Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 16:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Bog Starego Testamentu-problem powazny 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 18:51
Posty: 34
Post 
pomyślcie jeszcze nad tym niedowiarki, zlalazlem ta zarowke:
http://www.unsolved-mysteries.net/engli ... obj005.htm
czy też jest niezgodana z doktryną?jeżeli takie rzeczy istnieją to powinno dawać do myślenia.


Cz lip 27, 2006 14:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 7:40
Posty: 997
Post 
:D
Po pierwsze próżnia
Po drugie napięcie
Po trzecie - "too many technical details simply fit the picture" - dopasowanie elementów technologii do starej płaskorzeźby - bardzo dobre!
A tak naprawdę to jedno z bardziej znanych oszustw - bo owa żarówka to naprawdę kielich kwiatu lotosu z którego rodzi się wąż.

CZasem ludzie widzą to co CHCĄ zobaczyć.
http://jcolavito.tripod.com/lostcivilizations/id11.html


Cz lip 27, 2006 14:33
Zobacz profil
Post 
99%katolik napisał(a):
których poprzednicy palili na stosie tylko za to że 'ktoś' ośmielił się powiedzieć że ziemia jest kulą :D

Nazwisko tego ktosia! Bo wyobraź sobie, że Kopernik i Galileusz jakoś przeżyli :)


Cz lip 27, 2006 15:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 18:51
Posty: 34
Post 
coś w tym jest, gdyby były to 100% bajki nikt by się w to nie bawił, pozatym tzw'dowodów' jest sporo, więcej niż 'dowodów' na istnienie Boga;)


Cz lip 27, 2006 16:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 7:40
Posty: 997
Post 
A jakich dowodów na istnienie Boga oczekujesz wątpiący 1%?
Gorejącego krzaka na życznie?


Cz lip 27, 2006 16:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
EVANGELIUM SECUNDUM MATTHAEUM napisał(a):
5:18 Amen quippe dico vobis: Donec transeat caelum et terra, iota unum aut unus apex non praeteribit a Lege, donec omnia fiant.



to apropo że z ta jota to takie tłumaczenie, greki niestety nie znam, łacina posługuje się niezle więc oto tłumaczenie Nowej Wulgaty, boldowanie moje.




Cytuj:
we zaś "silne prądy" (gnostyckie) musiały okrawać Biblię,

Zefciu a czy to czegoś nie przypomina? :) nie chciałbym przyórwnywac protestantów do gnostyków ale metoda jest podobna.
.................................................


Fakt jest taki, Bóg ST i Bóg NT jest ten sam, kiedys czytałem kazanie konwertyty z judaizmu któy pięknie na podstawie tylko ST udowodnił dogmat o Trójcy, po prostu Zydzi nie byli na tyle "wyczuleni" aby odczytac pełnię prawdy jaką zesłał Bóg za sprawą Biblii, dopiero Nowy testament pozwala na "odkodowanie" Starego Zakonu!

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Cz lip 27, 2006 17:01
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2006 19:44
Posty: 331
Post 
Po pierwsze przyjacielu nie jestem katolikiem i w nic nie wierzę
dlatego poglądy Danikena mnie nie przekonują gdyz one wiary
wymagają.Po drugie dlaczego wyzyważ mnie od ignorantów i
półgłówków tylko dlatego że nie zgadzam się z tobą.Inteligencja
i otwarty umysł to przede wszystkim umiejętności krytycznego
podejścia a nie przyjmowanie kazdej bajki która się jakos kupy
trzyma.Myślałem że mam doczynienia z ludzmi na poziomie.
Po trzecie to nie mamy tutaj żadnej zagadki.Piramidy dla przykładu
budowało 100tyś.ludzi przez 25 lat i to nie była pierwsza piramida.
Wcześniej było ich około 100 i nadal stoją choć każda ma jakis
błąd konstrukcyjny.Wielka Piramida jest szczytowym ośiągnięciem
dzięsiątków lat prób i błędów i nie potrzeba tu kosmicznej interwencji.
Oczywiście dla"inteligentnego" człowieka to nie jest odpowiedz,to
zbyt proste,nie to napewno tak nie było.Bardziej sensowna jest
teoria UFO.

_________________
bessa wszystkich wessa :(


Cz lip 27, 2006 18:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2006 19:44
Posty: 331
Post 
99%katolik napisał(a):
coś w tym jest, gdyby były to 100% bajki nikt by się w to nie bawił, pozatym tzw'dowodów' jest sporo, więcej niż 'dowodów' na istnienie Boga;)


To że ludzie sie w coś "bawią" nie jest żadnym argumentem prawdziwości
czegokolwiek.
Gdy umysł śpi rodzą się upiory.

_________________
bessa wszystkich wessa :(


Cz lip 27, 2006 18:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Gwoli sprawiedliwości 99%katolik o UFO wspomniał tylko raz odnośnie Ezechiela i rydwanu co było nawet na swój sposób logiczne(był nawet o tym program na Discovery) choć mnie to jakoś nie przekonuje bo w ten sposób można interpretować praktycznie wszystko a szczególnie stare/antyczne teksty w których roi się od dziwnych istot w których przy odrobinie chęci można zobaczyć obcych i zawsze znajdzie się troche "pasujących" opisów które można sobie dopasować ale to przecież jeszcze o niczym nie świadczy...


Cz lip 27, 2006 18:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 18:51
Posty: 34
Post 
Cytuj:
Po drugie dlaczego wyzyważ mnie od ignorantów i
półgłówków tylko dlatego że nie zgadzam się z tobą.I

Nie wyzywam cię, nawet jeżeli trochę to się tym nie przejmuj, to było ogólnie do "ignorantów i półgłowków"chodzi mi o typ człowieka, który na wszystko co nie jest "typowe" reaguje tak jak napisałem wcześniej. Czytaliście wogóle Danikena, czy jedziecie na stereotypach? Moim zdaniem jest tam dużo spraw obok których obojętnie nie jest łatwo przejść. Mnie osobiście zaintrygowała ta żarówka, nie wiem komu wierzyć, czy ten inżynier z Wiednia zrobił wszystkich w konia budując 'zwykłą' żarowkę stylizowaną na obrazek ze ściany?Sam kiedyś czytałem jakieś teksty o 'dziwnym świetle' w świątyniach+baterie to by się układało w logiczną układankę To spory problem wiarygodności źródeł, jeżeli Egipcjanie mieli takie bajery to jednak stawia dużo rzeczy w innym świetle, ale skąd mam wiedzieć kto mówi prawdę, ci od paleoastronautyki czy jakiś uczony konserwatysta?Nie może tego ktoś po prostu sprawdzić i powiedzieć, kompletne brednie, albo tak, egipcajnie mieli światło elektryczne. Przecież to do k**** powinno fascynować archeologow a nie jakieś skorupy starożytnych garów, w których starożytny pastuch gotował starożytną kaszę dla swoich starożytnych dzieci. Niech ktoś takie rzeczy wyjaśni w końcu!


Cz lip 27, 2006 19:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 7:40
Posty: 997
Post 
99%katolik napisał(a):
Sam kiedyś czytałem jakieś teksty o 'dziwnym świetle' w świątyniach+baterie to by się układało w logiczną układankę

Tylko że owe "baterie" odkryto w Babilonie i nigdzie indziej - i nie znaleziono żadnych śladów urządzeń elektrycznych w całym antycznym świecie.
99%katolik napisał(a):
Przecież to do k**** powinno fascynować archeologow a nie jakieś skorupy starożytnych garów, w których starożytny pastuch gotował starożytną kaszę dla swoich starożytnych dzieci. Niech ktoś takie rzeczy wyjaśni w końcu!

Takie rzeczy jak antyczne żarówki czy starożytne latające machiny to dla archeologa coś takiego jak zaczytywnie się "Faktem" czy innym tabloidem w poszukiwaniu rzetelnej wiedzy - popularna papka dla nas, maluczkich i tyle.
Wbrew pozorom starożytna kasza w starożynym garze jest znacznie ważniejsza niż pogońza sensacjami nadającymi się jedynie do opublikowania w "Fakcie".


Pt lip 28, 2006 9:08
Zobacz profil
Post 
Gdzie Ty od 99% oczekujesz rzetelności? Przecież on nie potrafi nawet wskazać, kto to został spalony za heliocentryzm. Ale ja jestem uparty i ponawiam pytanie, mimo że nie mam interesu w bronieniu Kościoła Rzymskiego. Jednocześnie daję wskazówki: Kopernik dożył jako duchowny naturalnej śmierci, Galileuszowi kazano odmawiać psalmy, a Giordano Bruno był heliocentrykiem (podobnie jak nadworni papiescy astronomowie Grzegorza), ale spalili go za co innego. No więc jak? O jakiego "ktosia" Ci chodziło 99?


Pt lip 28, 2006 15:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 18:51
Posty: 34
Post 
wiem że Kopernika nikt się nie czepiał, Galileusz jednak za coś chyba dostał po łapach a Bruna spalili za to że nie wierzył w prawdziwe ciało Jezusa-nie jestem debilem mimo że czytam Danikena. Kogo za to spalili?-spalono Paolo DeStefaniego na placu w Mediolanie :D ,zadowolony? nie wiem, przekoloryzowałem, ale chyba powszechnie wiadomo co robiła swieta inkwizycja, madralo? Poszukam wiecej 'dowodow' na to ze obca cywilizacja odwiedzila ziemie, zaloze oddzielny topik i chcialbym zebyscie to skomentowali, mi się wydaje to prawdopodobne jakieś 50%, , moze widze to co chce widziec?i jeszcze zaloze kiedys topik o grzeszkach KK, zeby nie bylo tak swietobliwie


Pt lip 28, 2006 16:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2006 19:44
Posty: 331
Post 
Oczywiście 99%katoliku że czytałem Danikena a oprócz niego czytałem
także stricte naukowe skrypty z zakresu archeologii basenu morza
śródziemnego(czy ty tez je czytałeś)Azeby wiedzięc dlaczego archeolodzy "konserwatyści"nie zajmują się tymi "żarówkami" i "bateriami" musisz poznac naukową metodologię i zapewniam cię jeżeliby te znaleziska były wiarygodne żaden archeolog nie przeszedłby obok tego obojętnie.
Z tymi "bateriami" przeprowadzono nawet eksperyment.Dopiero
połączenie kilkunastu daje ułamek volta przy prawie zerowym natężeniu.
.Gdyby starożytni chcieli tym zasilać świątynie musieliby tych baterii
zbudować setki tysięcy ,pomnóż to przez tysiące lat trwania tych
cywilizacji i przez ilosc świątyń.To daje miliony tych baterii których
szczątki teraz powinny być odnajdywane co krok.A tak nie jest.
Literatura popularnonaukowa prezentuje nam szczytowe osiądnięcia
myśli ludzkiej najczęściej pomijając fakt że przysłowiowe koło
nie powstało od tak sobie że to efekt czasmi tyśięcy lat prób i błędów.
Może to rodzić podejrzenie u ludzi niezwiązanych bezpośrednio z nauką
że niektóre wynalazki musielismy "dostac" od "kogoś" gdyz niemozliwe
aby starozytni mogli nagle cos takiego zbudowac czy wymyslec.
Tego typu myślenie jest niestety ubocznym efekt popularyzowania nauki, z którym naukowcy musza sie borykac.A wszystko wynika z niedostatecznej wiedzy.

_________________
bessa wszystkich wessa :(


Pt lip 28, 2006 17:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2006 19:44
Posty: 331
Post 
Trawy napisał(a):
Bozon napisał(a):
Bóg Żydów był bogiem jednego narodu.Jezus musiał zmodyfikować ten obraz

Raczej nie. Mówił przecież:
"Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż wszystko to się stanie"
Bozon napisał(a):
Z tego co wiem Żydzi nadal oczekują zbawiciela właśnie dlatego żeJezus głosił zbawienie wszystkich ludzi a nie tylko Narodu Wybranego.

Źle wiesz.
Żydzi oczekują nadejścia Mesjasza bo nie uznali Jezusa jako Mesjasza, a nie dlatego że głosił zbawienie wszystkich ludzi - to już było od początku judaizmu.
Naród Wybrany nie był wybrany do zbawienia /jak np. u Świadkó Jehowy gdzie ma być zbawionych 144000/ ale to zachowania Prawa i dopełnienia proroctw.


A znasz te fragmenty:
"Słyszeliście że powiedziano-Nie popełnisz zdrady małżenskiej(Wj 20,14
Pwt 5,18)A Ja wam powiadam:Kazdy kto pożądliwie patrzy na kobietę
już w swoim sercu popełnił cudzołóstwo"
Słyszeliście że kiedys powiedziano:-Nie przysięgaj fałszywie a bądz
wierny przysięgom złożonym Panu(Wj 20,7 Kpł 19,12)A Ja wam
mówię ,wcale nie przysięgajcie....
Słyszeliście że powiedziano -Będziesz miłował swego bliżniego a
nieprzyjaciela będziesz nienawidził(Kpł 19,18)A Ja wam mówię
Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie sie za waszych prześladowców."

Czyz to nie sam Jezus zmienia prawo i modyfikuje obraz Boga?


Żydz właśnie dlatego nie uznali Jezusa za zbawiciela że zmieniał
prawo i głosił zbawienie pogan a nie tylko Narodu Wybranego.
"A ty Betlejem,ziemio Judy wcale nie jesteś najmniejsze spośród
wielkich miast Judy,gdyż z ciebie wyjdzie wódz który będzie
pasterzem IZRAELA,mojego ludu"(Mi 5,1 2Sm 5,2)

To czy Biblia od początku mówi o zbawieniu wszystkich ludzi
to juz kwestia interpretacji chrzescijańskiej której Naród
Wybrany nie uznaje.

_________________
bessa wszystkich wessa :(


Pt lip 28, 2006 17:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL