Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 22:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Jak poznać prawdę i wiedzieć ze to ona? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Cytuj:
No własnie Gabrielu, skoro ci naukowcy dojdą tdo tych samych wniosków co Ty, czyli przestrzeni alfa-omega, bedzie to oznaczało, ze zrozumiemy Boga dużo bardziej niż rozumiemy go teraz ? Czyż nie wystarczy do tego Pismo ? Po co badac te przestrzenie

Troche bardziej zrozumiec Boga to nei znaczy w calosci
Jesi zamiast zrozumeinia Boga dawneij w 0.0000001 % rozumeimy go w 0.0000003 % to to juz jest postep :)..ale do calosci to ho ho ho jak daleko


So kwi 08, 2006 18:23
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 18, 2006 9:57
Posty: 1061
Post 
gabriel napisał(a):
Oczywiscie ze Bog moze tworzyc zlo, bo jest wszechmogacy..pytanie tylko czy chce
Zreszta zlo i dobro dla Boga to zupelnei inen pojecia niz zlo i dobro dla czlowieka

Np Nie zabijaj dla czlowieka oznacza nei zabijaj innego czlowieka bo to zlo..ale Bog kazdego dnia "zabija" tj powoluje do siebei setki tys ludzi na swiecie ktorzy umieraja po prostu kiedy Bog chce



Ciekawy jest interes Boga w stworzeniu zimnego kosmosu, planet, kwarków, czarnych dziur, kwazarów i pulsarów. Zimnej, nieczułej, bezkresnej, niepokonanej pustki. Naprawdę chciałbym wiedzieć po co to Bogu, skoro wszsytko co pisze w Biblii odnosi sie do człowieka i do Ziemi. Ja, gabrielu widzę tu jedynie naciagany interes i to nie boski, lecz tych co wierza. Bo zaiste dziwny i niezbadany musi być ten Bóg, który takie rzeczy tworzy.

Gabrielu: jeszcze jedno pytanie: jest tak, że poczatek układu pokarmowego i oddechowego u niektórych małp są tak skonstruowane, że małpa nie może się zakrztusić. Człowiek może. Czy gdybyś był stwórcą gabrielu, dałbyś swojemu najdoskonalszemu stworzeniu gorszy przełyk niż małpie, gorsze oczy niż kałamarnicy i gepardowi, dałbyś mu takie extra "wyposażenie" jak tzw. wyrostek robaczkowy ?


So kwi 08, 2006 18:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Cytuj:
Ciekawy jest interes Boga w stworzeniu zimnego kosmosu, planet, kwarków, czarnych dziur, kwazarów i pulsarów. Zimnej, nieczułej, bezkresnej, niepokonanej pustki. Naprawdę chciałbym wiedzieć po co to Bogu, skoro wszsytko co pisze w Biblii odnosi sie do człowieka i do Ziemi. Ja, gabrielu widzę tu jedynie naciagany interes i to nie boski, lecz tych co wierza. Bo zaiste dziwny i niezbadany musi być ten Bóg, który takie rzeczy tworzy

Hm..ciekawe co by pomyslala mrowka widzac czlowieka..takie to duze..niewiadomo co robi..i do czego sluzy...i wogole po co takei stworzenie zyje ?
Hm..i to ten punkt widzenai mrowki jest najmadrzejszy i najparwdziwszy prawdzie...hmm..ciekawe co psizesz...


So kwi 08, 2006 18:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 18, 2006 9:57
Posty: 1061
Post 
gabriel napisał(a):
Alez ja Ci nei kaze w to wierzyc...tylko pomyslec czy aby tak nei mzoe byc czasami


Ależ gabrielu, tak może być :). Jak pewnie wiesz, może byc też tak że woda zagotuje się w temp 0 stopni :).


Powtórzę sie raz jeszcze: krytykowałeś naukę, twierdziłeś, że w znikomym stopniu przybliża nas ona do poznania świata, nie mówiąc już o Bogu. Proszę raz jeszcze o odpowiedzi na te pytania. Szczególnie ciekawi mnie to, czym jest to "zawsze" w kontekscie krytykowanej słowa "nieskończoność":

Skoro Bóg jest wymiarem alfa-omega, a nie starcem, który ma ciało, brodę, prawicę i lewicę, to po co mu czyściec, sąd ostateczny, niebo i piekło ? Tylko nie pisz prosze, ze to część boskiego planu "_

Co stanie się z tym wszechswiatem, kiedy juz nastapi Sąd Ostateczny ?

Co stanie się z tymi w niebie i z tymi w piekle. Czy jedni będą cierpieć męki zawsze i nieodwracalnie, a inni zawsze radować się z bliskości Boga w niebie ? Jeśli tak, to co to znaczy "zawsze" ?


So kwi 08, 2006 18:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Cytuj:
Gabrielu: jeszcze jedno pytanie: jest tak, że poczatek układu pokarmowego i oddechowego u niektórych małp są tak skonstruowane, że małpa nie może się zakrztusić. Człowiek może. Czy gdybyś był stwórcą gabrielu, dałbyś swojemu najdoskonalszemu stworzeniu gorszy przełyk niż małpie, gorsze oczy niż kałamarnicy i gepardowi, dałbyś mu takie extra "wyposażenie" jak tzw. wyrostek robaczkowy ?

Widzisz, wartosciowujesz pewne rzeczy po swojemu
To co dlaCiebei jest wartoscia dla Boga zerem
Dla Ciebie milon dolarow jest wartoscia dla Boga kupa papieru

Czlowiek ma tylko jedno zadanie u Boga w soim zyciu..wybrac dobro albo zlo..i na tej podstawie bedzie oceniany przez Boga
Nie za to ze jest garbaty, slepy czy kulawy..czy bogaty czy biedny..ale na podstawie co zrobiles w swoim zyciu aby szerzyc dobro tj dobro ktore Bog ci nakazuje
Czy do tego jest potrzebna szybkosc geparda, wzrok klamarnicy a uszy nietoperza ? watpie...


So kwi 08, 2006 18:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Jonathan Sarkos napisał(a):
gabriel napisał(a):
Alez ja Ci nei kaze w to wierzyc...tylko pomyslec czy aby tak nei mzoe byc czasami


Ależ gabrielu, tak może być :). Jak pewnie wiesz, może byc też tak że woda zagotuje się w temp 0 stopni :).


Powtórzę sie raz jeszcze: krytykowałeś naukę, twierdziłeś, że w znikomym stopniu przybliża nas ona do poznania świata, nie mówiąc już o Bogu. Proszę raz jeszcze o odpowiedzi na te pytania. Szczególnie ciekawi mnie to, czym jest to "zawsze" w kontekscie krytykowanej słowa "nieskończoność":

Skoro Bóg jest wymiarem alfa-omega, a nie starcem, który ma ciało, brodę, prawicę i lewicę, to po co mu czyściec, sąd ostateczny, niebo i piekło ? Tylko nie pisz prosze, ze to część boskiego planu "_

Co stanie się z tym wszechswiatem, kiedy juz nastapi Sąd Ostateczny ?

Co stanie się z tymi w niebie i z tymi w piekle. Czy jedni będą cierpieć męki zawsze i nieodwracalnie, a inni zawsze radować się z bliskości Boga w niebie ? Jeśli tak, to co to znaczy "zawsze" ?


Niebo to bliskosc Boga..czyli na zawsze beda blisko Boga jako duchy po sadzie ostatecznym
Meki nieodwracalne to tesknota za stworca...ktory je stworzyl....a od ktorego na wlasne zyczenie odejda...

Ta wiedza jest tylko dla ludzi i czlowiek tylko tyle wie ile zdola pojac...madrosci Bozej
Co bedzie dalej nikt nie wie..tzn..oprocz Boga ..ale gdyby Ci Bog zaczal to teraz tlumaczyc co dajej bedzie siedzialbys jak na tureckim kazaniu nie rozumiejac niz z tego..
Tak wiec czlowiek wie tylko tyle ile zdola objac to swoim rozumem..i tylko tyle Bog mu podaje tych informacji


So kwi 08, 2006 18:38
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 18, 2006 9:57
Posty: 1061
Post 
gabriel napisał(a):

Czlowiek ma tylko jedno zadanie u Boga w soim zyciu..wybrac dobro albo zlo..i na tej podstawie bedzie oceniany przez Boga


A według czego czynione powinno byc to dobro ?


So kwi 08, 2006 18:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Jonathan Sarkos napisał(a):
gabriel napisał(a):

Czlowiek ma tylko jedno zadanie u Boga w soim zyciu..wybrac dobro albo zlo..i na tej podstawie bedzie oceniany przez Boga


A według czego czynione powinno byc to dobro ?


Wg tego co dyktuje nam Bog w swoich przykazaniach i nowym testamencie


So kwi 08, 2006 18:40
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 18, 2006 9:57
Posty: 1061
Post 
gabriel napisał(a):
Wg tego co dyktuje nam Bog w swoich przykazaniach i nowym testamencie



gabrielu, zadam Ci ostatnie pytanie i więcej Cię już ne dręczę: nie chcę mieć nic wspólnego z jakimkolwiek Bogiem, z żadnym sądem, po śmierci chcę przestać istnieć w jakikolwiek sposób,chcę byc jak najdalej od tego "piekła" (gdzie podobno sa kotły ze smołą i diabły :) ) i tego "nieba" (gdzie śpiewać będą na wieki chóry aniołów). Czy, jesli poproszę o to Boga, wysłucha mnie i spełni to życzenie ? Jak myślisz Ty ?


So kwi 08, 2006 18:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Jonathan Sarkos napisał(a):
gabriel napisał(a):
Wg tego co dyktuje nam Bog w swoich przykazaniach i nowym testamencie



gabrielu, zadam Ci ostatnie pytanie i więcej Cię już ne dręczę: nie chcę mieć nic wspólnego z jakimkolwiek Bogiem, z żadnym sądem, po śmierci chcę przestać istnieć w jakikolwiek sposób,chcę byc jak najdalej od tego "piekła" (gdzie podobno sa kotły ze smołą i diabły :) ) i tego "nieba" (gdzie śpiewać będą na wieki chóry aniołów). Czy, jesli poproszę o to Boga, wysłucha mnie i spełni to życzenie ? Jak myślisz Ty ?


Masz niesmeirtelna dusze,kiedys teolodzy sie spierali czy Bog moze taka dusze unicestwic...nie wiadomo..tzn wg wiary chrzescijanskiej .. NIE..poniewaz jest jakby czescia tego samego Boga

Czy mozesz przestac miec kontakt z Bogiem w sensie abys nei mial nic wspolnego z nim
Bog Cie stworzyl
Bog swtorzyl wszystko co Cie otacza
Abys nie mogl miec zadnego kontaktu z Bogiem musialbys wyniesc sie tam gdzie Bog nei siega..ale Bog siega wszedzie..wiec to neimozliwe

Wyobraz sobei rybke akwariowa ktora ma te same zyczenie

Ty jako czlowiek mozesz ja wyniesc poaz akwarium ( ale oczywsicie wtedy zdechnie )..no ale zalozmy ze jest niesmiertelna

Wyniesiesz ja poza ziemie to jest Kosmos..ale tez Bog go stwoezyl..weic gdzie sie wyniesc ?

Taka rybka muslalaby byc bogiem ale innym bogiem niz ten ktory istnieje i jest jedyny....i przeniesc sie gdzies...no wlasnei tylko gdzie..
Sam widzisz...ze to wszystko jest niedorzeczneco pisze ..o tym jak mozna nie miec kontaktu z Bogiem


So kwi 08, 2006 19:02
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 18, 2006 9:57
Posty: 1061
Post 
Więc to fatalnie byc więźniem i własnością Boga Gabrielu :). Nie mam więcej pytań.


So kwi 08, 2006 19:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Jonathan Sarkos napisał(a):
gabriel napisał(a):
Wg tego co dyktuje nam Bog w swoich przykazaniach i nowym testamencie



gabrielu, zadam Ci ostatnie pytanie i więcej Cię już ne dręczę: nie chcę mieć nic wspólnego z jakimkolwiek Bogiem, z żadnym sądem, po śmierci chcę przestać istnieć w jakikolwiek sposób,chcę byc jak najdalej od tego "piekła" (gdzie podobno sa kotły ze smołą i diabły :) ) i tego "nieba" (gdzie śpiewać będą na wieki chóry aniołów). Czy, jesli poproszę o to Boga, wysłucha mnie i spełni to życzenie ? Jak myślisz Ty ?


Na Twoje pocieszenie napsize Ci ze psychika po smeirci Ci sie zmieni
Tak jak kiedys jako dziecko lubiles zabawki..teraz co inen cie pasjonuje
Jak bedziesz po smeirci ..bedzie cie pasjonowali bycie z Bogiem....i to jest najwyzsza morma madrosci ludzkiej...pasja bycia z Bogiem..trudne do wyobrazenia teraz...no ale...daleko nam do tej nawyszej madrosci


So kwi 08, 2006 19:04
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 18, 2006 9:57
Posty: 1061
Post 
gabriel napisał(a):
daleko nam do tej nawyszej madrosci


Daleko, daleko, za to wyobraźnię gatunek ludzki ma przeogromną :)

PS Skoro jest najwyższa mądrość, a nie ma nieskończonej madrośći, to pewnie nieskończoność jest też skończona :).


So kwi 08, 2006 19:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Cytuj:
PS Skoro jest najwyższa mądrość, a nie ma nieskończonej madrośći, to pewnie nieskończoność jest też skończona .


A tego juz sie nie dowiesz bo Boga nie pojmiesz :)


So kwi 08, 2006 19:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL