu, to przypomina raczej piekło niż Niebo
Był kiedyś film jak jedna pani chcąc się zemścić, uszkodziła karuzelę, która kręciła się, kręciłą, aż ludzie, którzy chcieli początkowo na niej być, odechciało się na niej być.
Ja oczekuję wreszcie odpoczynku po trudach życia
Za duzo zmienia się odwiecznych spraw, bo komuś się wydaje.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lip 14, 2022 13:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Nie mogę za życia na Ziemi dokonać wyboru w sprawie mojego przyszłego losu, bo nawet jak popełniam rzeczy złe to Bóg może mi je wybaczyć i dalej do momentu sądu szczegółowego nad moją duszą nie dokonuje świadomego wyboru.


Cz lip 14, 2022 21:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Widzę, że tak bardzo jesteś irracjonalnie przekonany, że nie możesz dokonać wyboru, że za wszelką cenę chcesz to tutaj na forum udowodnić.


Cz lip 14, 2022 22:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Robaczek2, ogladalem Szustaka, pod koniec jest, masz sporo racji.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 15, 2022 4:31
Zobacz profil
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Frosty napisał(a):
nolda napisał(a):
Od dzieciństwa, aż do piachu wierzący żyje w ciągłym strachu. Żyje, to chyba zbyt dużo powiedziane, lęk zniewala, a w niewoli nie ma życia, jest wegetacja. Będąc zniewolonym jesteś warzywem. Nie dziwi mnie, że niewolnik wybiera śmierć.

Autopsja? Pytanie? (w sumie pytajnika nie ma).

Obserwacja Frosty, obserwacja. Sprostowałbym może swą wypowiedź „od dzieciństwa aż do piachu wierzący żyje w ciągłym leku” nie strachu. Strach jest bardziej wrodzony, lęk jest nabyty. Strach wywoływany jest poprzez realne zagrożenie, jest niezbędnym do przeżycia jednostki, powoduje, że jesteśmy w stanie uciekać, walczyć. Lek natomiast dotyczy nieprzyjemnych sytuacji wyobrażonych, bliżej nieokreślonych, jest stanem oczekiwania na złe, nieprzyjemne doświadczenia.
Jasiu, będziesz niegrzeczny, „Przyjdzie Baba Jaga i cię zabierze”, „Przyjdzie policjant i cię zabierze”, „Wyjadę i cię zostawię”, „Mama się przez ciebie rozchoruje”, „Pan Jezus będzie płakał”, „Pójdziesz do piekła” itd. Im Jasiu starszy tym bardziej wyrafinowane wywoływanie lęku. Zachodzi pytanie w jakim celu, odpowiedź wydaje mi się być prostą – wywołują w tobie lek, by mieś nad tobą władzę. Władzę można mieć tylko nad warzywem.
Dusza w piekle, dusza potępiona … , mówił to już ten, pisał o tym tamten, objawiło się tej, doświadczył, ledwo przeżyły, potrzebujesz więcej dowodów, posłuchaj co mówi, przeczytaj co jest zapisane... i zostajesz warzywkiem.


Pt lip 15, 2022 6:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
logika napisał(a):
ps. Nauka o duszy nieśmiertelnej nie pochodzi z Biblii tylko od pogańskiego filozofa Platona.
Zachęcam do sprawdzenia tego w encyklopedii.

Znasz Biblię to wiesz co to nowo narodzenie z Ducha, tym samym( w następstwie) choć ciało umrze zostaje się powołanym do życia Duchem. W takim stanie był np. Chrystus po śmierci ciała "[..]zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem. W nim poszedł ogłosić [zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu, niegdyś nieposłusznym [...]"1 P 3,18-20 Trzy dni później zmartwychwstało ciało " Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli." 1 Kor.15,20 Pierwsze i drugie zmartwychwstanie( moja własna ocena) "Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu:nad tymi nie ma władzy śmierć druga"Ap.20,6
Według mnie o takim "pierwszym zmartwychwstaniu" pisze również Paweł "Wiemy bowiem, że jeśli nawet zniszczeje nasz przybytek doczesnego zamieszkania, będziemy mieli mieszkanie od Boga, dom nie ręką uczyniony, lecz wiecznie trwały w niebie."2 Kor.4, zresztą potwierdza to, co wcześniej powiedział Jezus "Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział."Jan14
Nie uważasz, że wiele zmieniła śmierć i zmartwychwstanie Jezusa, zresztą wydarzania te zapowiadane od czasu samego rajskiego ogrodu przez cały tekst Słowa Bożego?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lip 15, 2022 9:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
@nolda jeśli będę postępował właściwie, moralnie, głównie ze strachu przed Bogiem, a nie z przekonania że to jedyna słuszna droga, Bóg odczyta moje serce. Jeśli będę zgrzytał zębami ze złości oferując komuś mój czas i pomoc w słusznej sprawie, Bóg odczyta to również. Strach to ślepa droga do Boga i samooszukiwanie się. Do takich wniosków dochodzimy z czasem, gdy osiągniemy pewną dojrzałość i doświadczenie.

Jeśli tłumaczę dziecku żeby nie wybiegało same na ulice tylko trzymało mnie za rękę, jest to tylko i wyłącznie przejaw odpowiedzialność. Wówczas ostrzeżenie o konsekwencji jest naturalnym stymulantem posłuszeństwa.
Dzieci z prostej przyczyny nie mają doświadczenia życiowego, a zbyt skomplikowane wyjaśnienie skutków jest często nieskuteczne, stąd czasami rodzice posuwają się do prostszych wyjaśnień działających na wyobraźnie. Same bajki dla dzieci mają podobną moralizatorsko - edukacyjną funkcję uczącą o skutkach błędnych decyzji. Bez tego współczynnik wypadków i często zgonów u dzieci byłby dużo wyższy.
Pewne odruchy u dziecko musisz uzyskać wcześniej, niż ono samo dojdzie do wniosków na podstawie obserwacji i dedukcji że takie postępowanie przyniesie mu korzyść lub uchroni przed krzywdą.
Myślę że odwołujesz się do przesady w tych działania i niepotrzebnie tworzysz utopię wrzucając wszystkich do tego samego wora, łącznie z wierzącymi.

Często udziela ci się perspektywa patrzenia z góry, na nieświadomych, warzywa, dających się manipulować, jest to o tyle niezdrowe dla ciebie że przez każdy taki osąd będziesz przebywał w coraz mniejszym zbiorze ludzi wyjątkowych, natomiast zbiór pozostałych będzie pękał w szwach. To odbierze ci klarowny osąd otoczenia ponieważ da znać o sobie pycha.


Pt lip 15, 2022 10:29
Zobacz profil
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Postępować właściwie, moralnie, kto Tobie powiedział/wskazał co jest właściwe, co moralne? Czujesz lęk (nie myl ze strachem) nie postępując zgodnie z normami, które zostały wdrukowane w ciebie? Czyje słowa cytujesz mówiąc „Bóg odczyta moje serce”, skąd wiesz o istnieniu Boga, sam na to wpadłeś czy byłeś prowadzony za rączkę po pasach wytyczona ścieżką do „twojego Boga”. Jak możesz osiągnąć dojrzałość duchową, doświadczenie, idąc wytyczonym szlakiem, jak nauczysz się chodzić po drzewach, gdy rodzice tego zabraniają, uzasadniając „tam nie można wchodzić, bo możesz spaść”. Jakie doświadczenie, jaką dojrzałość osiągniesz idąc wydeptanym szlakiem? Możesz stać się jedynie kopią, kopia nigdy nie będzie oryginałem, będziesz członkiem stada, tłumu, który ubzdurał sobie, że do nieba maszeruje się czwórkami, szóstkami, ósemkami…, stadami.
Jak myślisz, my szukamy Boga, czy Bóg szuka nas?


Pt lip 15, 2022 12:35

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Cytuj:
Widzę, że tak bardzo jesteś irracjonalnie przekonany, że nie możesz dokonać wyboru, że za wszelką cenę chcesz to tutaj na forum udowodnić.

Mogę się zgodzić z tym, że człowiek dokonuje wyboru swoim postępowaniem za życia na Ziemi jednak jest to wybór całkowicie nieświadomy, bo do momentu Sądu Szczegółowego człowiek nie wie gdzie trafi. Dowiaduje się tego dopiero podczas Sądu.
To tak jak z sądem na Ziemi, oskarżony do momentu wyroku nie wie czy jest uniewinniony czy winny i czy pójdzie do więzienia czy będzie wolny.
Jeżeli np kogoś okradnę i popełnię grzech to aż do samego momentu Sądu nie wiem czy to spowoduje że pójdę do piekła czy do nieba.


Pt lip 15, 2022 19:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1392
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Piszesz jak osoba która nigdy nie uwierzyła w Dobrą Nowinę. Stąd twoje wątpliwości.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt lip 15, 2022 20:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
@nolda twoje kontrasty budujesz również na wiedzy, przekonaniach, wnioskach innych, natomiast treść która spycha masy w niższy poziom powoduje że czujesz się wyjątkowy.
Nie da się spuścizny wpuścić w kanał. Twoje przeświadczenie że idziesz własną ścieżką jest niczym innym jak powtarzanym sloganem który głosił ktoś przed tobą. Sam nie wymyślasz koła na nowo, idziesz ścieżkami które wytyczali inni, jak twoje slogany. Chodzi mi o twoje ssanie na wyjątkowość, uwolnienie z matrixa, bez tego byłoby krucho, tutaj jest czuły punkt którego ciągle bronisz. W jakim byłbyś zakłopotaniu gdyby całe tłumy ludzi głosiło twoje slogany, stałbyś się zwykłym regularnym niewyróżniającym się elementem zbioru co prawdopodobnie bardzo by cię bolało.
Każdy z nas potrafi wnioskować, analizować, wybierać, korzystać z doświadczenia innych, a nie mieć na tym punkcie fobię, lub odrzucając te doświadczenie wpadać w niejako megalomanie. Przecież twoim podejściem mogę swoje dziecko również prowadzić za rączkę. Pytasz skąd wiem o istnieniu Boga, zastanów się na jakim forum przesiadujesz. Z mojej strony koniec OT.


Pt lip 15, 2022 21:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Saqura napisał(a):
"[..][i]zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem.


Jezus został zabity .
Po śmierci Jezus w trafił do piekła .
Trzeciego dnia Bóg Ojciec Jahwe wskrzesił Jezusa z piekła jako osobę duchową .
W tym ciele duchowym Jezus poszedł głosić duchom uwięzionym za dni Noego.

Taka jest kolejność wydarzeń.
Tak to rozumiem. Gdybym coś zle rozumiał to proszę o poprwę.


So lip 16, 2022 16:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Całkiem odwrotnie
Po śmierci poszedł do piekieł głosić Zbawienie
Po trzech dniach zmartwychwstał w ciele uwielbionym

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lip 16, 2022 17:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Nolda, Wybawiony... Ja pisałem o znaczeniu słów, o naturze tych słów o ich brzmieniu.
Słowo Gehenna, czy też Zatracenie w Piekle, nie zostały stworzone po to, aby wywoływać w nas radość, lecz lęk , gęsią skórkę i strach.
Lęk nie jest niczym złym, lęk i strach zostały wymyślone przez Boga po to aby ratować nam życie, lęk i strach ratują nam życie.
Są słowa które budzą radość i euforię, ale są i też takie które budzą lęk, jedne i drugie są potrzebne.
Wybawiony chce wiedzieć jak rozumiem zatracenie w gehennie i ja mu odpowiem pod warunkiem że przytoczy mi taki cytat w Biblii gdzie mowa jest o zatraceniu w Gehennie?


So lip 16, 2022 23:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL