Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Opętanie a wolna wola 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post Opętanie a wolna wola
Niektórzy chrześcijanie wieżą ,że szatan lub podległe mu złe duchy mogą "opętać" człowieka... I tu pojawia się moje pytanie co to właściwie znaczy czy taki człowiek traci wolną wole,czy szatan(demon) tylko ją ogranicza i czy taki człowiek może potem odpowiadać za grzechy/bluźnierstwa w tym czasie popełnione przed Bogiem?
Czy szatan może kogoś zmusić do samobójstwa albo morderstwa słowem jak daleko sięga jego władza nad ofiarom czy ma jakieś granice?


Wt lip 11, 2006 21:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 29, 2006 17:45
Posty: 14
Post 
Jeśli dochodzi do opętania to szatan opanowuje wolna wolę. jest pod wływem szatana a raczej jakiegoś demona, więc może pod jego wpływem zrobić cos złego...czy pamiętasz jak zginął brat Roger? oczywiście to są moje gdybania, które nie muszą być faktem: a co jeśli ta kobieta, która zabiła brata nie była chora psychicznie tylko opętana? ponieważ szatan nie mógł wpłynąć na wolę brata Roger, który czynił dobro to posłużył sie chorą psychicznie kobietą. oczywiście jeszcze raz powtórze, że to moje przemyślenia. Gdybyś chciał drążyć temat jest taka książka " podręcznik egzorcysty" Raula Salvucci. trudno w paru słowach opowiedzieć, ale jeśli interesuje cie zagadnienieto w sposób bardzo przystępny, podając wiele przykładów z życia autor wyjasnia działanie szatana itd. - jasne słowa na temat ciemniej rzeczywistości. :o

_________________
Słowa są czymś więcej niż tym co mówisz i tym co piszesz, słowa są tym czym jesteś.


Wt lip 11, 2006 23:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 02, 2006 20:04
Posty: 52
Post 
[quote]Czy szatan może kogoś zmusić do samobójstwa albo morderstwa słowem jak daleko sięga jego władza nad ofiarom czy ma jakieś granice?

człowiek może to sprawic i to wystarczy.
Wolna wola jest bardzo wątpliwa w świetle badań naukowych,a jeśli są tzw.opętania ,których nie potrafi sklasyfikować psychiatria znaczy to po prostu tyle,że pewnych rzeczy o psychice nie wiemy,nie jest to dowód na istnienie bytów biblijnych


Pt lip 14, 2006 14:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
A wiesz Koleś, że się z Tobą zgadzam? :)
"Wówczas przyprowadzono Mu opętanego, który był niewidomy i niemy. Uzdrowił go, tak że niemy mógł mówić i widzieć. A wszystkie tłumy pełne były podziwu i mówiły: 'Czyż nie jest to Syn Dawida?' Lecz faryzeusze, słysząc to, mówili: 'On tylko przez Belzebuba, władcę złych duchów, wyrzuca złe duchy'." - Mt 12,22-24

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Pt lip 14, 2006 15:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
A wiesz Koleś, że się z Tobą zgadzam?

Też się zgadzam z Kolesiem, ale pytanie kierowałem raczej do wierzących ;) [/code]


Pt lip 14, 2006 15:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 08, 2005 18:22
Posty: 423
Post 
Koleś,jesteś w błedzie :)
Trzeba wyjaśnić sprawe podstawową i najważniejszą:
Egzorcysta do swej poslugi korzysta z całego sztabu ludzi,lekarzy wszelkiej maści po to właśnie,aby rozpoznać opętanie.To nie jest tak,że ktoś pomysli,ze na takiej jakies niejasnej podstawie,dla mojego widzimisię stwierdza,że z pewnością ten albo tamten jest opętany.
Sprawa następna:NIE MA ŚWIECKICH EGZORCYSTÓW ! EGZORCYZMOWAĆ MOŻE TYLKO I WYŁĄCZNIE KOŚCIÓŁ,BO TAKĄ OTRZYMAŁ WŁADZĘ OD CHRYSTUSA !
Egzorcyzmem prostym jest sakrament chrztu sw. natomiast egzorcyzm wielki dokonuje sie przez posługę Kościola nad przedmiotem lub osobą opętaną.I to nie jest żadna bajka,ani magia.
Demon może kierować człowiekiem w różny sposób,również przez podpowiedż do morderstwa lub samobójstwa.Ale ,czy ktoś cierpi na chorobę psychiczną,czy też jest ofiarą demona,nalezy do rozpoznania egzorcysty.
Ponadto egzorcyzmami prostymi sa rownież Psalmy,dlatego Kosciół zacheca do ich odmawiania.Egzorcyzmy proste bowiem służa nam "od zaraz",natomiast każda inna forma egzorcyzmowania jest możliwa tylko i wyłącznie przez posługę Kościola.Nikomu nie wolno też bawić się w egzorcystę,żeby z kogos wypędzić demona badź demony.
Kiedyś ktoś zadał pytanie na temat egzorcyzmowanej soli.Otóż jest też zabronione samowolne sprawdzenie,czy ktoś jest pod wplywem Zlego.Ktoś,kto decyduje się na eksperymentowanie z demonami naraża się na to,że sam stanie się opętanym.
Zapomnialem przedtem dodać,ze egzorcysta,oprócz tych lekarzy ma również i drugą grupę osób.Ta druga grupa modli sie w intencji egzorcysty,aby wzmocnić jego poslugę.
Dodam jeszcze,że najczęściej do "zakazenia demonami"dochodzi we wszelkiego rodzaju seansach spirytystycznych,tarocie,wszelkiej odmiany magii.Otwiera sie wtedy drzwi swej woli na dzialanie Złego.
Pozdrawiam :)

_________________
"Szanuj kazdego czlowieka,bo Chrystus w nim zyje."


Pt lip 14, 2006 15:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Hm jeśli te demony naprawde istnieją to dlaczego nauka nic o nich niewie :) ?
Cytuj:
Demon może kierować człowiekiem w różny sposób,również przez podpowiedż do morderstwa lub samobójstwa.

Czyli szatan/demon narusza jego wolną wole, Bóg nie chce, ale złym duchom pozwala :?
Cytuj:
Ale ,czy ktoś cierpi na chorobę psychiczną,czy też jest ofiarą demona,nalezy do rozpoznania egzorcysty.

A po czym on to poznaje?
Cytuj:
Egzorcysta do swej poslugi korzysta z całego sztabu ludzi,lekarzy wszelkiej maści po to właśnie,aby rozpoznać opętanie.To nie jest tak,że ktoś pomysli,ze na takiej jakies niejasnej podstawie,dla mojego widzimisię stwierdza,że z pewnością ten albo tamten jest opętany.

psycholog który orzeka coś takiego powinien się pożegnać z zawodem...
Cytuj:
a druga grupa modli sie w intencji egzorcysty,aby wzmocnić jego poslugę.

Przesyłają mu energie?To mi pachnie magią :-D


Pt lip 14, 2006 15:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 02, 2006 20:04
Posty: 52
Post 
Nie neguje tego,że jeśli farmakologia i psychoterapia nie skutkują warto żeby lekarz wysłal kogoś do egzorcysty,choć myślę,że taka potrzeba zachodzi rzadko.Oddziaływanie,szczególnie w dzieciństwie opowieści o diable i demonach jest silne i zakorzenia sie w naszym umyśle.Natomiast skuteczność tych praktyk to dla mnie placebo,które rzeczywiście w pewnych przypadkach jest pożądane.


Pt lip 14, 2006 15:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Prawda, ale z drugiej strony utwierdzanie ludzi w wierze w tego typu głupoty może mieć naprawde tragiczne skutki.... Pamiętam taki odcinek zdaje się "rozmów w toku" w którym kobiety opowiadały o gwałtach (nie żadko zbiorowych!) dokonywanych na nich przez duchy :shock:
Nie mogły przez to żyć normalnie,popadały w depresje itd. wiem,że to przypadek skrajny, ale każdy medal ma dwie strony.Zamiast placebo lepiej podać prawdziwe lekarstwo bo placebo leczy tylko objawy pozdrawiam.


Pt lip 14, 2006 15:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 02, 2006 20:04
Posty: 52
Post 
Ale skoro przyczyn-czyli tego co sie usłyszało sie nie usunie...


Pt lip 14, 2006 16:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 08, 2005 18:22
Posty: 423
Post 
Skoro ktoś jest madralą i zarzuca mi wypisywanie głupot,odsyłam do:
www.goscniedzielny.wiara.pl/index.php?g ... =112188214
www.egzorcyzmy.katolik.pl
Pozdrawiam :)

_________________
"Szanuj kazdego czlowieka,bo Chrystus w nim zyje."


Pt lip 14, 2006 18:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
www.egzorcyzmy.katolik.pl

Zabawna ta strona

http://tnij.org/gcj
http://tnij.org/gcm
http://tnij.org/gck
http://tnij.org/gcl
http://tnij.org/gcn

:D


Pt lip 14, 2006 18:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
Skoro ktoś jest madralą i zarzuca mi wypisywanie głupot,odsyłam do:
www.goscniedzielny.wiara.pl/index.php?g ... =112188214
www.egzorcyzmy.katolik.pl

I czego to ma niby dowodzić?


So lip 15, 2006 16:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Że są ludzie którzy biorą to na poważnie...

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


So lip 15, 2006 19:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Niestety sami są raczej mało poważni :)


So lip 15, 2006 19:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL