Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 17:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Jezus 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 10:33
Posty: 249
Post Jezus
Czemu jesteście (chrześcijanie) tak przekonani o autentyczności Jezusa Chrystusa? Uważacie ewangelie za najbardziej wiarygodne i rzetelne źródło na jego temat. A czy tak jest naprawdę... Nauka obaliła już kilka mitów. Ale zostawmy naukę w spokoju. Islam uznaje Jezusa za proroka, ale nie syna bożego. Jakie ma podejście do tej sprawy judaizm - każdy wie. Co więcej wielu teologów judaizmu nie uznaje nawet samego istnienia Jezusa.
Więc czemu to chrześcijaństwo ma być nieomylne w tej sprawie. Przecież judaizm ma dłuższa historię.
Zapraszam do dyskusji każdego kto ma coś ciekawego do powiedzenia w tej sprawie. Proszę tylko, aby głos nie zabierały osoby zdaniem których "Jezus był i basta - Nowy Testament nie może przecież kłamać"


Śr wrz 06, 2006 12:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 03, 2006 11:33
Posty: 17
Post 
Sorry ale nie rozumiem o co ci chodzi? Twierdzisz ze Jezus nie byl bogiem czy ze wogole nie bylo takiej postaci? Jesli twierdzisz ze to postac mityczna to ten temat jest poruszany 2 posty nizej, zreszta zaden szanujacy sie historyk nie powie ze Jezus byl tylko mitem i ze nigdy nie istnial. A czy ktos uznaje go za boga, proroka czy hochsztaplera to juz inna sprawa.


Śr wrz 06, 2006 13:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 10:33
Posty: 249
Post 
nieważne za kogo się go uznaje, ważne kim był. Katolicy zazwyczaj ślepo wierzą w ewangelie i są zamknięci na inne poglądy. Co do historyków - nauka nie wyklucza istnienia Jezusa. Natomiast wielu szanowanych naukowców wyklucza domniemana boskość Jezusa.


Śr wrz 06, 2006 13:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 7:40
Posty: 997
Post 
Assur napisał(a):
Natomiast wielu szanowanych naukowców wyklucza domniemana boskość Jezusa.

A jakie są naukowe metody potwierdzania lub zaprzeczania czyjejś boskości?

_________________
Polska jest jak twórczość Lucasa: 1980 Gwiezdne Wojny, 1981 Imperium Kontratakuje, 1989 Powrót Jedi, 1993 - 2005 Mroczne Widmo... A teraz mamy Atak Klonów... Strach myśleć o Zemście Sithów...


Śr wrz 06, 2006 13:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 10:33
Posty: 249
Post 
wskaż mi dowody wskazujące na to, że Jezus był kimś więcej niż człowiek. A wskaże ci metody.


Śr wrz 06, 2006 13:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Doszedłes już do wniosku, że Jezus istniał naprawdę. To już połowa sukcesu.
A sprawa czy był On Bogiem czy nie - to jest sprawa wiary, a nie nauki


Śr wrz 06, 2006 14:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 21, 2006 6:36
Posty: 239
Post 
a pokaż mi dowody że istniał mahomet .. a pokaz mi dowody że żył budda...
a skąd wiadomo że muzułmanie maja racje w 100% ... nie rozumiesz co to wiara... nie chodzi tu o to czyje prawda jest najprrawdziwsza tylko w co sie wierzy... chcesz zabronić ludziom wieżyć? to tak jak bys namawiał do tego by nie oddychali.. bo dla spoego% ludzkosci wiara jest jak powietrze.. jest niezbedna do życia i daje jedyną nadzieje.. jeśli chcesz pozbawiać tego ludzi to znaczy że w twoim sercu neima litości dla słabych.. że chcesz konającego z głodu pozbawić ostatniej kromki chleba... Czy to jest sprawiedliwe i dobre?
zastanów się bo twoje poglądy świadcza o tobie.. nikt ci nie każe wiezyć ale kto ci pozwolił niszczyć nadzieje milionów ludzi? Dlaczego chcesz tego koniecznie?

_________________
umcyk umcyk


Śr wrz 06, 2006 14:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 21, 2006 6:36
Posty: 239
Post 
oczywiscie w odniesieniu do wszystkich ateistów..

_________________
umcyk umcyk


Śr wrz 06, 2006 14:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
Czy to jest sprawiedliwe i dobre?

Tu chodzi o prawde nie o to co jest sprawiedliwe czy dobre :)

To czy Jezus istniał naprawde niejest pewne a to czy był Bogiem to kwestia wiary choć moim zdaniem jest to mało prawdopodobne...


Śr wrz 06, 2006 14:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 21, 2006 6:36
Posty: 239
Post 
jak nie kwestja czy dobre czy sprawiedliwe? Kestja prawdy? A pokaż mi kto znas ma niepodważalna racje... skoro w tym wypadku każdy ma racje i kazdy sie myli to znaczy że niejest to rgument.. a skoro nie można kierowac sie prawdą to należy kierowac sie dobrem i sprawiedliwością... i chyba temu nie zaprzeczysz...

_________________
umcyk umcyk


Śr wrz 06, 2006 15:00
Zobacz profil
Post 
Polecam "Opinie o Jezusie" Vittorio Messori.


Śr wrz 06, 2006 15:32
Post 
W Wikipedii jest co nieco o Jezusie jako postaci historycznej:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jezus#Historiografia


Śr wrz 06, 2006 16:09

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 10:33
Posty: 249
Post 
Grygor napisał(a):
a pokaż mi dowody że istniał mahomet .. a pokaz mi dowody że żył budda...
a skąd wiadomo że muzułmanie maja racje w 100% ... nie rozumiesz co to wiara... ... nikt ci nie każe wiezyć ale kto ci pozwolił niszczyć nadzieje milionów ludzi? Dlaczego chcesz tego koniecznie?


1) jestem ateistą, więc nie wierzę w dogmaty żadnej religii. Co więcej wiarygodność chrześcijaństwa, judaizmu czy islamu jest dla mnie taka sama jak wiarygodność wierzeń np. Sumerów.

2) Nie niszczę niczyich nadziej. Chciałem tylko dyskusji. Nie moja wina, że ktoś jest zamknięty na inne poglądy i się boi, że jego idealny świat zostanie zburzony...


Śr wrz 06, 2006 16:14
Zobacz profil
Post 
kolejna dysputa z rodzaju: ja - ateista mam racje a wy chrześcijanie jej nie macie; jak podajemy odpowiedzi na na poziomie tegoż ateisty, który uważa że posiadł monopol na wiedze, albo gdy nie chcemy porzucić wiary i stać sie ateistami wówczas padają oskarżenia typu "ktoś jest zamknięty na inne poglądy i się boi, że jego idealny świat zostanie zburzony..." albo tym podobne a nawet gorsze...a najciekawsze to to, że ateiści nie posiadają żadnych argumentów do dyskusji o wierze, zadają tylko pytania retoryczne poniewaz wg nich nie ma odpowiedzi


Śr wrz 06, 2006 16:21
Post 
Assur napisał(a):
Grygor napisał(a):
a pokaż mi dowody że istniał mahomet .. a pokaz mi dowody że żył budda...
a skąd wiadomo że muzułmanie maja racje w 100% ... nie rozumiesz co to wiara... ... nikt ci nie każe wiezyć ale kto ci pozwolił niszczyć nadzieje milionów ludzi? Dlaczego chcesz tego koniecznie?


1) jestem ateistą, więc nie wierzę w dogmaty żadnej religii. Co więcej wiarygodność chrześcijaństwa, judaizmu czy islamu jest dla mnie taka sama jak wiarygodność wierzeń np. Sumerów.

2) Nie niszczę niczyich nadziej. Chciałem tylko dyskusji. Nie moja wina, że ktoś jest zamknięty na inne poglądy i się boi, że jego idealny świat zostanie zburzony...


Tu nie chodzi o to. Są ludzie, dla których wiara jak napisał Grygor są jedyną nadzieją i podporą. Jest on nią dla nich, ponieważ rzeczywiście dzięki niej doświadczają pomocy. Nie wybrali jej oni z powodu długich rozmyślań i wyrafinowanych kalkulacji, ale dlatego, że ona działa i oni tego doświadczyli osobiście. Jak przekonasz takich ludzi, że modliwty do Jezusa są nieskuteczne?

I tak jest z większością wierzących - wierzą, bo tej wiary w jakiś swój sposób doświadczają. Prawdziwie wierzącym poglądów innych wysłuchuje, zastanawia się nad nimi, ocenia w świetle swojej wiary i wydaje opinię na ten temat. Poglądy innych nie są powodem zachwiania jego wiary, bo wiara to coś więcej niż zwykły pogląd. Człowiek doświadcza wiary.


Śr wrz 06, 2006 16:22
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL