Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Naukowe dowody na autentyczność Koranu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 18:43
Posty: 923
Post 
Teresse, o to właśnie chodzi, że mamy różne poglądy. Napisałaś, że różnorodność wyznaniowa nie jest dobrem - zrozumiałem przez to, że powinien panować tylko jeden pogląd (w domyśle chrześcijanizm?). To już jest fanatyzm.

Ja mam swoje poglądy ale nie uważam, by to one były obiektywną, jedyną prawdą, w którą cały świat ma wierzyć. To nie jest fanatyzm.

Bo pewnie, że prawda może być tylko jedna. Tylko nikt nie wie, jaka.

_________________
Obrazek

gg 3287237


N lis 26, 2006 17:01
Zobacz profil
Post 
Teresse piszesz:
Cytuj:
EIRE II jesli uwazasz objawienia Mahometa za autentyczne to powinieneś przyjąc islam...


To czy w takim razie naukowcy powinni badać.Jak uznają to za fakt to też mają przejść na islam?

Nie stwierdzam autentyczności póki co.A poza tym jest to temat dla wybitnych znawców religioznawstwa.Ja do takich nie należę jeśli chodzi o kwestię islamu.O islamie wiem raczej niewiele.Ale jestem ciekaw jak było naprawdę z tym islamem.Czy to prawda czy nie z tymi dowodami? Ta wiedza się przyda w budowaniu dialogu między religiami.

Budda to już inna kwestia.Też zwykły człowiek.Doznał oświecenia i narodził się buddyzm.Budda zyskał przez to wręcz boską cześć od wyznawców,ale przecież był w rzeczywistości tylko człowiekiem.


N lis 26, 2006 18:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
Teresse napisał(a):
Ciebie tez mozna uznac za fanatyka bo uważasz, ze Boga nie ma i starasz się przekonac do tego innych ludzi...


Czy naprawde?

Zauwaz w jaki ciekawy sposob taki _Big_Mac_ dyskutuje. Omija raczej sama kwestie istnienia Boga szerokim lukiem a dyskutuje sprawy poboczne. Ie. zamiast dyskusji "Czy Bog istnieje?" mamy dyskusje w stylu "Weryfikowalnosc biblii, jaka - jesli w ogole?", "Czy Bog postapil moralnie/dobrze w przypowiastce X? Jesli postapil niemoralnie to czy ma do tego prawo?", "Czy istnieja obiektywne przeslanki za tym aby potepiac zjawisko X ktore potepia KK?(w domysle: aborcja, antykoncepcja, homoseksualizm etc.)" itd. Oczywiscie nie da sie takiej 'obojetnosci' zachowac zawsze, tematy moga zejsc do bezposredniej dyskusji nt. istnienia Boga etc.

Takie dyskusje sa jednak nieco odmienne od "JA mam racje, Jezus byl Bogiem na 100% a Mahomet racji nie mial.". Inne poboczne watki ktore poruszylas: np. "Zachowanie Mahometa bylo znacznie bardziej karygodne niz zachowanie Jezusa." to juz temat na sensowna i interesujaca dyskusje. A takie "To ja glosze prawde a nie Ty." to raczej juz przepychanka slowna.


N lis 26, 2006 19:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 26, 2005 23:58
Posty: 3079
Post 
Przypominają mi się dyskusje które prowadził mój tato z moją ciotką na temat naszych zwierząt. tzn tych które my mamy i które ona ma moja ciocia. ona zawsze twierdziła z pełnym przekonaniem i powagą ze to psy z jej hodowli są najlepsze na swiecie. Mój ojciec prowokacyjnie stwierdzał przy niej głosno, ze to własnie jego pies i koty są najlepsze.
Ale robił to zeby podrażnić się z ciotką a nie dlatego ze w to wierzył. Miał ubaw z jej fanatycznego zachowania i podejscia do tej "poważnej" kwestii. Nie wiem czy dobrze robił, ale to zachowanie kote prowokował pokazuje naturę niektórych ludzi ... ze jak moje to musi być najlepsze. A dlaczego najlepsze ? Bo moje. A może to ciotka z nas sobie kpiła? ;)

_________________
Wadą wiary jest to, że jest wiarą.
http://wiadomosci.onet.pl/2084260,12,zl ... ,item.html


N lis 26, 2006 23:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 26, 2005 23:58
Posty: 3079
Post 
Skoro takie masy wierzą Prorokowi to musi być to religii prawdziwa ;)
A poza tym to islam istnieje już 1600 lat. To tez jest dowód na prawdziwość jego nauk. Poza tym w Koranie napisane jest ze głosi on prawdę Stąd wynika, ze głosi prawdę ;)

Nie traktujcie mnie serio.

_________________
Wadą wiary jest to, że jest wiarą.
http://wiadomosci.onet.pl/2084260,12,zl ... ,item.html


Wt lis 28, 2006 23:46
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Nie traktujcie mnie serio.


Nie potraktujemy, bo rozminąłes sie z prawdą o jakies, bagatelka 200 lat :D
Cóż to jednak wobec wieczności :D


Śr lis 29, 2006 0:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 26, 2005 23:58
Posty: 3079
Post 
Zgadzam się

_________________
Wadą wiary jest to, że jest wiarą.
http://wiadomosci.onet.pl/2084260,12,zl ... ,item.html


Śr lis 29, 2006 11:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 29, 2006 11:56
Posty: 71
Post 
R6 napisał(a):
Skoro takie masy wierzą Prorokowi to musi być to religii prawdziwa
W hadisach (zapis pierwotnej tradycji islamskiej) znajduje się wiele danych, ze Muhammad cierpiał na padaczkę.
A Arabowie nie uznawali jej za chorobę, tylko za przejaw działania i objawiania Al-allaha, najwyższego bóstwa (poprzednika Allaha). Wsłuchiwali się w chorego w czasie ataku i starali sie odczytać głosy Illaha.
Tak chyba mozna wytłumaczyć poczatek objawień i rozwoju wiary.


Śr lis 29, 2006 19:42
Zobacz profil
Post 
Marwiku rozwiń dokładnie.I lepiej byłoby podać źródło dla lepszej weryfikacji.


Śr lis 29, 2006 20:29
Post 
Teresse napisał(a):
1. Bogiem jest Allah (Hayet)
2. Bogiem jest Trójca Święta (Teresse)
Ktoś z nas ma rację, ktoś z nas sie myli...obydwa zdania nie mogą byc prawdziwe...

A właśnie że są. :-) Mogą być !

Teresse napisał(a):
1. Boga nie ma (Bic Mac)
2. Bóg jest (Teresse)
Obydwa te zdania nie mogą być prawdziwe...Ktoś z nas się myli...

Również niekoniecznie. W jednej głowie może być ułożone, że bóg jest a w innej, że go nie ma. Dla tubylca walnięcie piorunem będzie gniewem boga, a dla naukowca wyładowaniem atmosferycznym.
Ale jeżeli mówimy o facecie, który stworzył świat i ludzi, i siedzi w chmurach, to ja powiem, że Teresse się myli.
Bo ludzi robi się inaczej ;-) Zwierzęta też się tworzą inaczej. Góry jeziora, też powstają w inny sposób. Również drzewa i rośliny też powstają w inny sposób.


Śr lis 29, 2006 21:09
Post 
Cytuj:
Marwiku rozwiń dokładnie.I lepiej byłoby podać źródło dla lepszej weryfikacji.


Dowodem na to sa haddisy.
O epilepsji Mahometa gadaja naukowcy...Niestety tutejsza moderacja o tym nie słyszała, dlatego wycina


Śr lis 29, 2006 21:17

Dołączył(a): Śr lis 29, 2006 11:56
Posty: 71
Post 
tolkien napisał(a):
Cytuj:
Marwiku rozwiń dokładnie.I lepiej byłoby podać źródło dla lepszej weryfikacji.
Dowodem na to sa haddisy.
O epilepsji Mahometa gadaja naukowcy...Niestety tutejsza moderacja o tym nie słyszała, dlatego wycina
Hadisy są to pozakoraniczne tradycje, pisane przez ludzi z otoczenia Mahometa, a zwłaszcza członków jego rodziny, np. żony Proroka, i pierwszych uczniów. Najbardziej dla Arabów wiarygodny zbiór hadisów sporządził Sadih Al-Bukkari (zm. 870). W islamie przypisuje się im pochodzące od Allaha, podobne do Koranu, natchnienie. Są one głównym, obok Koranu, źródłem wiary, prawa i praktyk kultowych islamu. Są także, nawet znacznie bogatszym niż Koran, prawie jedynym źródłem informacji o życiu Proroka i jego "objawienia". Dokładnego i uznanego przez islam dziewięciotomowego przekładu hadisów na j. angielski dokonał Muhammad Mushin Khan (Pakistan, 1979).
Z owego zbioru Hadisów pochodzą poniższe cytaty (tom i nr lub str.), opisujące okoliczności i stan zdrowia Mahometa, wśród których przemawiał do niego Allah.
"Mahomet uskarżał się na dzwonienie w uszach, jakby słyszał dzwony" (t.I, n.1; t.IV, n.438);
"Jego serce zaczynało bić raptownie... Jego twarz stała się czerwona" (I.3; II.16.354; V.618; VI.508));
"Ciężko oddychał" (VII.508);
"Czasami nagle padał lub kładł się". "Upadł nieprzytomny na ziemię, z oczami otwartymi ku niebu". "Upadłem na ziemię" (II.16.354; IV.461; V.170; VI.448);
"Prosił, by nakryto go kocem lub prześcieradłem". "Upadł on nieprzytomny na ziemię, z oczami utkwionymi w niebo. Kiedy odzyskał świadomość, zawołał: Moja suknia, moja suknia!" "Upadłem na ziemię i powiedziałem: Przykryjcie mnie kocem, przykryjcie mnie! Wówczas Allah zesłał objawienie: Och ty, owinięty kocem..." (I.3; II.16.354; III.17; IV.461; V.170; VI.447.448.468.481);
"Jego usta dygotały, gdy leżał na ziemi" (I.4);
"Słyszał i widział rzeczy, jakich inni nie widzieli, ani słyszeli" (I.2.3; I.458.461; VI.447);
"Czasami śniło mu się" (I.3; V.659; VI.478)
"Obficie pocił się" ((I.2; II.544; III.829; IV.95; V.562);
"Czasami chrapał jak wielbłąd" (II.16.354; III.17).


Cz lis 30, 2006 9:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 29, 2006 11:56
Posty: 71
Post 
R6 napisał(a):
Skoro takie masy wierzą Prorokowi to musi być to religii prawdziwa
W hadisach (zapis pierwotnej tradycji islamskiej) znajduje się wiele danych...
O hadisach i ich autorytecie zob. dokładniej
http://www.islam.own.pl/A.html


Cz lis 30, 2006 9:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 29, 2006 11:56
Posty: 71
Post 
EIRE II napisał(a):
Marwiku rozwiń dokładnie.I lepiej byłoby podać źródło dla lepszej weryfikacji.
Czytaj też:
Robert Morey "ISLAMSKA INWAZJA. Konfrontacja najbardziej rozprzestrzeniającej się religii świata.", cz IV. Prorok islamu.
Pozycja jest w necie.


Cz lis 30, 2006 9:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 12, 2006 15:45
Posty: 36
Post 
Marwik napisał(a):
W hadisach (zapis pierwotnej tradycji islamskiej) znajduje się wiele danych, ze Muhammad cierpiał na padaczkę.
A Arabowie nie uznawali jej za chorobę, tylko za przejaw działania i objawiania Al-allaha, najwyższego bóstwa (poprzednika Allaha). Wsłuchiwali się w chorego w czasie ataku i starali sie odczytać głosy Illaha.
Tak chyba mozna wytłumaczyć poczatek objawień i rozwoju wiary.


W Biblii NT epilepsja jest przejawem działania samego szatana, demona lub innego ducha nieczystego.
Jeżeli chodzi o mohometa to żadne księgi prorockie Starego i Nowego Testamentu nie mówią nic ani o nim, ani o jakimkolwiek innym proroku poza Eliaszem i Elizeuszem, którzy mają przyjść przed paruzją.
Te dywagacje na temat autentyczności koranu można o kant... trzasnąć.
Szatan był bardzo przebiegły i zuchwały podając sie za Gabriela, ale tak musi być, bo to co nie uniknione musi nastąpić i Bóg zgadzając sie na taką zuchwałość szatana widocznie miał w tym jakiś cel.

_________________
Mdr 3, 1-9; 4, 7-18; 5, 1-11.14-16


Cz lis 30, 2006 21:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL