Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 15:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Wypełnianie się Apokalipsy. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
A jaka to gwiazda z gwiazdozbioru (sam nie znam odpowiedzi)?

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


N lut 05, 2023 16:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
pom napisał(a):
A jaka to gwiazda z gwiazdozbioru (sam nie znam odpowiedzi)?


Nie znam się na obserwacjach astronomicznych.
Istnieją mnie jeno teorie astronomiczne.
Przypuszczalnie wyjaśnienie ewenementu Gwiazdy Betlejemskiej jest uzależnione od poprawnego modelu astronomicznego.
Z tym istnieje jednak poważny problem.
Oba Niebocentryzmy radzą sobie z tym doskonale, Teoria Heliocentryczna już nie.
Nie wiem jak tam w płaskiej Ziemi?
Mogę się zapytać ich wyznawców, może coś wymyślą? [quote]


N lut 05, 2023 17:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Czy to mogła być koniunkcja ... ? Czy da się odtworzyć stan nieba z czasów narodzin Jezusa? Jakie są tu modele? Może zasługuje to @HenrykK na oddzielny wątek?

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


N lut 05, 2023 17:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Taki Henryku wątek, by obejmował też pytania - Jaka asteroida wywołała potop? Czy wyrwanie części materii było wstanie doprowadzić do wymarcia dinozaurów?

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


N lut 05, 2023 17:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
pom napisał(a):
Czy to mogła być koniunkcja ... ? Czy da się odtworzyć stan nieba z czasów narodzin Jezusa? Jakie są tu modele? Może zasługuje to @HenrykK na oddzielny wątek?


Na pewno nie było to zjawisko naturalne astronomicznie. w dobie szybkich komputerów już dawno dopasowano by położenie ciał niebieskich do tego wydarzenia. [ quote]


N lut 05, 2023 17:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
pom napisał(a):
Taki Henryku wątek, by obejmował też pytania - Jaka asteroida wywołała potop? Czy wyrwanie części materii było wstanie doprowadzić do wymarcia dinozaurów?


Opis biblijny nic nie wspomina o żadnej asteroidzie.
Dobrze to wyjaśnia Niebocentryzm, lecz teoria ta posiada sporo trudnych fragmentów.
Wyginięcie dinozaurów można wyjaśnić opierając się na Biblii.
Trzeba jeno czytać ją ze zrozumieniem. [quote]


N lut 05, 2023 17:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1944
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
HenrykK napisał(a):
To z tego wynika, że ci co nie uwierzyli w Pana Jezusa zostaną potępieni?
W obecnych czasach z populacji 8 mld nie zostanie zbawionych prawie 7 mld ludzi?
Ja do tego tak podchodzę, że nie mogąc sprawić, aby wszyscy uwierzyli w Jezusa, patrzę na siebie: jaka jest moja wiara, oraz robię coś, by inni też uwierzyli, a te pozostałe miliardy powierzam Bożemu miłosierdziu, ufając, że On nie skrzywdzi tych, co nie mogli Go poznać i w Jezusa-Zbawiciela uwierzyć...

Mamy ku temu też biblijną dawkę nadziei; Paweł pisze o sumieniu, gdzie Bóg coś zapisuje, i On to oceni (nie my; więc nie musimy się głowić: a co z mieszkańcami Puszczy Amazońskiej? Lepiej sobie się przyjrzyjmy: czy mając warunki, by wierzyć, wierzymy?...):
Rz 2,14-16 DOS (Przekład Dosłowny [NT] [2006])
(14) Bo gdy poganie nie mając Prawa z natury czynią to, co Prawo nakazuje, oni - nie mając Prawa - sami sobie są Prawem;
(15) pokazują oni, że czyn Prawa zapisany jest w ich sercach, gdy poświadcza im to ich sumienie oraz myśli, oskarżające się między sobą lub biorące w obronę,
(16) w dniu, gdy według mojej ewangelii Bóg przez Chrystusa Jezusa sądzi ukryte sprawy ludzi.

===============

ga1robe - tak wprost Cię zapytam: Czy jesteś zwolennikiem i głosicielem tego, co ta pani zwana: Maria Miłosierdzia Bożego przekazuje?
Jakiś czas temu poprzez nagrania na YT (a też poprzez Facebooka, gdzie też poznałem takiego zwolennika proroka Grzegorza) poznałem pewnego Grzegorza, co się mienił Bożym prorokiem na czas końca (to Polak; bo ta pani jest chyba z Irlandii, tak?).

On głosił, że sam Pan Bóg oraz Matka Boska dyktują mu, co ma głosić światu... I robił to regularnie przez ok. 4 lata (sporo nagrań wypuścił i ma jego kanał mnóstwo subskrypcji, aż 24 500); jednak od 7 miesięcy milczy (sprawdziłem właśnie, to wiem).
Powiem Ci (i innym, by się nie dali zwieść), że takie głupoty gadał, że głowa mała, ale ludzie go słuchali (jak m.in. ten znajomy na fb).
Zapowiadał różne rzeczy, które oczywiście się nie sprawdzały, ale i tak dalej nawijał, że tak mu Bóg kazał mówić, to mówił...

Nie wiem, czy to jakiś defekt w głowie, czy coś innego, ale wiem, że statystyki podają, że najwięcej zaburzeń psychicznych u ludzi jest na gruncie religii...
Czy ta pani, jaką chyba polecasz, jest wg Ciebie wiarygodna, skoro też, jak u Grzegorza, zapowiadane rzeczy się nie dzieją wtedy, gdy się miały dziać?!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


N lut 05, 2023 18:08
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Jerzy_67 napisał(a):

ga1robe - tak wprost Cię zapytam: Czy jesteś zwolennikiem i głosicielem tego, co ta pani zwana: Maria Miłosierdzia Bożego przekazuje?
Nie jestem, ale… zastanawiam się nad mechanizmami, które tym rządzą.


N lut 05, 2023 18:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1944
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
ga1robe napisał(a):
Nie jestem, ale… zastanawiam się nad mechanizmami, które tym rządzą.
To mi ulżyło, że nie propagujesz tej pani...
Jakie mechanizmy tym rządzą?... Ja bym oprócz wspomnianych zaburzeń psychicznych, widział też wpływ złych mocy - wrogich Bogu i Jego wiernym. Szatan chętnie wykrzywia Boże Słowo i jako kłamca i ojciec kłamstwa ma sposoby, by ludzi za nos wodzić, np. tego typu rzekomymi objawieniami.

Jest też możliwe to, że ktoś się chce wybić w mediach i mieć popularność, bo tak lubi... Może też czynnik finansowy w grze być... Trudno to orzec na pewno, bo nikt z nas nie siedzi w czyjej głowie... (ale ten Grzegorz, co go wspomniałem, wyglądał i się wysławiał całkiem normalnie, ale treść przekazu go zdradzała, że to od Boga nie było!).

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


N lut 05, 2023 19:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Jerzy_67 napisał(a):
Intryguje mnie taki temat, więc zabiorę głos...

[color=#0000BF]Ap 13,1nn DOS (Przekład Dosłowny [NT] [2006])
(1) I zobaczyłem wychodzące z morza zwierzę, mające dziesięć rogów i siedem głów, a na jego rogach dziesięć diademów i na jego głowach bluźniercze imię.
(2) Zwierzę, które zobaczyłem, było podobne do pantery, jego nogi [były] jak u niedźwiedzia, a jego paszcza jak paszcza lwa. I dał mu smok swoją moc, swój tron i wielką władzę.


(11) I zobaczyłem inne zwierzę, wychodzące z ziemi; miało ono dwa rogi podobne do Barankowych i mówiło jak smok.


Zwierze wychodzące z morza to symbol wszystkich państw świata.
Zwierzę wychodzące z ziemi to USA.
Tak wyjasniają Ś.J.


N lut 12, 2023 22:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
logika napisał(a):
Jerzy_67 napisał(a):
Intryguje mnie taki temat, więc zabiorę głos...

[color=#0000BF]Ap 13,1nn DOS (Przekład Dosłowny [NT] [2006])
(1) I zobaczyłem wychodzące z morza zwierzę, mające dziesięć rogów i siedem głów, a na jego rogach dziesięć diademów i na jego głowach bluźniercze imię.
(2) Zwierzę, które zobaczyłem, było podobne do pantery, jego nogi [były] jak u niedźwiedzia, a jego paszcza jak paszcza lwa. I dał mu smok swoją moc, swój tron i wielką władzę.


(11) I zobaczyłem inne zwierzę, wychodzące z ziemi; miało ono dwa rogi podobne do Barankowych i mówiło jak smok.


Zwierze wychodzące z morza to symbol wszystkich państw świata.
Zwierzę wychodzące z ziemi to USA.


Tak wyjasniają Ś.J.[/quote]

Skoro zwierzę wychodzące z morza jest symbolem wszystkich państw świata, to zwierzę wychodzące z ziemi nie może już być symbolem USA jak i żadnego innego państwa.
Istnieje w tym sprzeczność logiczna.
W przypadku tej religii to jest norma. Nie przepadają oni za logiką.


N lut 12, 2023 23:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
@HenrykK

Chętnie bym ci odpowiedział , ale dostałem ostrzeżenie od administratora i boję się , że mnie usuną z forum.


Pn lut 13, 2023 12:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1944
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Możesz jeszcze "sekretnie działać" - prywatnymi wiadomościami dyskusję toczyć... :badgrin:

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pn lut 13, 2023 12:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Dzięki za info.
Sprawdzaj swoją pocztę.


Pn lut 13, 2023 12:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
logika napisał(a):
@HenrykK

Chętnie bym ci odpowiedział , ale dostałem ostrzeżenie od administratora i boję się , że mnie usuną z forum.


Nie nakłaniam. Forum wygląda jak opuszczona kraina.


Pn lut 13, 2023 13:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL