Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 1:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 Jezus 
Autor Wiadomość
Post 
Nawet wlasnemu dziadkowi mozna nie wierzyc kiedy bedzie opowiadal o czasach kiedy nas nie bylo na swiecie.
Jeden wnuk uwierzy, spisze ciekawe historie, a drugi powie "stary dziadek bajki opowiada".


So wrz 09, 2006 19:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 27, 2006 7:27
Posty: 414
Post 
No,
jesteś dobrym żąglerem słowa !!
Dobra akustyka...
B r a v o... :-D
Niby dobroduszny Alus twoją ripostą pokonany :p a jego lista cytowanych dowodów ani Harrego Potera nie może uratować...
A L E
to tak, jak w propagandzie...albo w innym podchwytliwym pytaniu, czy twierdzeniu, które stosujesz i niby wygrywasz, na przykład:
pytam lekarza, chce pan patienta operować, jeśli to będzie połączone z 10% pewnością jego śmierci? NIE, nigdy :(
formuję pytynie inaczej:
chce pan chorego pacjenta operować, gdy to będzie połączone z 90 % uzdrowieniem ? T A K, zaraz :-D
Ale niech sie Alus sam wypowie...Mnie też jeszcze jest winny odpowiedź...

Synek

_________________
śmiech to zdrowie :-)


So wrz 09, 2006 22:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 27, 2006 7:27
Posty: 414
Post 
Assur napisał(a):

Synek - skasowano mi 2 tematy, ale nie posty. Chyba ze nie dawno, ale o niczym nie wiem.

Z mojej strony to wszystko. Ukradliście mi energie witalną. Muszę skończyć z tym forum, ale tym razem definitywnie.


Nic nie wiem o skasowanych tematach...7 września o 22:30 jest jeden twój post, a pare minut przed tym był też i moja odpowiedź i to zniknęło :o

Zanim znikniesz, zdradziłbyś mi (może prywatnie) dlaczego Assur i z Mezopotamii?

Synek

_________________
śmiech to zdrowie :-)


So wrz 09, 2006 22:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 10:33
Posty: 249
Post 
Assur - jeden z bogów w religii mezopotamskiej.


N wrz 10, 2006 6:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 27, 2006 7:27
Posty: 414
Post 
To wiem,
ale myślałem, że coś więcej za tym sie kryje, w myśl powiedzenia starych Rzymian: NOMEN EST OMEN :D

Synek

_________________
śmiech to zdrowie :-)


N wrz 10, 2006 8:19
Zobacz profil
Post 
Jeśli zrównasz manuskrypt historyczny z kopią bazgrołów o Harym Potterze, to rzeczywiście nie ma tematu.
Może przeczytaj coś na temat stosowanych metod badania wiarygodności dokumentów historycznych: test bibliograficzny, test dowodów wewnętrznych i test dowodów zewnętrznych.
W tym temacie:
http://www.ewangelia.com/page.php3?_text=ciesla

Synek - przepraszam Cię bardzo, brakowało mi troche czasu, odpowiedź przełożyłam na później....i niestety zapomniałam, proza życia :) - odpowiem.


N wrz 10, 2006 10:18

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Próbowałem tylko pokazać, że ilość egzemplarzy jeszcze o niczym nie świadczy fakt, że coś zostało napisane nie 50 ale np. 1000 lat temu nie czyni tego czegoś bardziej wiarygodnym cenniejszym na pewno ale nie wiarygodnym...

Wydawało mi się, że głównym twoim zarzutem było, że
Cytuj:
Nikt nie kwestionuje wiarygodności tych dzieł....

A chyba udowodniłem już, że to nieprawda prawda? :)


N wrz 10, 2006 11:04
Zobacz profil
Post 
Nie chodzi o ilość, ale o jakość.....fakt, że manuskrypty NT pochodzą z czasów, gdy żyli jeszcze świadkowie wydarzeń (życia i działalności Jezusa) - tzn. apostołowie, ich uczniowie, świadczy o autentyczności manuskryptów NT, w formie nie zmienionej.
Dzieła starożytnych klasyków uważane są za godne zaufania, dla historyków są istotnym materiałem do opracowywania, badania histori, dla archeologów wskazówkami do badań - np. odnalezienie w 1870r przez H. Schliemanna Troi....tym bardziej manuskrypty NT przepisywane dla powstających kościołow , wspólnot w I-IIw.n.e. Klasyfikowanie ich do kategorii baśni, opowieści sf jest co najmniej śmieszne, a można śmiało powiedzieć głupie.


N wrz 10, 2006 12:06

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
Nie chodzi o ilość, ale o jakość.....fakt, że manuskrypty NT pochodzą z czasów, gdy żyli jeszcze świadkowie wydarzeń (życia i działalności Jezusa) - tzn. apostołowie, ich uczniowie, świadczy o autentyczności manuskryptów NT, w formie nie zmienionej.

Innymi słowy autorzy wspomnianych manuskryptów i ich uczniowie...

....
Cytuj:
..tym bardziej manuskrypty NT przepisywane dla powstających kościołow , wspólnot w I-IIw.n.e. Klasyfikowanie ich do kategorii baśni, opowieści sf jest co najmniej śmieszne, a można śmiało powiedzieć głupie.

W każdej baśni jest ponoć źarno prawdy i ja tej prawdy nie neguje tak samo jak z troją-rzeczywiście istniała ale już czy wojna trojańska była równie prawdziwa... A nawet jeśli to czy znaczy to, że prawdziwi byli równierz Bogowie którzy wg.Homera tak ochoczo się w ten konflikt wtrącali?


N wrz 10, 2006 12:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 10:33
Posty: 249
Post 
Synek napisał(a):
To wiem,
ale myślałem, że coś więcej za tym sie kryje, w myśl powiedzenia starych Rzymian: NOMEN EST OMEN :D

Synek


Uznaję go za Boga.


N wrz 10, 2006 13:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 27, 2006 7:27
Posty: 414
Post 
Assur napisał(a):

Uznaję go za Boga.


D L A C Z E G O sie ze mnie nabijasz?

Synek

_________________
śmiech to zdrowie :-)


N wrz 10, 2006 18:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 10:33
Posty: 249
Post 
Nie nabijam się z nikogo. Assur to bóg w wierzeniach mezopotamskich, więc czemu ten fakt tak bardzo ciebie poruszył?


Z mojej strony to już naprawdę koniec działalności na tym forum.
Dyskusje już dawno zeszły na psy w tym temacie, więc szkoda czasu.


N wrz 10, 2006 19:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 27, 2006 7:27
Posty: 414
Post 
Assur napisał(a):
Nie nabijam się z nikogo. Assur to bóg w wierzeniach mezopotamskich, więc czemu ten fakt tak bardzo ciebie poruszył?


Jeśli się nie nabijasz,
to coś tu nie gra tak, jak jest normalnie... :o Jak ty możesz wierzyć, ateista, jeśli sie nie nabijasz ze mnie, chyba że twoje UZNANIE Assura za boga, to twoja WIARA :razz:

Myśle, że nie dyskusje zeszły na przysłowiowe psy, ale ich tworcy, więc i ty nie jesteś tu wyjątkiem...

Synek

_________________
śmiech to zdrowie :-)


Pn wrz 11, 2006 8:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
Panowie....

Ps. O psach to może na PW...

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Pn wrz 11, 2006 9:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL