Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 05, 2024 10:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 268 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna strona
 Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Jerzy 67

Przyjmujesz że każdy jest inny choć wątpię czy to rozumiesz skoro piszesz dalej że nie chciałbyś być taki jak ja, co dowodzi tego że nie rozumiesz co znaczy że każdy jest inny. Jeżeli każdy jest inny to nie to że nie chcesz, ale nie możesz być taki jak ja i odwrotnie ja nie mogę być taki jak ty, choć ty byś pewnie wolał żebym ja był taki jak ty.

Dalej: Jeżeli widzisz że w Biblii jest inaczej niż w twoim życiu to chcesz to zmienić i podporządkować wszystko Biblii. Dowodzisz tym samym że ty też nie bierzesz Pisma Świętego do siebie, bo inaczej był byś święty ale świętym nie jesteś.
Czego zatem chcesz od innych, że uporczywie wycierasz sobie ręce Pismem Świętym i wszystkim Go przytaczasz, chcesz od innych tego czego od siebie nie wymagasz i co dla ciebie jest nie możliwe?


Cz kwi 25, 2024 14:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1971
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Dalej: Jeżeli widzisz że w Biblii jest inaczej niż w twoim życiu to chcesz to zmienić i podporządkować wszystko Biblii. Dowodzisz tym samym że ty też nie bierzesz Pisma Świętego do siebie, bo inaczej był byś święty ale świętym nie jesteś.
Czego zatem chcesz od innych, że uporczywie wycierasz sobie ręce Pismem Świętym i wszystkim Go przytaczasz, chcesz od innych tego czego od siebie nie wymagasz i co dla ciebie jest nie możliwe?
Jakiś dziwny masz sposób argumentacji... mało zrozumiały. To może Ty napisz, do czego jest Ci Biblia potrzebna, jeśli jest potrzebna?

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Cz kwi 25, 2024 16:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 183
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Idący napisał(a):
(...)
Gdybyście uwierzyli, że najważniejsza jest miłość do Boga i ludzi, to pominęlibyście to, co dzieli i cieszyli się tym, co łączy.


Idacy, wazne, aby zrozumiec sedno Objawienia, ktorego przyczyna jest Ojciec...nie ja, ani nie ty.

Objawienie to sprawia, ze poznajesz Prawde, czyli Chrystusa, Syna Boga zywego.
To poznanie daje ci wolnosc w duchu, czyli sprawia, ze rodzisz sie na nowo w duchu do zycia wiecznego, otrzymujesz "klucze" do Domu Ojca i stajesz sie "domownikiem" tego Domu. Jako dziecko boze do konca swojego zycia ziemskiego przebywasz w duchowym Kosciele Chrystusa, wzrastajac w duchu i dojrzewajac duchowo.

Tylko w tym Kosciele znajdujemy Milosc Ojca i uczymy sie jej przez Chrystusa.



A wiec podsumowujac: najpierw prawda, nastepnie wolnosc, a dopiero pozniej milosc ...przez duze "M" :-D


Cz kwi 25, 2024 19:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1396
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
1J 4,10:
Cytuj:
W tym przejawia się miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, ale że On sam nas umiłował i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy.

A ponieważ wszelki dobry dar pochodzi od Ojca, to nie możemy dać innym niczego wartościowego zanim sami tego od Niego najpierw nie przyjmiemy.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz kwi 25, 2024 20:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Jerzy 67
Biblia dla mnie to naprawdę Święte Słowo Boże żywe i prawdziwe, które działa, to nie jest tylko tekst którym można się posługiwać, to nie jest książka kucharska.
Ty posługujesz się Biblią jak by to był jakiś niezbędnik skauta.
Widać więc że nie masz szacunku dla Słowa Bożego i w ogóle wątpię czy wierzysz w Pismo Święte, bo święte to Ono dla ciebie napisano nie jest.

Ciekawe czy ty modlisz się do Ducha Świętego oto aby cię natchnął i pozwolił wejrzeć w Słowo Boże?
Czy ty w ogóle się modlisz i jak się modlisz, czy mógłbyś przytoczyć tutaj jakąś stałą modlitwę Adwentystów?


Pt kwi 26, 2024 8:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 23, 2024 8:35
Posty: 29
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Ciekawe czy ty modlisz się do Ducha Świętego oto aby cię natchnął i pozwolił wejrzeć w Słowo Boże?

A skąd wiesz, że tak trzeba, tzn. modlić się właśnie do Ducha Świętego i jaką modlitwę stosujesz?


Pt kwi 26, 2024 9:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1501
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
[...] to nie jest książka kucharska[...]

Nie wypada się nie zgodzić.
Jerzy-67 po przeczytaniu menu rozwodzi się nad wysublimowanym smakiem potraw w nim zawartych, po spożyciu których być może dostałby skrętu kiszek. Mam wrażenie, że zaniechał degustacji, jedynie udoskonala menu według własnego i mu towarzyszących „smakoszy menu”. Pozostałe menu spalił, jak pisze w piecu, i nakazuje innym by to samo uczynili pozbawiając możliwości spróbowania oferowanych w nich potraw.
Ps
W SJP zawiera takie określenie:
fanatyk
1. pejor.«osoba żarliwie wyznająca jakąś ideę lub religię, skrajnie nietolerancyjna w stosunku do zwolenników innych poglądów»


Pt kwi 26, 2024 9:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
C2H60

Modlitwa: Panie, Boże mój! Ty jesteś światłem dla niewidomych i siłą mocnych. Odkryj przede mną tajemnice Twego Słowa. Duchu Święty daj mi głębsze zrozumienie Pisma, gdyż Ty przenikasz głębokości Boga i mojego serca.

To jest bardzo dobra modlitwa taka naprawdę wyszukana dla tych którzy chcieliby z Bożą Pomocą zgłębić, poznać i właściwie rozumieć Słowo Boże.

Ciekaw jestem jak modlą się Adwentyści albo np Świadkowie Jehowy o wsparcie Ducha Bożego ?


Pt kwi 26, 2024 10:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1971
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Ciekaw jestem jak modlą się Adwentyści
Modlą się tak, jak im serce podpowiada - własnymi słowami, a nie regułami przez kogoś kiedyś zapisanymi...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pt kwi 26, 2024 11:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1501
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Jerzy_67 napisał(a):
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Ciekaw jestem jak modlą się Adwentyści
Modlą się tak, jak im serce podpowiada - własnymi słowami, a nie regułami przez kogoś kiedyś zapisanymi...

Każdy Adwentysta jest inny, i ma inne serce, to może oznaczać, że:
Adwentysta złodziej mówi: Boże spraw by mnie nie złapali.
Adwentysta, który został okradziony: Boże spraw by został złodziej złapany.
Adwentysta przypatrujący się z boku: Boże oni nie mają kłopotów, mnie zdradziła żona, spraw by zarówno ją jak i jej gacha spotkała zasłużona kara na tym ziemskim padole.
Itd.
Modlą się też i inni, Katolicy, Prawosławni, ŚJ … , o chleb, zdrowie, szczęście, pracę, nawrócenie innych itd.
Co Bóg ma z tym wszystkim począć, kogo prośby spełnić, kogo odrzucić, kogo zignorować?


Pt kwi 26, 2024 12:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1971
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
george45 napisał(a):
Co Bóg ma z tym wszystkim począć, kogo prośby spełnić, kogo odrzucić, kogo zignorować?
Sam się zacznij modlić, to się może dowiesz... :roll:

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pt kwi 26, 2024 12:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1543
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
george45 napisał(a):
Co Bóg ma z tym wszystkim począć, kogo prośby spełnić, kogo odrzucić, kogo zignorować?

Gdybyś rozpoczął poznawanie Ojca i Syna (czyli to na czym polega życie wieczne chrześcijanina) powyższe pytanie nigdy by nie padło :)
Wysłuchuje tych którzy Mu wierzą.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt kwi 26, 2024 13:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1501
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Jerzy_67, ja mam dołączyć do żebrzących i zawracać bzdetami głowę Bogu? Bóg dał mi to co uważał za słuszne, tym samym nie mam nawet za co dziękować. Wszystko jest tak ja sobie zaplanował, a ja mam prosić by zmieniał swoje plany? Przecież Bóg nie popełnia błędów, ma wszystko przemyślane. Prosząc o coś uważałbym, że popełnił jakiś błąd, ja go zauważyłem i wnoszę o poprawienie w modlitwie Adwentysty (innych chyba nie powinienem używać).


Pt kwi 26, 2024 13:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1501
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Saqura napisał(a):
Wysłuchuje tych którzy Mu wierzą.
Tych którzy wiedzą można wysłuchać, ale słuchać którzy wierzą ...? Na świecie jest około 4000 wyznań i religii i około 6,5 miliarda ludzi wierzących. W śród nich jesteś Ty, która mówi: wierz w to co ja wierzę, bo to jest wiara prawdziwa. Z tego by wynikało, że wyznawcy pozostałych wyznań popełniają błąd. Jak mniemam, uważasz się za szczęściarę i chcesz podzielić się swym szczęściem. Mam wrażenie, że wyznawcy innych wyznań uważają podobnie.


Pt kwi 26, 2024 14:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1543
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
george45 napisał(a):
W śród nich jesteś Ty, która mówi: wierz w to co ja wierzę, bo to jest wiara prawdziwa.

Prawdziwa dla mnie, nikogo do niej nie zmuszam bo to nie ode mnie zależy (pociąga Ojciec tych których poznał)
george45 napisał(a):
Jak mniemam, uważasz się za szczęściarę i chcesz podzielić się swym szczęściem

Tak, uważam się za szczęściarę i wiary się trzymam kurczowo. Dzielę się swym poznaniem z innymi, akurat na tym forum, a nie np. dla ateistów( by kogoś do wiary przekonać)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt kwi 26, 2024 15:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 268 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL