Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Czy dobro moze byc zlem ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
Dobro nie może być złem

Ja bym powiedział, że dobro może być też jednocześnie złem przykłady można znaleźć w codziennym życiu a jeszcze więcej w tym mniej codziennym jak np. wojna

Cytuj:
.Na przykład jeśli ktoś przestał chodzić do kościoła mimo iż został ochrzczony i czuje,że jest mu z tym dobrze to taka osoba jest poważnie zagrożona.

Może z punktu widzenia chrześcijanina :)

Cytuj:
Dobro nie może podszyć się pod zło. Jest to niemożliwe,bo dobru obce jest kłamstwo.

A co z kłamstwem "w dobrej wierze" czasem lepiej by ludzie o czymś nie wiedzieli niż gdyby ta wiedza miała ich skrzywdzić np.wywołać panike,doprowadzić do samobójstwa/depresji,zniszczyć dobre imię itd. w pewnych wypadkach kłamstwo może być dobre.


Śr wrz 13, 2006 16:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post 
HAUNEBU III !

Zakładasz tutaj że chodzenie do kościoła jest dobre.
Ktoś inny może twierdzić wręcz przeciwnie , że chodząc do kościoła podszywasz się pod "dobro" czyniąc w istocie zło.

Wszystko zależy od tego co kto postrzega jako dobro.
To zaś co postrzega jako dobro zależy od ukształtowania światopoglądu.


Cz wrz 14, 2006 19:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 26, 2005 23:58
Posty: 3079
Post 
dla mnie dobro to coś to co jest dobre dla wszystkich. to optymalne rozwiaznie dla wszyskich . wiem ze to mętne stwierdznie, to tylko taka mętna intuicja.

Problemem jest równiez to jak ropoznać co jest dobre
Bo skad mam wiedzieć czym jest i na czym polega to ostateczne dobro wszystkich, ten optymalny wyniki wszystkiego
nie wiem jaki jest cel, zatem nie wiem co powinienem czynić
nawet jeli bym znał ten ostateczny cel to i tak nie wiedziałbym jakie działania podjąc ponieważ trudno przewidzieć efekty swojego działania bądź zaniechania. Cel bym znał ale nie wiedziałbym jak go osiągnąc. moge miec dobre intencje ale bedzie mi brakować rozezniania.

Niektorzy otwieraja swiete ksiegi, słuchają nauk jakiegoś kościoła i na podsatwie tego twierdza ze juz wiedza jaki jest cel i co czynić.
Tylko ze w srod tych osob bywaja rozne opinie na te tematy.

Czy istnieje coś lub ktoś co moze rozstygnąc te spory miedzy ludźmi?


Pt wrz 15, 2006 9:41
Zobacz profil
Post 
NIGDY dobro nie będzie złem. Nigdy nie może dojść do sytuacji, gdzie dobro = zło. Najwyżej ze zła mogą WYPŁYWAĆ dobre SKUTKI. Ale to nie znaczy, że w takiej sytuacji zło można nazwać dobrem.


Pt wrz 15, 2006 13:39

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
Najwyżej ze zła mogą WYPŁYWAĆ dobre SKUTKI.

A z dobra złe...


Pt wrz 15, 2006 14:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 25, 2006 11:10
Posty: 129
Post 
Czy egzorcyzmy to magia?Jesli tak to kościółżywa magi i jednoczesnie zabrania jej praktykowania.


Pt wrz 15, 2006 18:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 18, 2006 20:30
Posty: 1589
Post 
Kris_yul napisał(a):
NIGDY dobro nie będzie złem. Nigdy nie może dojść do sytuacji, gdzie dobro = zło.


Mylisz sie Kris, w niebie równanie dobro=zło=0 będzie spełnione.
W niebie będziesz miał absolutnie zerową świadomość dobra, prawdy ... bo zniknie ci punkt odniesienia w postaci zła, fałszu .. niebo to nicość, to twoje prochy w twoim grobowcu :D

Gdybyś żył w idealnym inkubatorze o idealnej stałej temperaturze to dla Ciebie pojęcia ciepło-zimno byłyby bez znaczenia - to pojęcia nie z twojego swiata. Zimno nie moze istnieć bez ciepła, dobro bez zła .... itd

_________________
Algebra Kubusia - nowa teoria zbiorów


Pt wrz 15, 2006 19:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL