Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 14:19



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 31  Następna strona
 Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Mnie nie przeszkadza to, że ty w pewnych rzeczach nie widzisz ręki Boga i nie wymagam od ciebie żebyś ją zobaczył. Ja w pewnych zdarzeniach ją widzę, i żadne twoje negowanie tego nie zmieni. Na tym polega wiara, że w pewne rzeczy się wierzy nie mając na nie żadnego racjonalnego dowodu.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Cz lut 14, 2019 10:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1384
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Biniu napisał(a):
nadużyciem jest dopatrywanie się reki Boga w zdarzeniach których przyczyny nie potrafimy wyjaśnić.

Zgadza się. Dlatego np. dopatrywanie się ręki Boga w tym, że ktoś urodził się homoseksualistą jest nadużyciem. Ale jeśli prosiłem Boga o uzdrowienie i ono nastąpiło, choć zdaniem medycyny bez zażywania leków albo bez zabiegu chirurgicznego nastąpić nie mogło, to nadużyciem byłoby twierdzić, że Bóg nie miał z uzdrowieniem nic wspólnego.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz lut 14, 2019 12:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
JedenPost napisał(a):
Czy pilaster podzieli się wyjaśnieniem na czym miałaby polegać owa społeczna korzyść z "wyleczenia" homoseksualisty?


Tak samo jak z wyleczenia dowolnej innej choroby.

W przypadku homoseksualizmu dojdzie do tego jeszcze zwiększenie puli genetycznej przechodzącej do kolejnych pokoleń i tym samym różnorodności.

Zwiększenie współczynnika rozrodczości, zmniejszenie śmiertelności.

Praktyczne wyeliminowanie z populacji AIDS (50% zarażonych to homoseksualiści) i ograniczenie występowania innych chorób wenerycznych.

Nie są to może jakieś gigantyczne korzyści (homoseksualiści to 1-2% społeczeństwa), ale zawsze jakieś.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz lut 14, 2019 12:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Wybawiony napisał(a):
Biniu napisał(a):
nadużyciem jest dopatrywanie się reki Boga w zdarzeniach których przyczyny nie potrafimy wyjaśnić.

Zgadza się. Dlatego np. dopatrywanie się ręki Boga w tym, że ktoś urodził się homoseksualistą jest nadużyciem. Ale jeśli prosiłem Boga o uzdrowienie i ono nastąpiło, choć zdaniem medycyny bez zażywania leków albo bez zabiegu chirurgicznego nastąpić nie mogło, to nadużyciem byłoby twierdzić, że Bóg nie miał z uzdrowieniem nic wspólnego.


No właśnie to co piszesz jest logicznie sprzeczne. Bo albo zdarzenia na które ludzie nie maja wpływu są zależne od Boga, albo nie.
Wybierając przypadki pasujące do obrazka, a pomijając te które nie pasują można uzasadnić dowolną tezę.


Cz lut 14, 2019 14:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
pilaster napisał(a):
W przypadku homoseksualizmu dojdzie do tego jeszcze zwiększenie puli genetycznej przechodzącej do kolejnych pokoleń i tym samym różnorodności.


Jakimż zatem pożytkiem dla społeczeństwa byłoby zlikwidowanie wymogu celibatu wśród księży i zakonników/zakonnic. Liczbowo może nie ta skala, ale za to wyselekcjonowany materiał ludzki :)

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lut 14, 2019 15:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2733
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Biniu napisał(a):
Nadal uchylasz się od odpowiedzi na wcześniej zadane pytanie: czy Bóg w jakikolwiek sposób ingeruje w naszą rzeczywistość?

Mysle ze to nieuczciwie zarzucac uchylanie sie od odpowiedzi komus kto wyraznie twierdzi ze tej odpowiedzi nie zna.


Cz lut 14, 2019 15:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1384
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Biniu napisał(a):

No właśnie to co piszesz jest logicznie sprzeczne. Bo albo zdarzenia na które ludzie nie maja wpływu są zależne od Boga, albo nie.
Wybierając przypadki pasujące do obrazka, a pomijając te które nie pasują można uzasadnić dowolną tezę.


Sęk w tym, że nie da się ogólnie stwierdzić, że zdarzenia na które ludzie nie mają wpływu są/nie są zależne od Boga. Natomiast w konkretnym przypadku często da się to stwierdzić.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz lut 14, 2019 15:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
robaczek2 napisał(a):
Biniu napisał(a):
Nadal uchylasz się od odpowiedzi na wcześniej zadane pytanie: czy Bóg w jakikolwiek sposób ingeruje w naszą rzeczywistość?

Mysle ze to nieuczciwie zarzucac uchylanie sie od odpowiedzi komus kto wyraznie twierdzi ze tej odpowiedzi nie zna.




Nawet jeśli Bóg ingeruje, to w bardzo mały i niemierzalny sposób.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lut 14, 2019 20:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2733
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Robek napisał(a):
Nawet jeśli Bóg ingeruje, to w bardzo mały i niemierzalny sposób.

Dobry pomysl. Gdyby tak wprowadzic jakis wzorzec aby mozna bylo mierzyc ingerencje.
Moze 1/144 dlugosci fali (tylko nie wiem czego).


Cz lut 14, 2019 22:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
JedenPost napisał(a):
Jakimż zatem pożytkiem dla społeczeństwa byłoby zlikwidowanie wymogu celibatu wśród księży i zakonników/zakonnic.


Po raz kolejny analogia jak kulą w płot. Celibat jest dobrowolnym wyborem, także wśród świeckich. Homoseksualizm (podobno) nie. 8)

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pt lut 15, 2019 8:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Cytuj:
Celibat jest dobrowolnym wyborem


Nic podobnego, celibat jest narzuconym członkom pewnej grupy wymogiem.

Zresztą w kwestii szkodliwości społecznej nie ma to przecież znaczenia, liczy się skutek.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt lut 15, 2019 11:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
JedenPost napisał(a):
Cytuj:
Celibat jest dobrowolnym wyborem


Nic podobnego, celibat jest narzuconym członkom pewnej grupy wymogiem.


Ale przynależność do tej grupy jest dobrowolnym wyborem.

Cytuj:
Zresztą w kwestii szkodliwości społecznej nie ma to przecież znaczenia, liczy się skutek


Skutek netto. W przypadku leczenia homoseksualizmu jest on dodatni. W przypadku zakazu celibatu, zwłaszcza jakby miał być skutecznie egzekwowany - ujemny. Koszty przewyższają korzyści.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pt lut 15, 2019 11:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
pilaster napisał(a):
W przypadku zakazu celibatu


Ależ dlaczego zaraz zakazu? Wystarczyłoby zlikwidowanie wymogu, czyli przywrócenie sytuacji wyjściowej, rozwiązania zalecanego zresztą przez Pismo :)

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt lut 15, 2019 12:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 06, 2019 9:33
Posty: 10
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Biniu napisał(a):
Padre77 napisał(a):
Czy jeśli wychodzisz na mróz lekko ubrany to jest wolą Boga, że się przeziębisz? Dopóki nie znamy mechanizmu "powstawania" homoseksualizmu, dopóty nie będziemy mogli powiedzieć, czy dotyka to człowieka w sposób niezawiniony/niezamierzony, czy też nie.


Tak jak nie znamy wielu innych "mechanizmów", więc nadużyciem jest dopatrywanie się reki Boga w zdarzeniach których przyczyny nie potrafimy wyjaśnić.


Mechanizm powstawania homoseksualizmu? Homoseksualizm nabyty to jakieś jednostkowe przypadki (np. długoletni pobyt w więzieniu i jedyna opcja zaspokojenia popędu). Są osoby, które rodzą się homoseksualistami, więc skoro dopatrujemy ręki Boga w wielu sprawach, to dlaczego w tej nie? Może po prostu nie widzimy sensu tego działania (i nie musimy go przecież widzieć, co nie znaczy, że go nie ma). Mam znajomych gejów, zdarza mi się z nimi rozmawiać na temat tego, skąd te upodobania, znam ich rodziny (zwyczajne rodziny jakich tysiące w Polsce) - nie nauczyli się być homo, po prostu niektórzy rodzą się homoseksualistami...


N mar 10, 2019 8:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
A jaki jest mechanizm powstawania heteroseksualizmu?

_________________
MODERATOR


Pt mar 15, 2019 11:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 31  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL