Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Książki o tym, że katolicyzm jest prawdziwą religią. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1393
Post Re: Książki o tym, że katolicyzm jest prawdziwą religią.
Cytuj:
to ksiądz i biskup jest ww prorokiem

O ile Pan go na proroka powołał :) A co z apostołami, nauczycielami, ewangelistami i pasterzami?
Istotne jest to, że powołuje Bóg a nie człowiek, natomiast pozostałym członkom Kościoła nie wypada się z tym nie zgodzić, gdyż głową jest Chrystus. Nie można zapominać jednak o tym, że to Pan sam potwierdza dany dar służby i jest on rozpoznawany przez tych którzy mają Ducha Świętego.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz sty 04, 2024 21:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 27, 2023 12:22
Posty: 45
Post Re: Książki o tym, że katolicyzm jest prawdziwą religią.
Cytuj:
O ile Pan go na proroka powołał

Powołał go za pośrednictwem Kościoła, któremu nadał władzę udzielania sakramentów.
Cytuj:
Istotne jest to, że powołuje Bóg a nie człowiek, natomiast pozostałym członkom Kościoła nie wypada się z tym nie zgodzić, gdyż głową jest Chrystus. Nie można zapominać jednak o tym, że to Pan sam potwierdza dany dar służby i jest on rozpoznawany przez tych którzy mają Ducha Świętego.

Tak, dokładnie ma to miejsce w Kościele Katolickim. Powołuje Bóg, i pozostałym członkom Kościoła Katolickiego nie wypada się z tym nie zgodzić, gdyż jego głową jest jego historyczny założyciel Chrystus. Pan sam potwierdza dar służby, dając m.in. wytrwanie w każdym powołaniu (nawet zakonnym) i jest on rozpoznawany przez tych którzy mają Ducha Świętego (czyli innych wierzących katolików, którzy uznają widzialny autorytet Kościoła i wartość duchowych darów).

Duch Święty oczywiście nie powinien być mylony z kimś kto bezpodstawnie sobie Jego działanie przypisuje nie pokazawszy dowodów, ani też zjawiskami dziejącymi się ostatnio w amerykańskich i przywiezionych stamtąd sektach, gdzie występuje bełkotanie, chodzenie na czworaka itd.


Cz sty 04, 2024 23:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1393
Post Re: Książki o tym, że katolicyzm jest prawdziwą religią.
Jezus powiedział, że poznamy ich (czyli tych, którzy występują w imieniu Pana) po owocach. Jeśli zatem ktoś, kto otrzymał sakrament kapłaństwa sieje zgorszenie wśród wiernych, zachowując się jak oszust, manipulant i złodziej a wezwany do nawrócenia bagatelizuje sprawę i do tego poucza innych jakby był wzorem do naśladowania, to coś tu chyba jest nie tak. Naprawdę są księża, którzy zamiast Bogu służą mamonie.A co sądzić o tych, którzy uznali ich za odpowiednich do posługi?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt sty 05, 2024 16:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 27, 2023 12:22
Posty: 45
Post Re: Książki o tym, że katolicyzm jest prawdziwą religią.
Wybawiony napisał(a):
Jezus powiedział, że poznamy ich (czyli tych, którzy występują w imieniu Pana) po owocach. Jeśli zatem ktoś, kto otrzymał sakrament kapłaństwa sieje zgorszenie wśród wiernych, zachowując się jak oszust, manipulant i złodziej a wezwany do nawrócenia bagatelizuje sprawę i do tego poucza innych jakby był wzorem do naśladowania, to coś tu chyba jest nie tak. Naprawdę są księża, którzy zamiast Bogu służą mamonie.

Nie przeczę, że są, tak jak w Biblii jest Judasz.

To jednak nie powód, żeby zdemontować cały system,
Wybawiony napisał(a):
A co sądzić o tych, którzy uznali ich za odpowiednich do posługi?

Nic, o ile ocenili kandydata uczciwie na podstawie tego, co o nim wiedzieli. Człowiek ma wolną wolę i wcześniejsze postępowanie nie warunkuje przyszłego.


Pt sty 05, 2024 17:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1393
Post Re: Książki o tym, że katolicyzm jest prawdziwą religią.
kzaw napisał(a):

To jednak nie powód, żeby zdemontować cały system,

Jeśli system nie daje gwarancji wydawania dobrych owoców, to nie ma sensu go wywyższać.
Na szczęście działanie Bożej łaski wymyka się spod kontroli systemu i bywa wbrew jego ograniczeniom :)

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt sty 05, 2024 19:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Książki o tym, że katolicyzm jest prawdziwą religią.
kzaw napisał(a):
Oskar2000 napisał(a):
Cuda i proroctwa, szkoda, że to wszystko jedno wielkie kłamstwo. Ale kto co lubi.


Cud Słońca w Fatimie w 1917 widziały tysiące osób po wcześniejszym przewidzeniu go przez wiedzących.
Więc jest to silny dowód z doświadczenia i o wiele lepszy, niż różne doktryny tzw naukowe ateistów

https://kzaw.pl/entry2.pdf
https://apcz.umk.pl/SetF/article/view/SetF.2021.001


Tak to prawda. Tylko, że nie miał nic współnego z religią, Matką Boską itd. Nawet siostra Łucja została "podmieniona" - wystarczy porównać sobie zdjęcia z lat 50 i wcześniejszych do tych z lat 60 i późniejszych. To dwie różne osoby. Odpowiadam od razu, że różnice w wyglądzie to nie efekt starzenia. To dwie różne osoby.


Śr sty 10, 2024 22:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Książki o tym, że katolicyzm jest prawdziwą religią.
Szanowni użytkownicy robiący OT, proszę wrócić do szkoły podstawowej i nauczyć się czytać teksty ze zrozumieniem. Zanim napiszecie post proszę przeczytać co jest tematem wątku.

_________________
ksiądz


Cz sty 11, 2024 9:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Książki o tym, że katolicyzm jest prawdziwą religią.
Niektóre posty mówiące o obecności Chrystusa w Eucharystii zostały przeniesione tutaj: viewtopic.php?f=1&t=43638&start=0

_________________
ksiądz


Pt sty 12, 2024 13:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Książki o tym, że katolicyzm jest prawdziwą religią.
Ale to miał być chyba temat o książkach. To ja podam książkę. E. Tolle "Potęga teraźniejszości". Dosyć dawno temu to czytałem ale z tego co pamiętam to autor napisał, że katolicyzm jest ok.


Pt sty 12, 2024 23:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 27, 2023 12:22
Posty: 45
Post Re: Książki o tym, że katolicyzm jest prawdziwą religią.
@KotSyberyjski - wątpię tylko czy autor, znany guru New Age, jest ok według katolicyzmu.

Nie wiem, czemu Polacy wynajdują takie rzeczy, anie wezmą się np. za czytanie św. o. Kolbe, na przykład, skoro na papierze cieszy się on tu jako taką renomą, nazywa się jego nazwiskiem ulice itd.

(ale to w innym wątku Ci szerzej opisałem).


So sty 13, 2024 9:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Książki o tym, że katolicyzm jest prawdziwą religią.
kzaw napisał(a):
@KotSyberyjski - wątpię tylko czy autor, znany guru New Age, jest ok według katolicyzmu.

Nie wiem, czemu Polacy wynajdują takie rzeczy, anie wezmą się np. za czytanie św. o. Kolbe, na przykład, skoro na papierze cieszy się on tu jako taką renomą, nazywa się jego nazwiskiem ulice itd.

(ale to w innym wątku Ci szerzej opisałem).


Ale ta książka tzn. "Potęga teraźniejszości" jest bardzo fajna. Nie potrzebuję znać historii, interpretacji symboliki, zastanawiać się co autor z przed 2000 miał na myśli. Ta książka mówi o mnie tu i teraz zrozumiałym językiem. W ogóle twoja ocena jest taka jak dzisiejsza dyskusja polityczna. Po pierwsze trzeba zidentyfikować do jakiego obozu rozmówca należy. Jak zidentyfikujemy to koniec dyskusji. Przyklejamy etykietkę i dowidzenia. No i tutaj przyczepiłeś autorowi etykietkę "znany guru New Age". Fuj. Chrześcijanin powinien się trzymać od niego daleko. Tymczasem to nie jest książka religijna. Wiem, wiem jak ktoś bardzo chce się przyczepić to znajdzie analogie z buddyzmem itd.


So sty 13, 2024 18:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL