Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:20



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna strona
 Powstanie homoseksualizmu a chrześcijaństwo 
Autor Wiadomość
Post Re: List braterskiej troski arcybiskupa Gądeckiego
Kael
Cytuj:
Powienia i obmawianie, szczegolnie bezpodstawne, na pewno sa grzechem. Bycie osoba nieheteronormatywny grzechem nie jest.
Naucz sie oddzielac osobe od jej czynow.
prawda obmową nie jest ( błądzących pouczac ) - wracając do sprawy odpowiedziałem ze homoseksualizm jest grzechem śmiertelnym ( według słów sw Pawła ) bo żaden homoseksualista do Królestwa nie wejdzie . I nie pomoże mu w tym neologizm typu nieheteronormatywny . ( ciekawy pomysł na ucieczke przed słowem homoseksualizm - tak jak zamiast kłamać można powiedzieć minać się z prawdą ) lepiej brzmi .Ale tylko brzmi bo oznacza to samo . W piekle nie będzie czynów lecz ci którzy żle czynili - proste .
Kael
Cytuj:
Jezeli pastrze ukrywaja przestepcow w sutannach, to swieccy, bedacy zdecydowana wiekszoscia w Kosciele, maja prawo i obowiazek powiedziec "dosc".
nie wiem ilu przestępców w sutannach miał kościół Niemiecki - ale widać sporo kiedy doszło do synodu domagającego się --- no właśnie czego . ?? nie ukarania przestpców ale przede wszystkim do równouprawnienia homoseksualizmu w kościele .
Kael
Cytuj:
W Polsce swieccy beda musieli stac sie rownouprawnionymi osobami odpowiedzialnymi za funkcjonowanie oddolne Kosciola, jak to bylo za czasow sw Pawla czy Piotra, bo inaczej Kosciol wymrze i to szybko.
równouprawnionymi z kim ? Nigdy osoba świecka nie będzie miała równych praw z kapłanem .Bo taka jest logika wiary ktoś naucza i przekazuje a ktoś słucha i wykonuje , proste .Za czasów sw Piotra i Sw Pawła głoszona była nauka Jezusa Chrystusa nie uginająca kolan przed obyczajami światowymi .Ale to chyba i św Paweł mówił o zbiórce pieniedzy dla innych gmin chrzescijańskich i pewnikiem to apostołowie organizowali pierwsze kościoły .
Dobry Pan Jezus zawsze mówił - idż i nie grzesz więcej , albo idż i nie grzesz aby ci sie co gorszego nie przytrafiło itd ...
Cukierkowatego Pana Jezusa nie ma , jest prostota mowy - tak lub nie .Nie ma czegoś takiego jak piszesz - homoseksualista / nieheteronormatywny ( nawet llawiatura tego nie przyjmuje ) .
Jestem katolikiem i jak pisałem jestem z tego dumny , ale to nie oznacza że mam tolerować zło i akceptować wszystko . Bo tak się nie da .


Pn paź 24, 2022 21:58
Post Re: List braterskiej troski arcybiskupa Gądeckiego
prymus napisał(a):
Kael
Cytuj:
Powienia i obmawianie, szczegolnie bezpodstawne, na pewno sa grzechem. Bycie osoba nieheteronormatywny grzechem nie jest.
Naucz sie oddzielac osobe od jej czynow.
prawda obmową nie jest ( błądzących pouczac ) - wracając do sprawy odpowiedziałem ze homoseksualizm jest grzechem śmiertelnym ( według słów sw Pawła ) bo żaden homoseksualista do Królestwa nie wejdzie . I nie pomoże mu w tym neologizm typu nieheteronormatywny . ( ciekawy pomysł na ucieczke przed słowem homoseksualizm - tak jak zamiast kłamać można powiedzieć minać się z prawdą ) lepiej brzmi .Ale tylko brzmi bo oznacza to samo . W piekle nie będzie czynów lecz ci którzy żle czynili - proste .

Co jest wedlug ciebie grzechem smiertelnym? Posiadanie orientacji homoseksualnej? Czy wspolzycie z kims poza zwiazkiem sakramentalnym bez wzgledu na orientacje?

prymus napisał(a):
Kael
Cytuj:
Jezeli pastrze ukrywaja przestepcow w sutannach, to swieccy, bedacy zdecydowana wiekszoscia w Kosciele, maja prawo i obowiazek powiedziec "dosc".
nie wiem ilu przestępców w sutannach miał kościół Niemiecki - ale widać sporo kiedy doszło do synodu domagającego się --- no właśnie czego . ?? nie ukarania przestpców ale przede wszystkim do równouprawnienia homoseksualizmu w kościele .

No coz, Kosciol polski mial ich na pewno nie mniej i do dzis ukrywa fakty i przestepcow.
prymus napisał(a):
Kael
Cytuj:
W Polsce swieccy beda musieli stac sie rownouprawnionymi osobami odpowiedzialnymi za funkcjonowanie oddolne Kosciola, jak to bylo za czasow sw Pawla czy Piotra, bo inaczej Kosciol wymrze i to szybko.
równouprawnionymi z kim ? Nigdy osoba świecka nie będzie miała równych praw z kapłanem .Bo taka jest logika wiary ktoś naucza i przekazuje a ktoś słucha i wykonuje , proste .Za czasów sw Piotra i Sw Pawła głoszona była nauka Jezusa Chrystusa nie uginająca kolan przed obyczajami światowymi .Ale to chyba i św Paweł mówił o zbiórce pieniedzy dla innych gmin chrzescijańskich i pewnikiem to apostołowie organizowali pierwsze kościoły .
Dobry Pan Jezus zawsze mówił - idż i nie grzesz więcej , albo idż i nie grzesz aby ci sie co gorszego nie przytrafiło itd ...
Cukierkowatego Pana Jezusa nie ma , jest prostota mowy - tak lub nie .Nie ma czegoś takiego jak piszesz - homoseksualista / nieheteronormatywny ( nawet llawiatura tego nie przyjmuje ) .
Jestem katolikiem i jak pisałem jestem z tego dumny , ale to nie oznacza że mam tolerować zło i akceptować wszystko . Bo tak się nie da .


Rownouprawnionym w sluzbie i w decydowaniu.
Sw Pawel, ktorego tak lubisz, co pisal?
Cytuj:
Polecam wam Febę, naszą siostrę, diakonisę1 Kościoła w Kenchrach. 2 Przyjmijcie ją w Panu tak, jak się świętych winno przyjmować. Wesprzyjcie ją w każdej sprawie, w której pomocy waszej będzie potrzebowała. I ona bowiem wspierała wielu, a także i mnie samego

3 Pozdrówcie współpracowników moich w Chrystusie Jezusie, Pryskę i Akwilę3, 4 którzy za moje życie nadstawili swe głowy i którym winienem wdzięczność nie tylko ja sam, ale i wszystkie Kościoły [nawróconych] pogan. 5 Pozdrówcie także Kościół, który się zbiera w ich domu. Pozdrówcie mojego umiłowanego Epeneta, który należy do pierwocin, złożonych Chrystusowi przez Azję4. 6 Pozdrówcie Marię, która poniosła wiele trudów dla waszego dobra. 7 Pozdrówcie Andronika i Juniasa5, moich rodaków i współtowarzyszy więzienia5, którzy się wyróżniają między apostołami5, a którzy przede mną przystali do Chrystusa. 8 Pozdrówcie umiłowanego mego w Panu Ampliata! 9 Pozdrówcie współpracownika naszego w Chrystusie, Urbana, i umiłowanego mego Stachysa! 10 Pozdrówcie Apellesa, który zwycięsko przetrwał próbę dla Chrystusa. Pozdrówcie tych, którzy należą do domu Arystobula. 11 Pozdrówcie Herodiona, mego rodaka! Pozdrówcie tych z domu Narcyza, którzy należą do Pana. 12 Pozdrówcie Tryfenę i Tryfozę, które trudzą się w Panu. Pozdrówcie umiłowaną Persydę, która wiele trudu poniosła w Panu. 13 Pozdrówcie wybranego w Panu Rufusa6 i jego matkę, która jest i moją matką. 14 Pozdrówcie Asynkryta, Flegonta, Hermesa, Patrobę, Hermasa i braci, którzy są razem z nimi. 15 Pozdrówcie Filologa i Julię, Nereusza i jego siostrę, Olimpasa i wszystkich świętych, którzy są razem z nimi. 16 Pozdrówcie wzajemnie jedni drugich pocałunkiem świętym! Pozdrawiają was wszystkie Kościoły Chrystusa. Rz 16.

Myslisz, ze te wymienione przez niego kobiety i inne osoby byly kaplanami? A moze tylko kwiatki w kosciolach ukladaly?
Kim byla Pryscylla? Poczytaj o poczatkach Kosciola w Koryncie
Cytuj:
6 Zaczął on odważnie przemawiać w synagodze. Gdy go Pryscylla i Akwila usłyszeli, zabrali go z sobą i wyłożyli mu dokładnie drogę Bożą. A kiedy chciał wyruszyć do Achai, bracia napisali list do uczniów z poleceniem, aby go przyjęli. Dz 18

I dalej
Cytuj:
12 Podobnie jak jedno jest ciało, choć składa się z wielu członków, a wszystkie członki ciała, mimo iż są liczne, stanowią jedno ciało, tak też jest i z Chrystusem. 13 Wszyscyśmy bowiem w jednym Duchu zostali ochrzczeni, [aby stanowić] jedno Ciało: czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni. Wszyscyśmy też zostali napojeni jednym Duchem. 14 Ciało bowiem to nie jeden członek, lecz liczne [członki]. 15 Jeśliby noga powiedziała: «Ponieważ nie jestem ręką, nie należę do ciała» - czy wskutek tego rzeczywiście nie należy do ciała? 16 Lub jeśliby ucho powiedziało: Ponieważ nie jestem okiem, nie należę do ciała - czyż nie należałoby do ciała? 17 Gdyby całe ciało było wzrokiem, gdzież byłby słuch? Lub gdyby całe było słuchem, gdzież byłoby powonienie? 18 Lecz Bóg, tak jak chciał, stworzył [różne] członki umieszczając każdy z nich w ciele. 19 Gdyby całość była jednym członkiem, gdzież byłoby ciało? 20 Tymczasem zaś wprawdzie liczne są członki, ale jedno ciało. 21 Nie może więc oko powiedzieć ręce: «Nie jesteś mi potrzebna», albo głowa nogom: «Nie potrzebuję was». 22 Raczej nawet niezbędne są dla ciała te członki, które uchodzą za słabsze; 23 a te, które uważamy za mało godne szacunku, tym większym obdarzamy poszanowaniem. Tak przeto szczególnie się troszczymy o przyzwoitość wstydliwych członków ciała, 24 a te, które nie należą do wstydliwych, tego nie potrzebują. Lecz Bóg tak ukształtował nasze ciało, że zyskały więcej szacunku członki z natury mało godne czci, 25 by nie było rozdwojenia w ciele, lecz żeby poszczególne członki troszczyły się o siebie nawzajem. 26 Tak więc, gdy cierpi jeden członek, współcierpią wszystkie inne członki; podobnie gdy jednemu członkowi okazywane jest poszanowanie, współweselą się wszystkie członki. 27 Wy przeto jesteście Ciałem Chrystusa i poszczególnymi członkami. 28 I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, co mają dar czynienia cudów, wspierania pomocą, rządzenia oraz przemawiania rozmaitymi językami. 29 Czyż wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokują? Czy wszyscy są nauczycielami? Czy wszyscy mają dar czynienia cudów? 30 Czy wszyscy posiadają łaskę uzdrawiania? Czy wszyscy przemawiają językami? Czy wszyscy potrafią je tłumaczyć? 31 Lecz wy starajcie się o większe dary: a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą.
1Kor 12


Kazdy jest wazny w Ciele Chrystusa i sa rozne funkcje i dary, ktore niekoniecznie sa skupione wszystkie w jednej osobie. Swiecenia nie czynia z ludzi polbogow.
A swieccy sa nie tylko dla dawania kasy ksiezom na ich zachcianki.

Kto chce rzadzic, musi tez ponosic odpowiedzialnosc i rozliczac sie z tego co robi i jak robi.
Przeciez w chrzescijanstwie jest zalecenie, zeby napominac brata, ktory zgrzeszyl i to nie metoda uogolnien i pomowien, jak ty to robisz, tylko najpierw w cztery oczy, potem przy swiadkach a potem wobec Kosciola.
Nigdzie nie ma zakazu napominania ksiezy. A sw Pawel napomnial publicznie nawet sw Piotra.

No i niedlugo, jako dumny ale jedynie prawdziwy katolik, bedziesz musial wybrac, czy chcesz, zeby ksiadz mial czas dla ciebie np na sakrament pojednania, czy zeby dachowki na kosciele wymienial, sprawy administracyjne zalatwial i na ogrzewanie pieniedzy szukal i to w 5 kosciolach.
Moze wtedy zozumiesz o czym pisze.


Wt paź 25, 2022 17:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 613
Post Re: List braterskiej troski arcybiskupa Gądeckiego
Zadziwiające połączenie rozumienia z nierozumieniem.

prymus napisał(a):
żaden homoseksualista do Królestwa nie wejdzie

Równie dobrze można napisać, że żaden grzesznik, żaden rudy, żaden cyklista itd.
Oświadczam, że do nieba wejdą i grzesznicy i homoseksualiści, i heteroseksualiści i aseksualiści. Dobry Bóg nie przyjmuje wg klucza dot. orientacji. Nigdzie nie znajdziesz potwierdzenia dla tej tezy.
Natomiast przyznaję rację częściowo, albowiem czynny homoseksualizm (zresztą tak samo je hetero seksoholizm) ryzykuje wielce. A także ten, kto głosi ideologię homoseksualna i zachęca do tego innych. Każdy może nawrócić się, nawet w ostatniej chwili życia, jak dobry łotr. Ale każdemu szatan szepce: Masz jeszcze czas. Do Królestwa nie wejdzie ten, kto do końca odrzucał Boga. Także aktywnym homoseksualizmem. (Choć to homo nie jest konieczne w poprzednim zdaniu).

prymus napisał(a):
Nigdy osoba świecka nie będzie miała równych praw z kapłanem

Tu masz całkowitą rację. Tylko i wyłącznie ksiądz może dokonać cudu przeistoczenia. Udzielanie większości sakramentów jest zarezerwowane wyłącznie dla osób konsekrowanych - księży.

prymus napisał(a):
Jestem katolikiem i jak pisałem jestem z tego dumny , ale to nie oznacza że mam tolerować zło i akceptować wszystko . Bo tak się nie da .

A co to znaczy, być katolikiem? Kto to stwierdza? Czy jest jakiś dokument?

prymus napisał(a):
to nie oznacza że mam tolerować zło i akceptować wszystko . Bo tak się nie da .

Tu masz rację. Zło należy nazywać złem. A dobro dobrem. Polukrowane g..., pozostaje g... Niezależnie od wyglądu. Mt 5.37 Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Wt paź 25, 2022 18:25
Zobacz profil
Post Re: List braterskiej troski arcybiskupa Gądeckiego
Cytuj:
1 List św. Piotra

21 Odrzuciwszy więc wszelkie zło, wszelki podstęp i udawanie, zazdrość i jakiekolwiek złe mowy, 2 jak niedawno narodzone niemowlęta1 pragnijcie duchowego, niesfałszowanego mleka, abyście dzięki niemu wzrastali ku zbawieniu - 3 jeżeli tylko zasmakowaliście, że słodki jest Pan2. 4 Zbliżając się do Tego, który jest żywym kamieniem, odrzuconym wprawdzie przez ludzi3, ale u Boga wybranym i drogocennym3, 5 wy również, niby żywe kamienie, jesteście budowani jako duchowa świątynia, by stanowić święte kapłaństwo, dla składania duchowych ofiar, przyjemnych Bogu przez Jezusa Chrystusa4. 6 To bowiem zawiera się w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, drogocenny, a kto wierzy w niego, na pewno nie zostanie zawiedziony5. 7 Wam zatem, którzy wierzycie, cześć! Dla tych zaś, co nie wierzą, właśnie ten kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się głowicą węgła6 - 8 i kamieniem upadku, i skałą zgorszenia. Ci, nieposłuszni słowu7, upadają, do czego zresztą są przeznaczeni. 9 Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym, abyście ogłaszali dzieła8 potęgi Tego, który was wezwał z ciemności do przedziwnego swojego światła, 10 wy, którzyście byli nie-ludem, teraz zaś jesteście ludem Bożym, którzyście nie dostąpili miłosierdzia, teraz zaś jako ci, którzy miłosierdzia doznali9.
dobre długie troche ale dobre , jako odpowiedż dla Alus - ponieważ wyrwał(a) z całosci fragment , a żeby zrozumiec fragment trzeba poczytac całość . Jak znam zycie to nie ma takiej religii która równoważy posługę kapłana i świeckiego . Pasterz jest jeden inaczej zaczyna się walcowanie jak u protestantów (tysiące denominacji ). Pewnikiem nawet zepsuty owoc synodu w niemczech nie zakładał tego coby pasterzami byli wszyscy ( chociaż moze tak i było )
Kael
Cytuj:
Co jest wedlug ciebie grzechem smiertelnym? Posiadanie orientacji homoseksualnej? Czy wspolzycie z kims poza zwiazkiem sakramentalnym bez wzgledu na orientacje?
dla wyjaśnienia posiadanie orientacji homoseksualnej oznacza homoseksualistę ( a zaden homoseksualista nie wejdzie do Królestwa ) - musisz zrozumieć czym jest spowiedż i co ona czyni z człowieka . Nie ma homoseksualisty , ani innego zdziercy - są ludzie wolni , uświęceni . Dlatego św Paweł mówi żaden homoseksualista .Człowieka określają czyny .
Kael
Cytuj:
No coz, Kosciol polski mial ich na pewno nie mniej i do dzis ukrywa fakty i przestepcow.
jeżeli posiadasz takowe informacje to musisz je przekazać gdzie należy , a jeżeli nie posiadasz takowych informacji to znaczy że kłamiesz albo rzucasz kamieniami .
Kael
Cytuj:
Myslisz, ze te wymienione przez niego kobiety i inne osoby byly kaplanami? A moze tylko kwiatki w kosciolach ukladaly?
Kim byla Pryscylla? Poczytaj o poczatkach Kosciola w Koryncie
przywołany cytat dokładnie oddaje to co robili i dalej robią katolicy , nic odkrywczego nie napisałeś , to że ktoś jest z nami to bardzo dobrze tak jak teraz , to że ktoś przetrwał próbę to bardzzo dobrze tak jak teraz - tak jest też i teraz .Praca dla kościoła trwa cały czas , gdy widzę jak kapłan przyjmuje innych kapłanów to ludzie ofiarowują jakieś datki lub przynoszą gotowe wyroby , gdy buduje się gdzieś kościół to ludzie składają ofiary .I nie trzeba do tego synodu aby to robić - bo ci ludzie gtrudzą się sami wiedząc że tak robić należy .
Tutaj wyrwałem cześc z przydługiego cytatu
Kael
Cytuj:
I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli,
no i jasne funkcja pasterza jest funkcją pasterza a nie świeckiego . Kapłan celebruje mszę sw . swiecki tego nie zrobi .
Kael
Cytuj:
Swiecenia nie czynia z ludzi polbogow.
A swieccy sa nie tylko dla dawania kasy ksiezom na ich zachcianki.
mitologia greków i rzymian - a my o kościele rozmawiamy , nie wiem skąd masz swoją wiedzę , ale ja o półbogach nie słyszałem w Kosciele .Natomiast akurat po mszy sw w niedziele kapłan zbierał kase na budowe kościoła , mogę podać numer konta albo namiar na strone yego kapłana i parafii w polsce w której On buduje kościół .
Kael
Cytuj:
Kto chce rzadzic, musi tez ponosic odpowiedzialnosc i rozliczac sie z tego co robi i jak robi.
nasz proboszcz każdego roku robi publiczne rozliczenie za okres całego roku - wływy i wydatki , Tak myślę ze w większości parafii tak jest .
Kael
Cytuj:
Nigdzie nie ma zakazu napominania ksiezy.
oczywiście że nie ma , tyle że Ty nie napominasz tylko rzucasz przysłowiowym błotem ( może coś się przyklei ) . Ale dałem ci przykłady jak najbardziej pozytywnego działania kapłanów w Polsce i nie tylko .


Wt paź 25, 2022 19:13
Post Re: List braterskiej troski arcybiskupa Gądeckiego
Idący
Cytuj:
Równie dobrze można napisać, że żaden grzesznik, żaden rudy, żaden cyklista itd.
Oświadczam, że do nieba wejdą i grzesznicy i homoseksualiści, i heteroseksualiści i aseksualiści. Dobry Bóg nie przyjmuje wg klucza dot. orientacji. Nigdzie nie znajdziesz potwierdzenia dla tej tezy.
bez urazy nowomoda okresliła spsob patrzenia i wypowiadania takich słów . Człowieka określają czyny a nie orientacje . Sw Paweł
Cytuj:
Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. 11
Cytuj:
A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego
.
w tym cytacie ważne jest jedno a mianowicie to
Cytuj:
A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego
rozumiesz popełniasz czyn homoseksualny jesteś homoseksualistą popełniasz cudzołóstwo jesteś cudzołożnikiem - jeżeli jednak tego nie popełniasz to nim nie jesteś chociaż kiedyś jak popełniałeś ( byłeś ).
Dlatego oświadczenie św Pawła stoi przed twoim oświadczeniem .


Wt paź 25, 2022 19:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 613
Post Re: List braterskiej troski arcybiskupa Gądeckiego
prymus napisał(a):
Idący
Cytuj:
Równie dobrze można napisać, że żaden grzesznik, żaden rudy, żaden cyklista itd.
Oświadczam, że do nieba wejdą i grzesznicy i homoseksualiści, i heteroseksualiści i aseksualiści. Dobry Bóg nie przyjmuje wg klucza dot. orientacji. Nigdzie nie znajdziesz potwierdzenia dla tej tezy.
bez urazy nowomoda okresliła spsob patrzenia i wypowiadania takich słów . Człowieka określają czyny a nie orientacje . Sw Paweł

Potwierdzasz to co napisałem jednocześnie nazywając to nowomową. To tak, jakbyś sam sobie zaprzeczał.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Wt paź 25, 2022 19:38
Zobacz profil
Post Re: List braterskiej troski arcybiskupa Gądeckiego
Przeoczyłem , w natłoku myśli i zdan .


Wt paź 25, 2022 21:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: List braterskiej troski arcybiskupa Gądeckiego
Prymus, proszę pisać zgodnie z zasadami języka polskiego!
Grzechem są praktyki homoseksualne a nie sam homoseksualizm.,
Uwaga do innych użytkowników: tematem wątku nie jest homoseksualizm tylko list arcybiskupa.

_________________
ksiądz


Wt paź 25, 2022 21:51
Zobacz profil
Post Re: List braterskiej troski arcybiskupa Gądeckiego
bramin
Cytuj:
Prymus, proszę pisać zgodnie z zasadami języka polskiego!
Grzechem są praktyki homoseksualne a nie sam homoseksualizm.,
Uwaga do innych użytkowników: tematem wątku nie jest homoseksualizm tylko list arcybiskupa.
jako odpowiedż list św Pawła
Cytuj:
Cytuj:
Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. 11
Cytuj:
A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego
- rozumiesz popełniasz czyn homoseksualny jesteś homoseksualistą popełniasz cudzołóstwo jesteś cudzołożnikiem - jeżeli jednak tego nie popełniasz to nim nie jesteś chociaż kiedyś jak popełniałeś ( byłeś ). taki jest tok myślenia i tak to działa . Inaczej się nie da .Można oczywiście głosić że ktoś chce towarzyszyć homoseksualiście , albo rozwodnikom zyjącym w powtórnych zwiazkach ( cudzołustwo ) jakoś to można ominąć nowym neologizmem jednak fakt pozostaje niewzuszony . homoseksualizm jest grzechem śmiertelnym ., a tezach synodu niemieckiego - homoseksualistę porównuje się do osoby idącej śladami ewangelii . Pytanie dlaczego ? Ano sobór II dał pewne prawa homoseksualistom a oni chca więcej i więcej . Doszło do sytuacji że teraz zamiast homoseksualista mówi się nieheteronormatywny ( tutaj to usłyszałem ) pewnikiem aby wcisnac owych bnieheteronormatywnych do uczenia dzieci albo otwierania przedszkoli przy pomocy pedofili ( przedszkole w berlinie które ma być otwarte w 2023)
Alus
Cytuj:
Cud przeistoczenia to modlitwa kapłana - epiklezja - do Ducha Świętego, aby ten dokonał Przeistoczenia, nie jest mocą samego kapłana dokonanie Przeistoczenia.
Osoby świeckie w sytuacji zagrażającej życiu niemowlęcia mogą dokonać chrztu.
Diakoni udzielają Komunii św., mogą prowadzić pogrzeby, głosić kazania.
Jak nie kijem to pałką jeżeli kapłan coś robi to nic nie może a swiecki może wszystko . A ktoś tu posłużył się cytatem
Cytuj:
I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli,
to Bóg ustanowił pewnikiem aby nauczali i wara swieckim od tego .Masz swoje dary to ich się trzymaj a nie zabieraj innemu pracy do której został powolany . Moze usiądz w konfesjonale i zacznij spowiadać ludzi ( bo przecież swiecki może wszystko ) - tylko będziesz mieć problem bo kto przyjdzie do spowiedzi . Do komunii św , przystępują wszyscy albo ci którzy maja taki kaprys a do spowiedzi raz na rok albo wcale . Wierni kosciola niemieckiego nie uznają spowiedzi a samą komunię traktują tak jak protestanci . Pytanie do tych broniących synodu w niemczech - jak mają postapić kapłani nie uznający tez tego synodu ? Nie uznający błogosławieństwa par homoseksualnych ( nieheteronormatywnych - dobre ) , albo nie uznających wyświęcania kobiet ? Jakoś o tym nie chcecie wiedzieć . Papież powinien zareagować , ale tego nie czyni - może sam aprobuje te tezy ? Ciężko orzec ,


Śr paź 26, 2022 14:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: List braterskiej troski arcybiskupa Gądeckiego
prymus napisał(a):
homoseksualizm jest grzechem śmiertelnym
Jeszcze raz powtarzam, homoseksualizm nie jest grzechem, grzechem są praktyki homoseksualne, wynika to jasno z Biblii jak i wypowiedzi Kościoła.
prymus napisał(a):
a tezach synodu niemieckiego - homoseksualistę porównuje się do osoby idącej śladami ewangelii

Nie ma czegoś takiego jak synod niemiecki, jest tzw. droga synodalna. Wnioski, uchwały etc. drogi synodalnej nie mają według Kodeksu Prawa Kanonicznego żadnej mocy wiążącej.
prymus napisał(a):
Ano sobór II dał pewne prawa homoseksualistom

Pokaz dokument mówiący o tym, ze Sobor dał prawa homoseksualistom.

Prymus, dostajesz ostrzeżenie za ignorowanie poleceń moderacji. Zwróć uwagę na ortografię i interpunkcję oraz stosowanie spacji.
Twój ostatni post będący OT powędrował do kosza.

_________________
ksiądz


Cz paź 27, 2022 11:13
Zobacz profil
Post Re: List braterskiej troski arcybiskupa Gądeckiego
św Pius V
Cytuj:
Dlatego też, pragnąc z większą niż dotąd żarliwością stosować się do tego, co zarządziliśmy na początku naszego pontyfikatu (bulla Cum Primum), ustanawiamy, że każdy kapłan lub duchowny świecki czy zakonny, niezależnie od rangi i godności, który dopuści się takiego odrażającego występku, zostanie na mocy istniejącego prawa pozbawiony wszystkich wynikających ze stanu duchownego przywilejów, stanowisk, godności i beneficjów kościelnych, a po zdegradowaniu przez sędziego kościelnego władzy świeckiej przekazany będzie, by ta wymierzyła mu taką karę, jaka w prawie przewidziana jest dla ludzi świeckich, którzy w otchłań taką wpadli”.
tak to bywało , a co mamy po soborze II - nie ma nawet stwierdzenia że homoseksualizm jest przeciwny naturze ani potępienia uczynków homoseksualnych . Przyzwolenie na bycie homoseksualistą poprzez stwierdzenie że to już sam akt jest grzechem zapominając że akt rpawił iż człowiek stał się homoseksualistą . Człowiek nie rodzi się homoseksualistą lecz nim zostaje poprzez akt - dlatego homoseksualizm jest grzechem i to śmiertelnym .Z Biblii wynika jasno że homoseksualizm ( takiego pojęcia nawet nie było ) ale posługiwano sie atwierdzeniem (mężczyzna zyjacy z mężczyzna jak z kobietą) jest grzechem śmiertelnym przeciwnym naturze i plugawym zasługującym na śmierć .Dlatego list sw Pawła odnosi się do homoseksualizmu a nie li tylko czynów ( jak chcą homoseksualisci w kościele i poza kościołem ).Niedługo będziemy mieli nowe spojrzenie na seksualność , a mianowicie transseksualność i też pewnikiem znajdzie jakieś uzasadnienie z ust jakiegoś transseksualnego kapłana .
Owa niemiecka droga synodalnia ( inaczej schizma w kościele katolickim w niemczech ) dokładnie uwaypukla ten syndrom homoseksualizmu ( któremu teraz wszystko wolno i który teraz ma wszelkie prawa ) tylko dlatego że po soborze II napisano że należy podchodzic do homoseksualisty z wyrozumieniem i delikatnością .Z delikatnością i wyrozumieniem to można podchodzic do dzieci a nie do starych byków mieniących się homoseksualistami i mających swoj rozum .Pobłażliwość dla grzechu śmiertelnego sprawia zatruwanie nauki Kościoła Katolickiego .Natomiast błędy jakie popelniam nie wływają na rozumienie tego co chcę przekazać .


Cz paź 27, 2022 14:27
Post Re: List braterskiej troski arcybiskupa Gądeckiego
Udowodnij, ze "czlowiek nie rodzi sie homoseksualista".
Moze czlowiek nie rodzi sie tez np daltonista? Albo albinosem? Albo...

Jesli masz dowody w postaci uznanych badan naukowych, a nie tylko wyznawana ideologie, to udowodnij te teze.

Twoja niechec do wszystkiego co nie zgadza sie z twoja wizja swiata pokazuje raczej twoj strach przed rzeczywistoscia.
Niestety dla ciebie, swiat jest jaki jest i mozez sie z tym nie zgadzac, ale niczego to nie zmieni.
Ksieza to ciagle ludzie ze wszystkimi slabosciami, nawet jesli Kosciol udzielil im swiecen rekami i decyzja biskupa.
Osoby homoseksualne badz transplciowe, badz obojnacy sa realne.
A papier duzo zniesie. Jakos przez dziesiatki lat ukrywano pedofilow w sutannach, szczegolnie jesli mieli jakies "zaslugi".

Przy okaji: sw Pawel nigdy lesbijek nie potepil. Wiec sa ok, czyz nie?


Cz paź 27, 2022 15:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: List braterskiej troski arcybiskupa Gądeckiego
Prymus, twierdziłeś wcześniej, ze Sobor dał jakieś prawa homoseksualistom i do tej pory tego nie udowodniłeś.
W dalszym ciągu twierdzisz, ze homoseksualizm jest grzechem i nie dociera do Ciebie, ze żadna skłonność nie jest grzechem tylko czyn.
Przeczytaj co arcybiskup pisze w liście:
Cytuj:
Katechizm wyraźnie odróżnia skłonności homoseksualne od czynów homoseksualnych. Uczy szacunku dla każdego człowieka niezależnie od jego skłonności, ale jednoznacznie potępia czyny homoseksualne, jako akty przeciwne naturze (por. Rz 1,24-27; 1 Kor 6,9-10).

prymus napisał(a):
Z Biblii wynika jasno że homoseksualizm ( takiego pojęcia nawet nie było ) ale posługiwano sie stwierdzeniem (mężczyzna żyjący z mężczyzną jak z kobietą)

Sam sobie zaprzeczasz kiedy o tym piszesz.
W 1 Kor 6,9-1 jak byk jest napisane o mężczyznach współżyjących ze sobą (po grecku: arsenokoitai), więc chodzi o czyn a nie skłonności.
prymus napisał(a):
Przyzwolenie na bycie homoseksualistą poprzez stwierdzenie że to już sam akt jest grzechem zapominając że akt sprawił iż człowiek stał się homoseksualistą .

A mógłbyś to napisać po polsku?

Ostatni raz proszę abyś pisał zgodnie z zasadami języka polskiego (interpunkcja i ortografia). Jedna czy dwie literówki to nie problem ale więcej to brak szacunku dla tych, którzy to czytają.

_________________
ksiądz


Cz paź 27, 2022 16:37
Zobacz profil
Post Re: List braterskiej troski arcybiskupa Gądeckiego
Kael
Cytuj:
2 Podając się za mądrych stali się głupimi. 23 I zamienili chwałę6 niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. 24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. 25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. 28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.
trochę przydługie ale oddające dosłownie odpowiedzi na wątpliwości Twoje dotyczące kobiet i nie tylko a ich koniec jeżeli się nie nawrócą jest jeden św Paweł
Cytuj:
Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.
.
Kael
Cytuj:
Twoja niechec do wszystkiego co nie zgadza sie z twoja wizja swiata pokazuje raczej twoj strach przed rzeczywistoscia.
Niestety dla ciebie, swiat jest jaki jest i mozez sie z tym nie zgadzac, ale niczego to nie zmieni.
to nie jest niechęć i nie moja wizja , wszystkie cytaty pochodzą z Pisma Świętego .Mój strach przeminął w myśl psalmu 91
Cytuj:
1 Kto przebywa w pieczy Najwyższego
i w cieniu Wszechmocnego mieszka,
2 mówi do Pana: «Ucieczko moja i Twierdzo,
mój Boże, któremu ufam».
3 Bo On sam cię wyzwoli
z sideł myśliwego
i od zgubnego słowa2.
4 Okryje cię swymi piórami
i schronisz się pod Jego skrzydła:
Jego wierność to puklerz i tarcza.
lękam się o tych którzy przyjdą , o to jak zagmatwana będzie nauka o ewangelii , jak ciężko im będzie odnależć własciwą drogę .
Kael
Cytuj:
A papier duzo zniesie. Jakos przez dziesiatki lat ukrywano pedofilow w sutannach, szczegolnie jesli mieli jakies "zaslugi".
raz juz rzuciłeś kłamstwo i nie wiem dlaczego nikt ci uwagi nie zwrócił . A napisałeś tak Kael
Cytuj:
Cytuj:
No coz, Kosciol polski mial ich na pewno nie mniej i do dzis ukrywa fakty i przestepcow.

dlatego powtórzę jeżeli masz dowody to je podaj a jeżeli nie to nie kłam .
bramin
Cytuj:
Prymus, twierdziłeś wcześniej, ze Sobor dał jakieś prawa homoseksualistom i do tej pory tego nie udowodniłeś.
przytoczyłem ci co na temat homoseksualizmu pisał św Pius V i teraz metodą porównawczą skonfrontuj to z tym co sobór II pisze o homoseksualistach . Jak dalece chociaż w powolnym tempie szatan przeniknął w tych którzy pisali dokumenty soborowe na temat homoseksualizmu .( moze faktycznie lobbowanie homoseksualne istnieje ) w Watykanie .
bramin
Cytuj:
Sam sobie zaprzeczasz kiedy o tym piszesz.
W 1 Kor 6,9-1 jak byk jest napisane o mężczyznach współżyjących ze sobą (po grecku: arsenokoitai), więc chodzi o czyn a nie skłonności
nie znam greckiego dlatego nie mogę się posłuzyć żadnym takim słowem ( dobrze ze ty znasz grecki .) .
Napisałem i tak w istocie było że nie istniało słowo homoseksualista ( które nawiasem mówiąc i tak jakiś homoseksualista sobie przywłaszczył do nazywania swoich zboczeń ) , a więc wracając do meritum otoż takiego słowa nie był dlatego żeby zrozumieć o kim św Paweł myślał ( użył pojęcia ) mężczyzna współżyjący z mężczyzną jak z kobietą ). Wyjaśnieniem jest tu dokładnie pojęcie ( jak z kobietą ) które wskazuje ze chodzi o osobę która to robi . Skrzętnie wykorzystali to zwolennicy homoseksualistów i tłumaczyli ( tak jak Ty teraz ) że chodzi o czyn .
bramin
Cytuj:
prymus napisał(a):
Przyzwolenie na bycie homoseksualistą poprzez stwierdzenie że to już sam akt jest grzechem zapominając że akt sprawił iż człowiek stał się homoseksualistą .

A mógłbyś to napisać po polsku?
po polsku byłoby tak . Pisałem o soborze II i to zdanie odnosiło się do tez soboru II , że między innymi nastąpilo przyzwolenie na bycie homoseksualistą poprzez stwierdzenie , że tylko czyn jest grzechem .Zapominając , że to dokładnie czyn sprawił iż człowiek stał się homoseksualistą .


Cz paź 27, 2022 19:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 613
Post Re: List braterskiej troski arcybiskupa Gądeckiego
prymus
Pozwól, że spytam. Bo mam wrażenie, że nie bardzo odróżniasz od siebie kilka pojęć.
1. homoseksualizm,
2. skłonności homoseksualne
3. uprawianie homoseksualizmu
4. ideologia środowisk homoseksualnych.
Czymś zupełnie innym jest uprawianie homoseksualizmu od posiadania skłonności do tegoż.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Cz paź 27, 2022 20:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL