Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 17:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Twoja opinia na temat religii 

Twoja opinia na temat innych religii:
Katolicyzm - pełnia prawdy, najdoskonalsza religia 45%  45%  [ 19 ]
każda jest tak samo dobra, o ile pomaga człowiekowi jak najlepiej przeżyć jego życie 38%  38%  [ 16 ]
wszystkie złe 17%  17%  [ 7 ]
Liczba głosów : 42

 Twoja opinia na temat religii 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
Meg,-
Nadal nie czytasz uwaznie moich wypowiedzi - przecież dosyć jasno się wyrażam.

Ps. do tak zwanych "zapytań" nie będę zaglądął bo wiem czego uczy Kościół

_________________
"Kto kark do ziemi zgina, nie ma prawa dziwić się, gdy po nim depczą"

"Możesz upaść siedem razy, byłeś powstał osiem".


So lip 29, 2006 10:08
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 24, 2006 16:35
Posty: 7
Post druga opcja
Wybrałem drugą opcję, bo uważam że człowiek który z jakiegoś powodu nie poznał Chrystusa a jego życie było pełne dobrych uczynków nie może być odsunięty od Boga, skoro Bóg jest dobry i miłosierny.

_________________
jasny gwint


N lip 30, 2006 20:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Wojen napisał(a):
A co droga Meg z religiami niechrzescijanskimi? Powtarzalem juz kilka razy, ze woim systemie religijnym nie ma potrzeby zadnego zbawiania i sa tdla mnie puste frazesy. Nie ma dla mnie takze znaczenia to, co rzekomo twierdzi wasz Jahwe, dla mnie to jedynie mitologia, tak jak dla ciebie mitologia sa moje opowiesci wierzeniowe. Nie zrozum mnie zle, ale opowiadanie o smierci Chrystusa ma dla mnie takie samo znaczenie, jak dla Ciebie opowiadanie o ciepieniach Prometeusza (obaj wedle roznych mitologii poswiecili sie dla ludzkosci, z ta roznica, ze Chrystus po kilku dniach meczarni doznal za to chwaly, a Prometeusz cierpiec bedzie wiecznosc). Dla mnie wasz Jahwe jest jednym z wielu bogow - tociezki orzech do zgryzienia dla monoteisty...

Z religiami niechrześcijańskimi? Jeśli są dobrymi ludzmi pewnie zostaną zbawieni, bo napewno nie przez to, że "pusto" należą do jakiegoś konkretnego kościoła (dotyczy także chrześcijaństwa). Dla mnie możesz być niewierzący i może Cie nic nie obchodzić zbawienie, ale dla mnie jesteś takim samym człowiekiem jak wszyscy, gdyż nie oceniam człowieka z powodu przynależności do jakiejś religii.

Metalik napisał(a):
Ps. do tak zwanych "zapytań" nie będę zaglądął bo wiem czego uczy Kościół

Właśnie widać...


N lip 30, 2006 23:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 10, 2005 20:17
Posty: 467
Post 
Meg napisał(a):
Z religiami niechrześcijańskimi? Jeśli są dobrymi ludzmi pewnie zostaną zbawieni, bo napewno nie przez to, że "pusto" należą do jakiegoś konkretnego kościoła (dotyczy także chrześcijaństwa). Dla mnie możesz być niewierzący i może Cie nic nie obchodzić zbawienie, ale dla mnie jesteś takim samym człowiekiem jak wszyscy, gdyż nie oceniam człowieka z powodu przynależności do jakiejś religii.


Ale Meg, nie rozumiesz. Dla mnie to, co mowia wasze pisma ma takie same znaczene, jak opowiesci aborygenskiego szamana (bez ujmy dla kogokolwiek). Dla tego zadne zbawianie czy potepienie nie ma dla mnie znaczenia, cos takiego poprostu nie istnieje. I nie jestem niewierzacy, jestem gleboko wierzacy. Nie naleze do zadnej organizacji religijnej, z KRK sie rowniez wypisalem, religia to nie instytucja ale kontakt z bogami i swiatem. Mozesz byc dobra tu na ziemi a i tak sie okaze, ze nie trafisz do Raju, gdyz wystapia takie a nie inne okolicznosci twojej smierci i zostaniesz uwieziona tu na ziemi. To, ze ktos cos obiecuje, nie znaczy, ze tak sie stanie - wspomnij przedwyborcze obietnice politykow albo roznice miedzy zdjeciem na opakowaniu a produktem, ktory jest w srodku.

_________________
"Pogańsk knędz, siln wielmi, sjedę w Wislech, rągasze sę christjanom i pakosti diejaasze"


Pn lip 31, 2006 18:36
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Wojen napisał(a):
Ale Meg, nie rozumiesz. Dla mnie to, co mowia wasze pisma ma takie same znaczene, jak opowiesci aborygenskiego szamana (bez ujmy dla kogokolwiek). Dla tego zadne zbawianie czy potepienie nie ma dla mnie znaczenia, cos takiego poprostu nie istnieje. I nie jestem niewierzacy, jestem gleboko wierzacy. Nie naleze do zadnej organizacji religijnej, z KRK sie rowniez wypisalem, religia to nie instytucja ale kontakt z bogami i swiatem. Mozesz byc dobra tu na ziemi a i tak sie okaze, ze nie trafisz do Raju, gdyz wystapia takie a nie inne okolicznosci twojej smierci i zostaniesz uwieziona tu na ziemi. To, ze ktos cos obiecuje, nie znaczy, ze tak sie stanie - wspomnij przedwyborcze obietnice politykow albo roznice miedzy zdjeciem na opakowaniu a produktem, ktory jest w srodku.

Zrozumiałam Cię. Dla mnie naprawde nie ma znaczenia, czy jesteś wierzący, czy jeszcze jakiś inny. Nie musisz wierzyć w zbawienie, przecież to Twój prywatny wybór w co wierzysz, a w co nie.


Wt sie 01, 2006 11:40
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N paź 09, 2005 13:54
Posty: 226
Post 
Katolicyzm jest najpewniejszą drogą. Ale pamiętaj, ze Drogą w sensie stricte jest Jezus. "Poza Kościołem nie ma zbawienia". Fakt, ale dotyczy to tych, którzy odrzucili Kosciół, Jezusa, znając Go i z własnej winy. A serce człowieka jest znane tylko Bogu i możemy żywić nadzieję na zbawienie innowierców. Ale to już sprawa Boża. Boga sprawiedliwego i miłosiernego, któy zna indywidualną sytuację każdego człowieka.

_________________
"Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia."


Pt sie 18, 2006 20:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 09, 2005 13:54
Posty: 226
Post 
P.S. Troszkę wytłumaczenia. Napisałam, że w sensie stricte drogą jest Jezus. Oczywiście wiadomo, że jeśli uznajesz Jezusa, uznajesz Kościół.Jeśli nikt Ci tutaj czegoś nie zakłamał itd.

_________________
"Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia."


Pt sie 18, 2006 20:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 10, 2005 20:17
Posty: 467
Post 
Mi pozostaje zywic nadzieje, ze po smierci traficie do Nawii, tam, gdzie trafiaja wszyscy Slowianie. Musle, ze niek nie bedzie osadzal waszych uczynkow, co najwyzej spotkacie sie twarza w twarz z tymi, ktorych kiedykolwiek skrzywdziliscie.

_________________
"Pogańsk knędz, siln wielmi, sjedę w Wislech, rągasze sę christjanom i pakosti diejaasze"


Pt sie 18, 2006 21:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Black-White Sheep napisał(a):
Katolicyzm jest najpewniejszą drogą. [...] "Poza Kościołem nie ma zbawienia".
A protestanci do Kościoła Jezusowego już nie należą?

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


N wrz 24, 2006 19:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Zależy, co rozumiesz jako "Kościół Jezusowy".

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn wrz 25, 2006 6:18
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 15:38
Posty: 36
Post 
Wybralem 2 odpowiedz, poniwaz niewierze w religie doskonala,
dla nas jest najleprza ta bo w tej sie wychowalismy :o


Pn wrz 25, 2006 6:55
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL