Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 27, 2022 11:56Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Naukowe dowody na autentyczność Koranu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lis 25, 2006 21:26
Posty: 3
Post Naukowe dowody na autentyczność Koranu
Kilka Dowodów na Autentyczność Islamu
Bóg wspierał Swego ostatniego Proroka Muhammeda (niech pokój będzie z nim) poprzez cuda, które poświadczyły, że jest on prawdziwym Wysłannikiem zesłanym przez Boga. Bóg również wsparł Swą objawioną jako ostatnią księgę Święty Koran wieloma cudami, które udowadniają, iż Koran jest dosłownym, prawdziwym słowem Boga, przez Niego objawionym i, że nie jest on autorstwa żadnego człowieka. Omówione tutaj będą niektóre z tych dowodów.

Naukowe Cudy w Świętym Koranie
Koran jest dosłownym słowem Boga, które On Sam objawił Swemu Prorokowi Muhammedowi (niech pokój będzie z nim) poprzez Anioła Gabriela. Koran został zapamiętany przez Muhammeda (niech pokój będzie z nim), który potem dyktował go swoim Towarzyszom. Oni po kolei zapamiętali Koran, zapisali i weryfikowali z Prorokiem Muhammedem (niech pokój będzie z nim). Ponadto Prorok Muhammed (niech pokój będzie z nim) weryfikował Koran z Aniołem Gabrielem co roku, oraz dwukrotnie w ciągu ostatniego roku swojego życia. Odkąd Koran został objawiony, do dnia dzisiejszego zawsze istniała i nadal istnieje ogromna liczba Muzułmanów, którzy przed ukończeniem dziesiątego roku życia znali cały Koran na pamięć. Ani jedna litera Koranu nie została zmieniona w przeciągu stuleci.

Koran, objawiony czternaście wieków temu opisuje fakty, które zostały odkryte i udowodnione przez naukowców dopiero niedawno. To niewątpliwie udowadnia, że Koran jest dosłownym i niepowtarzalnym słowem Boga, przez Niego objawionym Prorokowi Muhammedowi (niech pokój będzie z nim) jak również, że Koran nie jest autorstwa Muhammeda (niech pokój będzie z nim) ani żadnego innego człowieka. Jest to także dowodem na to, iż Muhammed (niech pokój będzie z nim) jest autentycznym prorokiem zesłanym przez Boga. Nie ulega przecież wątpliwości, że 1400 lat temu nikt nie mógłby znać faktów, które dopiero niedawno zostały odkryte i udowodnione za pomocą wysoko rozwiniętej technologicznie aparatury i badań naukowych. Oto dwa przykłady.

B) Koran o Górach
Książka pod tytułem Earth jest podstawowym podręcznikiem na wielu uniwersytetach dookoła świata. Jednym z autorów tej książki jest Profesor Emeritus Frank Press. Był on doradcą Nauki byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Jimmy’ego Carter’a i przez 12 lat był Prezydentem Krajowej Akademii Nauk w Waszyngtonie DC. Jego książka podaje, że góra ma podziemne korzenie [i]. Te korzenie są głęboko wcielone w ziemie. Tak więc góry mają kształt przypominający kołek.
Oto jak Koran opisuje góry. Bóg powiedział w Koranie:

"Czyż nie stworzyliśmy ziemi łożem, a gór jako kołków?"
(Koran, 78:6-7)

Współcześni geolodzy udowodnili, że góry mają głębokie korzenie pod powierzchnią ziemi i, że głębokość tych korzeni może wielokrotnie przekraczać wysokość gór [ii]. Zatem najtrafniejszym słowem opisującym góry na podstawie powyższej informacji jest ‘kołek’, ponieważ większość poprawnie wbitego kołka jest to ta schowana pod powierzchnią ziemi. Historia nauki oznajmia nam, iż teoria gór mających głębokie korzenie była wprowadzona dopiero w drugiej połowie dziewiętnastego wieku [iii].

Góry również odgrywają ważną rolę w stabilizacji kopuły ziemi [iv] . Powstrzymują one trzęsienia ziemi.

Bóg w Koranie powiedział:

"I On umieścił solidnie stojące góry w ziemi by ona nie trzęsła się z wami..."
(Koran, 16:15)

Podobnie, dzisiejsza teoria płyt tektonicznych utrzymuje, że góry stabilizują ziemię. Ta wiedza dotycząca roli gór jako stabilizatorów ziemi zaczęła być dopiero rozumiana pod koniec lat 1960-ych.

Czy ktokolwiek podczas życia Proroka Muhammeda (niech pokój będzie z nim) wiedział o prawdziwym kształcie gór? Czy ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić, że solidne góry które przed sobą widzi sięgają głęboko w głąb ziemi i posiadają korzenie, tak jak udowadniają to dziś naukowcy? Duża ilość książek geologicznych opisując góry, opisuje tylko tą ich cześć, która znajduje się powyżej powierzchni ziemi. To dlatego, że książki te nie zostały napisane przez specjalistów w tej dziedzinie. Jednakże współczesna Geologia potwierdza prawdę wersetów Koranu.

C) Koran na Temat Początku (Wszechświata)
Nauka współczesnej Kosmologii, obserwacyjna i teoretyczna, jasno podaje, że w pewnym momencie cały Wszechświat był niczym innym jak chmurą ‘dymu’ (nieprzezroczystą, gęstą, gazową kompozycją) . Jest to jeden z niepodważalnych faktów współczesnej Kosmologii. Naukowcy mogą teraz obserwować nowe gwiazdy formujące się z pozostałości tego ‘dymu’.

Iluminujące gwiazdy, które widzimy w nocy znajdywały się, tak jak cały Wszechświat, w takiej samej ‘dymnej’ materii. Bóg powiedział w Koranie:

"Potem On [Bóg] zwrócił się ku niebu kiedy było ono dymem..."
(Koran, 41:11)

Ponieważ Ziemia i niebiosa powyżej (słońce, księżyc, gwiazdy, planety, galaktyki, itp.) zostały uformowane z takiego ‘dymu’, wnioskujemy, że Ziemia i niebiosa były pojedynczą, jednolitą, niezależną jednością. Następnie z takiego ‘dymu’ zostały one uformowane i oddzielone od siebie. Bóg w Koranie mówi:

"Czyż ci, którzy nie uwierzyli, nie widzieli, iż niebiosa i ziemia stanowiły jedną zwartą masę i My rozdzieliliśmy je..."
(Koran, 21:30)

Dr. Alfred Kroner jest jednym ze sławniejszych geologów na świecie. Jest on Profesorem Geologii i Przewodniczącym Departamentu Geologii w Instytucie Geonauki w Johanns Gutenberg Uniwersytecie, w Mainz, Niemczech. Powiedział: "Biorąc pod uwagę skąd Muhammed pochodził... uważam, że jest to niemal niemożliwe, że mógł on wiedzieć o rzeczach takich jak ogólny początek wszechświata, ponieważ naukowcy odkryli to dopiero kilka lat temu za pomocą bardzo skomplikowanych i rozwiniętych technologicznych metod."

Powiedział on również: "Wydaje mi się, że ktoś kto nie wiedział nic o nuklearnej fizyce tysiąc czterysta lat temu nie mógł, na podstawie własnego umysłu domyśleć się, że na przykład ziemia i niebiosa pochodziły z tego samego źródła" .


Czy podobne dowody może mi ktoś podać na naukowa autentyczność powstania biblii?


So lis 25, 2006 22:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 18:43
Posty: 923
Post 
Pewnie, że mogą. I podobnie obie religie mogą sobie nawzajem wytykać naukowe bzdury ("nie bzdury, cuda!", zaraz krzykną wyznawcy). W każdej świętej księdze można znaleść jakieś potwierdzone naukowo cytaty jak i stojące w kompletnej sprzeczności z nauką i nawet zdrowym rozsądkiem.

_________________
Obrazek

gg 3287237


So lis 25, 2006 22:45
Zobacz profil
Post 
autentyczność Koranu, prawda historyczna w Koranie :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:


So lis 25, 2006 23:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
to Ja :) napisał(a):
autentyczność Koranu, prawda historyczna w Koranie :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:


Ironia...

Mnie...

Zabija...


So lis 25, 2006 23:57
Zobacz profil
Post 
Po przeczytaniu twojego postu odniosłam wrażenie, że brakuje ci tchu, zrobić ci sztuczne oddychanie? :clever: ;)


N lis 26, 2006 0:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
to Ja :) napisał(a):
Po przeczytaniu twojego postu odniosłam wrażenie, że brakuje ci tchu, zrobić ci sztuczne oddychanie? :clever: ;)


Chetnie skorzystam ;)


N lis 26, 2006 0:06
Zobacz profil
Post 
1.Sam Koran twierdzi, ze jest kontynuacją Biblii i jej nie przeczy...Sura 2:136

Jesli jesteś muzulmaninem, to chyba więcej dowodów nie potrzebujesz?Gdyby Biblia była fałszywa, to Mahomet wprost by to powiedział czyż nie?

2.Kto objawił Koran jest problematyczne...

W jednym miejscu Koran mówi, że Allah przyszedł do Mahometa pod postacią mężczyzny i Mahomet go widział (Sury 53:2-18; 81:19-24).

W innym miejscu Koran mówi, że to był "Duch Święty", który przyszedł do Mahometa (Sury 16:102; 26:192-194).

Jeszcze gdzie indziej dowiadujemy się z Koranu, że to anioły przyszły do Mahometa (Sura 15:68).

Ostatnia i najbardziej popularna wersja jest taka, że to anioł Gabriel objawił Koran Mahometowi (Sura 2:97).

3.Czy masz jakieś dowody na cuda które uczynił Mahomet? Rozumiem że są one potwierdzone w Koranie czy hadisach, lecz to nie jest dowód naukowy...

Kiedyś ludzie wiedzieli znacznie mniej o swiecie niż my i naturalne wydarzenia mogli brac za cuda..

4.
Cytuj:
Oni po kolei zapamiętali Koran, zapisali i weryfikowali z Prorokiem Muhammedem


Mahomet umarł nagle i nie pozostawil ani nastepcy ani spisanego Koranu...Trudno się dziwić, że natychmiast powstała niezgoda co do sukcesji, która zaowocowała powstaniem kilku odłamów, mimo jednoznacznego zakazu koranicznego:
Nie bądźcie jak ci, którzy się podzielili i którzy się poróżnili, po tym, jak przyszły do nich jasne dowody! Tych czeka kara ogromna (3:104-105).

Świadectwa historyczne jednak potwierdzają, że pierwotnie słuchacze spisywali jego słowa na tym, co akurat było pod ręką ; fragmentach papirusu, liściach palm, korze drzew, kościach itp. Po śmierci Mahometa jego zwolennicy musieli pozbierać w jedną całość wszystkie te wyrywkowe teksty, co nie było łatwe wskutek ich zagubienia lub zniszczenia. Są nawet przekazy mówiące o pożarciu liści z bezcennymi rękopisami przez zwierzęta domowe...

Ostatecznego ustalenia kanonu Koranu dokonal kalif Osman w ciekawy zresztą sposób...
Wszystkie inne wersje Koranu niszczono, a nie uznających wersji osmanowej mordowano. Liczne świadectwa historyczne potwierdzają, że wielu wersetów objawionych zabrakło w ostatecznej wersji, a doszły inne, nie znane wcześniej. Zostawiając dyskusję historykom, wymienię jedynie wspomniany już objawiony tekst dotyczący uznania boskości córek Allaha, który nie został włączony do Koranu.

5.Co do kosmologii...Tak naprawdę nie wiemy na 100 % jak powstal Wszechświat ...Jedni naukowcy sadzą tak inni inaczej...

6.Co do gór kołków...Czy tak trudno domyslic się, że góra tez ma jakiś korzen? Skoro nawet mała i lekka trawa czy kwiatek wrasta w Ziemię?

A co powiesz na to że w V/IV w .p.n.e. Demokryt z Abdery oglosił że przyroda składa się z atomów...
Demokryt nie miał dostępu do współczesnej aparatury elektronicznej. Jego jedynym narzędziem był rozum i to on doprowadził go do tych konkluzji.

Jak widzisz nie trzeba być posłańcem Bozym aby wpasć na coś mądrego i prawdziwego...


N lis 26, 2006 1:19

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Problem tez jaki napotykamy w Koranie dotyczy ilości dni, jakie zajęły Bogu stworzenie świata.

Kiedy zsumuje się wszystkie dni o których mów sura 41: 9, 10, 12 w Koranie, okazuje się, że zajęły one Bogu osiem dni do stworzenia świata (4 dni + 2 dni + 2 dni = 8 dni).

Według Biblii natomiast wiemy że zajęło Bogu sześć dni stworzenie świata (Ks. Rodzaju 1: 31). Tak więc Koran zaczyna zaprzeczać Biblii już w jej pierwszych rozdziałach.

Muzułmański interlokutor nie zgodził się z tym twierdząc, że hebrajski tekst w Biblii musi bez wątpienia być sfałszowany i na pewno pierwotnie mówił o ośmiu dniach stworzenia.

Wskazałem, że nie ma najmniejszego dowodu na to, że hebrajski tekst został sfałszowany. Poza tym Biblia w innych miejscach wspomina o sześciu dniach stworzenia (Ks. Wyjścia 20: 11).

Wskazałem następnie, że Koran w surze 7: 51 i 10: 3 jest w zgodności z biblijnym przekazem stworzenia w sześć dni. Jeżeli sześć dni to nieprawda, w takim razie Koran w surze 7 i 10 mówi nieprawdę. Jeśli osiem dni to nieprawda, w takim razie sura 41 mówi nieprawdę.

Uciekając się do klasycznego muzułmańskiego rozumowania odpowiedział on, że Koran nie mówi osiem dni. dodałem zatem ponownie dni wymienione w surze 41 jako 4+2+2=8.

On natomiast dodał je i otrzymał 4+2+2=6 "ponieważ 4 jest podzielne przez 2 i stąd 4 to tak naprawdę 2"!

Przypomnienie, że arabski oryginalny tekst mówi cztery nie przejęło go wcale. Utrzymywał że 4=2, w przeciwnym razie nie wydostał by się z potrzasku przyznania, że Koran jest w błędzie.

Stąd nie obawiał się ośmieszyć utrzymując, że 4=2 zamiast przyznać, że w tym miejscu Mohamet nie miał racjiWedług Biblii wszyscy trzej synowie Noego schronili się w arce z ojcem i zostali uratowani od potopu (Wyjścia 7: 1, 7, 13).

Koran natomiast w surze 11: 32-48 mówi, że jeden z jego synów odmówił wejścia do arki i zatonął w wodach potopu!

Sura 11: 44 podaje, że arka Noego spoczęła na górze Judi, podczas gdy Biblia mówi, że na górze Ararat. Trudno o bardziej dosadne sprzeczności.Koran zawiera szereg błędów jeśli chodzi o Abrahama:

Koran podaje, że imię ojca Abrahama było Azar, podczas gdy Biblia mówi, że jego ojciec nazywał się Terah (sura 6: 74).

Nie mieszkał on ani nie oddawał czci w dolinie Mekki (sura 14: 37) ale w Hebronie, jak podaje Biblia.

To Izaaka, a nie, jak podaje Koran (sura 37: 100-112) - Izmaela, udał się on ofiarować.

Miał on ośmiu synów, a nie tylko dwóch, jak podaje Koran.

Miał on trzy żony, a nie tylko dwie jak podaje Koran.

Nie zbudował on Kabby, mimo że tak utrzymuje Koran w surze 2: 125-127.

Nie został wrzucony w ogień przez Nemroda, jak utrzymuje Koran w surach 21: 68, 69 i 9: 69.

Ostatni błąd jest najpoważniejszy, ponieważ potwierdza on często powtarzający się problem w Koranie.

Nemrod żył na wiele stuleci przed Abrahamem. Jak zatem mógł on wrzucić Abrahama w ogień będąc samemu w grobie od stuleci


N lis 26, 2006 5:05
Zobacz profil
Post 
Hayet,czyli zatem te dowody wskazują,że owa różnorodność wyznań monoteistycznych była zamierzona po to byśmy zobaczyli jedność w różnorodności.Czy dobrze rozumuję?


N lis 26, 2006 15:42
Post 
Nie EIRE II, Hayet chcial udowodnic jak podejrzewam, że nie ma Boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego prorokiem...

Różnorodność nie jest dobrem jesli chodzi o podzialy religijne, bo prawda jest tylko jedna...Pan Jezus chciał przecież aby nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz, aby wszyscy uwierzyli w Niego jako Syna Bożego...

Poza tym porównaj sobie postepownie Pana Jezusa i Mahometa a zrozumiesz, że o żadnych podobieństwach nie ma mowy...


N lis 26, 2006 15:51

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 18:43
Posty: 923
Post 
Zabawne, Teresse, że tak zaciekle atakujesz, jako najwyraźniej absurdalny, pogląd "Jest jeden Bóg - Allah i Mahomet jest jego prorokiem" a chwilę później przedstawiasz swój, który można przeredagować w: "Jest jeden Bóg - Jahwe i Jezus jest jego prorokiem".


"Różnorodność nie jest dobrem jesli chodzi o podzialy religijne, bo prawda jest tylko jedna..." to słowa fanatyka, fundamentalisty, nie widzisz tego?

_________________
Obrazek

gg 3287237


N lis 26, 2006 16:11
Zobacz profil
Post 
Oczywiście,że nie ma podobieństw.Chrystus to Bóg i człowiek.Mahomet to tylko człowiek i prorok.

W odniesieniu do tego jak było z Mahometem zanim został prorokiem to trzeba się zagłębić mocno w historię.Skoro Mahomet miał objawienia to skąd pochodziły-z jakiego źródła.A jeśli były autentyczne ? Chrześcijaństwo i judaizm oparte są na autentycznych objawieniach.Ale wciąż jest problem w odniesieniu do islamu.Jak powstał islam.Napewno islam jest najmłodszy jeśli chodzi o datę powstania.

Oto krótka historia monoteizmu:

-judaizm (najstarsza religia)
-chrześcijaństwo (wyodrębniły się trzy znane odłamy:katolicyzm,prawosławie i protestantyzm)
-islam(najmłodsza religia)


N lis 26, 2006 16:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
EIRE II napisał(a):
Oczywiście,że nie ma podobieństw.Chrystus to Bóg i człowiek.Mahomet to tylko człowiek i prorok.


Mowisz to tak jakby to byl obiektywny fakt. W to wierzysz.

EIRE II napisał(a):
W odniesieniu do tego jak było z Mahometem zanim został prorokiem to trzeba się zagłębić mocno w historię.Skoro Mahomet miał objawienia to skąd pochodziły-z jakiego źródła.A jeśli były autentyczne ? Chrześcijaństwo i judaizm oparte są na autentycznych objawieniach.Ale wciąż jest problem w odniesieniu do islamu.Jak powstał islam.Napewno islam jest najmłodszy jeśli chodzi o datę powstania.


Skad wiesz czy objawienia dla chrzescijanstwa byly autentyczne a nie te dla islamu?

Wiek religii nic nie znaczy. Buddyzm ma bodajze 2500 lat. Czy to oznacza, ze jest bardziej autentyczny od chrzescijanstwa?

Nie rozumiecie jak ironiczne sa wypowiedzi w stylu "Chrystus jest prawdziwym synem Boga a mahomet sfalszowal Koran"? Nie macie nic, absolutnie nic co by moglo swiadczyc o tym, ze albo wy albo muzulmanie macie racje.


N lis 26, 2006 16:24
Zobacz profil
Post 
1. Boga nie ma (Bic Mac)
2. Bóg jest (Teresse)

Obydwa te zdania nie mogą być prawdziwe...Ktoś z nas się myli...

Ciebie tez mozna uznac za fanatyka bo uważasz, ze Boga nie ma i starasz się przekonac do tego innych ludzi...

Tak samo
1. Bogiem jest Allah (Hayet)
2. Bogiem jest Trójca Święta (Teresse)

Ktoś z nas ma rację, ktoś z nas sie myli...obydwa zdania nie mogą byc prawdziwe...

Dla mnie nie ma nic złego w przekonywaniu do swojej religii, pod warunkiem że nie robi sie tego za pomoca siły...

Na post Hayeta odpowidziałam argumentami, nie wiem czy mozna nazwac to zacieklym atakowaniem...

EIRE II jesli uwazasz objawienia Mahomata za autentyczne to powinieneś przyjąc islam...

Islam (Koran) uwaza Jezusa za jednego z proroków, który nie umarł na krzyzu, tylko Bóg podstawil za niego kogos innego, kto poniósł smierć...
Wg Biblii Jezus jest bogiem i umarł na krzyzu...

Albo prawdziwa jest wersja 1 albo 2...Trzeba wybrać...


N lis 26, 2006 16:31
Post 
Hayet

Kiepsko ci to poszło, moze jak postarasz się o jakieś madrzejsze argumenty, to dyskusja bedzie bardziej konstruktywna.

Najpierw powiedz mi kto poza samymi muzułmanami badał dokładnie oryginał Koranu? Kiedy to muzułmanie na to sie zgodzili?
O ile wiem to NIGDY. Natomiast Biblia była juz wałkowana tysiące razy tak przez Żydów, chrzescijan, inne wyznania jak i przez ateistów.

Najwidoczniej muzułmanie boja sie naukowych dowodów na to, ze jest to zwykła fałszywka i podejrzany wytwór człowieka o imieniu Mohamet [...]

[...] - jo_tka


N lis 26, 2006 16:35
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL