Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 20:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 Ateizm (epidemia) - temat dla wierzących 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lut 18, 2006 9:57
Posty: 1061
Post 
Gabreilu, gdyby teraz wirus HIV zmutował tak, że zacząłby być przenoszony przez komary, albo uderzył w Ziemię jakiś meteoryt. lub też z hukiem zapadła się do oceanu Kalifornia, byłby to dla Ciebie dowód boskiego gniewu, czy też kary ? Za rozpustę, eutanazję, aborcję, itp. itd. grzechy ?


Wt kwi 11, 2006 18:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Jonathan Sarkos napisał(a):
Gabreilu, gdyby teraz wirus HIV zmutował tak, że zacząłby być przenoszony przez komary, albo uderzył w Ziemię jakiś meteoryt. lub też z hukiem zapadła się do oceanu Kalifornia, byłby to dla Ciebie dowód boskiego gniewu, czy też kary ? Za rozpustę, eutanazję, aborcję, itp. itd. grzechy ?

Nic nie jest wykluczone, bo nie ma definitywnych odpowiedzi


Wt kwi 11, 2006 18:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
Bardzo boleśnie i dotkliwie odczuwałam kiedyś ateizację otoczenia. Wydawało mi się że świat żyje bez Boga, że ludzie układają sobie życie bez Boga. Odczuwałam ogromną tęsknotę za Bogiem dlatego bardzo mnie to raniło. Teraz już jest lepiej. Odnalazłam Boga w swoim sercu, stwarzam sobie takie oazy ciszy i modlitwy gdzie przebywam z Bogiem. Także internet, chrześcijańskie strony internetowe były czymś ważnym dla mnie w poszukiwaniu Boga a rozmowy z ludźmi o wierze i swiadectwa innych ludzi o swojej wierze(zarówno w realu jak internecie) dały mi poczucie że jednak są ludzie którzy szukają i wierzą w Boga.


Wt kwi 11, 2006 19:26
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 18, 2006 9:57
Posty: 1061
Post 
gabriel napisał(a):
Nic nie jest wykluczone, bo nie ma definitywnych odpowiedzi


Mnóstwo pytań mi się ciśnie na usta Gabrielu, ale się powstrzymam, bo jeszcze weźmiesz mnie za wariata. Już mnie jeden Pogromca Inkwizytor nazywał tu scjentystą, co to w nauce szuka ostatecznego dowodu na nieistnienie Boga :).

Swoją drogą niezwykle ciekawym tworem jest tenże Bóg. Niczego tak naprawdę nie można o nim konkretnego, ani sensownego powiedzieć - wymyka się wszelkim klasyfikacjom, choć gdyby zastosować te ludzkie, to wyglądałby co najmniej dziwnie. No ale ludzkich nie mozna do niego stosować, zapomniałbym :).


Wt kwi 11, 2006 20:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 06, 2006 10:31
Posty: 78
Post 
Jonathan Sarkos napisał(a):
Swoją drogą niezwykle ciekawym tworem jest tenże Bóg. Niczego tak naprawdę nie można o nim konkretnego, ani sensownego powiedzieć - wymyka się wszelkim klasyfikacjom, choć gdyby zastosować te ludzkie, to wyglądałby co najmniej dziwnie. No ale ludzkich nie mozna do niego stosować, zapomniałbym :).


proponuje zacząć stosować boskie =]


Wt kwi 11, 2006 21:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL