Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 Niezmienność piekła? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1393
Post Re: Niezmienność piekła?
Pasuje wyłącznie śmierć, gdyż jezioro ognia i siarki stanowi drugą śmierć tylko dla potępionych ludzi, nie dla diabła i jego narzędzi. A skoro śmierć, to nie wieczne cierpienie. Nie dodawaj więc do Biblii czegoś, co chciałbyś w niej zobaczyć.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So maja 13, 2023 12:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Niezmienność piekła?
Śmierć w Biblii nie oznacza anihilacji

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So maja 13, 2023 12:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Niezmienność piekła?
Jeśli śmierć w tym sensie, w jakim ona dotknie potępionych, nie oznacza anihilacji potępionych, to znaczy, że nie ma śmierci, ale jest nieskończone życie - bo przeciwieństwem śmierci jest życie; a przeciwieństwem życia jest śmierć...
Więc albo śmierć jest, albo jej nie ma!
Albo życie jest, albo go nie ma!

Biblia jasno uczy, że Bóg dla zbawionych ma życie, a dla potępionych ma śmierć (drugą śmierć, z której nie ma zmartwychwstania, jak zmartwychwstanie jest ze śmierci pierwszej; to różni obie śmierci)...
Więc jeśli śmierć (ta druga) to nie jest anihilacja (totalny koniec wszelkiego bytowania), to znaczy, że nie ma śmierci, ale jest tylko życie...
Lecz powstaje problem: Skąd potępieni będą mieć to życie, skoro Bóg im go nie da?! (bo On jasno mówi, że życie to ma dla zbawionych, a nie dla potępionych!)...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So maja 13, 2023 16:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Niezmienność piekła?
Życie to coś pozytywnego, Bóg jest Życiem.
można to nazwać bytowaniem, egzystencją , nie życiem, bytowanie potępionych

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So maja 13, 2023 16:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Niezmienność piekła?
Andy72 napisał(a):
Życie to coś pozytywnego, Bóg jest Życiem.
Oczywiście! Pan Bóg jest Źródłem Życia! Odwiecznego i nieskończonego życia! Każdy, kto jest z Nim "połączony", czerpie z tego niewyczerpanego Źródła - szczególnie to będzie w kontekście wieczności (no bo docześnie to jednak nasze życie się kończy, nawet gdy jesteśmy wierzący).
[można by to porównać do podłączenia jakiegoś urządzenie do źródła prądu, które jest tak pewne, że nie ma strachu o przerwę w działaniu; ale to dotyczy zbawionych - to im Bóg obiecuje takie "podłączenie"...].

Andy72 napisał(a):
można to nazwać bytowaniem, egzystencją , nie życiem, bytowanie potępionych
Co to jest byt, bytowanie? Kamień jest bytem? Jest. Ale to martwy byt... Kamień niczego nie odczuwa, nie myśli, nie działa... - jest, ale tak, jakby go nie było (w sensie życia, bo to martwy byt)...
Czy potępieni będą takimi "kamieniami"? A nawet, jeśli by mieli być (w co nie wierzę), to co z tego ich bytowania wynikać by miało? Skoro by byli martwi, to... ani nie czuliby niczego, ani nie działaliby... itp. itd.
A jeśli potępieni mieliby żyć (trzeba żyć, aby np. odczuwać cierpienie!), no to wracamy do początku: nie ma śmierci - jest tylko życie... tylko skąd potępieni mieliny to życie, skoro nie będą "podłączeni" do Źródła Życia?!...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So maja 13, 2023 16:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Niezmienność piekła?
Jerzy 67 i wybawiony
Jeszcze raz was upominam aby strzec Słowa Bożego bo nie wierzycie w Pismo Święte : Ap 20,20 i 15!!!

A diabła, który ich zwodzi,
wrzucono do jeziora ognia i siarki,
tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok.
I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków!!! ...
Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia,
został wrzucony do jeziora ognia.

Jeżeli jeszcze raz wobec tak wyraźnego tekstu że będą CIERPIEĆ na WIEKI nie uznacie nauki Pisma Świętego i nadal będziecie gardzić Pismem Świętym to nie chce więcej z wami gadać, będziecie odstępcami i wasz los w tym jeziorze!


N maja 14, 2023 12:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1393
Post Re: Niezmienność piekła?
Kto, według Ciebie, cierpieć będzie katusze we dnie i w nocy?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N maja 14, 2023 13:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Niezmienność piekła?
Wybawiony
Umiesz czytać, no to czytaj, tam wszystko pisze w Piśmie Świętym.


Pn maja 15, 2023 9:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1393
Post Re: Niezmienność piekła?
Masz rację. Zatem są to : diabeł, Bestia i Fałszywy Prorok. Nikt więcej.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn maja 15, 2023 11:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Niezmienność piekła?
Wybawiony
I jeszcze Ap 20,15 przytoczyłem czego już nie
skomentowałeś.
Święty Jan widzi jeszcze Księgę Życia i widzi że osoby tam nie zapisane wpadają do Jeziora Ognia i Siarki tam gdzie diabeł ,fałszywy prorok i bestia, los ich jednakowy.

Pewnie zapytasz kto założył tą Księgę , otóż założył Ją Bóg, a wpisy do Niej dokonujemy sami własnym życiem, jak wskazuje Jej nazwa.


Śr maja 17, 2023 21:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1393
Post Re: Niezmienność piekła?
Jednakowość losu sprowadza się do wrzucenia do jeziora ognia i siarki, które stanowi śmierć, drugą z kolei dla tych, którzy doświadczyli wcześniej śmierci pierwszej, a po zmartwychwstaniu usłyszeli wyrok potępienia.
Inaczej ma się rzecz z diabłem, bestią i fałszywym prorokiem.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz maja 18, 2023 19:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Niezmienność piekła?
Wybawiony
W swojej wypowiedzi posiłkujesz się już tylko techniczną kosmetyką, próbujesz odwrócić jeszcze to co powiedziałem.
Otóż nic z tego, jednakowość losu nie sprowadza się do wrzucenia ale do cierpienia, zgodnie z Pismem Świętym :
A diabła, który ich zwodzi,
wrzucono do jeziora ognia i siarki,
tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok.
I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków!!! ...
Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia,
został wrzucony do jeziora ognia.

Jak widzisz to co jest na końcu , to co jest na wieki jest naszym losem.
Lot do jeziora trwa krótko, albo to twoje wrzucenie też będzie trwać krótko , wrzucenie nie jest tam żadnym naszym losem, naszym prawdziwym losem jest natomiast to co będzie później trwać wieki i jest nim CIERPIENIE którego ty się boisz i boisz się nawet o nim napisać, specjalnie pomijasz, to słowo , jak by nie istniało . A ono istnieje i trwa na wieczność, a twoje chowanie głowy w piasek przed cierpieniem wiekuistym i przed samym nawet tym słowem nic nie zmieni.


Wt maja 23, 2023 20:06
Zobacz profil
Post Re: Niezmienność piekła?
No i tutaj można powiedzieć ,ze Bóg jest okrutny skoro stwarza takie coś jak zbawienie i dla niezbawionych miejsce po śmierci.


N cze 18, 2023 9:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Niezmienność piekła?
szach900 - czytam, co piszesz, ale nie wyciągam wniosku, że Bóg jest okrutny! Jak Ty byś na miejscu Boga rozwiązał problem zła między ludźmi i na całym świecie przez Boga stworzonym?!...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


N cze 18, 2023 9:54
Zobacz profil
Post Re: Niezmienność piekła?
Ale nie jestem od rozwiązywania takich problemów. Ja tylko stwierdziłem fakt, a jak chcecie z tym dyskutować to sobie dyskutujcie ;)


N cze 18, 2023 9:58
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL