Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 21:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona
 Niezmienność piekła? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Niezmienność piekła?
logika napisał(a):
@HenrykK

Czy możesz mi to wyjaśnić. Objawienie 20:10

,,...A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków....,,

Dlaczego diabła wrzucono do jeziora ognia i siarki , skoro to on ma palić dusze ludzkie w piekle, jak nauczają niektórzy?
Coś tu nie gra.


I właśnie po to jest ten temat.
Wszystko gra, tylko że jest to bardzo zaskakujące. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z rozwinięciem tych słów.
Wynika z tego , że za wszystkie grzech upadłych demonów, zostaną i oni sprowadzeni do stanu ludzi w Piekle.
Ludzi, którymi tak pogardzali i nienawidzili.
Przypuszczalnie i po to też, żeby raz na zawsze skończyły się ich mrzonki o pokonaniu Pana Boga i zdobyciu Nieba.


Cz lut 16, 2023 13:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Niezmienność piekła?
@HenrykK

Objawienie 20:10

,,...A Diabeł, który ich wprowadzał w błąd, został wrzucony do jeziora ognia i siarki...,,

Wiesz może czym jest ,,Jezioro ognia i siarki,, gdzie trafi diabeł?


Cz lut 16, 2023 14:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Niezmienność piekła?
logika napisał(a):

Objawienie 20:10

,,...A Diabeł, który ich wprowadzał w błąd, został wrzucony do jeziora ognia i siarki...,,

Wiesz może czym jest ,,Jezioro ognia i siarki,, gdzie trafi diabeł?


Jest miejscem w Piekle, w którym przebywają ludzkie dusze.


Cz lut 16, 2023 22:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post Re: Niezmienność piekła?
Jerzy_67 napisał tak:

Tak uważam, że nie ma jeszcze aktywnego piekła, bo wyznaję wiarę w to, że człowiek od swego zgonu do zmartwychwstania jest kompletnie martwy i nie przebywa nigdzie poza grobem (to się nazywa w Biblii snem; to sen śmierci trwający do zmartwychwstania).
Dopiero po zmartwychwstaniu ludzie będą osądzeni i albo wejdą na wieczność do Bożego Królestwa, albo będą wrzuceni je jeziora ognia i siarki, co będzie ich śmiercią drugą - totalnym unicestwieniem, anihilacją (nie będę cierpieć bez końca, a tylko tyle, ile będzie się mi należeć za ich grzechy; a po tym sprawiedliwym ukaraniu znikną i nie będzie ich zupełnie).
Boże Królestwo będzie całkowicie wolne od wszelkiego zła (nie będzie gdzieś "skansenu zła" w postaci ciągle katowanych ludzi, którzy dalej będą źli... Zła nie było kiedyś i Bóg ma wolę i moc, by znów ten czysty stan przywrócić na wieczność!).

Jerzy a czy twoja wiara ma jakieś potwierdzenie w Biblii?
Podajesz że Jezioro Ognia i Siarki to koniec , albo unicestwienie , ale czy mógłbyś to potwierdzić w Biblii , czy to jest tylko takie twoje widzimisię?


Śr mar 15, 2023 15:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post Re: Niezmienność piekła?
Piekło to wieczna męka Ap 20,10 i 20, 15.


Śr mar 15, 2023 16:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2044
Post Re: Niezmienność piekła?
O! Wróciłeś, myślałem, czy coś się stało, że tak Cię nie było?...
Wiesz, zadajesz ciekawe pytania, ale regulamin mnie ogranicza, bo nie mogę podważać nauk katolickich, więc pewnie nie pogadamy...
[za to Ty możesz się wypowiedzieć w temacie, jaki został przerwany Twoim zniknięciem - mowa o tym, czy Jezus nieustanie cierpi i wciąż umiera...?]

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Śr mar 15, 2023 16:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post Re: Niezmienność piekła?
Jerzy_67:
Tak uważam, że nie ma jeszcze aktywnego piekła, bo wyznaję wiarę w to, że człowiek od swego zgonu do zmartwychwstania jest kompletnie martwy i nie przebywa nigdzie poza grobem.

IPW:
Następna rzecz to że człowiek ma duszę która nie umiera wraz z ciałem i nie przebywa w grobie z ciałem lecz egzystuje gdzie indziej.
Jezus powiedział : Nie bójcie się tych którzy zabijają ciało lecz duszy zabić nie mogą, bójcie się Tego który może duszę i ciało zatracić w piekle.
Następnie uczy o ubogim Łazarzu i bogaczu którzy umierając nie kończą w grobie lecz jeden cierpi katusze a drugi odpoczywa na Łonie Abrahama.


Cz mar 16, 2023 8:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post Re: Niezmienność piekła?
Podtrzymuje więc to co pisałem wcześniej : Piekło to wieczna męka Ap 20,10 i 20, 15.
Oraz to że piekło jest i funkcjonuje już od dawna, że przyjmuje w swe czeluści grzesznych od założenia świata.
Kiedyś Szeol, Hades, Gehenna, a u nas utarło się i funkcjonuje Piekło. Jak zwał tak zwał, ale jest to po prostu miejsce z dala od Boga gdzie cierpienie duszy i ciała można przyrównać to rzeczy niewyobrażalnej do palenia, przypiekania, duszenia, konania, topienia i wszystkiego, wszystkiego co tylko najgorsze .
Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało jakie męki wieczne diabeł przygotował tym którzy do niego zstępują!


So mar 25, 2023 12:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1397
Post Re: Niezmienność piekła?
Czy chcesz przez to powiedzieć, że Bóg zapewnił diabłu wieczną, sadystyczną rozrywkę? Tyle że teraz dotyczy ona tylko duszy a później również i ciała?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So mar 25, 2023 14:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2044
Post Re: Niezmienność piekła?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Kiedyś Szeol, Hades, Gehenna, a u nas utarło się i funkcjonuje Piekło. Jak zwał tak zwał, ale jest to po prostu miejsce z dala od Boga gdzie cierpienie duszy i ciała można przyrównać to rzeczy niewyobrażalnej do palenia, przypiekania, duszenia, konania, topienia i wszystkiego, wszystkiego co tylko najgorsze .
Jeśli wg Ciebie Szeol i Hades to miejsce takich katuszy, jak podałeś, to wierny Bogu król Dawid trafił do Szeolu (nie cytuję całego tekstu, a tylko te wersety, gdzie występują słowa: Szeol i Hades; możesz odczytać sobie sam resztę tekstu w swej Biblii - podałem, gdzie to znajdziesz):
Ps 16,10 BT5
(10) bo nie pozostawisz mojej duszy w Szeolu i nie dozwolisz, by wierny Tobie zaznał grobu.

o tym mówił też Piotr:
Dz 2,27.31 DOS
(27) Bo nie zostawisz mojej duszy w hadesie I nie dopuścisz, aby Twój Święty zobaczył zepsucie.
(31) powiedział o zmartwychwstaniu Chrystusa, które uprzednio zobaczył, że ani nie pozostanie [On] w hadesie ani Jego ciało nie zobaczy rozkładu.


Jesteś w błędzie, mniemając, że Szeol, czyli Hades to miejsce męki - no, chyba że uznajesz, iż Dawid takim mękom jest poddany... (piszę, że hebrajski Szeol to grecki Hades, gdyż Piotr w kazaniu cytuje Psalm 16,10 - tam jest Szeol, a w Dziejach 2,27.31 Hades; dlatego widać, że chodzi o to samo).

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So mar 25, 2023 15:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1460
Post Re: Niezmienność piekła?
Najlepsze jest to, że nie można znaleźć jakiegoś sensownego uzasadnienia takiej kary. W prawie państwowym sens kary w prawie karnym jest ściśle określony: odizolowanie sprawcy od społeczeństwa (by uniknąć kolejnego przestępstwa wymierzonego w dobra ludzi) oraz oddziaływanie na samego sprawcę (by się na przyszłość poprawił, zmienił), a także odstraszanie ewentualnych przestępców od ponownego popełnienia czynu.

W przypadku kary wiecznego piekła nie ma ona żadnego sensu.


So mar 25, 2023 15:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2044
Post Re: Niezmienność piekła?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało jakie męki wieczne diabeł przygotował tym którzy do niego zstępują!
Jakim prawem tak wykrzywiasz Boże Słowo?!!
Ewidentnie odwołujesz się do tego wersetu:
1Kor 2,9 BT5
(9) lecz właśnie [nauczamy], jak zostało napisane: Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują.

ale nadałeś mu takie wykrzywione znaczenie, że aż oczy bolą na to patrzeć! Jakim prawem to robisz??! Paweł napisał o Bogu, a Ty te słowa odnosisz do diabła??! Opamięta się!!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So mar 25, 2023 15:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2802
Post Re: Niezmienność piekła?
Jerzy_67 napisał(a):
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało jakie męki wieczne diabeł przygotował tym którzy do niego zstępują!
Jakim prawem tak wykrzywiasz Boże Słowo?!!

Mnie to nie oburza. Ale dlatego, że nie patrzę na formę, ale na treść. I przyznaję rację, że żadne ludzkie wyobrażenie nie jest w stanie przybliżyć sie to tego, co niebie, ani tego co w piekle.
Po prostu jego nie da się wyrazić w żaden sposób. Bo piekła, to cos więcej niż orwellowski pokój 101. Coś znacznie gorszego.
Tak jak w niebie jest niewyobrażalne szczęście i miłość, tak w piekle niewyobrażalna męka i nienawiść.
Dlatego rzeczywiście, ani nikt nie widział, ani nikt nie słyszał, jak strasznie jest w piekle.


So mar 25, 2023 17:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2044
Post Re: Niezmienność piekła?
A mnie oburza, bo się dodaje do prawdziwego tekstu odwrotne i przewrotne "znaczenie"! Nie wypada tego robić... No, nie uchodzi!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So mar 25, 2023 17:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2802
Post Re: Niezmienność piekła?
Cenię to, że tak wysoko cenisz Biblię. Jednak intencja się liczy. Nie wiem, czy można wykazać złą wolę.
Ale też odniosę się do tego, że rozmowa nie dotyczy niezmienności piekła. Ani też tego, czy piekło może być niezmienne. Jeśli coś tam się dzieje, to jest zmienne.


So mar 25, 2023 17:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL