Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
 Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Chciałbym wszystkich zabrać w daleką podróż w poszukiwaniu Kościoła który zbudował Jezus, znajduje bowiem wiele sprzeczności na tym świecie, wiele różnych sugestii i inerpretacji, wątpię że sam odnajdę odpowiedź na to pytanie.
Pytanie dobrze postawione bo każdy przypisuje sobie że jest w tym Kościele, mamy przecież tyle różnych Kościołów, jednak to kłóci się ze zwykłą logiką, Jezus zbudował tylko jeden Kościół i nie nadał Mu nazwy, ale gdyby nawet nadał nazwę Swojemu Kościołowi czy to by coś zmieniło, czy nazwa Kościoła może Chrześcijan pojednać?
Wiemy przecież że swój Kościół zbudował na skale, że jest wieczny że bramy piekielne Go nie przemogą, wiemy że wszyscy mogą utożsamiać się z tym Kościołem ale to kłóci się ze zwykłą arytmetyką gdyż teraz Kościołów jest bardzo wiele a Jezus czy też Duch Święty czy wreszcie Sam Bóg nie budował ich wiele i zbudował tylko jeden.
Niektórzy tak bardzo są zagubieni że odchodzą od wiary w Boga, wolą nazywać się ateistami niż przyznawać się do jakiegoś Kościoła, inni jeszcze będąc ateistami lub niewierzącymi chcąc wstąpić do Kościoła nie wiedzą do którego Kościoła lepiej wstąpić, tak dużo mamy tych Kościołów, a mi to wszystko kłóci się z tym że Jezus zbudował tylko jeden Kościół.


N mar 10, 2024 16:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Czy nikt nie zna odpowiedzi, czy nikt nie wie gdzie jest Kościół zbudowany przez Jezusa?


Pn mar 18, 2024 19:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 23, 2024 8:35
Posty: 23
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Chyba każdy wie, kto najpierw przeczytał Biblię.
Prawdziwy kościół Chrystusa, który zbudował, jest w człowieku.
Dz 17,24 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych.
Ef 2,20-21 [Wy również] jesteście budowlą wzniesioną na fundamencie, który tworzą apostołowie i prorocy, wsparci o ten kamień węgielny, którym jest sam Jezus Chrystus. To dzięki Niemu cała budowla zespolona wznosi się coraz bardziej ku górze jako wspaniała świątynia w Panu.
Czy nie wiecie, że świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was?

A posługą kapłańską kościoła Chrystusa jest:
Łk 9.1-6 Wtedy zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami i władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Mówił do nich: «Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie! Gdy do jakiego domu wejdziecie, tam pozostańcie i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśli was gdzie nie przyjmą, wyjdźcie z tego miasta i strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim!» Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.


Wt mar 19, 2024 9:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 621
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
C2H6O napisał(a):
Chyba każdy wie, kto najpierw przeczytał Biblię.
Prawdziwy kościół Chrystusa, który zbudował, jest w człowieku.

W człowieku, który uwierzył Bogu.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Śr mar 20, 2024 17:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
C2H6O
Wydaje się że Biblię przeczytałeś skoro Ją cytujesz.
Hmm, Jezus zbudował Kościół, lecz w Nim nie mieszka, chyba to chcesz mi powiedzieć?


Cz mar 21, 2024 7:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 23, 2024 8:35
Posty: 23
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Cytat miał być tylko zachętą.
W Biblii znajdziesz o wiele więcej informacji wraz z bogatym kontekstem, których nie jestem w stanie tu przedstawić.
Znajdziesz w niej swój kościół, o jakim pewnie nawet Ci się nie śniło ;)


Pt mar 22, 2024 0:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
C2H6O
W Biblii mam szukać Kościoła?
W Biblii znajduję informacje że Jezus Kościół zbudował na Skalę i że tylko raz tak uczynił, że zbudował tylko jeden taki Kościół, natomiast w świecie znajdujemy co najmniej kilkadziesiąt kościołów i to mi mi właśnie chodzi widzę tutaj ogromny rezonans, niezgodność z prawdą.


Śr mar 27, 2024 13:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1393
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
IPW,
Czy Jezus jakoś nazwał Kościół, który założył?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz mar 28, 2024 17:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 621
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Jezus nie budował skał. Ani budynków.
Założył jeden Kościół. Kościół miłości.
Jezus nie powołał Kościoła instytucjonalnego. Ustalając prymat nie ustanawiał instytucji, ani struktur. Prymat po to, aby panowała jedność i jednolitość. A "statut" zawarł w Mt 22.36-40 oraz Mt 25.33-40.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Cz mar 28, 2024 18:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Często się zastanawiam, czy Jezus, gdyby wrócił na Ziemię, rozpoznałby KRK jako ten który założył...

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pt mar 29, 2024 6:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1946
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
zepp - zadałeś ciekawe pytanie; może się zechcesz wypowiedzieć?...

Jak się już odzywam, to może coś napiszę na tytułowe pytanie:
Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?

Gdzie...? - uważam, że tam, gdzie żyją ludzie duchowo narodzeni z Boga, wyznając swoją wiarę w Jezusa Chrystusa w sposób możliwie dla nich najbardziej zbliżony do prawdy Pisma Świętego.
[piszę o "możliwym sposobie", bo nie jest tak, że wszyscy mają takie samo poznanie prawdy Bożego Słowa, a nawet nie każdy do tego Słowa ma dostęp, więc myślę, że Bóg to uwzględni, kto, jakie miał światło duchowego poznania; ważne, aby człowiek szczerze wierzył w Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela - uznając swoją grzeszność i przyjmując wiarą dar zbawienia poprzez Ofiarę Chrystusa na Krzyżu i Jego zmartwychwstanie]

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pt mar 29, 2024 9:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Wybawiony
Jezus powiedział: "Szymonie synu Jony ty jesteś Piotr czyli Skała i Ja na tej Skale zbuduje Mój Kościół i bramy piekielne Go nie przemogą".
Wybawiony chcesz nazwy Jezusowego Kościoła oto ona :
-KOŚCIÓŁ- po prostu Kościół. Nie było wtedy żadnych kościołów , Kościół był tylko jeden, a dzisiaj zobacz ile jest kościołów i każdy chce być Jezusowym Kościołem, ale to jest niemożliwe bo Jezus zbudował tylko jeden, problem w tym gdzie on teraz jest wśród tylu różnych kościołów?

Idący
Jesteś nie poprawny Jezus nie zakładał Kościoła, Jezus Kościół ZBUDOWAŁ.

Jerzy 67
Jeżeli wiesz gdzie są ludzie duchowo narodzeni z Boga, którzy prawdziwie wyznają swoją wiarę zgodnie z Pismem Świętym, jeżeli wiesz gdzie są ludzie wierzący w Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela - uznając swoją grzeszność i przyjmując wiarą dar zbawienia poprzez Ofiarę Chrystusa na Krzyżu i Jego zmartwychwstanie, to powiedz gdzie jest taki Kościół w którym ludzie tak wyznają wiarę w Jezusa, który to jest Kościół, bo gdzieś On musi być , przecież niezaginął ten Kościół, bramy piekielne Go nie przemogły . Gdzie są tacy ludzie których ty tak opisujesz, gdzie jest taki Kościół?


Pt mar 29, 2024 11:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1946
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Jezus powiedział: "Szymonie synu Jony ty jesteś Piotr czyli Skała i Ja na tej Skale zbuduje Mój Kościół i bramy piekielne Go nie przemogą".
Dlaczego Kościół jest Kościołem Chrystusowym, a nie Kościołem Piotrowym? Powinien być to Kościół Piotrowy, skoro na Piotrze jest zbudowany...

Po drugie:
O czym nas uczą te teksty?
    1Kor 3,10-11 PAU
    (10) Według danej mi łaski Boga, jako wprawny architekt położyłem fundament, a ktoś inny na nim buduje. Każdy niech więc zważa, jak buduje:
    (11) Nikt bowiem nie może położyć innego fundamentu oprócz tego, który już jest położony, a którym jest Jezus Chrystus.

    Ef 2,19-22 PAU
    (19) Tak więc nie jesteście już obcymi i przybyszami, ale współobywatelami na równi ze świętymi i domownikami Boga.
    (20) Jesteście zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, a kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus.
    (21) W Nim złączona cała budowla wzrasta, aby stać się świętą w Panu świątynią.
    (22) W Nim także wy wspólnie budujecie, aby być mieszkaniem Boga w Duchu.

    Ef 5,22-23 PAU
    (22) Żony niech będą poddane mężom jak Panu,
    (23) ponieważ mąż jest głową żony, jak Chrystus jest Głową Kościoła - On, Zbawca Ciała.

Napisałby więcej, ale Ty tego nie przeczytasz, więc po co mam pisać?
Nie mogę też dać Ci odpowiedzi na pytanie: "gdzie jest Kościół", bo Ty nie czytasz długich postów, Inny punk widzenia...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pt mar 29, 2024 13:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Wiele spraw się za tym pytaniem kryje...
Pierwszy Kościół oparty był na prostocie: wspólnota spotykała się by bez nadmiernej celebry razem modlić się,
dzielić chlebem na pamiątkę Wieczerzy.
Dzisiaj w sferze zewnętrznej olbrzymia tytułomania, celebra, strojność i duma funkcjonariuszy sprawujących urzędy.
W sferze zasad wiary: dogmaty wątpliwego uzasadnienia, oparte o interpretacje rozszerzające (wieczne dziewictwo Marii, nieomylność papieża, kwestia czyśćca.
A na początku było w zasadzie przykazanie miłości...

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


So mar 30, 2024 10:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Jerzy 67
To jest Kościół Chrystusowy bo to Chrystus Go zbudował.
Gdyby Piotr Go zbudował to byłby Kościołem Piotrowym, ale Piotr Go nie budował, Piotr jest tylko fundamentem, Skałą na której Chrystus osadził swój Kościół.


zepp
To prawda że na początku był to mały Kościół i jako taki opierał się na prostocie, lecz kiedy Kościół urósł i opanował prawie cały świat to siłą rzeczy przestał być już tak prosty.
Kościół stał się bogaty bogactwem ludzkości , różnorodny różnorodnością ludzkości, wszechstronny wszechstronnością ludzkości.
Kościół po pewnym czasie został rozbity, podzielony, rozczłonkowany, w efekcie czego dzisiaj możemy wyliczyć kilkadziesiąt kościołów, lecz w śród nich musi być ten jeden prawdziwy Chrystusowy.


So mar 30, 2024 11:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL