Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy ja dobrze rozumiem 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 616
Post Re: Czy ja dobrze rozumiem
KotSyberyjski napisał(a):
...

Biblia - należy pisać zaczynając od wielkiej litery.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pt sie 25, 2023 20:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Czy ja dobrze rozumiem
A tu niespodzianka. Już jestem....Zniknąłem ale tylko na chwilę. He he. To wracam do pytania pierwotnego bo to tłumaczenie Jerzego jest tak fałszywe, że nadaje się do skasowania w całości. Jahwe nakazał Dawidowi zrobić spis ludności i gdy ten to zrobił ukarał go a właściwie cały lud Izraela w okrutny boży sposób. Jerzy czy ty masz brodę. Bo wyobrażam sobie, że masz brodę taką trochę spiczastą i nie jesteś łysy ?


So sie 26, 2023 10:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 14, 2008 18:56
Posty: 564
Post Re: Czy ja dobrze rozumiem
@KotSyberyjski
Cytuj:
To wracam do pytania pierwotnego bo to tłumaczenie Jerzego jest tak fałszywe, że nadaje się do skasowania w całości.

Co jest fałszywe? Jeśli coś takiego widzisz, to wskaż to, a nie rzucaj ogólnikowych oskarżeń i ocen.
Cytuj:
Jahwe nakazał Dawidowi zrobić spis ludności i gdy ten to zrobił ukarał go a właściwie cały lud Izraela w okrutny boży sposób.

Bóg nie nakazał Dawidowi przeprowadzenia spisu, lecz gdy Dawid miał taki pomysł, Bóg nie przeciwdziałał temu. Tak jak Bóg nie przeciwdziała zawczasu, gdy złodziej dopiero poweźmie decyzję by ukraść. Grzech Dawida polegał na tym, że potraktował Izraelitów jak swoją własność - a to naród należący do Boga.
Bardzo często zdarza się, że skutki grzechów przywódców krajów spadają na ludność tych krajów. Rosjanie (i Ukraińcy również) cierpią z powodu grzechu Putina. Niemcy (a jeszcze bardziej pół pozostałego świata) cierpiało z powodu grzechu Hitlera.

Dlaczego uważasz, że trzy dni epidemii było okrutnym sposobem (ukarania Izraelitów)? Sam Dawid uważał, że spośród trzech możliwości danych mu do wyboru, ta była najmniej dotkliwa, bo stał za nią sam Bóg, którego znał.
Jeśli jesteś niewierzącym, to uważasz, że Bóg nie istnieje, a zatem trzydniowa zaraza była zjawiskiem naturalnym, bez związku z czynem Dawida. W Twoim wyobrażeniu świata (świata w którym Bóg nie istnieje) nie ma żadnego logicznego związku między winą i karą. W tym sensie jesteś ślepy, bo nie widzisz tych (ewentualnych) związków, które Bóg daje wierzącym.

Wierzący są w stanie widzieć związek wydarzeń z ludzkim grzechem - i to jest istotna wartość, bo Bóg jest w stanie ich czegoś uczyć z wydarzeń, które się dzieją.


So sie 26, 2023 11:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Czy ja dobrze rozumiem
subadam napisał(a):
Haha, byla jakas przyczyna ze Biblia byla na indeksie ksiazek zabronionych zrobionym przez KRK.
No to podaj te przyczyny i napisz w jaki sposób Biblia była na indeksie ksiąg zakazanych. Oświeć nas prostaczków, uczony mężu.

_________________
ksiądz


N sie 27, 2023 12:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL