Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 20:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Wypełnianie się Apokalipsy. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1945
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Czy Ciebie, Henryku, też to dziwi, że nikt więcej nie włącza się do tematu?... :shock: [czy jest może tak, że jesteś tu widziany tak trochę niepoważnie? Nie wiem, bo jestem to b. krótko, ale taka myśl mi przyszła do głowy, bo bywa, że pewnych osób się "nie rusza", zostawiając takie osoby "w ich świecie"...].
Ja jednak jeszcze podejmę się wymiany zdań z Tobą; może i warto?...

HenrykK napisał(a):
Niestety nam nie przekazano żadnych objawień, więc jesteśmy zmuszeni ciężką pracą dochodzić do prawdy.
A Biblia to co?! Czy mało Ci Bożych, biblijnych objawień, że chcesz "ciężką pracą" do prawdy dochodzić?! [no, faktycznie zrobiłeś ciężki wysiłek, gdy 41 miesięcy musiałeś tak rozciągać, aby było miesięcy 42... :badgrin: ].

HenrykK napisał(a):
Wielka Nierządnica wypełniła się w grudniu.
A co to znaczy? Możesz podać coś więcej, bo grudzień 22 wspominam jako taki typowy miesiąc - bez chyba żadnych extra wydarzeń...

HenrykK napisał(a):
W połowie czasu pomiędzy wypełnieniem się 42 miesięcy a spełnieniem liczby 666 opublikuję opracowanie o Wielkiej Nierządnicy.
Czyli kiedy to będzie? Bo skoro wg Twej rachuby 42 miesiące zakończyły się 2.02.1943 roku, to jak chcesz cofnąć się w czasie, aby coś opublikować?... [piszesz takie dziwne rzeczy, że chyba jednak wiem, czemu nikt z dawnych bywalców na forum nie włącza się do rozmowy, bo oni już Cię znają, a ja: nowy dałem się wciągnąć w ten dialog, cokolwiek dziwny...].

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


N lut 05, 2023 7:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
To że ucisk był w latach 1939-43 to bzdura. O ile jeszcze można by zaczęty 42gi miesiąc liczyć , to w 1943 nie było Paruzji.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lut 05, 2023 7:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1945
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
O! Ktoś jeszcze się do tematu skierował ze swym komentarzem... Dzięki Andy72, bo czułem się tu taki samotny... ;-)

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


N lut 05, 2023 7:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Jerzy_67 napisał(a):
Czy Ciebie, Henryku, też to dziwi, że nikt więcej nie włącza się do tematu?...

Nie dziwi mnie to wcale. Portal okres świetności ma już za soba.

HenrykK napisał(a):
Niestety nam nie przekazano żadnych objawień, więc jesteśmy zmuszeni ciężką pracą dochodzić do prawdy.
A Biblia to co?! Czy mało Ci Bożych, biblijnych objawień, że chcesz "ciężką pracą" do prawdy dochodzić?! [no, faktycznie zrobiłeś ciężki wysiłek, gdy 41 miesięcy musiałeś tak rozciągać, aby było miesięcy 42... :badgrin: ].

Mam na myśli to, iżesz nie ma żadnych objawień wyjaśniających tajemnicze zagadnienia Apokalipsy.

HenrykK napisał(a):
Wielka Nierządnica wypełniła się w grudniu.
A co to znaczy? Możesz podać coś więcej, bo grudzień 22 wspominam jako taki typowy miesiąc - bez chyba żadnych extra wydarzeń...

Wypełniła się w grudniu , lecz nie 1922 roku.

HenrykK napisał(a):
W połowie czasu pomiędzy wypełnieniem się 42 miesięcy a spełnieniem liczby 666 opublikuję opracowanie o Wielkiej Nierządnicy.
Czyli kiedy to będzie? Bo skoro wg Twej rachuby 42 miesiące zakończyły się 2.02.1943 roku, to jak chcesz cofnąć się w czasie, aby coś opublikować?... [piszesz takie dziwne rzeczy, że chyba jednak wiem, czemu nikt z dawnych bywalców na forum nie włącza się do rozmowy, bo oni już Cię znają, a ja: nowy dałem się wciągnąć w ten dialog, cokolwiek dziwny...].


Bardzo Panu współczuję, że dał się Pan wciągnąć w ten dialog. Kiedyś sporo bywalców tego forum przyłączało się do dysputy. Tylko komuś się to nie spodobało i zostałem zbanowany na wieczność. Nie rozumiem, dlaczego przywrócono mnie do życia? Tylko że nigdy dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki.


N lut 05, 2023 8:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1945
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Henryku, myślałem o roku 2022 [nie 1922]

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


N lut 05, 2023 8:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Nie wiem co było drugą bestią. Mogę co najwyżej na ten temat dywagować.


N lut 05, 2023 8:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1945
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Nie trać czasu na dywagacje, Henryku! Zostaw to biegowi czasu...
Już znasz moją zachętę: skup się na tematach prostych i prostszych - np. na ZBAWIENIU! Tak Ci z serca radzę, ale zrobisz, jak zechcesz...
Cześć!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


N lut 05, 2023 8:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Jerzy_67 napisał(a):
Nie trać czasu na dywagacje, Henryku! Zostaw to biegowi czasu...
Już znasz moją zachętę: skup się na tematach prostych i prostszych - np. na ZBAWIENIU! Tak Ci z serca radzę, ale zrobisz, jak zechcesz...
Cześć!


Zaliczenie zbawienia do tematów prostych i prostszych to chyba nieporozumienie?
Skoro dużo ludzi się potępia, to nie może to zagadnienie ocierać się o lekkość poznania.


N lut 05, 2023 10:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1945
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Zbawienie jest proste! Serio...

Dz 16,27-34 DOS (Przekład Dosłowny [NT] [2006])
(27) A gdy stróż więzienny został zbudzony i zobaczył otwarte drzwi więzienia, dobył miecza i chciał się zabić, sądząc, że więźniowie uciekli.
(28) Lecz Paweł głośno zawołał: Nie czyń sobie nic złego, bo wszyscy tu jesteśmy.
(29) Wtedy poprosił o światło, wskoczył do środka i zdjęty przerażeniem, przypadł do Pawła i Sylasa,
(30) a gdy ich wyprowadził na zewnątrz, zapytał: Panowie, co mam czynić, abym był zbawiony?
(31) Oni zaś odpowiedzieli: Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony, ty i twój dom.
(32) I opowiedzieli mu Słowo Pana - [jemu] oraz wszystkim, którzy byli w jego domu.
(33) Wtedy wziął ich w tej godzinie, w nocy, obmył od ran, i zaraz został ochrzczony on sam i wszyscy jego [domownicy].
(34) Wprowadził ich też do swojego domu, zastawił stół i wraz z całym domem cieszył się, że uwierzył Bogu.


A jak bym Cię zapytał: Henryku, jak być zbawionym?! - to co odpowiesz...?

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


N lut 05, 2023 10:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Są ludzie z różnymi umysłami (także ścisłym) i miłe by było znaleźć aktywności teistyczne dla takich osób. :) Np zagadka astronomiczna dla Henryka. Za jakim ciałem niebieskim szli Trzej Królowie?

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


N lut 05, 2023 13:34
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Do wątku pasuje Księga Prawdy, dla tych co wierzą, że Apokalipsa wypełnia się na naszych oczach
http://ksiegaprawdy.pl/
Jest też głos dr teologii na ten temat
https://www.gloria.tv/share/juoPTVNHgtV ... ccai13a#30


N lut 05, 2023 14:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1945
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
ga1robe, przyznam, że nie znałem tematu, ale czy wiesz, że nie jest on popierany przez KRK?
Oto dowód (pewnie nie jeden): https://mariamilosierdziabozego.pl/problem-rozeznania/146-2/

A tu: https://mariamilosierdziabozego.pl/ciekawe-analizy/herezje/
opracowanie pt. Niektóre z herezji, które pojawiły się i nadal pojawiają w ‚orędziach’ MBM

Co Ty na to?! :-o

Piszesz, że Apokalipsa się wypełnia i te orędzia z Księgi Prawdy o tym świadczą...
A co myślisz o tym: Niespełnione przepowiednie MDM https://mariamilosierdziabozego.pl/ciekawe-analizy/niespelnione-przepowiednie-mdm/

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


N lut 05, 2023 14:39
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Jerzy_67 napisał(a):
ga1robe, przyznam, że nie znałem tematu, ale czy wiesz, że nie jest on popierany przez KRK?
Oto dowód (pewnie nie jeden): https://mariamilosierdziabozego.pl/problem-rozeznania/146-2/
Przepowiednie nie są od tego, by KRK zadowolić, lecz by jakaś grupa ludzi w nie uwierzyła, by następnie przyciągnąć kolejne osoby.

Jerzy_67 napisał(a):
A tu: https://mariamilosierdziabozego.pl/ciekawe-analizy/herezje/
opracowanie pt. Niektóre z herezji, które pojawiły się i nadal pojawiają w ‚orędziach’ MBM

Co Ty na to?! :-o
Może to świadczyć to może o ograniczeniach intelektualnych wizjonerów, bądź chęć wywarcia większego wpływu na odbiorcach.

Jerzy_67 napisał(a):
Piszesz, że Apokalipsa się wypełnia i te orędzia z Księgi Prawdy o tym świadczą...
A co myślisz o tym: Niespełnione przepowiednie MDM https://mariamilosierdziabozego.pl/ciekawe-analizy/niespelnione-przepowiednie-mdm/
Przepowiednie nie są od tego by się spełniały, lecz po to by ktoś w nie uwierzył zanim się spełnią, bądź nie.

Apokalipsa powstała pod koniec I wieku. Obecnie mamy XXI wiek. Ciekawi mnie, ile razy wśród wiernych w tak długim czasie pojawiało się przekonanie, że Apokalipsa wypełnia się akurat w ich czasie?


N lut 05, 2023 15:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Jerzy_67 napisał(a):
Zbawienie jest proste! Serio...




A jak bym Cię zapytał: Henryku, jak być zbawionym?! - to co odpowiesz...?



To z tego wynika, że ci co nie uwierzyli w Pana Jezusa zostaną potępieni?
W obecnych czasach z populacji 8 mld nie zostanie zbawionych prawie 7 mld ludzi? [ guote]


N lut 05, 2023 16:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
pom napisał(a):
Są ludzie z różnymi umysłami (także ścisłym) i miłe by było znaleźć aktywności teistyczne dla takich osób. :) Np zagadka astronomiczna dla Henryka. Za jakim ciałem niebieskim szli Trzej Królowie?


Trzej królowie podążali za Gwiazdą Betlejemską. [ guote]


N lut 05, 2023 16:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL