Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
IPW,
Jeśli przyjąć założenie, iż Gehenna(Piekło) jest częścią Otchłani, to na czym miałoby polegać zatracenie ciała w Gehennie, o którym mówił Jezus?

P.s.
Nie przyklejaj mi z łaski swej łatki ŚJ, gdyż nim nie jestem i nigdy nie byłem :)

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N lip 24, 2022 15:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Logika, gdyby Jezus przestał istnieć to Bóg nie mógł by Go wskrzesić ale musiał by Go stworzyć.
Córka Jaira i Łazarz też byli wskrzeszeni, bo po śmierci nie przestali istnieć. Zobacz naukę Jezusa o tym jak umiera bogacz i żebrak, jak jeden idzie po śmierci odpoczywać na Łono Abrahama a drugi trafia na męki do Otchłani. Logika, zdaje się że nie rozumiesz co to znaczy przestać istnieć.
A oto drugi przykład na to że ludzie po śmierci nie przestają istnieć 1 Sm rozdział 28 tylko spróbuj coś dołożyć do tego tekstu, jakiegoś demona do ci Bóg też dołoży!

Wybawiony, zatracenie w Piekle Gehennie czy w Otchłani czy też w Jeziorze Ognia i Siarki to wieczne męki, obrazuje to przypowieść o żebraku i bogaczu kiedy to żebrak po śmierci idzie odpoczywać na Łono Abrahama, a bogacz trafia do Otchłani i cierpi tam męki.


N lip 24, 2022 21:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
IPW,
Przecież w Otchłani, której częścią ma być Gehenna, przebywają dusze a nie ciała, więc jak można zatracić ciało w tak rozumianej Gehennie?
Poza tym słowo przetłumaczone jako zatracić jest czasownikiem dokonanym, a więc nie dotyczy czynności która miałaby trwać.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn lip 25, 2022 20:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Wybawiony, Przecież w Otchłani, której częścią ma być Gehenna,

( ja niczego takiego nie pisałem to twoje prywatne wyobrażenie że Gehenna jest częścią Otchłani, tak jak gdyby morze było częścią oceanu, takie masz jakieś ludzkie, naturalistyczne podejście do Biblii)

przebywają dusze a nie ciała, więc jak można zatracić ciało w tak rozumianej Gehennie?

( I znowu twoje prywatne podejście do nauki Jezusa, że niby to Jezus uczył w tej przypowieści o duszach, albo o ciałach. Jezus uczył o bogaczu, żebraku i Abrahamie, uczył o nagrodzie za cierpienie i o cierpieniu w Otchłani, ja nie widzę tutaj ani duszy, ani ciała. Podobnie rzecz się ma w 1Sm rozdz. 28 chociaż nie ma tam Otchłani, ale jest następny dowód na to że ludzie po śmierci nie przestają istnieć. Dlaczego Bóg miałby unicestwiać to co stworzył , a później jeszcze raz stwarzać to samo, bo akurat jacyś świadkowie Jehowy mają takie życzenie, ja nie upieram się że jesteś świadkiem Jehowy, to bez znaczenia kim jesteś)


Poza tym słowo przetłumaczone jako zatracić jest czasownikiem dokonanym, a więc nie dotyczy czynności która miałaby trwać.


A podaj mi przykład z Biblii czasownika " zatracić" w odniesieniu do zatracenia w Piekle, albo w Gehennie, chętnie się temu przyjżę, gdzie jest taki błąd w druku?


Pn lip 25, 2022 22:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Zaraz,zaraz. Kto twierdzi, że Bóg unicestwia człowieka zaraz po śmierci, skoro ludzkie ciało leży w grobie?
Z opisu bogacza i żebraka w przypowieści Jezusa wynika jednak, że posiadają oni ciała. Jaki z tego wniosek?

P.s.
Po co podrzucasz mi opracowania na temat Gehenny, skoro sam w nie nie wierzysz?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt lip 26, 2022 6:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Wybawiony to Logika tak twierdzi, że ludzie po śmierci są unicestwiani., Taka jest nauka świadków Jehowy i ja myślałem że ty też jesteś świadkiem Jehowy.
Jeśli chodzi o przypowieść o bogaczu... to oni umarli i zostali pogrzebani ich ciała leżą w ziemi, jednak mogą ze sobą rozmawiać . To dowód przeciw nauce świadków Jehowy, a ty chyba pytałeś o coś innego.
Ja wierzę w potępienie w Gehennie. Nie rozumiem tylko dlaczego Gehenna według ciebie jest częścią Otchłani?
No i ten problem z czasownikiem dokonanym - o co ci chodziło?


Wt lip 26, 2022 12:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Gehennę jako część Otchłani wziąłem z opracowania które m podrzuciłeś. Ja tak nie wierzę. Uważam Gehennę za przyszłe miejsce zagłady/zatracenia bezbożnych. Tak więc nikt w niej jeszcze się nie znajduje. Odpowiednikiem Gehenny jest jezioro ognia.
Czasownik dokonany oznacza jedynie, że kiedy Bóg zatraci bezbożnych to będą zatraceni a nie zatracani. Tylko tyle.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt lip 26, 2022 22:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Wybawiony, pisałeś " zatracenie" a nie " zatracani".
Ja ci takiego przykładu nie podrzuciłem z którego by wynikało że Gehenna jest częścią Otchłani, przypomnij mi to opracowanie.
Jeśli chodzi o Piekło Jezioro Ognia i Siarki, Gehennę, czy Otchłań to ja uważam że jest już czynne i działa od dawna, ponieważ Jezus po śmierci wstąpił do Piekieł a dopiero trzeciego dnia Zmartwychwstał, tak jak w naszej modlitwie CREDO.
Jeżeli piekła by nie było, albo było by puste, to nie miałby po co tam wstępować.
No i przypowieść o bogaczu w Otchłani też nie miała by sensu.


Śr lip 27, 2022 13:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
IPW,
Odnośnie Gehenny patrz twój post z 24 lipca punkt 4.
Jezus zstąpił do Piekieł, czyli do Otchłani. Jako zmarły znalazł się w „krainie zmarłych".

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz lip 28, 2022 6:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Jeśli chodzi o przypowieść o bogaczu... to oni umarli i zostali pogrzebani ich ciała leżą w ziemi, jednak mogą ze sobą rozmawiać . To dowód przeciw nauce świadków Jehowy,


To jest przypowieść a nie stwierdzenie faktu , że tak jest.

Zadaj sobie logiczne pytanie :
Czy Jezus posiadał duszę nieśmiertelną?


Cz lip 28, 2022 8:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
logika napisał(a):
Czy Jezus posiadał duszę nieśmiertelną?

Logika, zadaj sobie pytanie czy wierzysz w te słowa:
"Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem." Jan 6,63
oraz te:"Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda"również Jana 6
Jeśli w nie wierzysz, to jak można wątpić iż ktoś kto nazywa siebie Prawdą i Życiem ma/jest ducha życia wiecznego.
Wątpisz w to?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz lip 28, 2022 8:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Saqura napisał(a):
Logika, zadaj sobie pytanie czy wierzysz w te słowa:
"Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem." Jan 6,63


Jezus wyjaśnił o co chodzi . Jana 7:16
,,...Jezus z kolei odpowiedział im i rzekł: „To, czego nauczam, nie jest moje, lecz należy do tego, który mnie posłał...,,
Ewangelie nie pochodzą od Jezusa .

Jana 6:57
,,...i ja żyję dzięki Ojcu...,,
Bóg Ojciec Jahwe dał Jezusowi życie.

Z tego wynika , że Jezus nie posiadał żadnej duszy nieśmiertelnej.
Zgadza się?


Pt lip 29, 2022 7:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
logika napisał(a):
Z tego wynika , że Jezus nie posiadał żadnej duszy nieśmiertelnej.
Zgadza się?

Tak, Słowo nie posiada życia chociaż sam siebie nazywa Życiem i Prawdą. Wieczne Słowo umiera?
Przeczysz Biblii, od jej początku po sam koniec.
Chrystus przyszedł po to by dać życie ludzkiemu duchowi, to przekaz całego Pisma.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lip 29, 2022 7:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Wybawiony, ten punkt jest bardzo obszerny nie mogę tego znaleźć, kopiuj i wklej mi ten tekst, gdzie Gehenna jest częścią Otchłani - nic takiego nie mogę znaleźć.
Jezus wstępuje do Piekieł tryumfalnie , tryumfuje nad grzechem i śmiercią tryumfuje nad szatanem, Piekło nie jest tylko krainą umarłych, Piekło jest miejscem potępionych , nikt z Piekła nie wychodzi, prócz Boga.


Pt lip 29, 2022 20:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Cytuj:
Jezus w swej nauce ukazuje Hades jako składający się z dwóch miejsc : gehenny dla potępionych (Łk 16 :23)

Ze względów o których pisałem już wcześniej nie jest to prawdą. Kłóciłoby się to z tym, co Jezus mówił o Gehennie w Mt 10:28
Słowo 'piekieł' z Credo dotyczy zatem czegoś innego niż Piekło/Gehenna.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So lip 30, 2022 5:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL